Wyświetlacz

Moderator: sq9

Wyświetlacz

Postprzez Szary78 » 2015-09-27, 15:27

Witam
Mam taki problem: Dekoder przeleżał jakiś czas w szafie nie używany. W końcu się zdecydowałem go uruchomić i zadziałał bez problemu a nawet lepiej. Jestem bardzo zadowolony z tego małego pudełeczka. W ostatnim czasie jak się go wyłącza to już nie wyświetla poprawnie godziny ani nie wyświetla poprawnie numerów kanałów. Myślałem że to problem softu, więc pobrałem jaki był najnowszy na stronie producenta i go wgrałem. operacja przebiegła bez zarzutu. Ale dalej na wyświetlaczu nie wyświetlają się wszystkie segmenty. I tu moje pytanie: Czy da się to jakoś naprawić czy muszę już z tą usterką się pogodzić. Obecnie przebywał za granicą i nie planuję w najbliższym czasie wracać do PL wiec proszę o podanie mi rozwiązania tego problemu. Posiadam odpowiedni sprzęt i wiedzę żeby dokonać wymiany podzespołów na płycie czy lutowania.
Szary78
 
Posty: 2
Dołączenie: 2015-09-27, 15:21

Re: Wyświetlacz

Postprzez szuwar » 2015-09-28, 07:37

Niestety, w tym wypadku pomoże jedynie wymiana całego modułu wyświetlacza
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Wyświetlacz

Postprzez Szary78 » 2015-09-29, 21:26

Czy to na pewno Wyświetlacz czy problem na płycie ze sterownikiem. Jeśli tylko wyświetlacz to gdzie taki nabyć najlepiej wysyłkowo lub proszę o listę innych zgodnych wyświetlaczy.
Szary78
 
Posty: 2
Dołączenie: 2015-09-27, 15:21

Re: Wyświetlacz

Postprzez szuwar » 2015-09-30, 07:27

Jeśli nie świecą segmenty na wyświetlaczu no to uszkodzony jest wyświetlacz ;-)
Nie znam listy zgodnych wyświetlaczy bo takiej nie ma. Nie można też kupić od nas takiego wyświetlacza.
Jeśli bardzo ci to przeszkadza w użytkowaniu dekodera i jest on na gwarancji to pozostaje tylko serwis
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Big Sat Golden 1 CR HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron