nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Moderator: sq9

nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez emeryt » 2013-01-17, 22:14

Cześć.
Niech mi ktoś wytłumaczy czy to takw tym sprzęcie jest, czy mam coś źle poustawiane:
żeby coś nagrać muszę uruchomić na stałe funkcją timeshifta.Bez tego nie nam możliwości ręcznego zatrzymania programu i ponownego uruchomienie odtwarzania ani nagrania programu.A do tego po przyciśnięciu "pauzy" robi się zrzut ekranu Pewna abstrakcja - ale o tym jest w instrukcji do której dopiero zajrzałem jak nie mogłem się połapać w filozofii przycisku PAUZA
W czasie oglądania programu uruchamiam przez EPG nagrywanie.
Potem próba wyłączenia tunera skutkuje warningiem o zatrzymaniu nagrywania. Jeśli potwierdzę tuner jest wyłączony - nagrywanie też. Mam kilkuletnie Inverto - pierwszy bodajże tuner z HDD i tam jest to zrobione prostacko: naciskam info potem R i mogę spokojnie wyłączyć tuner. Nagrywa się. Z linboxem ( za jakieś śmieszne pieniądze ) którego też mam, po podpięciu dysku jest podobnie.
Do tego jeszcze często mam info o problemie z aktywacją timeschift'a. Skutkuje włącznik główny.
Dosyć często się wiesza ( używam jakiś miesiąc i kilka razy - czyli statystycznie często).
Jak za taka kasę jestem lekko rozczarowany - chyba, że mam coś kiepsko skonfigurowane.
Ma ktoś jakieś info w tym temacie ?
Pozdrawiam
Jerzy
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez Jurek » 2013-01-18, 11:56

Jeśli chodzi o timeshift - normalne, w sytuacji, gdy tuner ma mozliwość aktywacji lub nie tej funkcji. Niektóre modele mają ją aktywną cały czas.
Nagrywanie i wyłączenie tunera - specyfika procesora. Niektóre będą kontynuować nagranie będąc w czuwaniu, niektóre nie. Tutaj polecam przetestować wyłączenie w tzw. sztuczny standby, chociaż szczerze mówiąc, to niech już tuner gra w trakcie nagrania, bo niewiele się te stany różnią.
Zawieszanie - cóż, możliwa liczba kombinacji pluginów, listy, ustawień, sieci etc powoduje, że tunery na linuxie mogą miec tego typu przypadłość, oczywiście nie non-stop. Alternatywą jest system zamknięty, gdzie działą tylko to co przetestował i zatwierdził producent (analogia do iOS i Androida), ale w tym przypadku użytkownicy powinni, moim zdaniem, mieć mozliwość samodzielnego testowania poszczególnych konfiguracji.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez pawelsonx » 2013-01-20, 00:52

Jurek napisał(a): Alternatywą jest system zamknięty, gdzie działą tylko to co przetestował i zatwierdził producent (analogia do iOS i Androida), ale w tym przypadku użytkownicy powinni, moim zdaniem, mieć mozliwość samodzielnego testowania poszczególnych konfiguracji.
raczej android nie jest zamkniętym oprogramowaniem tak samo można napisac o sparku.Zamknięte oprogramowanie to macie na wizard i było na fonach przed smartfnami .
Pseudo stanby występuje w sparku trzeba aktywować to w menu ale to nic nie daje tylko efekt braku sygnau na wyjsciu dekoder gdzie podłaczamy tv dekoder nadal pracuje, przydało by się opcja wyłącz dekoder po nagrywaniu dla tych co osczędzają energie

Inna sptawa czy plugin ktory zainstalowany jest daje radę z wysyłaniem ecm do karty z różnych kanałow w jednym czasie i czy zdekoduje dość szybko strumień mgcamd nie daje rady na oscamie działa wyśmienicie.

Czy pamięc usb jest w miarę szybka żeby nagrać time shifta z kanału hd jednoczesnie zapisywać inny kanał hd niektóre nieradżąsobie z jednym strumieniem hd i następuje dziwne opużnienia w dzwięku czy czkawkatunera
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez Jurek » 2013-01-21, 10:04

Spark nie jest otwarty, jest systemem fabrycznym. Otwarta to jest enigma.
I proszę pisać po polsku, kwestia szacunku dla czytających.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez pawelsonx » 2013-01-21, 21:05

Aż zainstalowałem polską klawiaturę. Czyli spark nie jest dystrybucją linuxa? Czy w takim razie jak skompiluje sobie oscama i umieszczony w katalog /bin tracę gwarancje bo modyfikuje oprogramowanie
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez sq9 » 2013-01-21, 23:00

@ pawelsonx
co Ty tu z pierdoły wypisujesz co ma oscam do oprogramowania tunera :evil:
oscam to w oprogramowaniu SPARK plugin, który sam do tunera włożyłeś nic więcej :idea: Otrzymujesz ze sklepu tuner z czystym systemem SPARK :idea:
Porównanie:
kupujesz laptopa z WIN8 pierwsze uruchomienie i wgrywasz co chcesz i nie tracisz gwarancji !
zalejesz kawą klawiaturę ,tego Ci na gwarancji nie naprawią :-D

Oprogramowanie SPARK było i jest zamkniete nie ma GIT oraz narzędzi deweloperskich Amen :!:
Chcesz otwarte ? jest możliwość wgrania do nand E2 !
to czy działa dobrze nagrywanie kanałów kodowanych oraz timeshift w 90% zależy tylko od użytkownika ,konfiguracji :!: oraz zastosowanych nośników (pendrive/HDD)i odpowiedni system plików na nich :idea:
Zawieszanie się tunera w 99% jest z winy użytkownika niestety !
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez emeryt » 2013-01-21, 23:13

Jurek napisał(a):Spark nie jest otwarty, jest systemem fabrycznym. Otwarta to jest enigma.
I proszę pisać po polsku, kwestia szacunku dla czytających.

Jest systemem fabrycznym to się do niego za mocno nie przyłożyli.
Nie będę się czepiał ciągłości nagrywania w czasie przejścia w stan czuwania.
Tak wymyślili niech tak będzie. Ale od chwili wymyślenia pierwszych urządzeń nagywających
cokolwiek na jakikolwiek nośnik dwie kreski oznaczają pauzę a nie zamrożenie ekranu.
W tym przypadku działamy wszyscy odruchowo.
Dziwnie działający timeshift jest mniejszym problemem niż problemy z nagrywaniem które się ostatnio objawiły .
Nie zawsze nagrany materiał można obejrzeć. System nagrywa, ale czasem nie da się tego odtworzyć : plik uszkodzodzony albo po prostu się nie odtwarza.
Po podłączenie anteny DvbT z 5 V zasilaniem tak się zaczął mulić, że dałem sobie spokój.
Nie jestem z zamiłowania"grzebaczem", ale jak trzeba to sobie poradzę tyle, że już mnie wkurza.
Jak na zakup za sporą w końcu gotówkę jest z tym za dużo problemów. Zwłaszcza dla użytkowników którzy kupują, podłączają i ma działać.
Jak jeszcze coś wyskoczy uznam, że jest towarem niezgodnym ze specyfikacją i będę reklamował.
Za to jakość obrazu jest doskonała
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez emeryt » 2013-01-21, 23:20

sq9 napisał(a):@ pawelsonx
to czy działa dobrze nagrywanie kanałów kodowanych oraz timeshift w 90% zależy tylko od użytkownika ,konfiguracji :!: oraz zastosowanych nośników (pendrive/HDD)i odpowiedni system plików na nich :idea:
Zawieszanie się tunera w 99% jest z winy użytkownika niestety !


Mam podpięty HDD ....a co oznacza odpowiedni system plików?
Skoro producent podaje jakie systemy plików łyka tuner, to jeśli dysk mam sformatowany w dopuszczalnych systemach to ma pracować prawidłowo i tyle.
W menu tunera nie da się za wiele konfigurować.
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez sq9 » 2013-01-21, 23:41

@emeryt
ja tam nie chcę z Tobą polemizować ,ale pisanie post pod postem to................ :!: :evil:
Dam Ci taki przykład z własnego doświadczenia :-D
nie dotyczy tunerów ale odzwierciedla jak to jest z nowymi rzeczami
otóż mój sąsiad w sierpniu 2012 zakupił nowy samochód no to podjechał nim ,patrzę o On spocony jak mysz ( sierpień był bardzo gorący w mojej okolicy) pytam go co ty taki spocony dlaczego klimatyzacji nie używasz ? On spokojnie odpowiada :no niby ma być w tym samochodzie ale nie wiem gdzie to się włącza :shock: :lol:
Na Twoim miejscu nie używał bym zasilania 5V prosto z gniazda anteny DVB-T :idea:
Do nagrywania zastosuj nośniki formatowane na ext3/4
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez emeryt » 2013-01-22, 00:08

sq9 napisał(a):ja tam nie chcę z Tobą polemizować ,ale pisanie post pod postem to................ :!: :evil:


:!: :evil: <----- wyślij do ERY. Mieszkam na Polskiej wsi i mam "blukonekta" - taki dziwny internet .
Pierwszy miał być odpowiedzią na post Jurka, drugi na Twój przyjacielu -tyle,że blukonekt się nie wyrobił.

sq9 napisał(a):Dam Ci taki przykład z własnego doświadczenia :-D
nie dotyczy tunerów ale odzwierciedla jak to jest z nowymi rzeczami
otóż mój sąsiad w sierpniu 2012 zakupił nowy samochód no to podjechał nim ,patrzę o On spocony jak mysz ( sierpień był bardzo gorący w mojej okolicy) pytam go co ty taki spocony dlaczego klimatyzacji nie używasz ? On spokojnie odpowiada :no niby ma być w tym samochodzie ale nie wiem gdzie to się włącza

Jak się zacznie upał sprawdzę gdzie się klimę włącza ;-)
Tunery PVR to raczej nie nowość.
Sformatuję na ext3/4 i zobaczymy - może pomoże .
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez pawelsonx » 2013-01-22, 10:19

Emeryt pomyliłeś produkty dla ciebie najlepiej by się sprawdziła ariva 152 lub jakis wizard .
Triplex to tuner do zabawy i kombinowania i jak nie miałeś do czynienia z pdobnym produktem miną tygodnie zanim rozkminisz i nie raz stracisz cierpliwość. Co do obrazu spark ma calkiem niezłe ale bez przesady widziałem lepsze produkty i gorsze też. Pozatym trn sprzęt nie ma konkurencji,majbliższy jest gigablue quad vu solo 2 ale z ceną 2 razy wyzszą. A co do używanych nboxow bez gwarancji to ten sam soft możesz zainstalowac na triplexie

Jurek napisał(a):Spark nie jest otwarty, jest systemem fabrycznym.

Image

sq9 napisał(a):Oprogramowanie SPARK było i jest zamkniete nie ma GIT oraz narzędzi deweloperskich Amen :!:
Chcesz otwarte ? jest możliwość wgrania do nand E2 !

sh4 hmmm jak nie ma narzędzi to skąd pluginy?
sq9 napisał(a):oscam to w oprogramowaniu SPARK plugin, który sam do tunera włożyłeś nic więcej

Wtyczka (ang. plug-in, add-on) dodatkowy moduł do programu komputerowego który rozszerza możliwości wyjściowego produktu.

Stosowanie wtyczek jest coraz częstszym zabiegiem wśród twórców programów, a zwłaszcza tych tworzących otwarte oprogramowanie.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że użytkownicy mogą wybierać pomiędzy funkcjami, które chcą mieć w programie, a których nie. Poza tym odciąża to autora od pisania całego kodu programu, a zrzuca część tego obowiązku na zewnętrznych programistów.

Aby możliwe było pisanie wtyczek, programista musi udostępnić i udokumentować API, czyli interfejs programistyczny.
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez Jurek » 2013-01-22, 11:35

Z reguły jest to proste zastosowanie już istniejących pluginów, poza tym część z nich dostarcza producent, ale w formie "zewnętrznej", czyli chcesz - sprawdź i pobaw się, nie pasuje, powoduje inne problemy (zawsze może się zdarzyć) - usuń.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez emeryt » 2013-01-25, 18:31

Z tego wszystkiego wynika, że tuner zbudowany jest dla experymentatorów, a nie normalnego użytkownika.
Na pudełku powinien być napis wielkimi literami : UWAGA, KUPUJĄC TEN PRODUKT BĘDZIESZ MIAŁ CIĄGŁE ZWISY I PROBLEMY ZE WSZYSTKIM O ILE NIE BĘDZIESZ W NIM GRZEBAŁ.
Zmieniłem system plików na zalecany przez kolegę sg9. Pewnie pomoże. Ale ciągłe zwisy doprowadzają mnie do białej gorączki.
Jedyny plugin który mam aktywny to ten od C+. Reszta wyłączona. Do tego po resecie komunikat: błąd startu timeshift .
I funkcja startuje dopiero po kilkunastu minutach po dwu-trzykrotnym resecie.
Ręce opadają.
Czy tylko mój egzemplarz tak ma czy inne też.
Pytanie do wszystkich użytkowników, bo może jest coś zwalone.
emeryt
 
Posty: 13
Dołączenie: 2013-01-17, 21:49

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez bronek280283 » 2013-01-25, 18:53

Jaka pojemność dysku hdd ?
?GM990Image ??????????
?SW: 1.2.85 ?Mod?Image
?DX: 53,0°E ? 30,0°W
?E2 ? Nie dla GM990!
Image
Awatar użytkownika
bronek280283
 
Posty: 293
Dołączenie: 2011-01-27, 18:41

Re: nagrywanie, timeshift i takie tam problemy

Postprzez sq9 » 2013-01-25, 19:50

@emeryt
a co Ty używasz do tej C+ ?
pluginy typu mcas nie lubią nagrywania z dwóch różnych kanałów ,timeshift i innych takich pomysłów , do tego trzeba dobrze ustawionego oscam-a :mrgreen:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Następna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron