Wady i zalety tunerów Golden Interstar

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Postprzez eskim » 2008-03-03, 09:27

G.I.870-na ten moment:
1- tunek przy przeszukiwaniu danego transpordera nadpisuje kanały tworzą się nie potrzebne duble wystarczyło by gdy by tunek po przeszukaniu danego transpordera pokazał nam na liście wyszukiwania kanały np. nie podświetlone które są na naszej liście i ich nie dodał a kanały nowo znalezione podświetlone dodał do listy.
2-czasami zdarza się tak że przy przeszukiwaniu danego transpordera po zakończeniu przeszukiwania tunek zmienia transporder na jednym lub kilku kanałach na ten który aktualnie przeszukiwaliśmy i stąd biorą się pytania czemu pokazuje mi cały czas podłączanie.
3-po obcinane polskie litery w wielu napisach w sofcie.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez marcines » 2008-03-03, 10:26

Dla równowagi.

+ nigdy się nie zawiesił (softów przyjął naprawdę dużo ;-) )
+ szybko przełącza kanały (kodowne i FTA)
+ b.dobra współpraca z kartą cyfra+
+ bezproblemowe przechodzenie uprawnień
+ MENU przyjazne użytkownikowi, edycja kanałów, listy ulubionych etc


- jak znajde to dopisze ;-) na razie nic mi nie przychodzi na myśl :-P
Ostatnio edytowany przez marcines 2008-07-23, 06:47, edytowano w sumie 2 razy
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez Jurek » 2008-03-03, 10:45

eskim napisał(a):G.I.870-na ten moment:
(...)
3-po obcinane polskie litery w wielu napisach w sofcie.


Możesz podać przykłady? Będzie mi łatwiej zareagować.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez eskim » 2008-03-03, 11:09

Gdybym chciał wymieniać wszystkie to by mnie palce rozbolały od pisania wystarczy pobawić się tunkiem dla przykładu:
napis -Zapamiętywanie proszę czeka- brak literki ć
-menu-instalacja napisy-Ustawienia satelitar- brak liter ne
-menu-instalacja napisy-Ustawienia naziemn- brak literki e
-przycisk czerwony napis Kasowani brak literki e
-przycisk zielony napis Doda....(to ta piosenkarka :?: :mrgreen: )
-przycisk żółty napis Zmiana n...(to ta telewizja nowej genercji :?: :mrgreen:)
-przycisk niebieski napis Szukanie ws ( tu brakuje mi konceptu)
jest tego więcej i oczywiście te napisy nie przesuwają się.
Przy podłączeniu pena mamy taki napis:
Upload Usb<<<<<Tuner
czy nie prościej i bardziej czytelnie było by:
Upload Tuner >>>>> Usb
Ostatnio edytowany przez eskim, 2008-03-03, 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez Jurek » 2008-03-03, 12:26

@eskim - we wszystkich opisanych przez Ciebie przykładach, pełna nazwa się nie mieści. Trzy kropki oznaczają oczywiście cdn ;-)
Co do pena - to teoretycznie wystarczyło by upload, download, nieprawdaż? Jest też symbolicznie i akurat coś takiego sobie wymyslili.
Scroll w tym przypadku nie działa, niestety nazwy w polskim są nieco przydługie w stosunku do angielskich a rozmiar okien projektuje się najpierw pod english
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marcines » 2008-03-03, 12:30

Dokładnie tak jest @Chivay.
Wystarczy chwilę poczekać na przewijanie napisów ale po co. Lepiej znaleźć kolejny minus. ;-)
A tak kilka minusów @eskima jest do d...

UPS! Jurek byłeś szybszy. ;-)
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez eskim » 2008-03-03, 12:55

marcines napisał(a):Dokładnie tak jest @Chivay.
Wystarczy chwilę poczekać na przewijanie napisów ale po co. Lepiej znaleźć kolejny minus. ;-)
A tak kilka minusów @eskima jest do d...

UPS! Jurek byłeś szybszy. ;-)

Wkurzają mnie takie wypowiedzi może łaskawie byś sprawdził a potem zabłysnoł inteligencją jest tak jak napisał Jurek i te napisy nie przewijają się.
Poza tym jak już coś smarujesz to pisz na temat bo twój post nie wniósł nic nowego do tematu, forum to nie gad-gadu jeśli nie wiesz jak zachowywać się na forach to proponuje trochę lektury.
Proszę wieczorem usunąć mam nadzieje że ten mądrala do tego czasu przeczyta mój post.
Ostatnio edytowany przez eskim, 2008-03-03, 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez marcines » 2008-03-03, 14:41

Sprawdzałem i napisy w MENU się przewijają więc na twoje minusy już dałem odp.
A post według mnie coś wniósł, bo nie potrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd smarując tego typu informacje.
Nie sądzę też by według ciebie tuner miał same minusy. O plusach nic nie piszesz.
eskim napisał(a):.............
-przycisk zielony napis Doda....(to ta piosenkarka :?: :mrgreen: )
-przycisk żółty napis Zmiana n...(to ta telewizja nowej genercji :?: :mrgreen:)
-przycisk niebieski napis Szukanie ws ( tu brakuje mi konceptu)
......................


PS a miałem napisać "bez komentarza"

EOT
Ostatnio edytowany przez marcines, 2008-03-03, 17:00, edytowano w sumie 1 raz
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez eskim » 2008-03-03, 15:44

Jurek napisał(a):Scroll w tym przypadku nie działa, niestety nazwy w polskim są nieco przydługie w stosunku do angielskich a rozmiar okien projektuje się najpierw pod english

Specjalnie dla ciebie -Scroll -> przewijać,przeglądać.
Dalej dyskutować nie zamierzam nie ma o czym @Jurek podał odpowiedź która jak widać nie dla wszystkich jest zrozumiała.

Chivay napisał(a): zakładam nowy temat w którym możecie opisywać wady i zalety tunerów GI. Pomoże to obecnym jak i przyszłym użytkownikom naszych tunerów w jeszcze lepszym ich poznaniu.

Chivay 8-)


Mam nadzieje że mod zrobi tu porządek podałem przykłady i dostałem dla mnie sensowną odpowiedź a cała ta dyskusja niczemu nie służy.

W moim poście nie ma słowa o nie działającym przewijaniu napisałem tylko że brakuje liter i nie ma tam przewijania na co @Jurek odpowiedział że w tym miejscu nie ma przewijania i są za małe okna na pełne polskie nazwy to tyle w tym temacie więc nie wiem po co ta cała rzeźba a jeśli ktoś nie potrafi czytać z sensem to już nie mój problem.
Ostatnio edytowany przez eskim 2008-03-03, 17:22, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez maniek-z1 » 2008-03-03, 17:43

ŚWIĘTE SŁOWA CHIVAY
maniek-z1
 
Posty: 14
Dołączenie: 2007-08-27, 07:58

Postprzez rafiodym » 2008-03-03, 21:44

wada podstawowa jak dla mnie zła współpraca 780 xpeeda z modułem cyfrowego polsatu :-?
a teraz zaleta
poza wadą w/w to tunek ok, wdzięczny do "nauki" dla początkującego :lol:
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez marcines » 2008-03-04, 07:24

rafiodym napisał(a):wada podstawowa jak dla mnie zła współpraca 780 xpeeda z modułem cyfrowego polsatu :-?
a teraz zaleta
poza wadą w/w to tunek ok, wdzięczny do "nauki" dla początkującego :lol:


Dobrze, że zdecydowałem się na cyfrę więc jak dla mnie powyższy problem z modułem polsatu nie istnieje, ale mam nadzieję, że w końcu zostanie to poprawione. ;-)
Zgodzę się też z kol @rafiodym. Bardzo tuner jest b.przyjazny w (...)

Podsuwając pomysł na ww temat miałem nadzieję, żę zostaną przedstawione wady i zalety głównie funkcji użytkowych. Ale widzę, że nie wszyscy czytają ze zrozumieniem. :-P
Następne zalety które zadecydowały o kupnie tunera:

+ nowy i szybki procesor
+ złącze USB (szybkie i łatwe wgrywanie softów i list)
+ ostatnio dodane zgrywanie list i (...)


Szukałem minusów i jeszcze nie znalazłem (na razie :lol: ). Powód. Dla mnie są to pierdółki w stylu mała czcionka, brakujące literki (z którymi nawet dziecko sobie poradzi :lol: ), stonowane kolory menu, itp..itd Dlatego też na to nie zwracam tak wielkiej uwagi. Bardzo dużo rzeczy zostało też poprawionych.
Ostatnio edytowany przez marcines 2008-07-23, 06:44, edytowano w sumie 2 razy
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez kangoo » 2008-07-22, 16:37

Pozwolę sobie wtrącić swoje "3 grosze" do tematu. Mam GI od 2 miesięcy więc to w sumie niedługo aby generalizować opinię o tym tunerze. Jedno najważniejsze co skłania mnie wogóle do zabrania głosu to ciekawość : jak Wam się on sprawuje z kartą Cyfry+ ? Miałem poprzednio tunka innej marki z wejściami CI i do odbioru Cyfry trzeba było korzystać dodatkowo z tzw. modułu dostępu warunkowego ( używałem Matrixa ) i oczywiście samej karty. Taka forma współpracy karty z modułem CI powodowała chwilowy zanik odbioru . Wyskakiwał jakże denerwujący napis na czarnym tle " trwa uruchamianie...". Trudno było wytłumaczyć dzieciom o co chodzi , szczególnie gdy zawiesiło się w trakcie Dobranocki. Teraz do czego zmierzam. Pozbyłem się tamtego sprzętu z nadzieją , że kupując tuner współpracujący z samą kartą Cyfry + pozbędę się tego drażliwego mankamentu.
Nic z tego ! GI również się zawiesza z tą różnicą, że zamraża obraz na kilkanaście sekund lub dłużej. Zjawisko to występuje codzień , więc można się przyzwyczaić. Żartuję ! To ch....nie denerwujące. Czy to wada mojego sprzętu , czy może samej karty Cyfry , nie wiem ? Ktoś tu wcześniej zachwalał dobrą współpracę z tą kartą. Jak to jest może reklamować sprzęt ?
kangoo
 
Posty: 28
Dołączenie: 2008-07-20, 18:58
Miejscowość: Police

Postprzez marcines » 2008-07-23, 06:39

Witaj @Kangoo

Ja też mam cyfrę+ i nie zaobserwowałem u siebie żadnych "zamrożeń", "zwieszek" itp.
Nie używam modułu, karta siedzi w czytniku od roku i jest OK.
Chyba to pierwszy taki przypadek, bo nie było wcześniej żadnych uwag co do współpracy karty c+ z tunerami GI.

Pozdrawiam

PS
+ rewelacyjna funkcja PIP, udoskonalona wg uwag użytkowników :mrgreen:
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez Jurek » 2008-07-23, 08:10

@kangoo - czy to zjawisko występuje jak karta jest w czytniku? Praktycznie niemożliwe, więc sprawdź to.
Jeśli natomiast stosujesz w dalszym ciągu moduł Matrix do współpracy z kartą C+ to proponuję włożyć kartę w czytnik. Weź pod uwagę, że Matrix to moduł wielosystemowy z zaszytymi "dodatkowymi mozliwościami". Nie ma znaczenia, że te dodatkowe funkcjonalności nie pracują jeśli chodzi o C+, instrukcje Mediaguard siedzą w sofcie modułu. Więc masz przymusowy konflikt źródeł sygnału używając karty C+ i tego modułu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron