Nowe funkcje w tunerach Xpeed

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderator: sq9

Czy do tunerów Xpeed powinny zostać dodane:

obsługa konwerterów Unicable
0
Brak głosów
odczyt Divx przez złącze USB
10
37%
funkcja blind scan
17
63%
 
Razem głosów : 27

Postprzez marekp » 2007-09-28, 08:05

Mamy odmienne oczekiwania i ja to szanuje i nie oczekuje od innych potwierdzenia że moje są jedynie słuszne. Fakt co do USB że to i tylko to zdecydowało że kupiłem GI, bo o zaletach lub wadach dowiadujemy się po zakupie i tyczy to wszystkich odbiorników. Jak pisałem GI spełnia w dużej części moje oczekiwania choćby dlatego że nie muszę wstawać z fotela [stabilność ja nie mam z tym problemu] dobra współpraca z modułami [co mnie zaskoczyło], szybkość, odbiór niskich SR [choć mój 6 letni Arion też nie ma z tym problemu] dobre malowanie obrazu, ciekawe i przyjemne Menu np.: "bajer" zmiana barwy przy funkcji siły głosu to jest miłe, ale wszystko to nie upoważnia mnie do wylewania wiader miodu na ten model. Dla mnie dodawanie nowych funkcji które mają odbiorniki innych firm [w tym przedziale cenowym] jest oczywiste, bo konkurencja w tej dziedzinie jest ogromna i wtedy na każdym Forum będzie dział GI a na tym chyba nam wszystkim zależy, mam nadzieje że się nie mylę?
Ostatnio edytowany przez marekp, 2007-09-28, 08:14, edytowano w sumie 1 raz
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez karolek » 2007-09-28, 09:09

Chivay. Tunery inne maja roznego rodzaju bajery takie jak: kalkurator, gry i to rozne, te trzy co sa GI to malo, mozliwosc samemu je dogrywac porzez USB, powinno byc ich kilkadziesiat . Ja wiem ze to tylko bajery ktorych moglo by nie byc, ale potecjalny klient duza uwage zwraca wlasnie na to. Divx to prawie standard, a tu GI nie ma. Jeszcze jedno biorytmy tez sa ;-)
Ostatnio edytowany przez karolek, 2007-09-28, 09:43, edytowano w sumie 1 raz
karolek
 
Posty: 19
Dołączenie: 2007-08-26, 10:42

Postprzez karolek » 2007-09-28, 10:41

Masz racje Chivay bylby to komputer,a nie tuner satelitarny.A co do Divxa , mozna go udostepnic to bylby BAJER. Czy jest to mozliwe na 100% jak to kiedy?. Te bajery o ktorych pisalem to w tunerach roznych;Humax -biorytmy,zmiana tla w menu to chyba ta sama klasa co GI, tunery starsze HUMAXA.Co do innych bajerow to w klasie wyzszej tunerow mozna znalesc . ;-)
karolek
 
Posty: 19
Dołączenie: 2007-08-26, 10:42

Postprzez Jurek » 2007-09-28, 10:50

Macie wszyscy rację, ja mam tylko taką uwagę. Każda nowa funkcja, jeśli jest czymś autentycznie pożytecznym generalnie jest wprowadzana do naszych tunerów. Zwróćcie uwagę na częstotliwość update`u softu dla GI i porównajcie z innymi. Natomiast często należy wybrać kompromis, między bajerami, a rzeczami praktycznymi. Wprowadzenie np. 50 gier - ok, ale zawsze kosztem pamięci tunera. W większości krajów gdzie sprzedajemy GI gry są wymieniane jako pierwsze do wywalenia z softu, niepotrzebne marnotrawienie zasobów. To są fakty.
Poza tym - przy tym stopniu skomplikowania softów zawsze jest niebepieczeństwo, że nowa rzecz spowoduje zakłócenia w pracy innych. więc na bieżąco musimy dokonywać wyboru.
Na najbliższe tygodnie jedyne co na 100% będzie wprowadzone do GI to blind scan. Prace są już bardzo zaawansowane, ale tu jesteśmy trochę uzależnieni od firmy Sharp (dostawcy głowic), stąd opóźnienie. Co do innych rzeczy - nie mogę dać w tej chwili żadnej gwarancji, że będą lub nie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marekp » 2007-09-28, 12:32

Mnie nie interesują tak zwane bajery [ GI ma ich troche i chwała mu za to ] , ale tak zwane funkcje użytkowe ? o które pytają potęcjalni nabywcy lub nowi użytkownicy GI na innych forach . Funkcje te są już przynajmniej od roku w innych odbiornikach . Jakie to funkcje wystarczy sprawdzić w opisie nap: w bardzo popularnych ostatnio w naszym kraju z ostatnich 2 miesięcy odbiornikach i porównać [ ten sam przedział cenowy ]. O jedną z nich już pytałem a mianowicie Bloker , ja wiem że jest w softach z HS ale one wychodzą raz na jakiś czas i nie jest to standard .
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez Jurek » 2007-09-28, 13:47

Racja, ale bloker to raczej funkcja z.... innej parafii? ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marekp » 2007-09-28, 13:53

Można to tak określić , ale ta funkcja jest wpisana w wielu odbiornikach jak i współpraca nap ; z SBCL - myśle że nie napisałem za dużo takie są oczekiwania [ pytania na innych forach ]
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez carolina » 2007-09-30, 22:56

@Chivay
Ja bym nie wypowiadal sie na temat tunerow jakiejs firmy na podstawie jednego modelu. Mysle tu o Humaxie-- ja mam 5400 od jakichs 6 lat i nie mam mu nic do zarzucenia ( SR ponizej 2 MB to troche klopotu ale pamietajmy-- 6 lat)-- obrazem absolutnie nie ustepuje ani GI ani Vantage, tylko Topfield jest moze minimalnie lepszy. Ja wiem, ze miales Humaxa HD i nie byles z niego zadowolony ale nie mozna na podstawie jednego nieudanego modelu wyrabiac sobie opinii i wszystkich produktach danej firmy.
Ja mam np. bardzo dobre zdanie o GI ale zdania na temat modelu 9000 byly rozne-- czy wiec ci niezadowoleni powinni potepiac w czambul wszystkie modele GI?
Mialem tez Nokie 8200 -- dla mnie to byl smiec absolutny ale tylu innych jest bardzo zadowolonych z tunerow Nokii.
A tak nawiasem mowiac te tzw. bajery to dla mnie calkowicie niepotrzebne "udoskonalenia"
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Hi-End

Postprzez rafiodym » 2007-09-30, 23:45

W hollexie GI Xpeedy reklamowane są jako Hi-End.
Super, więc spójrzmy od strony użytkowników Hi-Endowych.
Dużo klientów zwraca uwagę na walory takie jak jakość obrazu i dźwięku. Obsługa unicable ich nie interesuje, bo mają standardowe instalacje antenowe (można ich zachęcić do zmiany starych konwerterów na nowe GI platinum).
Gry typu sudoku, etc. tylko, mnie wkurzają, bo mam świadomość, że część zasobów tunera wykorzystywana jest na przechowanie w pamięci jakichś gier. Do tego mam kompa, a nie tuner. GI mógłby stworzyć osobny soft dla takich użytkowników, bez fontann i wodotrysków. Czysty tuner o wysokiej jakości obrazów i dźwięku. wtedy nie będę miał żalu użyć interkonektów kimbera lub monstera, żeby posłuchać radia na dobrze skonfigurowanym sprzęcie stereofonicznym, i zakupić wysokiej klasy interkonekty na sygnał wizji.
Nie wymagam lampowych końcówek w analogowym torze sygnału ;-)
GI-S 780 CRCI Xpeed, 60 cm po C+, Cyfrowy Polsat. Teraz ponownie C+.
rafiodym
 
Posty: 80
Dołączenie: 2007-08-04, 15:35
Miejscowość: W-wa

Postprzez marcines » 2007-10-02, 10:24

Witam wszystkich.
Moim zdaniem faktycznie gry w takim sprzęcie jak tuner satelitarny są zbędne.
Bo w końcu siada się przed TV żeby pooglądać telewizję a nie akurat grać bo do tego służy m.in. komputer.
Co innego funkcje użytkowe. :-)
Jak ktoś porównuje inne tunery bo tamte coś tam mają a GI nie to niech kupi to co mu leży a nie marudzi. :-P
A tak na poważnie to wszystkie nasze/wasze sugestie będą w końcu wysłuchane. Dajmy tylko czas programistom.
Pozdrawiam ;-)
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez carolina » 2007-10-11, 20:39

@Jurek
Wyslalem swoj setting, zrzut ekranu i instalke edytora Vantage. Uwazam, ze po edytorach do humaxa jest to najlepszy edytor na rynku. W skrocie-- musza dzialac wszystkie funkcje i skroty klawiaturowe Windows i naprawde powinna byc widoczna gdziec obok nazwy kanalu nazwa satelity, na ktorym on jest , parametry transpondera ( czestotliwosc, SR,FEC, polaryzacja), provider-- znaczek, czy program kodowany czy nie nie jest wg mnie zbyt wazny.
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez katmai » 2007-10-22, 16:49

Moje typy:
1. Mozliwość zmainy (bądź zmiana) kolorystyki menu (na bardziej żywe kolory - wzorem np. fergusonów FX) która powoduje w niektórych momentach bardzo nieczytelna grafika (pasek info) oraz ponura kolorystyka EPG
2. Wyświetlanie na pasku info informacji o aktualnym CAS
3. Wprowadzenie napisów w formacie DVB (nawet w tańszych tunerach to jest!!)
4. Wprowadzenie w formacie ekranu "zwykłych 4/3 i 16/9"
5. Blindscan
6. Przydało by się też przyśpieszenie startu

Po wprowadzeniu tych poprawek - tuner ideał !!
katmai
 
Posty: 6
Dołączenie: 2007-09-14, 20:56

Postprzez marcines » 2007-10-23, 07:31

katmai napisał(a):Moje typy:
1. Mozliwość zmainy (bądź zmiana) kolorystyki menu (na bardziej żywe kolory - wzorem np. fergusonów FX) która powoduje w niektórych momentach bardzo nieczytelna grafika (pasek info) oraz ponura kolorystyka EPG
2. Wyświetlanie na pasku info informacji o aktualnym CAS
3. Wprowadzenie napisów w formacie DVB (nawet w tańszych tunerach to jest!!)
4. Wprowadzenie w formacie ekranu "zwykłych 4/3 i 16/9"
5. Blindscan
6. Przydało by się też przyśpieszenie startu

Po wprowadzeniu tych poprawek - tuner ideał !!


Ad1. kwestia gustu (o gustach się nie dyskutuje ;-) )
Ad2. 2xinfo i jest info CAS :shock:
Ad3. ???
Ad4. tyle formatów dostępnych że na pewno coś dobierzesz :-)
Ad5. cierpliwość :-o
Ad6. z softu na soft start coraz szybszy :-) ; na święta będzie O'K ;-)

Dla mnie i wielu "zwykłych" (czyt. mało wymagających) użytkowników GI to b.dobre tunery.
Nie piszę "idealne" bo w przyrodzie takie zjawisko nie występuje ale może kiedyś. :-) :-) :-)
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez carolina » 2007-10-25, 10:36

Prawde mowiac nigdy nie widzialem tunera startujacego tak wolno.Nawet najwolniejsza wsrod slimakow Nokia 8200 startowala szybciej ( a po starcie cala reszte robila bardzo dostojnie). GI jak juz wystartuje jest bardzo szybki wiec na pewno problemem nie jest procesor. Taki Humax zaprojektowany 7 czy 8 lat temu startuje kilkanascie razy krocej
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez Marek-B » 2007-10-30, 17:43

Słychać już coś konkretnego w sprawie blind-scana ??? :-?





Nie będę pisał następnego postu. Nic to nie da .

Udawajmy ,że nie było pytania o blind-scan. Nie trzeba wtedy odpowiadać . :evil:
Ostatnio edytowany przez Marek-B, 2007-11-01, 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sondy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron