GM990 - problem z sygnałem i nie działa diseqc - serwis?

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

GM990 - problem z sygnałem i nie działa diseqc - serwis?

Postprzez Lukasz » 2015-08-26, 14:36

Witam,

Chciałem zapytać co może być problemem iż na części częstotliwości mam brak sygnału na SPARK i fakeowy sygnał z innego TP w przypadku E2.

Tak jest choćby z TP 12264.00V z którego nadawany jest kanał TVP 2 HD.
Na sparku mam na nim brak sygnału na E2 mam fakowy sygnał z innego TP, na TVP 2 HD mam komunikat brak sygnału w PAT, a jak przeszukam to znajduje kanały z innego TP.

Wszystko działało do czasu, aż padło. Sprawdzałem tuner na innej instalacji i jest dokładnie to samo.
Nie działa też diseqc.

Rozkręciłem tuner jako, że po gwarancji już dawno ale nie widać napuchniętych kondensatorów.

Co może być ewentualnie przyczyną i czy gdzieś znajdę serwis? A może coś mogę pomierzyć miernikiem?
Lukasz
 
Posty: 2
Dołączenie: 2015-08-26, 14:29

Re: GM990 - problem z sygnałem i nie działa diseqc - serwis?

Postprzez Jurek » 2015-08-27, 07:24

Gdyby to dotyczyło całego pasma to bym powiedział, że ktoś/coś zmieniło ustawienia oscylatorów konwertera. Ale na niektórych???
Sprawdż czy np. problem nie dotyczy jednej polaryzacji. Ew. zrób reset fabryczny Sparka robiąc wcześniej kopię systemu. Jak to nie pomoże i wykluczamy konwerter (bo jak piszesz sprawdzałeś na innej instalacji) to serwis.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GM990 - problem z sygnałem i nie działa diseqc - serwis?

Postprzez Lukasz » 2015-08-27, 21:18

Witam,

Dziękuje serdecznie za odpowiedź.

Reset do nastaw fabrycznych nie pomógł problem dalej występuje.
Problem występuje zarówno na kanałach z polaryzacji V jak i H. Tak jak już wcześniej pisałem fake'owy sygnał jest tylko na systemie E2 na systemie Spark na problematycznych częstotliwościach jest brak sygnału.
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem była wymiana konwertera. Następnie sprawdzałem na instalacji u szwagra. Wiec to na bank problem sprzętowy.

Dodatkowo wcześniej tuner miał taki objaw, że często po wyjściu z deep standby i wtrojeniu się w jakiś kanał pokazywał się obraz i tuner się restartował.
Ten objaw nadal występuje ale rzadko.

Czytałem, że to typowe dla tego modelu i że jest to kwestia elektrolitów które z czasem wysychają (tuner ma blisko 4 lata)

Ile orientacyjnie wynosił by koszt naprawy tych dwóch usterek. Jeśli można o jakieś widełki.
Gdzie wysłać tuner (na jaki adres) i jak wygląda procedura serwisowania, tak aby paczka z tunerem była poprawnie zidentyfikowany?
Ile wynosił by czas naprawy, oczywiście też orientacyjnie?

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz
Lukasz
 
Posty: 2
Dołączenie: 2015-08-26, 14:29

Re: GM990 - problem z sygnałem i nie działa diseqc - serwis?

Postprzez szuwar » 2015-08-28, 07:07

Odpowiedź na priv
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron