Sygnał za drugim lub dalszym razem

Moderator: sq9

Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez 1On » 2014-11-05, 08:33

Witam

Mam oto taki problem.
Tuner ma wyłączony zegar na wyświetlaczu - tak żeby oszczędzić prądu oraz elektroniki.
Mówiąc krótko na noc wyłączam tuner i pali się na nim tylko czerwona dioda.
Po nocy i po przyjściu z pracy (około 16h w takim stanie), włączam tuner.
Pojawia się na nim napis "brak sygnału". Wyłączam go, czekam około 10 sekund, włączam ponownie i mam prawidłowy obraz / sygnał.
Czasami taką czynność zanim uzyskam obraz muszę wykonać kilka razy.
Nadmienię, że siła i sygnał są na poziomie (kolejno) 90 oraz 80.
Monter satelity potwierdza prawidłowość ustawienia anteny.
1On
 
Posty: 6
Dołączenie: 2014-11-05, 08:22

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez Jurek » 2014-11-05, 08:37

Zestaw antenowy z diseqc? Jeśli tak spróbuj pokombionować z ustawieniami, jeśli nie to sprawdź czy diseqc jest wyłączony.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez 1On » 2014-11-05, 09:07

...nie ma diseqc'a, sprawdzę z domu.

...ten tuner już raz do Państwa trafił z problemem zatrzymującego się obrazu i w sumie liczę, że ten problem, który mam teraz to faktycznie kwestia nastawcza.

Spróbuję dzisiaj i dam znać.
1On
 
Posty: 6
Dołączenie: 2014-11-05, 08:22

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez 1On » 2014-11-05, 16:48

...tak jak przypuszczałem diseqc jest wyłączony ale załączam obrazy, które może coś więcej powiedzą.
Liczę w sumie głównie na pomoc adminów ze względu na wiedzę.

...acha sprawdzono coś jeszcze. Otóż tuner nie musi stać tych 16h bezczynnie na czuwaniu - wystarczy 5 minut efekt ten sam.

Image

Image

Liczę na pomoc
1On
 
Posty: 6
Dołączenie: 2014-11-05, 08:22

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez bronek280283 » 2014-11-05, 17:10

Sprawdź kabel po obu stronach na nakrętkach F, może coś nie styka :roll: a jeszcze lepiej, jak byś sprawdził napięcie na kablu gdy na ekranie pisze brak sygnału, to by było wszystko wiadomo :-?
?GM990Image ??????????
?SW: 1.2.85 ?Mod?Image
?DX: 53,0°E ? 30,0°W
?E2 ? Nie dla GM990!
Image
Awatar użytkownika
bronek280283
 
Posty: 293
Dołączenie: 2011-01-27, 18:41

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez 1On » 2014-11-05, 18:28

bronek280283 napisał(a):Sprawdź kabel po obu stronach na nakrętkach F, może coś nie styka :roll: a jeszcze lepiej, jak byś sprawdził napięcie na kablu gdy na ekranie pisze brak sygnału, to by było wszystko wiadomo :-?


...to nie ma z tym nic wspólnego - uwierz mi. EFki są zarobione prawidłowo. Wtyczka nakręcona dodatkowo przylutowana i hermetycznie zakryta koszulką termokurczliwą. Całość wykonana dosłownie kilka miesięcy temu.

Gdyby było tak jak piszesz problem byłby zauważalny także w trakcie oglądania, np. przerwy w nadawaniu, spadek siły lub jakości sygnału. Nic takiego nie występuje.

Zacząłem ten wątek bo sprzęt był w serwisie i wolę upewnić się "na odległość" czy jest coś co mogę jeszcze zrobić - zanim ponownie zawrócę głowę sprzedawcy.
1On
 
Posty: 6
Dołączenie: 2014-11-05, 08:22

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez bronek280283 » 2014-11-05, 20:14

Wierzę Ci, ale jak masz możliwość to sprawdź jakie napięcie wychodzi z tunera gdy na ekranie pisze brak sygnału :-? To jest jedyna możliwość, aby stwierdzić gdzie leży problem :-|
?GM990Image ??????????
?SW: 1.2.85 ?Mod?Image
?DX: 53,0°E ? 30,0°W
?E2 ? Nie dla GM990!
Image
Awatar użytkownika
bronek280283
 
Posty: 293
Dołączenie: 2011-01-27, 18:41

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez 1On » 2014-11-06, 06:51

Sprzęt jest na gwarancji, zaplombowany i szczerze nawet z niego porządnie nie skorzystałem.
Nie chcę już bardziej tematu rozwijać - napisałem na forum bo liczę na sugestie od serwisantów firmy aby nie przysparzać im (oraz sprzedawcy) niepotrzebnej pracy.

Tuner już raz był w naprawie, wrócił do mnie 30 października i obawiam się, że znowu wyślę go do firmy :( ale powtórzę raz jeszcze, wolę żeby wypowiedział się ktoś z adminów / serwisantów może wiedza co jest na rzeczy...?

P.S. z miernikami i pomiarem napięcia może i bym się bawił, gdyby tuner kosztował z 80zł ale nie ze sprzętem za 240zł. To są grube pieniądze i piechotą nie chodzą. To nie jest zabawa dla domorosłego elektronika - takiego jak ja...
1On
 
Posty: 6
Dołączenie: 2014-11-05, 08:22

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez Jurek » 2014-11-06, 08:32

Uruchomienie zasilania konwertera (czyli ponowne włączenie tunera) często "przepycha" (przepraszami za określenie, ale najlepiej oddaje rzeczywistość) układ sygnałowy. Sugestia bronka jest prawidłowa, ale jeśli nie chcesz się w to bawić to niestety pozostają 2 wyjścia - podłączenie celem sprawdzenia tunera do innej instalacji antenowej lub wysłanie go ponownie do nas. W ostatnim przypadku dołącz proszę opis przypadłości.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez 1On » 2014-11-06, 08:49

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale opcję zasilania LNB mam włączoną.
Jeżeli tuner załapie sygnał i wyłączę go tylko na minutę i ponownie włączę to wszystko działa prawidłowo. Wystarczy około 5 - 10 minut, żeby tuner po ponownym uruchomieniu wyświetlał "brak sygnału". Trzeba kilka razy włączyć wyłączyć... a może załapie.

Wyślę to Wam, nie mam do tego już pomału serca i cierpliwości :)
Załączę Wam ten wątek do kartonu z tunerem to będziecie wiedzieli na czym problem polega.

Pozdrawiam.
1On
 
Posty: 6
Dołączenie: 2014-11-05, 08:22

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez Jurek » 2014-11-21, 08:16

W dziale Download umieściliśmy oprogramowanie usuwające wspomniany problem.
http://www.golden-interstar.pl/download.php?id=623
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez DR Mario » 2014-12-26, 00:11

Witam ponownie na forum. U mnie problem typu " brak sygnału " pojawił się niedawno, ale nie jest to brak sygnału z satelity, tylko brak sygnału z tunera do TV. Tuner się uruchamia i po planszy startowej następuje brak sygnału do TV. Odłączenie zasilania i ponowne podłączenie rozwiązuje problem za 2-3 razem, o ile tuner był wyłączony na kanale SD. Jeżeli był wyłączony na kanale HD to jeszcze dodatkowo zalicza kilka zwiech i w tym wypadku również wyjściem jest jedynie odłączenie zasilania i "polowanie" z pilotem w dłoni na szybkie przełączenie tunera na inny kanał podczas uruchomienia ( z tym się uporałem ustawiając kanał startowy SD ). Z tunerem jazda jest od samego początku, wcześniej zwieszał się na kanałach HD 1-2 razy na dzień, teraz 5-10 to już standard i oczywiście jedyna możliwość ponownego uruchomienia to odłączenie i ponowne podłączenie napięcia. Zanikaniem kresek wyświetlacza przestałem się przejmować po miesiącu użytkowania, w tej chwili jedna na trzeciej cyfrze umarła chyba na dobre. Zmiany oprogramowania nie pomagają, po instalacji softu rozwiązującego problem " brak sygnału" tuner resetował się średnio co 10 min. i funkcja info przestała działać. Powrót do starszej wersji softu pozwala na "jakieś" użytkowanie tunera. Ogólnie zaczynam mieć dosyć tego sprzętu.
DR Mario
 
Posty: 9
Dołączenie: 2013-12-13, 02:37

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez szuwar » 2014-12-29, 08:44

A może wystarczy wszelkie usterki przelać na papier i wysłać do serwisu?
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Sygnał za drugim lub dalszym razem

Postprzez DR Mario » 2014-12-29, 21:33

Pewnie tak, tylko nigdy nie ma dobrego czasu na to żeby pozbawić się tunera na parę dni. Chyba nie będzie wyjścia, ale to dopiero w nowym roku.

Wysyłam tuner dzisiaj, bo już nie da się go użytkować.
Zwiesza się po pięciu sekundach od przełącznia na kanał HD :(
DR Mario
 
Posty: 9
Dołączenie: 2013-12-13, 02:37


Powróć do Big Sat Golden 1 CR HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron