Golden Media Wizard HD Vote

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez bawal » 2013-12-09, 20:56

jendrek2 napisał(a):Jak masz dopiero co nowy tuner to powinien być z najnowszym softem o ile się nie mylę wersja 1.24B4, no chyba że chcesz soft "edukacyjny" ;-) to jest dostępny w wersji 1.25B5_sp i wnosi kilka nowych funkcji :->


u mnie jest wersja 1.25B4*,
ale tak na przyszłość skąd brać nowe wersje systemu ?
W dziale Download podpadają mi do tego tunera katalogi:
1) Golden Media Uni-box 9060/9080 2CR2CI HD PVR
2) Golden Media Wizard HD/HD class
3) Golden Media Unibox 2
Ale który z nich jest właściwy dla tego tunera ? Na fakturze mam w modelu wymienione poza nazwą zasadniczą "uni-box 2"
A może jest jeszcze inne miejsce ?
bawal
 
Posty: 12
Dołączenie: 2013-12-07, 14:25

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez szuwar » 2013-12-10, 10:40

Do Vota są osobne softy, odpowiedni katalog pojawi się wkrótce
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez bawal » 2013-12-12, 21:34

Ludzie, czy jest możliwość zrzucenia z dekodera na pendriva aktualnej listy kanałów (robiłem edycję z pilota), zrobienia dalszej edycji kanałów
w komputerze (AliEditor) zapisaniu gotowego pliku na pendrive i wciągnięcie z pendriva do pamięci tunera ?
Jeżeli tak, to może ktoś opisać kroki do wykonania po stronie tunera ?
Parę postów wyżej było o tym jedynie wspomniane, ale było zbyt mało szczegółów.
bawal
 
Posty: 12
Dołączenie: 2013-12-07, 14:25

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez dedito » 2013-12-13, 08:45

bawal napisał(a):Ludzie, czy jest możliwość zrzucenia z dekodera na pendriva aktualnej listy kanałów (robiłem edycję z pilota),

Jest taka możliwość. RTFM.
bawal napisał(a):zrobienia dalszej edycji kanałów w komputerze (AliEditor) zapisaniu gotowego pliku na pendrive

Jest taka możliwość, instrukcje podane w tym wątku.
bawal napisał(a): i wciągnięcie z pendriva do pamięci tunera ?
Jeżeli tak, to może ktoś opisać kroki do wykonania po stronie tunera ?

RTFM.
bawal napisał(a):Parę postów wyżej było o tym jedynie wspomniane, ale było zbyt mało szczegółów.

Jakich konkretnie szczegółów ?
dedito
 
Posty: 28
Dołączenie: 2013-11-18, 21:55

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Grzegorz » 2013-12-13, 09:22

bawal napisał(a):Ludzie, czy jest możliwość zrzucenia z dekodera na pendriva aktualnej listy kanałów (robiłem edycję z pilota), zrobienia dalszej edycji kanałów
w komputerze (AliEditor) zapisaniu gotowego pliku na pendrive i wciągnięcie z pendriva do pamięci tunera ?
Jeżeli tak, to może ktoś opisać kroki do wykonania po stronie tunera ?
Parę postów wyżej było o tym jedynie wspomniane, ale było zbyt mało szczegółów.

Prawdopodobnie robi się to tak samo jak w Wizard HD.
W tunerze robisz backup.abs. Ten plik otwierasz w Aliedytorze, otwierasz jako User Data Base. Coś tam sobie grzebiesz w liście. Zapisujesz jako .abs i zaznaczasz User Data Base. Taki plik wczytujesz w tunerze jako user.db. Na wszelki wypadek ten plik backup.abs gdzieś sobie zachowaj, dopisz datę, tak na wszelki wypadek gdyby coś poszło nie tak.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez bawal » 2013-12-13, 11:56

Dzięki Grzegorz za podpowiedź. Niestety pomimo poświęcenia sporej ilości czasu i cierpliwości nie udało mi się.
Przećwiczyłem następujące pozycje w menu Aktualizacji przez USB i oto jakie było zachowanie tunera:
1. AllCode, backup.abs, pytanie czy zapisać do pamięci ? Tak, Zapisywanie, nie wyłączaj zasilania, Aktualizacja udana i restart tunera
2. maincode, backup.abs, pytanie czy zapisać do pamięci ? Tak, Zapisywanie, nie wyłączaj zasilania, Aktualizacja udana i restart tunera
3. defaultdb, backup.abs, pytanie czy zapisać do pamięci ? Tak, Zapisywanie, nie wyłączaj zasilania, Aktualizacja udana
4. userdb, backup.abs, pytanie czy zapisać do pamięci ? Tak, Zapisywanie, nie wyłączaj zasilania,
Aktualizacja udana i restart tunera
5. Konfiguracja flash'a, Brak plików, Nie usuwaj dysku podczas aktualizacji i nic sie nie dzieje
6. Keydb, Brak plików, Nie usuwaj dysku podczas aktualizacji i nic sie nie dzieje
7. Kopia DDB z UDB, DefaultDB.bin, Nie usuwaj dysku podczas aktualizacji, postep do 100%
8. Kopia zapasowa, backup.abs, Nie usuwaj dysku podczas aktualizacji, postep do 100%

Próbę obróbki pliku backup.abs robiłem z wariantu 3 i 8 ponieważ te pozycje coś zapisywały i nie restartowały tunera. Rozumiem, że jak się
tuner restartuje po zapisie tzn, że ustawienia lecą z pliku na pendrive do pamięci tunera, a nie na odwrót.
Przy pozyskaniu pliku backup.abs z opcji 3 i 8 i otworzeniu do edycji jest w środku sieczka, nie ma grup kanałów ulubionych i nazw kanałów takich
jak w tunerze TVP1 HD, Polska, TVN etc, tylko chińskie robaczki.
A może mam złą wersję AliEditor (Fulan 2011-12-29 1.0.01 DMQ 3.0.0e, DB4 2.1.0c 2008-12-22). Ktoś ma link do sprawdzonej wersji, ja wziąłem go z sekcji Download z gałęzi unibox.
Ma ktoś jakiś pomysł ?
bawal
 
Posty: 12
Dołączenie: 2013-12-07, 14:25

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Jurek » 2013-12-13, 12:47

To jest edytor do procesora ALI 3602, w Vote jest 3606.
Załączam edytor, który otrzymalismy dzisiaj, do przetestowania.
Załączniki
Vote Editor.zip
(422.56 KiB) Ściągnięto 687 razy
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez dedito » 2013-12-13, 17:38

Jeśli w przypadku tego edytora masz dalej sieczkę to załaduj skrypt: script_wizard_vote_ARIVA.ini (znajdziesz w internecie razem z alieditorem lub osobno)
dedito
 
Posty: 28
Dołączenie: 2013-11-18, 21:55

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez bawal » 2013-12-13, 22:55

No, kochani z tym edytorem teraz jest OK. Kanały się dekodują jak trzeba, bez śmieci. Zauważyłem jednak, że błędnie są oznaczane kanały ulubione.
Ja zdefiniowałem na tunerze kilka grup kanałów (Ogólne, sport, muzyka, info etc)), a po zaimportowaniu kanałów do AliEditor grupy kanałów nie mają ustawionych nazw tylko "Favour Group 1, 2, 3, 4 ...", no i pomimo przypisania ich w tunerze to w AliEdit wszystkie są oznaczone "1" lub "0". "1" to te które były w ogóle przypisane do jakiejkolwiek grupy, a "0" nieprzypisywane. W AliEdit wszystkie są wsadzone do grupy nr 1, czyli "Favour Group 1".
Ale to i tak spory postęp. Na ogólnym wykazie mogłaby być jeszcze jedna kolumna, która oznaczałaby pochodzenie kanału, czyli DVBT, Sat HotBird, etc.
Dzięki za edytor.
bawal
 
Posty: 12
Dołączenie: 2013-12-07, 14:25

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-12-14, 10:55

bawal - ja edytowałem kanały programem od Fergusona, działa bardzo dobrze, jak chcesz spróbować to masz go tutaj http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/func-startdown/1631/
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez dedito » 2013-12-14, 19:28

Powiedzcie czy u was na sofcie 1.24 czy też nowszym 1.25 macie wolne przełączanie na kodowanych kanałach?
Ja mam spliter, nc+ i naziemna dvb-t. Gdy nie wyłączam tunera to ten efekt wolnego przełączanie nie powtarza się (tuner jakby się uczy). Ale gdy tylko go wyłączę to po ponownym włączeniu działa jak "blondynka" (z całym szacunkiem do blondynek) i na kanałach kodowanych np. canal+ trzeba około 10 sekund aby wysłał zapytanie do karty w serwerze splitera.
dedito
 
Posty: 28
Dołączenie: 2013-11-18, 21:55

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez bawal » 2013-12-14, 20:52

jendrek2 napisał(a):bawal - ja edytowałem kanały programem od Fergusona, działa bardzo dobrze, jak chcesz spróbować to masz go tutaj http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/func-startdown/1631/

Dzięki za sugestie.
Wstępne próby wykazały, że oba te oprogramowania zachowują się tak samo.
bawal
 
Posty: 12
Dołączenie: 2013-12-07, 14:25

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez bawal » 2013-12-14, 20:54

dedito napisał(a):Powiedzcie czy u was na sofcie 1.24 czy też nowszym 1.25 macie wolne przełączanie na kodowanych kanałach?
Ja mam spliter, nc+ i naziemna dvb-t. Gdy nie wyłączam tunera to ten efekt wolnego przełączanie nie powtarza się (tuner jakby się uczy). Ale gdy tylko go wyłączę to po ponownym włączeniu działa jak "blondynka" (z całym szacunkiem do blondynek) i na kanałach kodowanych np. canal+ trzeba około 10 sekund aby wysłał zapytanie do karty w serwerze splitera.


U mnie podobnie. Sam nie wiem od czego to zależy. Nawet jak już się nauczy przełączania między kanałami to czasem zdarza mu się długie oczekiwanie
przy przełączaniu.
bawal
 
Posty: 12
Dołączenie: 2013-12-07, 14:25

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez bawal » 2013-12-14, 20:58

Ostatnio przetestowałem AliEditor po kablu szeregowym (nie przez USB i pendrivie) i muszę Wam powiedzieć, że nawet to wygodne.
Na szczęście komputer jest blisko dekodera i TV, tylko miałem lekki kłopot ze znalezieniem kabla RS-RS 9pin damski-damski, bo to już lekki przeżytek.
bawal
 
Posty: 12
Dołączenie: 2013-12-07, 14:25

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Wiking » 2014-02-26, 14:55

Dekoder posiadam od kilku tygodni. Ma swoje plusy i minusy jak każdy dekoder, ale najbardziej niepokoi mnie fakt, że na kanałach HD z satelity mrozi się obraz. Kanały SD chodzą płynnie i nie ważne, z którego TP są nadawane - MPEG-4, MPEG-2, DVB-S, czy DVB-S2. Problem nie występuje w przypadku kanałów z NTC - HD i SD. Co może być przyczyną mrożenia? :)
Awatar użytkownika
Wiking
 
Posty: 24
Dołączenie: 2012-07-14, 11:14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron