Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Moderator: sq9

Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez jangok » 2013-10-03, 09:33

Moje sugestie do oprogramowania:

1. Po naciśnięciu "Info" pojawia się plansza na której można u góry poczytać o danym programie. Problem w tym że jak jest więcej tekstu to nie da się przeczytać całości bo cały czas tekst "wraca" do góry - Można poczytać tylko 2 linijki.
2. Po wejściu w MENU>OPCJE i to co kolwiek... to już nie można z tego normalnie wyjść. Trzeba resetować tuner... Chociaż raz mi się udało ale strasznie dużo klikania było.
3. Dobrze by było żeby po naciśnięciu MENU plansza była na cały telewizor bo osoby mające słaby wzrok mają problem - przynajmniej żeby można było to ustawić w opcjach.
4. W większości tunerów po naciśnięciu INFO jest coś takiego jak pasek który informuje o czasie trwania programu. Czyli np. jak program się kończy to pasek jest na końcu... jak film jest w połowie to pasek też.
5. Wyjście z telegazety też jest koszmarne - z 10 min szukałem. A nie lepiej by było po prostu EXIT?
6. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości korzystania z internetu - ale to już w innym poście dowiedziałem się że będzie poprawiony soft.
7. W domu mam hasło na WiFi którego tuner nie chce przyjąć - bo niby jest niepoprawny format. W haśle mam #!duże i małe litery. Połączyłem się dopiero jak zmieniłem na coś prostszego - sprawdźcie to.
8. (dopisane 21.10.2013) Po naciśnięciu EPG można tylko przeglądać 2 programy do przodu - w starym dekoderze miałem możliwość nieprzeglądnięcia nawet do następnego dnia - i to było bardzo wygodne i czasem potrzebne.

Na razie to tyle - może ktoś ma jeszcze inne spostrzeżenia to niech się dołączy. Mam nadzieję że czytają to osoby które piszą soft do tego tunera.
Ostatnio edytowany przez jangok, 2013-10-21, 10:35, edytowano w sumie 1 raz
jangok
 
Posty: 25
Dołączenie: 2013-10-01, 16:11

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez kolbol » 2013-10-04, 22:46

Dołączam się do proponowanych poprawek kolegi jangok.Są to rzeczy które powinny być usunięte, co zwiększy atrakcyjność tego dekodera ,a co za tym idzie zadowolony użytkownik kupi kiedyś następny dekoder tej marki.Dla mnie osobiście plus to odtwarza format rmvb czego próżno szukać u konkurencji ,a skoro mam kolekcję w powyżej tysiąca pozycji to jestem pod tym względem zadowolony.W ogóle to jeszcze nie było formatu który by mi nie odtworzył i chociażby dlatego rekompensuje mi do czasu wymienione niedociągnięcia.Poprawcie to i napiszcie czy coś,kiedy będzie poprawka i jaka.
kolbol
 
Posty: 5
Dołączenie: 2013-05-30, 21:34

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez Jurek » 2013-10-07, 09:08

Nie jestem w stanie podać konkretnego terminu, ale planujemy zbiorczą poprawkę pod koniec tego miesiąca. Wasze uwagi będą wzięte pod uwagę, dziękuję.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez jangok » 2013-10-08, 16:30

Nie wiem czy tylko u mnie to się dzieje ale TVP Historia często się przycina, skacze obraz, pikseluje - muszę przełączyć na inny kanał i wrócić, wtedy zaczyna dobrze odbierać.
Piszę w razie czego jakby to była coś nie tak w sofcie.

Druga moja sugestia to:
Czy była by możliwość żeby podczas wyszukiwania kanałów można było wybrać Kanały Smart HD lub Smart HD + Pakiet Multi. Pytam ponieważ ja - i pewnie wielu użytkowników korzysta tylko z pakietu Smart HD a po nowym wyszukiwaniu wskakują te dodatkowe puste kanały. Druga sprawa dotyczy samego sortowania: Teraz jest tak że sortowanie jest jak dla mnie dość dziwne (kolejność kanałów jest kwestią gustu) - chodzi o to że najpierw wskakują kanały "normalne" a dopiero pod koniec te same w HD. Dobrze by było żeby domyślnie te w technologii HD były jako pierwsze.
jangok
 
Posty: 25
Dołączenie: 2013-10-01, 16:11

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez szuwar » 2013-10-09, 06:57

Co do kolejności kanałów jest ona wyznaczona przez nadawcę i przez szybkie skanowanie tak właśnie się ta lista będzie układać. Ale w prosty sposób każdy użytkownik może taką listę ułożyć po swojemu i zapisać na USB na "wszelki wypadek"
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez Jurek » 2013-10-09, 12:26

To samo dotyczy rozdziału pakietów SmartHD i Multi. Automat odczytuje całą tablicę z satelity i wg niej znajduje kanały. Nie da się tego rozdzielić automatycznie, można oczywiście, jak napisał szuwar, zrobić to ręcznie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez jangok » 2013-10-09, 13:44

To szkoda że tak jest bo chyba logiczne jest że każdy woli oglądać w HD. Podejrzewam że wielu użytkowników przez to nie ogląda np. jedynki w HD tylko w zwykłej rozdzielczości.
jangok
 
Posty: 25
Dołączenie: 2013-10-01, 16:11

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez bogas82 » 2013-10-09, 14:04

Czy dało by się też zrobić tak w nowym sofcie, aby można było zmieniać dowolnie kolejność kanałów dla każdej listy "ulubionych" z osobna, bo z tego co widzę to w tej chwili w listach ulubionych kolejność jest tylko wg. numeracji z głównej listy (chyba, że się mylę).
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez Jurek » 2013-10-10, 09:52

Ograniczenie procesora, niestety. Taka przeróbka rozsypuje cały układ edycji kanałów, jest to oczywiście możliwe, ale nie w przypadku systemów z fastscanem.
jangok napisał(a):To szkoda że tak jest bo chyba logiczne jest że każdy woli oglądać w HD. Podejrzewam że wielu użytkowników przez to nie ogląda np. jedynki w HD tylko w zwykłej rozdzielczości.


Zasadniczo się zgadzam, ale adresatem takiej prośby może być tylko nc+. :-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez jangok » 2013-10-21, 10:31

Ale może lepiej by było żeby z taką sugestią do nc+ zwracał się producent sprzętu - wydaje mi się że poważniej by potraktowali producenta niż pojedynczego klienta.
jangok
 
Posty: 25
Dołączenie: 2013-10-01, 16:11

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez Jurek » 2013-10-22, 11:58

NC+ wie o takiej prośbie z naszej strony od marca... .
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez maxiorek » 2013-10-31, 11:36

Witam :)
Dodam jeszcze jeden problem, myślę bardzo ważny. TIMER i AUTOMATYCZNE CZUWANIE nie działa poprawnie. Odbiornik po zadanym czasie wyłącza się, ale po około minucie ponownie się uruchamia z komunikatem "Potwierdź (Naciśnij dowolny klawisz aby anulować, odbiornik wejdzie w czuwanie za 2 minuty) i podświetlonym klawiszem NIE", jeżeli nic nie naciśniemy - po jakimś czasie znów przechodzi w czuwanie na ok 1-2 minuty i sytuacja się powtarza... DO momentu aż nie zareagujemy (czytaj nawet całą dobę). Soft przeinstalowałem tj. R_APP.1001_BL0002, wersja F/W SN.60.00-01.11-10013949 z dn. 03/26/2013 16:50:51 choć po zakupieniu sprzętu miałem ten sam i pomogło w sprawie zawieszania się tunera, natomiast powyższego problemu to nie rozwiązało.
Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na poprawki również zasugerowane przez poprzedników.
maxiorek
 
Posty: 11
Dołączenie: 2013-10-31, 11:07

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez maxiorek » 2013-10-31, 12:08

jangok napisał(a):Moje sugestie do oprogramowania:

1. Po naciśnięciu "Info" pojawia się plansza na której można u góry poczytać o danym programie. Problem w tym że jak jest więcej tekstu to nie da się przeczytać całości bo cały czas tekst "wraca" do góry - Można poczytać tylko 2 linijki.
2. Po wejściu w MENU>OPCJE i to co kolwiek... to już nie można z tego normalnie wyjść. Trzeba resetować tuner... Chociaż raz mi się udało ale strasznie dużo klikania było.
3. Dobrze by było żeby po naciśnięciu MENU plansza była na cały telewizor bo osoby mające słaby wzrok mają problem - przynajmniej żeby można było to ustawić w opcjach.
4. W większości tunerów po naciśnięciu INFO jest coś takiego jak pasek który informuje o czasie trwania programu. Czyli np. jak program się kończy to pasek jest na końcu... jak film jest w połowie to pasek też.
5. Wyjście z telegazety też jest koszmarne - z 10 min szukałem. A nie lepiej by było po prostu EXIT?
6. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości korzystania z internetu - ale to już w innym poście dowiedziałem się że będzie poprawiony soft.
7. W domu mam hasło na WiFi którego tuner nie chce przyjąć - bo niby jest niepoprawny format. W haśle mam #!duże i małe litery. Połączyłem się dopiero jak zmieniłem na coś prostszego - sprawdźcie to.
8. (dopisane 21.10.2013) Po naciśnięciu EPG można tylko przeglądać 2 programy do przodu - w starym dekoderze miałem możliwość nieprzeglądnięcia nawet do następnego dnia - i to było bardzo wygodne i czasem potrzebne.

Na razie to tyle - może ktoś ma jeszcze inne spostrzeżenia to niech się dołączy. Mam nadzieję że czytają to osoby które piszą soft do tego tunera.


Opiszę tylko punkty z którymi nie do końca się zgadzam:
Ad 2. Wychodzi się bez problemu wciskając klawisz EXIT (ile razy to zależy od tego jak głęboko w opcje wszedłeś)
Ad 5. Nie jest wielkim problemem wyjście przy użycia klawisza MENU tak jak jest, ew. przydałoby się przełączanie sposobu wyświetlania (przeźroczystość i powiększenie), ale to szczegóły
Ad 8. EPG działa nawet na tydzień do przodu (przełączasz się czerwonym przyciskiem) i w EPG można przeczytać całą informację o danym programie (z błędami ale przynajmniej całą)

Pozdrawiam.
maxiorek
 
Posty: 11
Dołączenie: 2013-10-31, 11:07

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez jangok » 2013-10-31, 14:22

Opiszę tylko punkty z którymi nie do końca się zgadzam:
Ad 2. Wychodzi się bez problemu wciskając klawisz EXIT (ile razy to zależy od tego jak głęboko w opcje wszedłeś)
Ad 5. Nie jest wielkim problemem wyjście przy użycia klawisza MENU tak jak jest, ew. przydałoby się przełączanie sposobu wyświetlania (przeźroczystość i powiększenie), ale to szczegóły
Ad 8. EPG działa nawet na tydzień do przodu (przełączasz się czerwonym przyciskiem) i w EPG można przeczytać całą informację o danym programie (z błędami ale przynajmniej całą)
____________________________________________________________

Do Ad2 - U mnie nie da się wyjść EXIT
Do Ad5 - Po co utrudniać? EXIT to Wyjście i tak niech zawsze będzie.
Do Ad8 - Idąc tym tokiem myślenia można by było na piloci dorobić kilka kolorów i niech każdy służy do czegoś innego... Ale poco??? Mi chodzi o to żeby było łatwo i intuicyjnie. Jeżeli można przeglądnąć 2 programy do przodu to czemu nie można przeglądnąć 20?
jangok
 
Posty: 25
Dołączenie: 2013-10-01, 16:11

Re: Big Sat Golden 1 CR HD - soft do poprawki

Postprzez maxiorek » 2013-10-31, 20:57

Można, tylko przełącz w tryb "codziennie" i info i już masz opis danego programu. Jednak dla mnie najważniejszy problem jest ze stanem czuwania :(
maxiorek
 
Posty: 11
Dołączenie: 2013-10-31, 11:07

Następna

Powróć do Big Sat Golden 1 CR HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron