Nowy model combo - przeniesione

Modele Voyager I i II

Moderator: sq9

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Baldwin » 2015-01-15, 12:40

Kolego Szuwar, minęło następne 24 godziny i wszystko po staremu. Dzwoniłem wczoraj do nc+. Przed chwilą ponownie. Powiedzieli że odnowili uprawnienia i trzeba czekać. Przed chwilą także zresetowałem tuner czyli ,wyłączyłem go pilotem, wyłączyłem z sieci i wyjąłem kartę. Następnie włączyłem go ponownie i gdy pojawiły się informacje o kanale wsunąłem kartę. Pojawił się napis że karta została włożona. Czy poza czekaniem jest coś co powinienem sprawdzić lub też zmienić w ustawieniach ? W międzyczasie popracowałem trochę przy antenie. Przy starym tunerze pokazywało mi moc sygnału 90 i jakość ok.70. Na nowym bez dotykania anteny było 90 /55. Wiem że jest to info tzw. pi razy drzwi i co by nie było to trzeba szczególnie jakość ustawić najwyżej jak się da. Poprawiłem, jest teraz 65-70 w zależności od transpondera.
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez szuwar » 2015-01-15, 14:38

Spróbuj ponownie przeskanować listę smartHD.
Rozumiem też że masz świadomość że na nieopłaconej starej karcie TNK masz tylko TVP1, TVP2, TVN, TVN7 i nic więcej nie możesz się spodziewać
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Baldwin » 2015-01-15, 16:23

To był ponowny strzał w dziesiątkę. Oczywiście chodziło mi tylko o te kilkanaście kanałów które działają mimo że się nie płaci. Może teraz zapłacę za Smart HD. Teraz mogę się zabrać za zrobienie swojej listy i odpowiedniej kolejności kanałów. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez zibi-s » 2015-01-21, 18:28

Nabyłem model Voyager II i moje pytania:
1/ jak ustawić aby po wyłączeniu dekodera na wyświetlaczu była pokazywana godzina podczas "prawdziwego" standby?,
2/ jak ustawić funkcje automatycznej aktualizacji listy kanałów nc+ z satelity, bez konieczności jej wgrywania lub przestawiania (dla przykładu taką funkcje mam w TV Sony i działa podobnie jak w oryginalnym dekoderze operatora)?
3/ czy pilota np. GM Wizard HD Vote lub z innego modelu firmy GI można stosować zamiast tego oryginalnego (wygląd i przyciski nie do przyjęcia) - jeśli tak to który i ile kosztuje?

Co do opinii tego tunera to przedstawię po kilki dniach użytkowania.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2015-01-22, 08:31

Prawdziwy standby oznacza pobór mocy w czuwaniu poniżej 0,5W. Wyklucza to wyświetlanie zegarka.
Nie ma funkcji automatycznej aktualizacji listy, świadomie, nic tak naszych klientów nie wpieniało jak wyskakujące komunikaty o nowej liście, szczególnie jeśli mają ułożoną swoją własną. Jak chcesz dodać nowe kanały to po prostu włącz samodzielnie fastscan, ale pamiętaj że stara lista jest wtedy kasowana.
W ciągu miesiąca, dwóch będą inne piloty do tego tunera, wtedy będziesz mógł go nabyć.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez zibi-s » 2015-01-23, 17:30

Na razie wrażenie bardzo pozytywne, oprócz drobnego problemu o którym pisałem w wątku "Problemom z Voyager.II"
Kupując produkt firmy Golden Interstar kierowałem się głównie dobra opinią historycznych produktów Gi Xpeed, których zakupiłem dla siebie i rodziny 3 szt. i aż przykro je będzie zamienić po ok 5 latach bezproblemowego działania na inne po przejściu przez operatorów na MPEG-4.
Dobrze że problem z pilotem do tego odbiornika zostanie rozwiązany przed zakupem ewentualnie następnego tunera.
Dodam jeszcze że brak jest w dekoderze kontrolki informującej o nagrywaniu, listy Cyfrowego Polsatu, jak również
możliwości niezależnego dodatkowego zapisania wyszukanych programów w "instalacji programów Satelitarnych" - oprócz preferowanych nadawców.
Taką możliwość mam we wspomnianym wyżej TV z tunerem sat. - Jednym słowem praktyczna funkcja warta naśladowania.
Mam nadzieje że przy tworzeniu nowego softu zostaną uwzględnione moje spostrzeżenia.
Dziękuję i pozdrawiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2015-01-26, 08:23

Nagrywanie - REC w prawym górnym rogu, wywoływane przyciskiem info.
Skanowanie - oczywiście, że jest, wystarczy wejść w instalację satelitarną,a nie szybkie wyszukiwanie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez zibi-s » 2015-02-09, 15:47

Chodziło mi o informacje o nagrywaniu na wyświetlaczu dekodera.
Co do szybkiego skanowania pod np. nc+ to było by wszystko ok, ale żeby takie skanowanie nie kasowało własnej ustawionej listy kanałów (FAV).
Inaczej ujmując, aby "instalacja kanałów SAT" była nie zależna od "szybkiego skanowania" pod określonego nadawce, i tak zapisywana w innym miejscu , i tu jeszcze raz powołam się na wspomniane TV Sony z tunerami SAT w którym to działa wręcz wzorcowo (nie dotyczy to ulubionych list FAV).
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2015-02-10, 08:36

Nie wiem jak to działa w Sony, ale włączenie szybkiego skanowania wymusza wpierw czyszczenie listy z danego satelity (w tym przypadku HB). Dlaczego? Aby LCN mógł ustawić numery kanałów w prawidłowej, zgodnej z tablicami operatora, numerami.
A skoro są usuwane kanały z HB to siłą rzeczy muszą też zniknąć z list ulubionych. Nie widzę rozwiązania tego problemu, chyba że utworzenie osobnych sekcji w pamięci na listy FAV, ale w tunerach sat nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Wymagałoby to przekonstruowania całego softu i prawdopodobnie zwiększenia pamięci.
Reasumujac - nie do zrobienia na tym etapie życia Voyagera.

Nie spotkałem również znacznika nagrywania na zwykłych wyświetlaczach LED. Ewentualnie mogłaby zacząć mrugać dioda Stand By, ale większość uzytkowników doprowadziło by to do szału, mnie na pewno. ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez zibi-s » 2015-02-10, 12:29

Duże dzięki za fachowe wyjaśnienie sprawy, ale przyzwyczajenia ciężko zmienić, a takie mam mając w domu wspomniany TV ( KDL-42W655), a Warto zobaczyć jak to działa w Sony.

Dekoder działa z TV nie mającym wejścia HDMI, i martwił mnie brak złącza SCART z RGB lub Component (takie maja Stare Xpeedy) ale zostałem mile zaskoczony wyjątkowo dobrą jakością obrazu połączonego przez zwykłe wejście Video.
Na inny plus zasługuje bardzo szybkie przełączanie kanałów kodowanych, dużo szybciej niż robi to oryginalny CI CAM po C+ bezpośrednio w tv. Edycja list programów też jest prosta i praktyczna.
Co do znacznika nagrywania, to np. dioda Stand By mogłaby zmieniać kolor.

Cierpliwie oczekuje jeszcze na dodanie listy kanałów Cyfrowego Polsatu przy szybkim skanowaniu i oczywiście nowego pilota.
Pozdrawiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez huzar » 2015-02-18, 19:00

Pojawiło się nowe firmware 2.0.75 do Voyagera II: http://www.digitalne.ellano.sk/forum/vo ... i-firmware.
Czy ktoś wie jakie poprawki w nim zawarto i co nowego wnosi?
huzar
 
Posty: 8
Dołączenie: 2014-12-03, 08:35

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2015-02-19, 08:28

Poprawki dotyczą głównie fastscana dla Skylink, ale nie są ostateczne (testujemy 2.0.78 która już poprawnie pracuje).
Nowa wersja na nasz rynek za ok 2-3tygodnie, po świętach w Chinach.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez zibi-s » 2015-02-25, 11:05

Mam jeszcze trzy pytania odnośnie dekodera GIV-II :
1/ czy jest możliwość aby dekoder nagrywał programy z DVB-T w pliku MPEG do ewentualnego oglądania w innym urządzeniu np. komputer, TV czy DVD, tak jak to bezproblemowo można z programów FTA nagrywanych z DVB-S ?
2/ czy można uruchomić funkcję "Resume play" przy odtwarzaniu nagrań ?
3/ czy "Time shift" da się tak ustawić aby nagrywał od momentu naciśniecia przycisku na pilocie "Tms"?
Dziękuje i pozdrawiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2015-02-26, 08:25

zibi-s napisał(a):Mam jeszcze trzy pytania odnośnie dekodera GIV-II :
1/ czy jest możliwość aby dekoder nagrywał programy z DVB-T w pliku MPEG do ewentualnego oglądania w innym urządzeniu np. komputer, TV czy DVD, tak jak to bezproblemowo można z programów FTA nagrywanych z DVB-S ?
2/ czy można uruchomić funkcję "Resume play" przy odtwarzaniu nagrań ?
3/ czy "Time shift" da się tak ustawić aby nagrywał od momentu naciśniecia przycisku na pilocie "Tms"?
Dziękuje i pozdrawiam.


ad.1 - rozumiem, że w ustawieniach nagrywania jest mpeg?
ad.2 - nie sądzę
ad.3 - tuner może nagrywac wraz z zawartością timeshift, trzeba ustawic opcję. Jeśli timeshift nie jest włączany automatycznie, tylko np. pauzą, to nagranie zacznie się od tego momentu. Oczywiście aby nagrać trzeba użyć klawisza rec.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez zibi-s » 2015-02-26, 11:46

Przepraszam, że takie z pozoru proste pytania zadaję, ale chciałem szczegółowo rozpracować działanie tego dekodera przed zakupem następnego egzemplarza dla rodzinki, czekam tylko na egzemplarze z nowym pilotem i wyłączenie w połowie roku przez operatorów systemu nadawania mpeg-2. Jednym słowem fajny sprzęcik, mimo pojedynczych braków lub inaczej działających funkcji o które pytałem, ale nie można mieć wszystkiego.

Odnośnie pkt 1 - w menu > media > ustawienie nagrywania > wybrany jest plik "mpeg"
Mimo tego ustawienia "mpeg", nagrania z DVB-T są niekodowane nagrywają się w TS, a dekoder nawet nie informuje że zmienia format nagrywania - tak jak to robi przy ustawieniu pliku "mpeg" w przypadku nagrywania programów kodowanych z satelity DVB-S/S2 wyświetlając stosowny napis na ekranie tv.

P.S. Jeszcze jedno pytanie: czy Golden Interstar Voyager I, oprócz braku gniazda CI na moduł Cam i braku tunera tv naziemnej ma identyczne funkcje jak Voyager II ?.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Interstar Voyager

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron