Golden Media Wizard HD Vote

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Wiking » 2013-10-31, 19:53

Jurek napisał(a):natomiast nie mieliśmy okazji przetestować działania Vote`a z modułami CP CI+ w trybie legacy.

A jest szansa na to, że ten stan rzeczy się zmieni? Czy po prostu każdy sam ma sobie testować i w przypadku niewłaściwej współpracy będzie można stwierdzić, że ponad 300 zł zostało zmarnowane?
Awatar użytkownika
Wiking
 
Posty: 24
Dołączenie: 2012-07-14, 11:14

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Leszekp » 2013-11-01, 11:38

Czy ten tuner ma Blindscan całej orbity?
Ostatnio edytowany przez Leszekp 2013-11-03, 21:38, edytowano w sumie 2 razy
Leszekp
 
Posty: 8
Dołączenie: 2007-08-30, 09:44

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-03, 20:34

Witam, mam zamiar kupić ten tuner ale mam pytanie czy można odtwarzać i edytować nagrania na komputerze i 2 pytanie czy tuner obsługuje tylko dedykowany moduł WiFi czy zadziała każdy inny na Chipsetsie : Ralink RT5370 ?
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Jurek » 2013-11-04, 12:17

Wiking napisał(a):
Jurek napisał(a):natomiast nie mieliśmy okazji przetestować działania Vote`a z modułami CP CI+ w trybie legacy.

A jest szansa na to, że ten stan rzeczy się zmieni? Czy po prostu każdy sam ma sobie testować i w przypadku niewłaściwej współpracy będzie można stwierdzić, że ponad 300 zł zostało zmarnowane?


Jeśli w nasze ręce trafi nowy moduł CP z trybem Legacy to oczywiście przetestujemy, do tej pory nie widziałem takiego modułu na rynku. To, że informacja jest na stronie to jeszcze nie fizyczne sprawdzenie.
Leszekp napisał(a):Czy ten tuner ma Blindscan całej orbity?


Każdego satelitę można skanować w trybie blind scan
jendrek2 napisał(a):Witam, mam zamiar kupić ten tuner ale mam pytanie czy można odtwarzać i edytować nagrania na komputerze i 2 pytanie czy tuner obsługuje tylko dedykowany moduł WiFi czy zadziała każdy inny na Chipsetsie : Ralink RT5370 ?


Procesor Ali 3606 (zastosowany w Vote) nie daje możliwości obróbki materiału w PC. Stosować można praktycznie każdy moduł WiFi na chipie RT 5370
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Wiking » 2013-11-04, 17:41

Jurek napisał(a):Jeśli w nasze ręce trafi nowy moduł CP z trybem Legacy to oczywiście przetestujemy, do tej pory nie widziałem takiego modułu na rynku.

No, ale przecież Cyfrowy Polsat jest dystrybutorem takich modułów. :) Chyba, że ma pan ma myśli rynek wtórny, to tam faktycznie, nie ma takich modułów. :)

Jurek napisał(a):To, że informacja jest na stronie to jeszcze nie fizyczne sprawdzenie.

Ale na forach można znaleźć abonentów CP, którzy korzystają z modułów CAM CI+ w odbiornikach CI (bez +). :) Problem jest tylko jeden - jeszcze nie spotkałem osób, które posiadałyby Vote wraz z modułem CI+ CP i podzieliłyby się swoimi wrażeniami. :)

I jeszcze na chwilę wrócę do tego:
Wiking napisał(a):No i jak to wszystko ma się do tego, że kiedyś wspominał pan, iż Uni-Boxy 2 były testowane na obu typach modułów Cyfrowego Polsatu? Co by wskazywało, że jednak pan wie, że moduły CI+ Cyfrowego Polsatu są w trybie legacy.
Jurek napisał(a):Testowe moduły pochodziły nie od CP, a od producenta.

Czym się różni moduł CP od modułu producenta?
Awatar użytkownika
Wiking
 
Posty: 24
Dołączenie: 2012-07-14, 11:14

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-04, 18:24

Procesor Ali 3606 (zastosowany w Vote) nie daje możliwości obróbki materiału w PC. Stosować można praktycznie każdy moduł WiFi na chipie RT 5370

Dziękuję za odpowiedź, a więc teraz już wiem że jednak kupię Arivę 252 jak tylko pojawi się w sprzedaży.
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez szuwar » 2013-11-05, 10:40

Wiking napisał(a):Czym się różni moduł CP od modułu producenta?


Moduł producenta jest w wersji testowej, czyli prosto z fabryki, moduł CP jest wersją sprzedażową

Z uzyskanych przez nas informacji moduł CP jest z trybem Legacy, w najbliższym czasie będziemy mieli ten moduł u siebie i przeprowadzimy testy, o wynikach poinformujemy na forum
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Jurek » 2013-11-05, 11:51

jendrek2 napisał(a):
Procesor Ali 3606 (zastosowany w Vote) nie daje możliwości obróbki materiału w PC. Stosować można praktycznie każdy moduł WiFi na chipie RT 5370

Dziękuję za odpowiedź, a więc teraz już wiem że jednak kupię Arivę 252 jak tylko pojawi się w sprzedaży.


Hmmm, a Ariva 252 to jaki ma procesor? Odpowiem - ten sam. :-/
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Bizon56 » 2013-11-05, 14:09

Wszystkim proponuje przeczytanie testu tego tunera w obecnym tj. 10/2013 Sat Kurierze.
Co do modułu CP piszą:
Gniazdo modułów CAM jest typu CI. Może działać z modułami CI+ jeśli pracuje w trybie "legacy", co oznacza, że zadziała on z nCAM HD oraz modułem Cyfrowego Polsatu, natomiast nie uruchomi się nowy CAM CYFRY+. Z modułów zbadano: Cyfrowego Polsatu, nCAM .....
....Zaskoczeniem był brak dekodowania kanałów HD nc+ z karty CYFRY+ i to z żadnego z modułów obsługujących tą kartę, nie pomógł ani AstonCrypt ani Panaccess, na których to powinno działać. Jednocześni przykładowo TVP1 HD bez problemu dekodował się z karty prosto w czytniku oraz z modułu Cyfrowego Polsatu.


Panie Jurku, czy te błędy wymienione w tym teście (opis bazuje na v. 1.24B4) zostaną usunięte w najbliższym czasie?
-LCN sprawia problemy przy połączeniu fast scan + DVB-T (pod jednym numerem kanału mogą być dwie stacje, 1-TVP1HD z DVB-T oraz pod drugą 1-TVN HD z sat)
-szybkie wyszukiwanie kanałów nc+ wymaga poprawek (pomijane są kanały z tr. Cyfrowego Polsatu)
-słaba lista nagrań(mało informacji), lista plików, skromna ilość zdarzeń timera
-nie ma funkcji ograniczenia wiekowego bazowanego na danych z EPG
-serwis z pogodą - brak polskich znaków na klawiaturze, przez co nie można wprowadzić np. Kraków

jendrek2 napisał(a):
Procesor Ali 3606 (zastosowany w Vote) nie daje możliwości obróbki materiału w PC. Stosować można praktycznie każdy moduł WiFi na chipie RT 5370

Dziękuję za odpowiedź, a więc teraz już wiem że jednak kupię Arivę 252 jak tylko pojawi się w sprzedaży.

We Fergusonie jest tak samo, przeczytaj co piszą: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html
.......................................................................
Może by wątek o tym tunerze podpiąć na stronę główną ?
Ostatnio edytowany przez Bizon56, 2013-11-05, 21:35, edytowano w sumie 1 raz
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-05, 19:07

Bizon56 napisał(a):We Fergusonie jest tak samo, przeczytaj co piszą: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html
.......................................................................
Może by wątek o tym tunerze podpiąć na stronę główną ?


No tak ale tam mowa jest tylko o programach kodowanych

I jeszcze jedno pytanie, czy tuner obsługuje multiroom tak jak Ariva 252, bo nadal się zastanawiam nad wyborem.
jedno co mi się podoba to obydwa usb z tyłu dzięki temu można podłączyć HDD i moduł WIFI nie musi wystawać spod klapy z przodu
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Bizon56 » 2013-11-05, 21:22

W Vote zapewne jest tak samo, kanały FTA zarówno sat jak i DVB-T można oglądać na komputerze, natomiast kodowane wyłącznie na urządzeniu, na którym zostało wykonane nagranie.
Z USB masz rację, mnie też się podoba, że obydwa są z tyłu tu plus dla Vote, oraz według mnie ładniejsza grafika, chociaż daleko jej do Globo http://dvbsklep.pl/pl/p/Opticum-HD-X110 ... -DVB-S/376 (również ALi M3606)
natomiast Ariva ma pilota obsługującego również tv, tu plus dla Ferdka,
plusem Vote jest to forum na którym można zgłaszać wszelkie niedomagania sprzętu.
Ferguson ma w standardzie czytnik UCAS, tu tylko Conax ale od czego mamy Google :-)

Czy posiada Vote multiroom - nie wiem, nic o tym w teście Sat Kuriera nie pisali.
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-05, 22:27

Bizon56 napisał(a):Czy posiada Vote multiroom - nie wiem, nic o tym w teście Sat Kuriera nie pisali.


Może ktoś z użytkowników , albo ktoś z firmy się wypowie jak to jest z tym multiroom-em ?
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Jurek » 2013-11-06, 09:37

Funkcjonalnie tak - obsługuje.
Poprawki dot. uwag z testu SK są dawno w opracowywyaniu, nie wszystkie na razie, ale główne tak, np. fastscan z nc+ znajduje już TP Polsatu (na razie testy beta, więc nie upublicznione).
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez jendrek2 » 2013-11-06, 21:33

Czy jest szansa na zmianę kolorystyki grafiki ekranowej, te żółte kolory jakoś nie bardzo pasują ? np. bliźniaczo podobny Avira 252 posiada wg. mnie ładniejszą grafikę.
I jeszcze jedno pytanie, w sat kurierze wyczytałem że nagrania z PVR mają w nazwie tylko daty, czy jest możliwe żeby nazwy zawierały tytuły audycji pobierane z EPG ?
Coraz bardziej przekonuję się do tego tunera, ale kilka detali można by zmienić.
jendrek2
 
Posty: 27
Dołączenie: 2013-11-03, 20:00

Re: Golden Media Wizard HD Vote

Postprzez Bizon56 » 2013-11-06, 22:31

Jeśli chodzi o grafikę ekranową, nie kopiujcie jej z Arivy bo jest paskudna, juz Wasza jest ładniejsza. Zróbcie coś na wzór z Globo, a zwłaszcza duży czytelny z oddali banner informacyjny z czytelną czcionką:
Image
wygląda świetnie, nie mówię żeby skopiować identycznie, ale coś podobnego. Jest na to szansa?.

Golden Media Wizard HD Vote:
Image
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości