Dźwięk w GI 8300 pada. Co robić?

Tunery Interstara serii premium, wersje D oraz S

Moderator: sq9

Dźwięk w GI 8300 pada. Co robić?

Postprzez anaila » 2007-12-23, 21:49

W moim GI 8300 od pewnego czasu dźwięk - i tak taki sobie - zaczyna ostatnio "chrypieć", wyraźnie nie jest czysty. Mam to i w tv, połączonym przez euroscart, jak i w radio, połączonym kablami cinch.
a więc niezależnie od "wyjść" z tunera - dźwięk nie jest poprawny: "charczy, chrypi". tak jakby był nieco przesterowany. ściszam na tunerze, ale to tylko kosmetycznie działa, bo gdy w tv lub na wieży dam na tyle, żeby można było normalnie słuchać - to "przesterowanie" jest słyszalne.
myślałem, że to oprogramowanie - bo chyba zauważyłem to pierwszy raz gdy wgrałem najnowszy soft. ale nie: powrót do starego nic nie zmienił.
usiłowałem zmieniać coś w ustawieniach dźwięku w tunerze ("Audio type" w preferencjach użytkownika) - ale jakakolwiek zmiana ustawień niczego nie zmienia.
co to może być? ktoś wie?
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez Jurek » 2007-12-23, 23:09

Sprawdż poszczególne kanały audio (lewy, prawy). Moim zdaniem mogły się uszkodzić kondensatory w filtrach na wyjściu. Jeśli się potwierdzi - serwis.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Premium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron