Golden Media Wizard HD Vote

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-06, 22:53

Daj spokój z tymi kaflami jak w Win 8, to jest dopiero paskudne

Już na pewno to wygląda lepiej
Image

chodzi mi o ten "przeraźliwie żółty kolor"
Image
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Bizon56 » 2013-11-06, 23:46

Po wprowadzeniu tego bannera informacyjnego w Fergusonie, było dużo negatywnych komentarzy za jego nieczytelność, jak można było dać jasny pasek postępu programu a na nim biała czcionka z tytułem audycji. Widziałem to na żywo, jest nieczytelne, a poza tym czcionka jest za mała.
W Vote po zdjęciach widzę czcionka też jest za mała :-x

Mnie się rozchodzi o banner informacyjny (nie menu), który w Globo wygląda świetnie.
Image
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Jurek » 2013-11-07, 08:15

Jest czytelna, ale zajmuje pół ekranu. :-)
Nie ma możliwości zmiany GUI,
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Cynextra » 2013-11-07, 16:48

Jurek napisał(a):Wersja softu, w dniu, kiedy pisałem post jeszcze go nie było.
W przyszłym tygodniu będzie kolejna zbiorcza poprawka usuwająca m.in problem ze skanowaniem przez fastscan transponderów CP i wtedy mogę powiedzieć, że mamy to już gotowe.

Na stronie Cynextra nie ma nic. Skąd można ściągnąć tę poprawkę?
Cynextra
 
Posty: 5
Dołączenie: 2013-11-07, 16:45

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-07, 17:10

Mam jeszcze jedno pytanie, na razie kupił bym Wizard HD Vote a w przyszłości myślę nie dalekiej jakiś wyższy model, Spark-TRIPLEX T2 HYPERCUBE, albo jeszcze jakiś inny na linuxie i czy wtedy będzie działał multiroom (NC+ na kartę) pomiędzy tunerami i czy do tego był by potrzebny jeszcze jakiś spliter ?
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez szuwar » 2013-11-08, 08:30

Cynextra napisał(a):Na stronie Cynextra nie ma nic. Skąd można ściągnąć tę poprawkę?


Jurek napisał(a): (na razie testy beta, więc nie upublicznione).
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Jurek » 2013-11-08, 08:32

W tunerach opartych na linuxie (Triplex, Hypercube, Xpeed LX)konfiguracja domowego multiroomu jest jak najbardziej możliwa, ale wymaga pewnej wiedzy.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Bizon56 » 2013-11-08, 13:18

Jurek napisał(a):Jest czytelna, ale zajmuje pół ekranu. :-)
Nie ma możliwości zmiany GUI,

Panie Jurku, dlatego że jest prawie na pół ekranu, banner informacyjny jest czytelny z oddali :-) . Nie każdy ma tv 40 czy 50 cali.

Skoro pisze Pan, że niemożna zmienić bannera info na całkiem nowy, to może zrobić by tak,
powiększyć ten obecny (rozszerzyć na boki oraz do dołu i góry) oraz zwiększyć czcionkę. W menu zrobić wybór, mały (ten co jest obecnie banner info), lub duży (ten nowy), wtedy wszyscy byli by zadowoleni :-) . Myślę, że jest to do wykonania.
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-10, 21:22

No dobra, zamówiłem tuner, teraz mam nadzieję że szybko pojawi się nowy soft z poprawkami błędów o których tutaj mowa ;-)
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Cynextra » 2013-11-11, 10:36

jendrek2 napisał(a):Witam, mam zamiar kupić ten tuner ale mam pytanie czy można odtwarzać i edytować nagrania na komputerze?


Oczywiście, że można. Tuner zapisuje w standardowym formacie MPEG Transport Stream (TS). Mam ten tuner od tygodnia i edytuję w Nero nagrane programy.
Obecne problemy:
1) Skanowanie więcej niż jednego satelity. Problem pojawia się czasem przy skanowaniu jednego satelity. Wylatuje komunikat w stylu "Brak pamięci." Nie wynika to z tego że zapisano ponad 9999 programów, tylko jakiś jego tymczasowy bufor się przepełnia. Po takim komunikacie wyczyszczenie kanałów nie pomaga i nie da się już dodać, usunąć ani edytować żadnego kanału, satelity ani transpondera. Restart urządzenia nic nie daje. Ale niektóre opcje działają na szczęście m. in. odczyt z USB. Jedynym ratunkiem jest reset do ustawień fabrycznych.
2) Po dokonaniu nagraniu lista kanałów jest czyszczona z wyjątkiem obecnie używanej częstotliwości/transpondera.
3) Jeśli nagranie dokonywane jest z Timera, to można przełączać się na inne transpondery niż ten z którego dokonuje się nagrania. Jeśli natomiast nagranie rozpoczęto wciskając "Record" w czasie oglądania programu to można się wyłącznie przełączać w obrębie obecnego transpondera lub obecnej częstotliwości (dla DVB-T) używając Program+, program-. Większość klawiszy wtedy nie działa. Próba ustawienia w Timerze dwóch nagrań z różnych głowic w tym samym czasie kończy się komunikatem "nieprawidłowe parametry".
4) Błędy językowe w polskim menu (przeszukujemy i edytujemy "satality"). Tu i ówdzie wyskakują komunikaty po angielsku. Oczywiście to jest drobiazg, ale świadczy o jakości.

Jeśli chodzi o problemy 1) i 2), to zaraz po ustawieniu należy zapisać całą konfigurację na dysk, żeby móc ją sobie przywracać. Po dokonaniu nagrania należy przywrócić konfigurację z dysku i cała lista programów na nowo jest dostępna ;-)

Mamy nadzieję, że wkrótce te problemy zostaną poprawione.
Cynextra
 
Posty: 5
Dołączenie: 2013-11-07, 16:45

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Leszekp » 2013-11-11, 11:26

Czy w tym tunerze działa przelotka loop? Mam tuner Opticum HD TS combo 9600 itu przelotka nie działa,i od producenta dostałem odpowiedż że tak musibyć bo to przepis z UE, który mówi o tym że tuner w stanie standby nie może pobierać więcej niż 1 W. http://ec.europa.eu/enterprise/policies ... xes_en.htm
Leszekp
 
Posty: 8
Dołączenie: 2007-08-30, 09:44

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-18, 21:34

Dzisiaj dostałem zamówiony tuner i teraz mam pytanie jak aktywować w dekoderze kartę smart HD, to znaczy zarejestrowałem kartę na stronie, dostałem sms-em kod aktywacyjny karty i gdzie go teraz wpisać ?
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez dedito » 2013-11-18, 21:57

Witam!
Gdzie można znaleźć listy kanałów nc+ na ten model?
dedito
 
Posty: 28
Dołączenie: 2013-11-18, 21:55

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez szuwar » 2013-11-19, 09:14

jendrek2 napisał(a):Dzisiaj dostałem zamówiony tuner i teraz mam pytanie jak aktywować w dekoderze kartę smart HD, to znaczy zarejestrowałem kartę na stronie, dostałem sms-em kod aktywacyjny karty i gdzie go teraz wpisać ?


Na stronie www aktywującej kartę. Jest to kolejny krok podczas aktywacji karty
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez szuwar » 2013-11-19, 09:17

dedito napisał(a):Witam!
Gdzie można znaleźć listy kanałów nc+ na ten model?


Za pomocą szybkiego skanowania. Należy wejść w skanowanie jednego satelity, tryb szukania zmienić na szybkie skanowanie, z dostępnej listy platform wybrać canal+ hd i zdecydować czy wyszukane kanały mają zastąpić aktualną listę kanałów (zalecane) czy też kanały zostaną dopisane do listy. Proszę pamiętać o włączeniu LCN lub też po wyszukiwaniu będąc na liście kanałów należy użyć niebieskiego przycisku i sortować listę przez LCN
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron