Problem ze zwiechami tunera

Moderator: sq9

Re: Problem ze zwiechami tunera

Postprzez prezess7 » 2013-12-25, 08:06

Witam, ja niestety od samego początku używania tunera mam z nim duże kłopoty...
W zasadzie więcej czasu leżał bezużyteczny, ale wczoraj postanowiłem uruchomić go ponownie - niestety z mizernym skutkiem, ale od początku...
Sprzęt kupiłem w kwietniu tego roku, jednak po nieco ponad miesiącu trafił on do Wrocławia na reklamację - zawiecha po kilku minutach oglądania - zielone pasy na ekranie - pomagało jedynie wyciągnięcie kabla z gniazdka.
W karcie gwarancyjnej widnieje wpis: wymiana C29 oraz aktualizacja oprogramowania.
Po tym zabiegu tuner przestał współpracować ze spliterem i trafił do kartona, gdzie leżał aż do wczoraj.
Wczoraj uruchomiłem go wraz z innym spliterem - niestety nadal brak dostępu.
Udało mi się zrobić aktualizację oprogramowania z pliku w temacie spliterów.
Sukces okazał się połowiczny-tuner ze spliterem zaczął współpracować, niestety zawiechy z zielonymi pasami pozostały...

W mojej ocenie, niestety sprzęt totalnie bezużyteczny...
prezess7
 
Posty: 1
Dołączenie: 2013-12-25, 07:49

Re: Problem ze zwiechami tunera

Postprzez max944 » 2013-12-25, 13:43

I tu pytanie czy np. nie pomoże zakup wzmacniacza sygnału lnb? Koszt niewielki a ponoć działa to całkiem nieźle. Znajomy polecał mi Szwajcarskie produkty (ok 20zł) może warto spróbować :-)
max944
 
Posty: 4
Dołączenie: 2013-12-24, 09:19

Re: Problem ze zwiechami tunera

Postprzez Jurek » 2013-12-27, 11:56

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
@prezess7 - tuner ewidentnie nadaje się do serwisu i wyślij go proszę. Nie bardzo wiem skąd kwestia pracy spliterów po naprawie, ale zielony ekran jest do zrobienia.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Powróć do Big Sat Golden 1 CR HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron