Wady i zalety tunerów Golden Interstar

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Postprzez kangoo » 2008-07-23, 14:04

Witajcie :-)
dziękuję za reakcję na moje uwagi w temacie...
Jurku karta od Cyfry znajduje się sama w czytniku. Jak już pisałem pozbyłem się starego sprzętu wraz z Matrixem . Słusznie zauważasz , że współprace z karty z modułem mogła powodować konflikty . Dlatego też z nadzieją na ich zażegnanie "szarpnęłem " się na lepszy sprzęt m-ki GI . O jego zaletach naczytałem się w Internecie . Powiadacie - nie powinno być konfliktów karty Cyfry + w tym odbiorniku , tym bardziej , że nie potrzeba już do tej współpracy żadnych modułów pośredniczących ! U mnie jednak są i nie wyssałem tego z palca . Codziennie ! Dlatego zasięgnę z chęcią Waszych sugestii jak zażegnać ten problem ? Jestem świeży na tym Forum , a do rejestracji tutaj skłonił mnie nie ukrywam profesjonalizm wypowiedzi Panów administrujących nim. To zachęca i daje nadzieję na pomoc choćby dobrą radą . Naprawdę nie wiem co teraz począć ? Reklamować tuner jako wadliwy , a może to karta od Cyfry jest żródłem problemu ? Przyznaję nie znam się na tym , ale liczę na Waszą poradę . :-)
kangoo
 
Posty: 28
Dołączenie: 2008-07-20, 18:58
Miejscowość: Police

Postprzez Jurek » 2008-07-23, 14:51

Przede wszystkim podaj wersję softu tunera (Menu->Ustawienia Systemowe->Informacje o systemie). Nie sądzę, żeby to był soft, ale na wszelki wypadek. Po drugie - podaj konfigurację zestawu (antena, konwertery i ew. przełączniki). Może nie jest to kwestia współpracy tuner+karta, tylko "gubienia sygnału. W momencie zamrożenia wciśnij "0" i zobacz czy nie faluje Ci miernik sygnału, szczególnie jakość.
W ostateczności podaj na maila biuro@golden-interstar.pl dane swoje i sprzętu (numer fabryczny), wyślemy do Ciebie kuriera i w ciągu 2 dni dostaniesz sprzęt z powortem po testach.
Jesli to będą wachnięcia sygnału, przyczyna może być w wielu miejscach, dlatego podłączenie tunera z kartą pod inną instalację da odpowiedź na Twój problem.

Xpeed`y moim zdaniem współpracują z kartami C+ bez absolutnie żadnych problemów, dlatego w Twoim przypadku, po informacji, że karta pracuje w czytniku, jestem skłonny przypuszczać, że masz problem z sygnałem, np. z zakłóceniami z nadajników radiolinii internetowej lub GSM. Ostatnio mieliśmy parę tego typu zgłoszeń, w jednym przypadku skończyło się wysłaniem wozu pomiarowego URTiP przez klienta w rejon zakłóceń.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez kangoo » 2008-07-23, 16:34

Jurek napisał(a):Przede wszystkim podaj wersję softu tunera

Z odczytu menu "informacje o tunerze" widnieje u mnie co następuje :
GI-S890CRCI HD Excellence
RYGY 009.35 05/26/08
SC4 - A S8R64
GI4C1ND hihG 01/10/08
B001d - B001d 01.06 HS02.00

Poza linią pierwszą pozostałe dane są dla mnie zupełnie niezrozumiałe . Proszę o wyjaśnienie , która z poszczególnych linii odnosi się do wersji softu oraz co oznaczają pozostałe ? Chętnie dowiedziałbym się także czy moje oprogramowanie tunera zalicza się do najnowszego ? :lol:
. Po drugie - podaj konfigurację zestawu (antena, konwertery i ew. przełączniki).

Antena rozmiar 90 z jednym konwerterem umiejscowionym centralnie. Konwerter połączony kablem koncentrycznym o długości nie przekraczającej 10 m. bezpośrednio z tunerem. W dodatku jest to prawie nowy konwerter tzw. nisko szumowy zalecany do odbioru słabszych sygnałów.
Nie sądzę żeby wina zależała od momentów powiedzmy zanikania sygnału , gdyż sygnał odbieram bardzo silny . Słabnie trochę w konstelacji powyżęj 12*W . Jakość sygnału na Hotbirdzie na programach TVP1,2,3 itd. jest maksymalna 100%. Siła sygnału zawsze pokazuje wartość 85.
W momencie zamrożenia wciśnij "0" i zobacz czy nie faluje Ci miernik sygnału, szczególnie jakość.

Z tym muszę poczekać na odpowiedni moment.
W ostateczności podaj na maila biuro@golden-interstar.pl dane swoje i sprzętu (numer fabryczny), wyślemy do Ciebie kuriera i w ciągu 2 dni dostaniesz sprzęt z powortem po testach.

Super , to się nazywa operatywność ! Wiedziałem , że się na Was nie zawiodę !!! :-)
kangoo
 
Posty: 28
Dołączenie: 2008-07-20, 18:58
Miejscowość: Police

Postprzez carolina » 2008-07-23, 23:03

No wiec masz niestety problem, ktory ma wielu ( ja nie ) ze wspolpraca karty Cyfry z dekoderem. Jezeli masz jeszcze Matrixa to :
1) w przypadku Reborna wgraj sam ZCAS
2) w przypadku Reloaded czy Revolution wgraj odpowiednia wersje UCAS
Obie te rzeczy wymagaja CAS-a.
Jezeli nie masz modulu to pozostaje czekac na poprawke softu. Moim zdaniem problem jest tak czesto zglaszany ze rzeczywiscie istnieje i wymaga reakcji w postaci poprawki w sofcie. Mozesz wgrac soft "alternatywny" z 24 czerwca i zapewne bedzie poprawa
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez Jurek » 2008-07-24, 07:58

@kangoo - sprawa jasna, od początku założyłem , że masz tuner Xpeed, a nie GI-890 HD. Jak zauważył @carolina, problem współpracy karty z czytnikiem tego tunera wymaga od nas poprawy oprogramowania i to się już dzieje. Poczekaj (jeśli wytrzymasz) cierpliwie na nowy soft.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez kangoo » 2008-07-24, 16:34

Jurek napisał(a):@kangoo - sprawa jasna, od początku założyłem , że masz tuner Xpeed, a nie GI-890 HD.

Sam się do tej pomyłki przyczyniłem , bo wracając do mojego pierwszego postu w tym temacie napisałem :"mam tuner GI". To oczywiście za mało danych aby diagnozować. Zaraz wstawiam dane sprzętu do podpisu w swoim profilu.
Wracając do Twojej odpowiedzi wskazującej na wadliwy jeszcze obecnie dostępny soft- oczywiście będę cierpliwy i poczekam na nowszą wersję. Cóż zresztą w tym wypadku pozostaje innego ?

Nawiasem , nieskromnie mówiąc ja również podejrzewałem wadę softu tunera. Powiedzmy raczej niedopracowanie jego do potrzeb polskiego klienta. Tuner w tej wersji dopiero co pojawił się na naszym rynku do sprzedaży. Cała nadzieja we wsparciu technicznym ze strony producenta. Zapowiadano przecież , że będzie to wersja rozwojowa więc "uszy do góry" i czekamy ! :-)
Otwarta jest także sprawa samego sposobu wymiany oprogramowania. Skonfigurowałem już sobie sieć LAN w menu tunera , ale jak ...
Chivaj napisał(a):a stronie GI Polska nie ma możliwości ściągania oprogramowanie poprzez ethernet w tunerze.

Rozumiem , że sama gotowość sprzętu do tej funkcji istnieje lecz poprostu nieprzygowane jest jescze nowe wydanie softu.
kangoo
 
Posty: 28
Dołączenie: 2008-07-20, 18:58
Miejscowość: Police

Postprzez piranha » 2008-09-19, 10:41

Zasadniczo podstawowym problemem jest brak aktualnych list kanałów do tunerów 890,trzeba robic wszystko ręcznie ewentualnie poprze rs ale to też wymaga poświęcenia sporej ilości czasu - najalepiej aby firma golden interstar pilnowałe tego tematu i na bieżąco wydawała aktualizacje,pozdrawiam.
piranha
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-09-18, 18:19

Postprzez Jurek » 2008-09-19, 11:35

I tak generalnie robimy, problem w ostatnich dniach w tym, że zmiany (łączenie kanałów) na TP są dokonywane od końca sierpnia praktycznie codziennie. Więc aktualna lista dzisiaj, jutro może być nieaktualna.
Mam nadzieję, że to konieć i w najbliższych dniach wypuścimy nowe listy.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez piranha » 2008-09-19, 11:46

Tak wiem ze sa ciągłe zmiany ale faktem jest że irytującym jest jeśli kupuje sie tuner i zamiast cieszyć sie nim trzeba siedzieć i grzebać w listach kanałów bo na stronie nie ma - przyzna Pan chociażby w miare aktualnej listy którą można by było jedynie poddac kosmetyce i dostosowac do swoich potrzeb,nikt nie wymaga cudów.Zresztą patrząc na częstotliwość wypuszczania list na stronie producenta do tego modelu zaczynam podejrzewac ze nie jest to dla was priorytetem,pozdrawiam.
piranha
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-09-18, 18:19

Postprzez Jurek » 2008-09-19, 13:01

Nie jest priorytetem - po totalnej zmianie transponderów na poczatku kwietnia, lista do tunerów GI ukazała się jako pierwsza na rynku.... . Dla mnie również tuner wychodzacy od nas ma zawierać listę. tylko, ze 80% uzytkowników i tak tą listę zmienia pod swoje wymagania. I bardzo dobrze, w końcu o to chodzi, żeby mieć sprzęt spersonalizowany.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez carolina » 2008-09-27, 22:42

No, jakby tak kolega @piranha poszukal na kilku forach to by znalazl liste z 31 sierpnia do 4 tunerow-- Octagona 918, Interstara 890, Nanoxxa 9500 i Vantage 7100 -- zamiescilem te listy po kilku popoludniach pracy ( i tak nie wszystko jest tam uporzadkowane tak, jak byc powinno). Problem jest taki, ze zajmuje to duzo czasu a poza tym nie znam firmy, ktora wypuszcza wlasne listy. Te, ktore sie pojawiaja sa przygotowywane przez uzytkownikow danych tunerow-- moje maja kanaly Cyfry i Polsatu na poczarku ale jaki z tego pozytek dla jakiegos Niemca czy Wegra-- i tak sobie to poprzeklada. Poza tym jeden ma motor czy obrotnice, drugi tylko jedna antene. Ktos ma Dragona i karte do SKY Italy, ja nie mam karty i tych pakietow na moich listach u mnie nie ma-- jest zas Nova bo ja ogladam ale olbrzymia wiekszosc ludzi w Polsce nie i te kanaly sa im potrzebne na liscie jak dziura w moscie. Samo przeskanowanie transponderow na kilkunastu antenach i 4 tunerach wymaga kupy czasu, potem trzeba to poukladac - najlepiej zawsze zrobic to samemu
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez Jerzy » 2009-01-09, 13:38

Szukam niezłego dekodera do TNK ze złaczem component poniewaz oryginalny Digit S2 ma
złącze Scart i słaby, rozmyty obraz gorszy niż z nboxa tel. n -również zeScart.
Biorę pod uwagą GI-S780CRCI Xpeed / GI-S770 lub Ferguson FK 6900 nie interesuje mniePVR
Dziwi mnie że na tym forum uczestnicy poruszają bez końca marginalny [dla mnie] problem
regulacji formatu obrazu-w końcu i tak można usunąć pasy przez powiekszenie-pozostaną wtedy tylko przy reklamach.
Wszystkie Golden Intenstary są najnowoczesniejsze [?] -to może ktoś napisze w czym ta nowocześność się przejawia i czy powoduje jakąs przewagę nad np.Fergusonami.
Gołosłowne zapewnienia firmy o ,,cechach użytkowych niedostępnych u innych prod.''
są zwyczajnie nieprawdziwe. Ci inni mają te cechy użytkowe z nadmiarem np .PVR.
Dla mnie te cechy użytkowe nie maja znaczenia
Interesuje mnie przedewszystkim porównanie jakośći obrazu Xpeed,Fergusona FK6900,nboxa n.
wszystkie ze złącza component
Wiem że to są odczucia subiektywne i nie zawsze zgodne z rzeczywistoscią.
Ale ktoś o wyrobionym spojrzeniu jeżeli miał możliwość porównania obrazów z tych dekoderów
potrafi zauwazyć różnice i sformuować je obiektywnie.
I tego oczekuję.
Jerzy
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-01-09, 06:55
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jurek » 2009-01-09, 14:09

"...Gołosłowne zapewnienia firmy..." - raczy Kolega zauważyć, że Xpeed jest na rynku od wiosny 2007, czyli wtedy, gdy Ferguson był na etapie modeli xx18 z procesorem 5518 z 1999r. Poza tym bez podłączenia dysku mamy realny PIP, Instant replay etc. Poza tym Xpeed był pierwszym tunerem ze złączem USB. Poza tym...etc.
DO rzeczy - przewaga np. nad FX Fergusona - Xpeed ma procesor o generację nowszy, niż FX. Procesor z FX był przez nas stosowany w latach 2003-2007 w serii premium. Xpeed ma sprzętowy component, a nie sygnał składany programowo z RGB (vide FX). I być może najważniejsze - kwestia typu tuner "zawisł i nie da się włączyć" praktycznie nie dotyczy serii Xpeed, czego nie można powiedzieć o innych.
CO do jakości obrazu - wypowiedza się zapewne użytkownicy, ze swojej strony mogę być nieobiektywny, chociaż uważam , że jest w Xpeed najlepsza z możliwych do osiągnięcia w standardzie SD.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jerzy » 2009-01-09, 15:27

Ciekawa odpowiedz.
Przeciętny nabywca nie jest w stanie zweryfikować historycznych danych podawanych przez producenta.
Nie szukam samych wad w Xpeed ,raczej szukam zalet w odniesieniu do Fergusona.
Jezeli jest prawdziwe hasło: GIP-telewizja dla wymagajacych- to dobrze trafiłem.
Jestem pewny ,że Xpeed jest lepszy niż Digit S2 zTNKze względu na component.
Nie wiadomo jak wypada porównanie jakośći obrazu z Xpeeda i nboxa ,n' kanałów
SD ogladanych przez component.
Może ktoś robił takie porównanie , czekam jeszcze m-c.
:shock:
Jerzy
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-01-09, 06:55
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jerzy » 2009-01-09, 16:57

Trafne spostrzezenia.
Zdecydowałem się na przejśćie do TNK [tylko w SD] ze względu brak ciekawych filmów w tel. n, polsacie ,czy cyfrze+. Niekończace się powtórki.Nawet Metro Gold.Mayer nadaje same starocie w zaskakująco dobrej jakóśći SD.Ogladam jeszcze kanały HD przez component- ale niedługo przechodzę naTNK.
Dlatego nie chciałem zejść z jakośćią obrazu w nowym dekoderze poniżej jakośći
nboxa[SD] -do której się przyzwyczaiłem.
Z przyjemnościa więc przeczytalem Twoją opinię o przewadze Xpeeda w jakości obrazu nad nboxem.
Zetknąłem się nawet z taką opinią ,ze nawet Ferguson lepiej skaluje obraz niz nbox.
Ale również biorąc pod uwagę to co napisał wyżej Jurek -zwłaszcza o nowoczesnym procesorze-
wyglada że Xpeed jest najlepszy z wymienionych dekoderów SD
Jescze tylko m-c. :lol:
Jerzy
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-01-09, 06:55
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron