Nowy model combo - przeniesione

Modele Voyager I i II

Moderator: sq9

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez irdeto » 2014-08-18, 18:24

Witam.
Kurcze zbyt się pośpieszyłem z budowaniem listy FTA i dla tego gościa :(
Prawdopodobnie Wasza oryginalna wersja loadera jest 1.2.1 dla softu 2.0.08
A na tym co ja uaktualniałem transpondery wersja loadera jest 1.1.1 :evil:

Cza było wgrać jako software+loader i po tej operacji jest brak poukładanych programów.
Będę musiał znowu bazować na tym nowszym sofcie z hs_2.57 i wszystko od początku. :cry:
Ale nie bardzo mi się chce robić ogólnodostępną listę FTA,zrobię raczej tylko dla niego z HotBirdem i Astrą tylko.
Najpierw w AliEditorze edycja,później skanowanie z tunera wybranych.
Pamiętam,że w Uni9080 pasowała lista do wyższego loadera,wielka szkoda :-(
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jerzyola » 2014-08-20, 14:25

Witam.
Mam kilka pytań dotyczących Voyagera II. Po przeczytaniu opisu tunera z Sat Kuriera i instrukcji obsługi (pdf) ze str. Gold.Inter. widzę duży bałagan w opisach.

1. W instr.(pdf) jest zewnętrzny zasilacz ( niezłe) a w innych opisach nie występuje. A jak jest naprawdę ?
2. Przełączanie kanałów poniżej 1 min. To chyba nie 55sek. ?!!
3. Funkcja PIG co to za wynalazek ? (PIP to wiem).
4. Czy po wgraniu softu , współpracuje ze spliterem c+ i nie ma problemu z modułem CP (starszym bez "+")

Na temat zachowania tunera podczas pracy, nie ma żadnych informacji. Może z czasem będą. Miałem 2 Opticumy HD/TS i po gwarancji...ciemnośc.
Wydaje mi się , że potencjalny nabywca , zawsze chce więcej dokładnych informacji. Reszta z instr. (pdf) jest zachęcająca.
Za sensowne odpowiedzi-dzięki Wszystkim, włącznie z moderatorem ;-)
Jerzyola
 
Posty: 1
Dołączenie: 2014-08-19, 11:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-08-20, 21:14

ad.1 - zasilacz jest wewnętrzny
ad.2 - z kartą ok. 1s, z modułem CP ok. 3-4s
ad.3 - Picture in Graphic, chodzi o podgląd obrazu po włączeniu np. EPG czy edycji
ad.4 - nie mogę powiedzieć, że poprawnie :-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Tekkno » 2014-08-26, 14:05

Jestem na kupnie jakiegoś dobrego tunera comb. Mam kilka pytań
1. Tuner ma oczywiście głowice dvbt 2?

Chciałem kupić jakiś tani tuner z funkcjami multimedialnymi. Myślałem o czymś z hbbtv . Oczywiście na rynku brak.
2. Co oznacza web tv? Czy tuner odtwarza jakieś streamingi typu TVP stream?
3. Spodobała się mi funkcja Big2small. Czy jest szansa na stworzenie aplikacji na komputery PC?
4. Jak wygląda przesłanie danych z tabletu na tuner? Czy tuner widzi dokładnie to co na ekranie tabletu? Czy tylko jakieś pliki z dysku? Czy da się otworzyć np TVP stream na tablecie i przesłać go w ten sposób do tunera?

Kwestia nagrywania
5. Czy tuner zapisuje poprawnie nagrania tylko z kanałów niekodowanych? Czy sa to pliki ts? Działa nagrywanie z dvbt i sat? Bo oczywiście kanały kodowane nie nagram i nie odtworze na PC? W niektórych tunerach dało się nagrywać jeśli karta była w module kodowania a nie we wbudowanym czytniku. Czy tu jest podobnie?
6. Czy jest szansa na zmianę wielkości nagrywany plików na większe niż 5,3gb?

7. Czy da się układać wymieszane listy kanałów? Dvbt sat.

8. Czy tuner poprawnie odtwarza transmisje sat z niskim SR? Np przekaz RMF maxx?
Tekkno
 
Posty: 5
Dołączenie: 2014-08-26, 12:51

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-08-26, 20:51

1.tak
2.nie odtwarza streamingów z dedykowanymi aplikacjami do odbioru, wykorzystujące publiczne protokoły - tak
3. Raczej nie będzie aplikacji na PC
4. można przesyłać pliki multimedialne (filmy, zdjęcia), to nie jest połączenie 1 do 1
5.formaty ts, mpeg oraz TP(cały transponder), nagrywanie działa z kodowanych i niekodowanych, odtwarzanie wyłącznie w tunerze
6. nie
7.tak
8. tak
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Tekkno » 2014-08-26, 21:23

dopytam
5. nagranie z niekodowanych programów do odtworzenia tylko na Voyager II ?
Jeśli tak, to raczej zrezygnuje :/ jest jakiś podobny tuner, co by przynajmniej niekodowane stacje nagrywał w "normalny" sposób?
Tekkno
 
Posty: 5
Dołączenie: 2014-08-26, 12:51

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-08-27, 07:18

Nagrania z kanałów niekodowanych można odtwarzać w PC.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Tekkno » 2014-08-27, 10:15

Dziękuję za sprostowanie. W takim razie pewnie będzie to mój nowy nabytek.
Tekkno
 
Posty: 5
Dołączenie: 2014-08-26, 12:51

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Tekkno » 2014-08-27, 13:16

Ps. A czy przy dekodowaniu programów za pomocą karty w zewnętrznym module CI tez nagrania są szyfrowane? Na Ali 3606 można było nagrywać bez problemu wkładając kartę do modułu Ci.
Tekkno
 
Posty: 5
Dołączenie: 2014-08-26, 12:51

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-08-27, 16:05

Człowiek całe życie się uczy - nagrania z kanałów dekodowanych za pomocą modułu CI nie są szyfrowane, można oglądać w PC. Dzięki.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Tekkno » 2014-08-28, 10:46

Ciesze się ze pomogłem w sprawdzeniu ? tyle dobrze ze nagrywa przez moduł. Pozostaje jeszcze kwestia Big2small. Może uda się zmusić Chińczyków (czy tego kto pisze softy do tych tunerów) żeby zrobili taka aplikacje Big2small na Windows. Byłaby wtedy dla mnie rewelacja.
Ps
istnieje opcja obsługi tunera jakimś innym "chińskim" pilotem? Takim jak np w amiko hd 8260+ (który jest klonem tego Voyagera)
http://www.amikostb.com/?q=product&id=233
lub jakimś innym pilotem? Wiem, że to rzecz gustu, ale pilot mógłby być ładniejszy ? Da się dokupić jakiś inny pasujący?

Ideałem tanich pilotów jest wg mnie ten http://sklep.elcad.eu/6-large/abox-t.jpg
Tekkno
 
Posty: 5
Dołączenie: 2014-08-26, 12:51

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-08-28, 13:32

Od następnej dostawy, kiedykolwiek ona nastąpi ;-) , będzie w Voyagerze II dostępny duży pilot, taki jaki był w Unibox. Mniej więcej podobny do tego z amiko. Kiedy? Nie potrafię odpowiedzieć, kwestia raczej miesięcy niż tygodni.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez irdeto » 2014-08-28, 20:32

Tekkno napisał(a):
Ps
istnieje opcja obsługi tunera jakimś innym "chińskim" pilotem? Takim jak np w amiko hd 8260+ (który jest klonem tego Voyagera)
http://www.amikostb.com/?q=product&id=233
lub jakimś innym pilotem? Wiem, że to rzecz gustu, ale pilot mógłby być ładniejszy ? Da się dokupić jakiś inny pasujący?


Ja specjalnie dokupiłem od Opticuma 7300 do Uni-Boxa9080 i UNI-BOXa2 , właśnie te małe jak w tym zestawie .
Bo jak dla mnie to za duże by ogarnąć wszystkie guziki mając go w dłoni bez przesuwania po niej.
Więc leżą mi w pudełkach takie dwie oryginalne nówki nie śmigane (takie jak amiko),ale nie odsprzedam 8-)

No a extra dokupować za 50zł,to tuner wyszedłby Cię drożej :cry:
http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=512
Znaczy nie testowałem go wtedy jak miałem go u siebie z tym moim oryginalnym,ale na 99.9% będzie działać.
A "inne" softy i lista to już dostałeś namiary... ;-)

Strukturę menu ale po niemiecku i tylko VOYAGERA I , można sobie podejrzeć pobierając zestawik kilkunastu fotek - NIE moich.
http://dodane.pl/file/1168130/GI-Voyager_I_Menu_Bilder.rar
irdeto
 
Posty: 80
Dołączenie: 2011-02-18, 22:31
Miejscowość: Okolice Lublińca

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Bizon56 » 2014-08-28, 21:25

Mógłby ktoś zrobić zdjęcie bannera info ?
Jest na nim dostępny pasek postępu ?
Bizon56
 
Posty: 88
Dołączenie: 2012-02-16, 14:17

Re: Nowy model combo - przeniesione

Postprzez Jurek » 2014-09-01, 10:56

Bizon56 napisał(a):Mógłby ktoś zrobić zdjęcie bannera info ?
Jest na nim dostępny pasek postępu ?


Nie ma. Jest w EPG przy każdym programie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Interstar Voyager

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron