spliter

Moderator: sq9

Re: spliter

Postprzez bogas82 » 2013-12-16, 14:07

Wgrałem, na razie nie wypowiadam się co do stabilności współpracy ze spliterem, bo potrzebuję więcej czasu na testy. Natomiast tak na szybko to zauważyłem, że błąd
1. Po naciśnięciu "Info" pojawia się plansza na której można u góry poczytać o danym programie. Problem w tym że jak jest więcej tekstu to nie da się przeczytać całości bo cały czas tekst "wraca" do góry - Można poczytać tylko 2 linijki.

jest nadal. Mi to osobiście, aż tak nie przeszkadza, bo głównie interesowała mnie kwestia spliterów, ale czasem bywa to irytujące.
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: spliter

Postprzez DR Mario » 2013-12-16, 19:44

Pendriva tuner ubił podczas formatowania :( Może i metafizyka, ale pendrive nie żyje, cóż może był felerny. Ale... żeby nie zapeszyć tfuuu, po wgraniu nowego softu, tuner przestał świrować. Czekam na poprawkę z obsługą internetu, i testuję tunerek na nowym sofcie, co prawda bez splitera, ale puki co jest OK. Co do postu powyżej wystarczy info wcisnąć na planszy EPG i można spokojnie przeczytać info o programie.
DR Mario
 
Posty: 9
Dołączenie: 2013-12-13, 02:37

Re: spliter

Postprzez bogas82 » 2013-12-17, 00:31

Czy ma ktoś na tym nowym sofcie tak, że nie może zmienić ścieżki dźwiękowej na inną? Ja tak właśnie mam np. Nick Jr. mam po węgiersku. Nie mogę zmienić na polski bo po wciśnięciu na pilocie "Audio" pojawia się okienko z wyborem ścieżki, ale nie da się po nim nawigować góra-dół. Dziwne, na poprzednim sofcie było OK. Może to jest w jakiś sposób związane z tym, że przywracałem listę kanałów z pliku kopii db.bin. Też tak macie?
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: spliter

Postprzez DR Mario » 2013-12-17, 07:01

Faktycznie miałem trochę kombinacji z wyborem języka EPG/Menu, bo lista dosyć dziwnie przeskakiwała przez język polski. Na kanałach nie sprawdzałem, bo nie miałem takiej potrzeby.
DR Mario
 
Posty: 9
Dołączenie: 2013-12-13, 02:37

Re: spliter

Postprzez bogas82 » 2013-12-17, 11:38

bogas82 napisał(a):Czy ma ktoś na tym nowym sofcie tak, że nie może zmienić ścieżki dźwiękowej na inną? Ja tak właśnie mam np. Nick Jr. mam po węgiersku. Nie mogę zmienić na polski bo po wciśnięciu na pilocie "Audio" pojawia się okienko z wyborem ścieżki, ale nie da się po nim nawigować góra-dół. Dziwne, na poprzednim sofcie było OK. Może to jest w jakiś sposób związane z tym, że przywracałem listę kanałów z pliku kopii db.bin. Też tak macie?


Jednak przyczyną było przywracanie listy kanałów z wcześniej zapisanego pliku. Po usunięciu wszystkich kanałów i przeprowadzeniu szybkiego skanowania, wszystko wróciło do normy i wybór ścieżki dźwiękowej działa. Niestety muszę na nowo sobie poukładać kanały wg. swojej kolejności, ale to już pikuś.
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: spliter

Postprzez szuwar » 2013-12-17, 12:07

Prosimy o info na temat działania spliterów
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: spliter

Postprzez marcinek_w1 » 2013-12-17, 12:56

Jako, że tuner mam dopiero od kilku dni, nie zdążyłem przetestować innych funkcji i nie zauważyłem problemów opisywanych przez innych użytkowników.
Mnie głównie zależało na poprawce działania spliterów i to miało być zrobione wczorajszym softem.

Wgrałem wieczorkiem i zacząłem testy.
Po wyszukaniu kanałów ustawiłem na jakiś program i pozwoliłem aby sobie działał, a ja zajmowałem się czymś innym.
Po kilku minutach obraz znikł i pojawiło się info "zakodowane".
Pomyślałem, że może coś nie tak wgrałem i powtórzyłem operację.

Po ponownym uruchomieniu włączyłem jakiś kanał z muzyką (abym słyszał działanie). Przez jakąś godzinę lub dwie było wszystko ok.
Następnie zacząłem przeglądać jak jest na innych kanałach i raczej było ok.
Zostawiłem sobie na jakimś TVN (Turbo lub 24) i po kilku minutach ciemność.
Nie zmartwiłem się tym zbytnio - reset kartą klienta i dalej już działał ok.

Później przekazałem pilota pod "opiekę" mojej latorośli, co by pooglądał jakieś bajki.
W czasie jego oglądania przeskakiwał po różnych kanałach i nie zgłaszał mi żadnych problemów w działaniu dekodera.

Dzisiaj będą dalsze testy ale myślę, że już powinno być dużo lepiej.

PS. Czy po wgraniu nowego softu, nie powinno zmienić się jego oznaczenie w tunerze?
U mnie jedyną różnicą jest data utworzenia z 03/26/2013 na 11/15/2013.

Testy prowadzone na spliterze na PIC-u i karcie TURBO - taki jak ten z linku http://splitter.pl/splitter-pic-v85-2ka ... -p-41.html
marcinek_w1
 
Posty: 3
Dołączenie: 2013-12-12, 08:20

Re: spliter

Postprzez bogas82 » 2013-12-30, 11:08

Miałem wreszcie parę dni czasu na dłuższe testy tego nowego softu, więc podzielę się uwagami.
Otóż w moim przypadku wygląda to tak, że zacięcia (zamrożenia) obrazu i dźwięku nadal występują. Nie wiem już co o tym myśleć, bo mam spliter WireLink (po kabelku) a podobno na tym modelu testowaliście ten soft i działał ok.
Natomiast w stosunku do poprzedniego softu, na tym widzę sporą poprawę w działaniu: poprzednio po zamrożeniu obrazu wracał on do normy po jakichś 8-10 sekundach a na tym nowym sofcie już tylko 4-5 sekund, więc jest zauważalna poprawa. Mówię tu o kanałach HD, bo na SD jest jeszcze szybciej a poza tym zacięcia występują dużo rzadziej. Na HD zwykle pierwsze zacięcie pojawia się ok. 15 minut od włączenia odbiornika a potem zwykle powtarzają się co 15-20 minut. Choć czasem bywa i tak, że 30-40 minut potrafi podziać bez problemów.

Porównywałem też wczoraj jak sprawa wygląda z oryginalną kartą C+ w czytniku i z nią zacięcia nie występują (jedynie z rzadka drobna pikseloza). Choć trochę mnie wczoraj zaskoczyło jak z oryginalną kartą w czytniku wyskoczyło mi okienko kanał zakodowany i pomogło jedynie jej wyjęcie i ponowne włożenie. To zdarzyło mi się pierwszy raz od wgrania tego nowego softu.
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: spliter

Postprzez Transponder » 2013-12-30, 18:46

Witam,chciałem nawiązac do twoich spostrzeżen co do tego nowego softu,Ja mam spliter Big 2 przewodowy,i sytuacja jest podobna czasem działa 15 mini wyskoczy plansz,po 5 10 sek,wskoczy obraz a czasem idzie 2 godziny ok, oglądałem na orginalnej karcie i też się zwiesił,pikseloza na niektórych kanałach a mam antenę 1,25-1,40m.moi znajomi a mam paru kolegów maja tunery z cyfry i obraz im się rozpada ,pisze kanał zakodowany,itp przekazy polskich platform są upakowane maksymalnie porównywałem z innymi nadawcami tam kanałów HD jest góra 8 a u nas dochodzą do 14 kanały hd pomieszane z Sd korekta błędu to5\6lub 4\3 na astrze 19 w stacje maja korekte 2\3 czy to ma też znaczenie co do jakości przekazu.może ktoś odpowie mi na to pytanie ilość czy jakość.
Transponder
 
Posty: 24
Dołączenie: 2013-12-26, 21:47

Re: spliter

Postprzez szuwar » 2013-12-31, 09:06

Z chęcią pomogę ale z twojego postu nic nie rozumiem. Jak byś mógł usystematyzować swoją wypowiedź ponieważ nie wiem jaki jest problem, do czego tyczy się pytanie o ilość czy jakość? Co ma rozmiar anteny do "rozpadania" obrazu u twoich kolegów na tunerach Cyfry?
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: spliter

Postprzez Transponder » 2013-12-31, 14:06

To proste, sadze że przekaz naszych platform cyfrowych jest bardzo upakowany ,na transponderach,a to się wiąże ze spadkiem jakości,odbieranych przekazów ,morze.jestem w błędzie ale jakość stacji i platform chociażby niemieckich jest wiele lepsza.
Transponder
 
Posty: 24
Dołączenie: 2013-12-26, 21:47

Re: spliter

Postprzez adamusneo » 2014-01-03, 10:20

Koledzy a rozwiązał ktos problem z spliterem Client Medium IV a Big Sat Golden 1 CR HD, tzn kanał kodowany wyskakuje po jakimś czasie, soft z 11/15/2013
adamusneo
 
Posty: 1
Dołączenie: 2014-01-03, 10:18

Re: spliter

Postprzez Jurek » 2014-01-03, 11:24

Temat współpracy Golden 1 ze spliterami nie został przez nas zamknięty, cały czas trwają prace i należy się spodziewać kolejnych poprawek. Siłą rzeczy musimy sie skupić na napopularniejszych spliterach, ale mam nadzieję, że poprawki dla nich również dadzą efekt dla innych urządzeń.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: spliter

Postprzez bogas82 » 2014-01-09, 23:36

Mam nadzieję, że uda się jeszcze to poprawić, bo dzisiaj oglądając TVP Sport było fatalnie. Jak już się zaczęły zacinki to powtarzały się co 4-5min. Tak często jak dzisiaj jeszcze mi się to nie zdarzało i to na kanale SD, z którymi dotychczas tak dużych problemów nie było. Na szczęście na drugą połowę meczu mogłem włożyć w czytnik oryginalną kartę C+ i wtedy odbiór był już bez zarzutu. Sam już nie wiem czemu raz działa to lepiej a raz gorzej.
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: spliter

Postprzez Jurek » 2014-01-10, 09:09

TVP Sport jest nadawany z transpondera, na którym jest przekazywana masa informacji dodatkowych (np. pełne EPG). Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać 12.01 jak ten kanał przejdzie na HD. Mój prywatny GI-900 niemal staje jak zaczyna przetwarzać ten kanał.
Prace trwają.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Big Sat Golden 1 CR HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron