GM Unibox 2,czy GM Triplex ?

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

GM Unibox 2,czy GM Triplex ?

Postprzez darecki62 » 2012-12-02, 17:48

Witam.Posiadam 2 letniego GM 9080 z dyskiem 1TB pod Cyfrą+,którego oddaję w dobre ręce.W związku z tym,chciałbym kupić nowy sprzęt.Trudność polega na tym,że nie wiem który GM wybrać,Unibox 2,czy Triplexa?Czy można odbierać przez Wi-Fi np.iplę, vod .onet itp. serwisy? Proszę o dobre rady. Pozdrawiam.
darecki62
 
Posty: 29
Dołączenie: 2010-12-19, 13:11
Miejscowość: Szczecin

Re: GM Unibox 2,czy GM Triplex ?

Postprzez kris_kjk » 2012-12-02, 23:11

Osobiście wybrałbym TRIPLEX-a (droższy o ok. 130 zł od UNIBOX-a 2). Podstawową zaletą jest posiadanie dwóch głowic SAT i jednej uniwersalnej DVB-T/C, możliwość posiadanie dwóch systemów Linux jednocześnie: Spark i np. Enigma2. Poprzez pluginy Sparka można rozbudowywać, dodawać nowe funkcje itd., pluginy do Enigmy2 są inne, ale dekoderów korzystających z E2 jest sporo, różnych firm i bardzo wiele pluginów pasuje. TRIPLEX-a mam podłączonego do internetu przez LAN do routera, ale mogę podłączyć też przez adapter USB WiFi, można też podłączyć bezpośrednio do dekodera modem USB z internetem GSM itp.
Podstawowe wykorzystanie dekodera z Linuksem jest dość proste, jeśli zaczniemy korzystać z E2, pluginów, np. 1chanell, Oscama, "globalnych bonusów" użytkowanie stanie się troszkę trudniejsze, ale nie jest źle ;) dopiero wtedy widać ogrom możliwości sprzętu z Linuksem na pokładzie.
Może warto poczekać na ukazanie się i pierwsze opinie o Golden Media Hypercube - viewforum.php?f=49
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08


Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron