Nowy model combo - przeniesione

Modele Voyager I i II

Moderator: sq9

Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-07-21, 14:40

@anaila:

1. Nagranie w formie zakodowanej ok. 3 godzin - 2 pliki, jeden 5,9G, drugi 1,3G (kanał HBO Comedy HD)
2. Materiał niezależnie od tego w jakiej formie jest nagrywany na tunerze (zakodowanej czy nie) do odtworzenia wyłącznie na dedykowanym tunerze (to samo zabezpieczenie, co w przyp[adku Wizarda Vote, wymyślone przez ALI)
3. Sprawdzam pkt.1 przy nagraniu odkodowanym, wyniki poźniej.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo

Postprzez anaila » 2014-07-21, 18:49

Dziękuję za informacje!
Chociaż wynika z tego, że tańsze tunery przestają się nadawać do czegokolwiek oprócz prostego oglądania. Szkoda!
Pozdrawiam serdecznie!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Nowy model combo

Postprzez irdeto » 2014-07-21, 19:10

W sieci już są od paru dni firmware zmieniające czytnik VOYAGER-ów na "uniwersalne" + ... ;-)
Bynajmniej tak mi się wydaje,bo mają w nazwie _sp_ a nie _mc_
Więc karty CYFRY+ polecą. :-)

VOYAGER I ma 8 Mb, VOYAGER II to 16 Mb
Otwarte pliki w AliEditorze z UNI-BOXA2, nie zawierają żadnej listy,ale jest standardowo baza transponderów z orbity.

Ciekawe czy jakieś kanały są wgrane domyślnie w sprzedawanych.???

Niebawem będę miał okazję ustawiać VOY-II,to się okaże..
Ale niestety sprzęt będzie dla emeryta,co kończy z Polsatem,bo wystarczą mu podstawowe programy z DVB-T + niemiecki z Astry.
Więc "chyba" nie będzie potrzeby zmiany oprogramowania,zresztą nie pozwoli :evil:

Na zgranym dumpie postaram się najpierw poukładać wszystkie transpondery z HotBirda i Astry a resztę ap, i dopiero wyszukiwanie odpowiednich programów + naziemne z Częstochowy.
Może gdzie kiedy zapodam,jako Lista_FTA_
No chyba,że zaryzykować i na tym pobranym się bawić z edycją i później wgrać... :roll:
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo

Postprzez Bizon56 » 2014-07-21, 21:33

Jurek napisał(a):Trafiony - zatopiony, tydzień dla dzieci. :-)

Wiadomo jaki teraz mamy okres, więc nietrudno było trafić :-)

Mógłby mi Pan na to pytanie odpowiedzieć co zadałem stronę wstecz: viewtopic.php?p=15093#p15093

"Czy powiedzmy do końca tego roku zaoferujecie tani tuner DVB-T2 z HbbTV oraz Combo z HbbTV ???"

tyle różnych osób zapowiadało takie tunery, tyle czasu już minęło, a tunerów jak nie było, tak nadal niema.
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Nowy model combo

Postprzez Jurek » 2014-07-22, 07:35

Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie - w sposób ciągły testujemy 5-8 modeli różnych tunerów. Obecne nowości są w tym sensie rewolucyjne, że po raz pierwszy w tej klasie cenowej oferują transmisję AV do urządzeń mobilnych. W testowanych obecnie są też takie, które wspierają HbbTV, ale ich działanie daleko odbiega od standardów.

@anaila - nagranie w formie odkodowanej również jest dzielone na pliki - 5,3G oraz 1.3G (film HD ok. 120min). Ten pierwszy plik w odtworzeniu to niemal dokładnie 1,5h.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo

Postprzez Bizon56 » 2014-07-22, 22:36

Dziękuję za odpowiedź
Trochę mnie Pan pocieszył z tymi tunerami, że istnieje cień nadziei że taki tuner się pojawi, oby Chińczycy jak najszybciej poprawili oprogramowanie i tunery zaczęły poprawnie działać. Macie na testach może jakiś combo z HbbTV oraz sam do DVB-T z HbbTV ?

Dziś kupiłem nowy Sat Kurier, jest tam test tunera (nie combo, tylko samo sat) na nowym procesorze STiH237 i na nowoczesnej pamięci DDR3, jest również obsługa HbbTV. Może powinniście poszukiwać tunera na takim procesorze od ST-Microelectronics, który oprócz HbbTV może obsłużyć 2 czytniki kart i 2xCI+.

Ali posiada w ogóle jakiś procesor obsługujący HbbTV?
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Nowy model combo

Postprzez irdeto » 2014-07-23, 18:21

Tuner już podłączony obok UNI-BOXA.2 i czeka na ustawienia listy z HB i Astry.
Domyślna,była chyba pod SMART HD+ (ok 72 programy z HB)
W/g info z tunka,powinna od razu normalnie chodzić karta c+
W szybkim skanowaniu jest nc+ i Smart HD+

Pierwsze wrażenia pozytywne,OSD,menu miłe dla oka :-)
Big2small nie będę testować,bo mam stary tel. na guziki :oops:

Pilot RC2 (duży) też pasuje,jak i ten z opticuma 7300

Ale bardzo mnie zaś wkurzyło,tak jak w UNI 2, że po zeskanowaniu transpondera,wyszukane wcześniej programy naziemne zostają wywalane na koniec listy głównej :evil:
Więc zrobię gościowi jedną listę FAV by TVP1 z naziemnej,było na pozycji pierwszej.
Jedynie mądre firmware do BOXA2 to na bazie lemontree,gdzie jest tak jak w poczciwych UniBox9080,że nowo dodane programy są zawsze dopisywane na końcu listy głównej :->

No i dalej nie ma głosu,tak jak i w BOXAch, gdy się odtwarza z pena Film_AC-3_720p.mkv :evil:
A z TV czyta normalnie.

Wgrana już moja zaktualizowana baza transponderów,ale tylko z 23E-19E-13E-7E-4,8E-0,8W , wszystkie TP po kolei,zmiany SR,dodane nieaktywne Tp z 19E po analogu,wczoraj ją męczyłem w AliEditorze 8-)
Lecz była robiona na bazie innego softu,chwila niepewności i "inne" menu jest :-D

Teraz cza się zabrać za skanowanie odpowiednich częstotliwości w/g mojej ściągi na kartce.
Mam tylko nieopłacaną TnK.
U mnie układ 19E-13E-4,8E+7E-0,8W
Aaaaa,7E & more ok :-P

Widok głównego menu,
foto kiepskie,bo tel.. robione.
Image


Jeszcze z takich spostrzeżeń:
Tuner po włączeniu do prądu od razu się włącza, UniBoxy zaś przechodziły w stan czuwania.

Jeśli się poukładało programy naziemne w/g siebie,które są zawsze na końcu listy głównej,to przy ponownym skanowaniu np. jednego transpondera czy satelity,zostają ponownie ułożone w/g LCN, mimo iż jest ta funkcja wyłączona. Wraca tak- TVP1HD,TVP2HD,TVP Katowice"...itd, a na trzy miałem wcześniej Polsat.
Więc rozwiązaniem jest utworzenie listy FAV gdzie naziemne byłyby jako pierwsze,bądź kilku list jeśli ktoś lubi skakać w te i wewte...
Zapewne Voyager I nie ma z tym problemu,bo to tylko sat tuner,to można byłoby użytkować główną listę.
Dodano też funkcje HDMI CEC.
Zauważyłem też,że jak się przełączy kanał,to na wyświetlaczu pokaże się jego numer a po paru sekundach zmieni się na zegar.
Ale gdy byłem na FAV, to jakoś świecił ciągle Nr.progr.... W menu jest jakaś funkcja,ale zmieniając nic to nie robiło.
Do instrukcji w ogóle nie sięgałem,bo może by tam ten punkt menu opisali.
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo

Postprzez raduspl » 2014-07-31, 09:29

irdeto napisał(a):...No i dalej nie ma głosu,tak jak i w BOXAch, gdy się odtwarza z pena Film_AC-3_720p.mkv...

Jakie formaty filmów czyta Voyager II ??
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez irdeto » 2014-07-31, 15:34

Według specyfikacji :
? Videformate Divx,Xvid,MKV,WMV,AVI etc...

Akurat już nie ściągam film.avi a jedynie film.mkv
więc nie potwierdzę jak z głosem.
Ale jak sprawdzałem ten sam film, np. Non.Stop.720p.AC3.mkv to
w UniBoxie9080,UNI-BOXie2 i tym Voyager brak głosu :(

A mam podłączone czinczami z tunera na wzmacniacz i tylko zwykłe oglądanie TV :-(
Dlatego polutowałem sobie euro i czincze,by z TV pobierać audio z eura na aux yamahy.
A czasem dawają filmy DTS,to by pewnie w ogóle nie odczytało,a Panas daje radę.
Wystarczy mi zwykłe L i P,bo to stary sprzęt,byle obraz HD.

Nagrany plik niekodowany.TS można było oglądać w kompie ze SplashLite1.8.2
Zaś kodowany,np ORF1HD już nie,ale to oczywiste.
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez raduspl » 2014-08-01, 07:56

Może się mylę, ale czy ustawiłeś w menu audio z Auto na Line PCM? Powoduje to zdekodowanie kompresji audio w tunerze.
Ja działam w innym układzie: tuner sat - amplituner sony - tv, wszystko połączone kablami hdmi. Opcję audio mam ustawioną na auto więc rozkodowaniem głosu zajmuje się amplituner. Oglądam filmy mkv, avi, divx itp. z głosem. Problem stanowi tylko kompresja divx bo wtedy tunery klatkują obraz. Wypraktykowałem też, że kilkukrotne pauzowanie powoduje rozsynchronizowanie audio i video.
9080 (1.5.50)
UB2 (1.6.26)
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez irdeto » 2014-08-01, 12:47

@raduspl jesteś gość ;-)
Normalnie zawsze zmieniałem z domyślnego LPCM na Auto.
Nawet nie przypuszczałem,że to ma takie znaczenie.
Zmieniłem z powrotem na LPCM i głos się znalazł :-)
W sumie już bardziej przywykłem do używania playera z Panasa
Więc jeszcze potestuję,gdzie wygodniej odtwarzać.
Mam starą YAMAHĘ z 95r RX385 i jest mi to wystarczająco na dwa kanały.
W sumie w tunku zawsze pen na aktualizacje,a w TV będzie raczej na filmy.
A co tak zauważyłem przy zwykłym oglądaniu programów,to jest półsekundowe opóźnienie głosu jak się pobiera z czinczy tunera na AUX
niż jak leci kablem HDMI do TV, cza wyciszyć TV na 0,by nie było pogłosu.

Opis dot. UB2, VOYAGER już u znajomego emeryta podłączony,ale na pewno zmienię mu to w menu.

Znalazłem już nowsze do VOYAGERów wersje sp.2.0.08. z 29.07,ale nie byłem u niego sprawdzać.
Do UB2 też jest edision_1.6.40 z 30.07
i do 9080 iltvHD_edision_1.5.61
Ale tych nie lubię ino lemontree

Dzięki Ci za spostrzeżenie,choć moi znajomi nie oglądają filmów,a
w sumie mam pod opieką cztery 9080,dwa UB2 i teraz VOYAGERA II
Pozdro.
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez raduspl » 2014-08-01, 14:11

irdeto napisał(a):Do UB2 też jest edision_1.6.40 z 30.07

Wiem, sprawdzam na bieżąco z powodu paczek kluczy, preferuję raczej backsynaps.
Fajnie na tych softach "chodzi "youtube", nawet daje się przewijać oraz homecamd ;-)
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez raduspl 2014-08-01, 14:56, edytowano w sumie 2 razy
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez raduspl » 2014-08-01, 14:15

irdeto napisał(a):A co tak zauważyłem przy zwykłym oglądaniu programów,to jest półsekundowe opóźnienie głosu jak się pobiera z czinczy tunera na AUX
niż jak leci kablem HDMI do TV, cza wyciszyć TV na 0,by nie było pogłosu

Odszukaj w menu amplitunera i wyłącz opcję przekazywania dźwięku po hdmi na tv (jeżeli tv leci przez amplituner), wtedy w telewizorze będziesz miał zawsze ciszę.
Możesz też wejść w ustawienia hdmi w uni-box'ie i wyłączyć audio - pojawiła się taka możliwość z ostatnich softach.
Pozdrawiam
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez raduspl » 2014-08-01, 14:28

Jurek, mam pytania:
1. W jakim formacje "puszczany" jest streaming na żywo z voyager'a II?
2. Czy można go odebrać jakimś playerem na komputerze (linux, windows)?
3. Jakie są ograniczenia co do położenia w sieci urządzeń (czy musi to być ta sama podsieć)?
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-08-01, 17:39

raduspl napisał(a):Jurek, mam pytania:
1. W jakim formacje "puszczany" jest streaming na żywo z voyager'a II?
2. Czy można go odebrać jakimś playerem na komputerze (linux, windows)?
3. Jakie są ograniczenia co do położenia w sieci urządzeń (czy musi to być ta sama podsieć)?


ad.1 - nie wiem, sprawdzę :oops:
ad.2 - nie, apka jest tylko pod Androida
ad.3 - tak, to musi być ta sama podsieć.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do Golden Interstar Voyager

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron