GOLDEN INTERSTAR 9000 pvr

Tunery Interstara serii premium, wersje D oraz S

Moderator: sq9

Postprzez Jurek » 2007-09-28, 07:52

@piotrekk - jaki soft Ci wgrano?
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez piotrekk » 2007-09-28, 15:24

Według menu jest to soft 1.78 G8C4M10S3 R6065, aczkolwiek radość była przedwczesna. Co ciekawe tuner przez trzy dni działał bezbłędnie, a teraz znowu robi cuda - a to nie czyta modułów, a to przycina nagrania albo ich w ogóle nie odtwarza. Porobiłem trochę eksperymentów i zauważyłem, że wszystkie problemy mają podłoże we współpracy z modułami - po wyjęciu modułów tuner zachowuje się teraz normalnie (na starym sofcie też dostawał świra). Zastanawiam się, z czego może wynikać taka sytuacja że tuner był w stanie normalnie pracować przez 3 dni, a teraz znowu są problemy. Jeśli nie byłoby tej sytuacji z modułami, to podejrzewałbym zasilacz (przetwornice impulsową). Do listy "cudów" doszedł dziś w nocy jeszcze jeden - tuner był nastawiony na nagrywanie za pomocą EPG (czyli zaznaczenie audycji na czerwono na EPG) i oczywiście powinien był po nagrywaniu się sam wyłączyć, ale nie zrobił tego tylko chodził cały czas i dodatkowo przestawił się na Wedding TV, a jest to kanał którego nigdy nie oglądam i w związku z tym przy wyłączaniu przed nagrywaniem na 100% nie był ustawiony ten kanał. Dodatkowo oczywiście mimo obecności modułu CP tuner tego kanału nie dekodował (czarny ekran).
piotrekk
 
Posty: 14
Dołączenie: 2007-08-13, 22:33

Postprzez Jurek » 2007-09-29, 17:41

Mam podobne odczucie jeśli chodzi o współpracę z modułem , szczególnie CP. Generalnie kanały z CP nagrywam w opcji Nagrywanie Odkodowane ON i oglądam z wyjętym modułem. Polsatowski moduł wyjątkowo lubi rządzić w każdym tunerze.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez DanielP » 2007-10-01, 13:36

Piotrekk, po Twoim poście już widzialem światleko w tunelu. Tak jak Ty od chwili zakupu borykam się z problemami tego tunera. Właściwie nic co jest związane z nagrywaniem nie dziala jak powinno. Zwalanie winy na moduł Polsatu jest bezpodstawne, w moim tunerze nigdy takiego modulu nie było. Kolejne wersje oprogramowania wlaściwie nic nie poprawiają, tuner jak był bezużyteczny tak jest. Jak na razie to najgorszy zakup jakiego dokonalem.
DanielP
 
Posty: 12
Dołączenie: 2007-10-01, 13:23

Postprzez piotrekk » 2007-10-01, 20:29

Niestety, jest to ciekawa sprawa - sporej grupie te tunery podobno idealnie działają, ale jest kilka osób jak Ty czy ja, które mają z tym duże problemy. Efekt na tą chwilę jest taki, że dogadałem się i będzie zwrot tunera i moim zdaniem jest to jedyne sensowne na tą chwilę rozwiązania, bo tak jak piszesz przez ostatnie 9 miesięcy wyszło mnóstwo softów, które w niczym mi nie pomogły.
piotrekk
 
Posty: 14
Dołączenie: 2007-08-13, 22:33

Postprzez DanielP » 2007-10-26, 08:43

Ostatnio do problemów związanych z PVR doszedł taki, że nie mogę go rano włączyć. Jak na razie przytrafiło mi się to 2 razy. Tuner normalnie wyświetla godzinę, ale nie reaguje na pilota, nie można go też włączyć przyciskiem na panelu czołowym. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączyć go na chwilę z prądu. Sytuacja miała miejsce przy wgranych 2 różnych softach. Jurku powiedz mi na jakich zasadach mogę zwrócić tuner? Nie spełnia on kompletnie swojego zadania. O funkcjach nagrywania już dawno zapomnialem bo nie bylo sensu nagrywać czegoś czego i tak nie można obejżeć. W sytuacji kiedy zwykłe używanie także przestaje być komfortowe nie ma sensu dalej się męczyć licząc na kolejne wersje oprogramowania, które jak na razie nic nowego nie wniosły. Tuner kupiłem za Twoim pośrednictwem tyle, że jeszcze za czasów Twojej wspolpracy z sat.pl.

Pozdrawiam DanielP.
DanielP
 
Posty: 12
Dołączenie: 2007-10-01, 13:23

Postprzez Jurek » 2007-10-26, 10:29

W sprawie zwrotu skontaktuj się ze sprzedawcą, tylko on ma mozliwość dokonania korekty.
Co do włączania - zwróć uwagę, czy nie masz w godzinach porannych oświetlonego slońcem panela czołowego. U mnie powoduje to kompletny brak reakcji na pilota. Wbrew pozorom wyłączenie z prądu pomaga, bo oczyszcza się bufor rozkazów zakłócony przez np. światło słoneczne.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez piotrekk » 2007-10-26, 10:35

Powiem Ci jak sprawa u mnie wyglądała - dokonałem zwrotu tunera do SAT za pomocą firmy w której go kupiłem i czekam na pieniądze, ponieważ w sklepie nie chcą mi oddać pieniędzy, dopóki nie dostaną ich od SAT. A do firmy SAT w tym tygodniu w ogóle nie da się dodzwonić.
piotrekk
 
Posty: 14
Dołączenie: 2007-08-13, 22:33

Postprzez pburchal » 2007-10-26, 20:36

piotrekk napisał(a):Powiem Ci jak sprawa u mnie wyglądała - dokonałem zwrotu tunera do SAT za pomocą firmy w której go kupiłem i czekam na pieniądze, ponieważ w sklepie nie chcą mi oddać pieniędzy, dopóki nie dostaną ich od SAT. A do firmy SAT w tym tygodniu w ogóle nie da się dodzwonić.


Witaj
W firmie SAT ostatnio to fakt gotuje się telefon, ponieważ mają dużo pracy. To dobrze, bo firma się rozwija, ale jak masz problemy z dodzwonieniem się to napisz na email biuro@sat.pl i opisz całą historię zwrotu.

pozdrawiam
Piotrek
Człowiek uczy się życia całe życie.. A warto się wszystkiego uczyć nie wiadomo kiedy się przyda...
pburchal
 
Posty: 9
Dołączenie: 2007-07-28, 10:07

Poprzednia

Powróć do Seria Premium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron