Golden interstar 9000 pvr - nagrywanie

Tunery Interstara serii premium, wersje D oraz S

Moderator: sq9

Golden interstar 9000 pvr - nagrywanie

Postprzez Marek » 2007-10-13, 19:26

Kiedy rezerwuję jakiś film żeby się nagrał to potem mam ograniczoną listę z programami tv .Czy ktoś wie dla czego ?
kontakt Skype : marek.duziak
Marek
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-08-23, 18:49
Miejscowość: Liverpool

Postprzez Marek_M » 2007-11-02, 15:06

Witam,

Jako szczęśliwy posiadacz DSR 9000 PVR CI, który w wyniku przeprowadzki przesiadł się ze świata działającej telewizji kablowej do świata telewizji satelitarnej i nabył rzeczony tuner chciałem odkopać wałkowany już na forum temat nagrywania.

Przyzwyczajony do używania video lub nagrywarek DVD z HDD jakoś nie mogę zaakceptować nieznanego mi sposobu działania 9000 PVR, które objawia się niespotykaną liczbą błędów.

Wybierając tuner postawiłem mojemu instalatorowi wydawałoby sie dość proste wymaganie:
1. mogę nagrywać wybrane programy podczas mojej nieobecności
2. mogę nagrywać program A oglądając program B
Odpowiedzią był DSR 9000 PVR CI i rzeczywiście czytając specyfikację techniczną wydawałoby się, że jest to idealne rozwiązanie z niezłym price/performance.

No jak widać zapomniałem postawić wymagań nr 3 dość naturalnego dla nagrywarek takich jak możliwość ustawienia timera, nagrań cyklicznych, możliwości przewijania nagrań, itp. itd.

Ponieważ w 9000 część z tych funkcji po prostu działa wadliwie, chciałem się dowiedzieć jakie macie sposoby, żeby obejść niektóre z bolączek albo po prostu ktoś kto wie jak ten soft działa poda mi zasady współpracy z tym urządzaniem (instrukcja jest na takim samym poziomie jak jakość softu w urządzeniu).
Nie chce kolejnego tygodnia gdzie mam loterię czy danego dnia coś się nagra czy nie, a jak już się nagra to czy będę mógł to odtworzyć czy nie.

Lista problemów
1. Jak najlepiej ustawić opcje tunera, żeby spełniony był warunek 2 (nagrywam jedno ogladam drugie).
2. Czy można ustawić automatyczną akceptację rezerwacji (swoją dziwna nazwa na nagranie) ? Chodzi mi o to, że jak ustawię nagrywanie to, żeby ono startowało bez pytania czy potwierdzam. Może tuner pyta sie mnie podczas mojej nieobecności i ponieważ nikt nie odpowiada to nie nagrywa. Przy okazji obserwacja, jak zaczyna się nagrywanie a w tym czasie zmieniam kanały (teoretycznie mogę bo są dwa tunery), to na ogół nagranie jest do bani albo w ogole nie startuje.
3. Jak działa opcja nagrywania codziennego, bo na pewno nie działa w sposób oczekiwany czyli nagrywanie codziennie o tej samej porze. Swoją drogą w menu rezerwacji nie zmieniają się daty przy okazji nagrań cyklicznych i może to jest powodem, że dla niego jest to błędny wpis.
4. To samo pytanie dla opcji nagrywania co tydzień. Raz się włączy raz nie.
5. Jakie są ograniczenia w ustawianiu wielu rezerwacji (liczba, zależności). Mając kilkanaście stałych pozycji do ustawienia na tydzień, na ogół przy ustawianiu którejś dostaje komunikat, że mam błedny transponder. Nie rozumiem tego, bo dotyczy to innego dnia i transponder jest inny. Zmiana tego, który podaje jako błędny na ogół początkuje lawinę, że kolejny jest zły itd.
6. Dlaczego wszelkie komunikaty dotyczące nagrań podają czas GMT, a nie aktualny ? Gdy coś takiego wyskakuje to nawet nie jestem na pierwszy rzut oka stwierdzić czego to dotyczy, bo godzina jest inna niż ta, na którą ustawiałem cza nagrania.
7. Przy zmianie czasu tydzień temu wszystkie nagrania z niedzieli (oczywiście, te które się nagrały) szlag trafił bo tuner nagrał je w czasie letnim (1h wcześniej).
8. Zmiana ustawienia listy kanałow (miejsca) powoduje, że mimo tego że w menu rezerwacji są dobre nazwy kanałów, a nagrywają sie inne (np. nr 1 TVP1 nr 2 TVP2, to przy zrobieniu rezerwacji a TVP2, a potem zmienie miejsca TVP2 na nr 3 i wstawieniu np. TVN na pozycje 2, nagra się oczywiści TVN mimo, że w rezerwacji pokazuje TVP2)
9. Przewijanie - czy jest szansa, że będzie działać i po nacisnięciu Ffwd nię będę przerzucany do nagrania nr 7.

Problemów z wieszaniem, brakiem dźwięku już nie będę poruszał bo jak uda mi się okiełznać to co powyżej to będę szczęśliwy.

No i pewna rada dla tych co jak rozumiem w imieniu Interstara przeglądają te forum i przekazują uwagi - niech kupią sobie dowolne video, żeby zobaczyć jak wygląda interfejs użytkownika.
Takie dwie kluczowe sprawy:
- przy ustawianiu timera (nie mogę kupić tej nazwy rezerwacja) podaje się czas początku i końca nagrania
- przy przewijaniu (działającym oczywiście) jako miernik jest czas, a nie procenty.
Obie uwagi w celu ułatwienia eksploatacji.
Marek_M
 
Posty: 4
Dołączenie: 2007-11-02, 15:04

Postprzez DanielP » 2007-11-05, 10:00

Witam,

ja walczylem z tym tunerem dosyć długo. Przeszedlem przez kilka nowych softów, niestety jedynym wyjściem by nie walnąć tunerem o ścianę jest przestac używać wszystkich funkcji związanych z nagrywaniem. Nic w tym tunerze co wiąże się z zapisem na dysk nie działa prawidłowo, a już napewno nie jest przewidywalne. Ja juz dojrzałem do oddania tunera, nie spelnia on kompletnie swojego zadania i nie wierzę by programiści wyprowadzili go na prostą wraz z kolejnymi wersjami oprogramowania. Używając GI 9000 nabawilem się delikatnej schizy, czasami jak ogladam film na DVD to boję się dotykac polota by nie stracic możliwości obejżenia filmu do końca, dopiero po chwili uświadamiam sobie, że przecież to nie GI i w tym sprzęcie przyciski działają zgodnie z przeznaczeniem, a film zawsze można oglądać w całości.

Pozdrawiam DanielP, tylko przez pierwszych kilka dni szcześliwy posiadacz GI 9000...
DanielP
 
Posty: 12
Dołączenie: 2007-10-01, 13:23

Postprzez Jurek » 2007-11-05, 10:07

"Lista problemów
1. Jak najlepiej ustawić opcje tunera, żeby spełniony był warunek 2 (nagrywam jedno ogladam drugie).

Podłączone 2 sygnały i skopiowana lista kanałów na tuner 2. W Preferecnjach Użytkownika opcja nagrywanie odkodowane na OFF.

2. Czy można ustawić automatyczną akceptację rezerwacji (swoją dziwna nazwa na nagranie) ? Chodzi mi o to, że jak ustawię nagrywanie to, żeby ono startowało bez pytania czy potwierdzam. Może tuner pyta sie mnie podczas mojej nieobecności i ponieważ nikt nie odpowiada to nie nagrywa. Przy okazji obserwacja, jak zaczyna się nagrywanie a w tym czasie zmieniam kanały (teoretycznie mogę bo są dwa tunery), to na ogół nagranie jest do bani albo w ogole nie startuje.

Nie musisz potwierdzać. W ostanich oprogramowaniach brak potwierdzenia oznacza akceptację. Jeśli przelączasz kanały w czasie nagrywania, to będzie wszystko ok, jeśli masz zaznaczoną opcję jak wyżej (nagrywanie odkodowane OFF)

3. Jak działa opcja nagrywania codziennego, bo na pewno nie działa w sposób oczekiwany czyli nagrywanie codziennie o tej samej porze. Swoją drogą w menu rezerwacji nie zmieniają się daty przy okazji nagrań cyklicznych i może to jest powodem, że dla niego jest to błędny wpis.

Mniej więcej od czerwca tego roku nagrywanie cykliczne działa ok. Sprawdź wersję softu

4. To samo pytanie dla opcji nagrywania co tydzień. Raz się włączy raz nie.

Jak wyżej

5. Jakie są ograniczenia w ustawianiu wielu rezerwacji (liczba, zależności). Mając kilkanaście stałych pozycji do ustawienia na tydzień, na ogół przy ustawianiu którejś dostaje komunikat, że mam błedny transponder. Nie rozumiem tego, bo dotyczy to innego dnia i transponder jest inny. Zmiana tego, który podaje jako błędny na ogół początkuje lawinę, że kolejny jest zły itd.

Teoretycznie taki błąd może powstać, gdy ustawiasz rezerwację na dwa programy zachodzące na siebie z różnych TP. Czy tak jest w tym wypadku - nie wiem.

6. Dlaczego wszelkie komunikaty dotyczące nagrań podają czas GMT, a nie aktualny ? Gdy coś takiego wyskakuje to nawet nie jestem na pierwszy rzut oka stwierdzić czego to dotyczy, bo godzina jest inna niż ta, na którą ustawiałem cza nagrania.

Przesunięcie spowodowane offsetem czasu. Ale usunięty błąd w ostatnich oporgramowaniach, więc wracamy do kwestii jakie masz oporgramowanie

7. Przy zmianie czasu tydzień temu wszystkie nagrania z niedzieli (oczywiście, te które się nagrały) szlag trafił bo tuner nagrał je w czasie letnim (1h wcześniej).

Po zmianie czasu należy zmienić ofsset na +1godz. Problem w tym, że nadawcy późno zmieniaja swoje EPG i przez pierwsze parę dni jest bałagan.

8. Zmiana ustawienia listy kanałow (miejsca) powoduje, że mimo tego że w menu rezerwacji są dobre nazwy kanałów, a nagrywają sie inne (np. nr 1 TVP1 nr 2 TVP2, to przy zrobieniu rezerwacji a TVP2, a potem zmienie miejsca TVP2 na nr 3 i wstawieniu np. TVN na pozycje 2, nagra się oczywiści TVN mimo, że w rezerwacji pokazuje TVP2)

Priorytetem jest numer, nie nazwa.

9. Przewijanie - czy jest szansa, że będzie działać i po nacisnięciu Ffwd nię będę przerzucany do nagrania nr 7.

Ten błąd występuje u niektórych użytkowników. Oprócz teorii, że po każdej zmianie softu należałoby zrobić format dysku z poziomu tunera, nie wiem co jest jego przyczyną.

Większość zastrzeżeń od strony użytkowej jest spowodowana tym, że Gi 9000 nagrywa w blokach (data base), nie w sposób ciągły. Wynika to z przyjętego przez programistów systemu organizacji plików na dysku, czyli FAT 32. Dlatego np. te procenty przy przewijaniu itd. Osobiście uważam to za błąd, ale nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez piotrekk » 2007-11-06, 20:15

Marku - masz trzy rozwiązania:
1. Przyzwyczaić się i nie korzystać z nagrywania
2. Oddać tuner
3. Wierzyć, że kiedyś soft się poprawi (ja po 10 miesiącach straciłem wiarę).
Będę szczery - dopiero teraz, po nowym zakupie poznałem, co to użytkowanie NORMALNEGO tunera z dyskiem. Zakupiłem tuner oparty na Linuxie (marki reklamować nie będe, bo i tak nie ma to wielkiego znaczenia) - przyznam, że konfiguracja na początku jest ciężka, ale później wszystko działa idealnie. Z ciekawostek podam, że dysk twardy (ten sam dysk, który miałem w 9000 PVR - ten sam egzemplarz) startuje około 10 sekund, poza tym można ustawić, aby dysk włączał się tylko wtedy, gdy potrzeba - przy normalnym użytkowaniu tunera (oglądaniu z satelity) dysk nie startuje, kanały (kodowane, z Cyfry+ i Polsatu) przerzucają się w ciągu 1 sekundy, nie ma problemów z modułami, zresztą wszystko można przeglądnąć w logach. Inną ciekawą rzeczą jest to, że w GI podczas nagrywania dysk "trzeszczał", co skutecznie utrudniało mi sen w nocy, ten sam dysk w nowym tunerze pracuje bardzo cicho podczas nagrywania. Do obejrzenia na komputerze nie trzeba żmudnego przesyłania i konwersji, po prostu plik ściąga się po sieci i otwiera np w Subedit Playerze. Jeśli tuner ma się w innym pokoju, to można oglądać na komputerze (transfer po sieci) i sterować tunerem. Dodam, że nie ma jednego "słusznego"oprogramowania - do mojego tunera podchodzi około 10 różnych rodzajów softów pochodzących od różnych grup go tworzących.
Reasumując - moim zdaniem przyszłość należy do tunerów opartych o otwarte oprogramowanie, jak np. Linux. I dobrze by było, gdyby firma to wzięła pod uwagę. Jest przecież tyle platform sprzętowych - PowerPC, OpenWRT. Jest w czym wybierać, jeśli chodzi o przyszłe rozwiązania sprzętowe. Poza tym sądzę, że warto dać użytkownikom wybór, jakiego oprogramowania chcą używać. Powiem tak - kto raz miał do czynienia z tunerem opartym o Linuxa i nie zniechęcił się na konfiguracji nigdy nie będzie chciał wrócić do klasycznych tunerów opartych o specjalizowanie procesory i "sztywny" firmware.
piotrekk
 
Posty: 14
Dołączenie: 2007-08-13, 22:33

Postprzez Marek » 2007-11-06, 20:33

Dlaczego po skopiowaniu kanałów jeden odbiera normalnie a na drugim nie ma nic ?
kontakt Skype : marek.duziak
Marek
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-08-23, 18:49
Miejscowość: Liverpool

Postprzez Jurek » 2007-11-07, 09:15

A masz do drugiego wejścia podłączony sygnał z satelity?
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marek » 2007-11-07, 18:31

Chodzi o drugi kabel z konwertera do dekodera ?
kontakt Skype : marek.duziak
Marek
 
Posty: 21
Dołączenie: 2007-08-23, 18:49
Miejscowość: Liverpool

Postprzez Marek_M » 2007-11-08, 09:30

Dzieki za uwagi dotyczące nagrywania. Rozumiem, że Jurek z obowiązku musi reprezentować stanowisko, że "wszystko jest ok, u mnie działa, a ty człowieku masz problem", ale bliższe prawdy są chyba uwagi PiotrkaK i DanielaP.

A odpowiadajac na uwagi Jurka:

1. Mam ustawione odkodowanie na OFF. Czyli prawidłowo, a wszystkie zgłoszone przeze mnie uwagi dalej są aktualne.

2. Ok, wierzę że akceptacja jest automatyczna. Problemy dalej pozostają raz się nagra podczas mojej nieobecności, raz nie.

3. Soft mam z sierpnia 2007, czyli problemu powinno nie być, a jest. Przy czym moja uwaga co do działania algorytmu nagrywania codziennego była jak najbardziej zasadna, bo miałem 6-7 lat temu Video gdzie funkcja nagrywanie codzienne oznaczała nagrywanie w dni robocze (pn-pt) i tak to było opisane w instrukcji.
Jezeli tutaj codziennie oznacza pn-nd, to nie działa poprawnie (chyba nigdy mi się nic nie nagrało w sb lub nd).

4. Jw. Soft z sierpnia. Raz sie nagra, raz nie (daty sie nie zmieniają).

5. Nie jestem "blondynką" (nie obrażając blondynek ;-) ) i na pewno pisząc, że nie ma konfliktu wiem, że go nie ma. Dla zaweżenia diagnozy: problem na 99% występuje gdy chcę nastawić dwa programy cykliczne dzień po dniu w zachodzących godzinach. Np. w pn 19:00-20:00 i wtorek 19:00-20:00. Obchodzę to ustawiając jednego dnia nagrywanie z T1, a drugiego z T2 i modląc się, że zadziała. Oczywiście jak chcę coś dodać trzeciego w tej okolicy czasu to zaczyna się lawina, o której pisałem.

6. jw. Soft z sierpnia. Ok? czy też tam jeszcze tego nie było.

7. Nie chodziło o nagrywanie z EPG tylko ustawione w rezerwacji.

A tak żeby coś pozytywnie, to nigdy (dotychczas) nie miałem problemu z nagrywaniem z ręki i nagrywaniem ustawionym przez EPG (wciśnięcie klawisza Record będąc w EPG).
Wszystko związane z rezerwacjami jest ... niedopracowane.

8. Ok, da się żyć jak się o tym wie.

9. Jak widać jestem tym niektórym, bo u mnie jest to 100 na 100.

A co do uwagi związanej z formatowaniem dysku, to powiem tylko, że jestem z wykształcenia informatykiem, od kilkunastu lat prowadzącym duuuże projekty informatyczne dla banków z pierwszej ligi i jak bym teraz powiedział swojemu klientowi, że jak z czymś ma problem to niech sobie sformatuje dysk i może mu to pomoże, to bym wyleciał za drzwi. :!: :!: :!: Na początku lat 90-tych rzeczywiście taki kit można było jeszcze wciskać.

%% zamiast czasu - jak reszta będzie działać to uznam to tylko za cechę produktu, z która można żyć.

Pozdrowienia dla zespołu programistów Interstar.
Marek_M
 
Posty: 4
Dołączenie: 2007-11-02, 15:04

Postprzez Jurek » 2007-11-08, 11:14

Za chińskiego Boga nie powiem że 9000PVR jest dopracowanym i skończonym produktem bo tak nie jest. Wiem, że występują błędy (niektóre) opisywane przez Ciebie. I jeżeli u mnie działa coś, to nie zakładam, że wszędzie jest ok.
Pracujemy nad tym wszystkim, a wsparcie programistyczne przydało by się na pewno. To jest nasza słaba strona, przyznaję.
Format dysku - w tunerach często potrzebny i zalecany po każdym updacie przez praktycznie wszystkich producentów. Nie poytaj dlaczego, ja nie jestem programistą, powtarzam czasem to co mi przekażą fachowcy.
pozdrawiam
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Premium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron