Nowy model combo

nowe typy, jakość itd.

Moderator: sq9

Re: Nowy model combo

Postprzez Bizon56 » 2012-06-21, 11:19

Ale przy tworzeniu nowego tunera, mieliście grafikę zmienić, bo dużo osób narzekało mi. na kolorystykę i słabą czytelność w starym uniboxie.

Ale mimo wszystko, skoro grafika jest wzorowana na poprzednim modelu, to co, programiści nie mogą tego paska dołożyć?, no przecież miejsce powinno się jakieś znaleźć. Wszystko idzie zrozumieć, że np HbbTV nie będzie w tym modelu, bo za słaby jest np. procesor, ale z tym paskiem, to nie mogę Was zrozumieć. W Wizard HD taki fajny pasek Wam się udał(inny producent), postarajcie się o podobny w Uniboxie2 Fulanowskim, pogońcie programistów aby go dołożyli. :-D
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Nowy model combo

Postprzez irdeto » 2012-06-21, 15:19

Myślę że można byłoby dodać pasek...
Przekonałem się na firmie Thomson/Strong co są dystrybutorami tunerów DVB-T
Wszystkie modele nie miały paska postępu,ale jakoś Pani Hnna Ożóg ze stronga potrafiła wpłynąć na dział techniczny i po kolei ukazywały się aktualizacje,które już zawierały pasek postępu i inne poprawki. Forumowicze z emitela również pisali,między innymi @GUTEK@ i poprawki starają się robić.
http://www.thomsonstb.net/pl/support/?search=tht501
http://www.strong.tv/pl/software-documentation
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo

Postprzez tkg » 2012-06-21, 17:04

Witam.

Wiele jest możliwe, tylko pewno brakuje chęci i zdecydowanych działań.
Jestem na etapie szukania dla siebie dobrego, ale ze średniej półki tunera (400-600zł.), zainteresowały mnie nowości na jakie już długo czekamy ze stajni "GI" modele UNI-BOX 2 i SPARK-TRIPLEX, ale tak jak czytam opinie to brakuje paru małych, ale przydatnych zmian (np. pasek postępu, głowica T2 w TRIPLEX).
Jeśli chodzi o tuner TRIPLEX to uważam, że osoby zainteresowane tym tunerem są wstanie zapłacić więcej, ale mieć T2 na wyposażeniu.
Sam mam dylemat, który z tej dwójki brać pod uwagę (czekam na pierwsze testy pracy tunerów).
Golden Media Spark Triplex
tkg
 
Posty: 34
Dołączenie: 2012-06-21, 16:51

Re: Nowy model combo

Postprzez irdeto » 2012-06-21, 19:29

Jakoś nie chce mi się wierzyć,że u nas tak prędko ten standard wprowadzą. Jeszcze zwykłe DVB-T jest po części w fazie testów,to gdzie tu dopiero o T2 myśleć..

Widać konkurencja nie śpi.
http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... combo.html
http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... combo.html
ALI M3606
Ciekawe jakie ceny oni zaoferują...
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo

Postprzez Bizon56 » 2012-06-21, 23:35

Konkurencja niema DVB-T2 :-) ale będzie mieć zapewne pasek postępu :-D a GM :evil: :evil: :evil:

GM Triplex: http://www.youtube.com/watch?v=FteX0PRUDkQ
cena podskoczyła do 690,00 zł http://allegro.pl/golden-media-spark-tr ... 67436.html
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Nowy model combo

Postprzez Jurek » 2012-06-22, 11:23

Po pierwsze - z grafiką Uniboxa, po zmianach, nie ma żadnych problemów z czytelnością. Po drugie - wychodzę z założenia, że zmienianie na siłę czegoś, co zostało już wszechstronnie przetestowane prowadzi do jeszcze większych problemów. Po trzecie - rozumiem, że pasek postępu urósł do rangi problemu krytycznego, ale zastanówcie się.... . Po czwarte - @irdeto - fajnie, że przytaczasz opinie o firmach konkurencyjnych, ale na tym tle z łaski swojej sprawdź liczbę aktualizacji do naszych modeli, chociażby Uniboxa ;-).
Zrozumcie kolejność działań - najpierw usuwa się (w miarę możliwości) błędy, które nieuchronnie muszą pojawić się w nowym produkcie, potem wprowadza wodotryski. Dlaczego, mimo postów, nie wprowadziliśmy tych zmian od razu? Z prostego powodu - testowaliśmy co najmniej 4 różne GUI, w tym takie, które pasek postępu zawierały, żadna nie była tak stabilna, jak Uniboxowa. Efekt końcowy znany.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo

Postprzez Bizon56 » 2012-06-22, 14:06

Jurek napisał(a):Zrozumcie kolejność działań - najpierw usuwa się (w miarę możliwości) błędy, które nieuchronnie muszą pojawić się w nowym produkcie, potem wprowadza wodotryski. Dlaczego, mimo postów, nie wprowadziliśmy tych zmian od razu? Z prostego powodu - testowaliśmy co najmniej 4 różne GUI, w tym takie, które pasek postępu zawierały, żadna nie była tak stabilna, jak Uniboxowa. Efekt końcowy znany.

To dlatego nie podał nam Pan wcześniej informacji o pasku postępu, bo nie wiedział Pan którą wersję GUI wybierzecie.

"potem wprowadza wodotryski" - czyli co, zostanie ten pasek dołożony w którejś aktualizacji czy nie ???

Dla mnie osobiście, pasek postępu to jest rzecz niezbędna, którą MUSI posiadać tuner na bannerze informacyjnym, koniec kropka.
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Nowy model combo

Postprzez Jurek » 2012-06-22, 14:28

Jest szansa, że zostanie dodany, kiedy - nie wiem, zależy to od ilości poprawek krytycznych, które (miejmy nadzieję, że nie) będą wprowadzane.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo

Postprzez tkg » 2012-06-22, 14:43

Panie Jurku,

Podsumowując swoją wiedzę o nowych tunerach, prosiłbym o informację (jeśli takie można otrzymać).
Interesują mnie modele "uni-box 2" i "triplex" - domyślam się, że bardziej zaawansowany jest TRIPLEX, ale mam kilka pytań:
1. szybkość przełączania kanałów który tuner lepiej się w tym sprawuje;
2. dekoder dźwięku DD+
3. jakość obrazu - podobno zależny jest od zastosowanych głównych procesorów tunera.

Dwa tunery - dwa różne procesory - ciężko te dwa silniki porównywać.
Golden Media Spark Triplex
tkg
 
Posty: 34
Dołączenie: 2012-06-21, 16:51

Re: Nowy model combo

Postprzez Bizon56 » 2012-06-22, 14:44

Jurek napisał(a):Jest szansa, że zostanie dodany

No trochę mnie Pan uspokoił że jest szansa na dołożenie go :-D
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Nowy model combo

Postprzez Jurek » 2012-06-22, 14:55

tkg napisał(a):Panie Jurku,

Podsumowując swoją wiedzę o nowych tunerach, prosiłbym o informację (jeśli takie można otrzymać).
Interesują mnie modele "uni-box 2" i "triplex" - domyślam się, że bardziej zaawansowany jest TRIPLEX, ale mam kilka pytań:
1. szybkość przełączania kanałów który tuner lepiej się w tym sprawuje;
2. dekoder dźwięku DD+
3. jakość obrazu - podobno zależny jest od zastosowanych głównych procesorów tunera.

Dwa tunery - dwa różne procesory - ciężko te dwa silniki porównywać.


W tych 3 punktach wg mnie jest bardzo podobnie w obu modelach, jeśli chodzi o jakość obrazu - z lekkim wskazaniem na Triplexa.
Zaawansowanie - na pewno Triplex. HbbTV, pełna integracja z siecią etc. to jego podstawowe przewagi. Jeśli dołożymy do tego drugi system, nad którym obecnie pracuje PKTeam - jeśli się ktoś nie boi linuksa - Triplex. Wada - brak złącza CI, tu Unibox2 ma przewagę.

Jeszcze jedna prośba - nie "Panujcie" mi na forum, proszę ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo

Postprzez tkg » 2012-06-25, 13:02

Jeszce jedna rzecz mnie zainteresowała.
Czy pilot do nowych urządzeń posiada możliwość sterowania telewizorem, jeśli nie to proszę o wprowadzenie pilota wielofunkcyjnego (chociaż jako opcja dokupienia takiego pilota).
Takie rozwiązanie posiada Ferguson, myślę, że to jest dobra sprawa.
Golden Media Spark Triplex
tkg
 
Posty: 34
Dołączenie: 2012-06-21, 16:51

Re: Nowy model combo

Postprzez Jurek » 2012-06-26, 11:21

Nasze piloty są dużo bardziej rozbudowane, ale nie obsługują TV. Nie planujemy w najbliższej przyszłości wprowadzenia uniwersalnego (różni producenci sprzętu, Ferguson bazuje na jednym).
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo

Postprzez raduspl » 2012-06-26, 12:37

A czy planuje się, albo rozmyśla wprowadzenie do oprogramowanie werservera np. do zdalnego zarządzania timerami, autoaktualizacji, itp.?
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Nowy model combo

Postprzez Jurek » 2012-06-26, 14:01

Do serii Spark tak, do opartych o procesory Ali - nie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Interstar - Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości