Triplex nie dziala :/

Moderator: sq9

Triplex nie dziala :/

Postprzez wesik » 2013-06-19, 16:59

Czesc,

Wczoraj w nocy zawiesil mi sie dekoder - nie reagowal na nic. Po wylaczeniu i wlaczeniu guzikiem z tylu startuje ale tylko do momentu pojawienia sie planszy "Golden Media..." potem nic sie nie dzieje. W sieci dekodera niestety nie widac, przyciski na panelu przednim dzialaja - probowalem wrzucic pliki rescue na USB i wykonac procedure odzyskania systemu aczkolwiek nie udaje mi sie to :/
Probowalem z dwoma USB, swiezo sformatowane na FAT32, jedna partycja, pliki albo w glownym albo w katalogu "spark" (rozpakowane zeby nie bylo) i po napisie "FACT" (badz FRCT, roznie ludzie pisza) pojawia mi sie od razu migajace "T T0" i dalej nic. Probowalem w obu portach. Wyglada jakby tuner wogole nie uruchamial portow USB bo lampki w pendrive'ach ani raz nie zamigaja. Podczas proby normalnego bootowania port USB jest uruchamiany bo miga no ale wtedy zwisa na planszy :/ Jak tak sobie wisi na tej planszy to jak sie cokolwiek nacisnie to na wyswietlaczu zostaje na stale zapalona lampka "aktywnosci pilota", jedyne co mozna zrobic to mozna normalnie wylaczyc dekoder z pilota (zapisuje dane i sie wylacza).

Mam probowac inne pamieci USB czy nie ma sensu i wysylac do serwisu? Dlugo sprzet nie pochodzil hyh, jakies dwa miesiace :/

Pozdrawiam, wesik
wesik
 
Posty: 7
Dołączenie: 2013-04-26, 13:42

Re: Triplex nie dziala :/

Postprzez sq9 » 2013-06-19, 23:47

wesik napisał(a):Czesc,
pojawia mi sie od razu migajace "T T0" i dalej nic.


to jest problem z pendrive ! najlepiej używać jakiegoś starego max 1GB w FAT32, pliki mają być w folderze " spark"

na jakim oprogramowaniu ten zwis ?
jak na spark możesz spróbować uruchomić E2 :idea:(jak jest wgrana)
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Triplex nie dziala :/

Postprzez wesik » 2013-06-20, 07:41

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Firmware miałem 1.2.63, chodził super przez 2 miesiące. Ze dwa razy się zawiesił ale wył/wł pomagało. A teraz przy przełączaniu kanałów załapał zwisa no i dalej jak pisałem już.
E2 nie wgrywałem jeszcze także nie mam jak sprawdzić czy wstanie. Tak apropo czy wgranie E2 nie narusza gwarancji? Bo na karcie gwarancyjnej coś tam pisze o "wgrywaniu nieautoryzowanego oprogramowania".
Chciałem podłączyć się pod RS232 ale niestety mam tylko kabel usb-serial z końcówką z pinami a potrzebny jest bez pinów bleh.
wesik
 
Posty: 7
Dołączenie: 2013-04-26, 13:42

Re: Triplex nie dziala :/

Postprzez szuwar » 2013-06-20, 08:10

A czytałeś tą informację? http://www.golden-interstar.pl/aktualnosc.php?id=576

Jeśli działają przyciski to ja bym zastosował reanimację przez Cisco. Sprawdź jeszcze czy przez FilleZilla nie uda ci się usunąć piku weather, bo objawy i wersja softu wyraźnie wskazują na opisana w linku "chorobę"
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Triplex nie dziala :/

Postprzez wesik » 2013-06-20, 12:08

Wrócę do domu z lapkiem na XP i stertą pamięci USB to będę próbował hyh.
A mogło się tak samo z tym plikiem pogodowym zrobić? Specjalnie nie ustawiałem tam nigdy żadnego miasta w menu.


PS Kiedy będzie dostępna nowsza wersja softu z działającym CrossEPG? Coś czytałem, że są wersje 1.2.66 i 1.2.67 ale w beta testach? Ile testy potrwają?



EDIT: Dziala!!! Musialem zakupic pendrive Kingstona ale fajnie ze poszlo i smiga :))

Dzieki za pomoc.
wesik
 
Posty: 7
Dołączenie: 2013-04-26, 13:42


Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości