Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Moderator: sq9

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez andx » 2013-06-11, 20:14

Jurek napisał(a):ZAWSZE można się przyczepić do jakiegoś fragmentu, podany przez Ciebie przykład 12V jest o tyle nietrafiony, że wspomniane napięcie , występujące notabene na 8 pinie eurozłącza, jest stosowane do przełączenia TV w tryb AV i/lub sterowania zewnętrznymi przełącznikami mniej więcej od 1990r.


Jest bardzo trafiony, bo nie bardzo rozumiem umieszczenie konfiguracji 8 pinu eurozłacza w dziale przeznaczonym dla konwertera. Skoro nie rozumiem funkcji przypiętej do konwertera to chcę ją po prostu poznać i rozwiać wątpliwości, przestać snuć domysły.
Ta sama funkcja zachowania się wskazanego 8-pinu w zależności co wybieramy w wielu innych instrukcjach była wyjaśniona bez niedomówień i były typowe 2 ustawienia, że albo ma się pojawiać tam z automatu 12V gdy tylku włączymy nasze urządzie - co z automu ustawi tv do odbioru sygnału z eurozłącza lub tryb drugi wymuszane 12V ręcznie wdług potrzeby po naciśnieciu przyciusku na pilocie. Wystarczyło 2 zdania na ten temat. A tam nie ma nawet słowa, że te 12V to faktycznie znany sygnał już z poczciwych magnetowidów vhs. Skąd mogłem wiedzieć, że chodzi o eurozłącze. Skoro znalazłem tą funkcję w ustawieniach konwertera wydedukowałem, że chodzi o przełaczanie pasm nikiego-wysokiego w jakiś historycznych konwerterach (?) jakiś dodatkowy przewód oprócz linii koncentrycznej do konwertera, którym dosyłany byłby ten potencjał 12V? Czy zupełnie nie ten kierunek myślenia?
Nie wiem czemu niektórzy wzbraniają się przed rzeczową instrukcją? W dobie elektronicznych książek pdf jaki problem stworzyć dokładną instrukcję obsługi? Panasonic potrafił, a w GM się nie chce tworzyć.
Osobiście gdy na czymś się znam, a ktoś często pyta mnie o wskazany temat to mam wewnętrzną satysfakcję stworzyć pomocny dokument, materiał którym potem mogę się podzelić z drugą osobą. Ale jak widać mamy takie czasy gdy dzielenie się swoją własną wiedzą, umiejętnościami stanowi zagrożenie dla samego wiedzącego.
Ktoś zakłada, że lepiej aby tego sprzętu nie nabywali tępi ludzie? Sprzęt dla wąskiego grona "znawców" a jak czegoś nie wiesz to lepiej nie pytaj, bo się ośmieszysz.
Dobra instrukcja eliminuje dziesiątki wówczas zbędnych pytań. W końcu użytkownik wskazanego tunera to nie musi być pasjonat sat od 15 lat, może ktoś postanowił dziś rozpocząć przygodę z satelitą właśnie od wskazanego tunera, od tunera który po dwóch dniach się nie rozsypie i nie wyląduje na śmietniku. A do część nieznanych haseł, funkcji przy próbie szukania w googlach dostajemy potem odpowiedzi w stylu masło maślane, albo odpowiedź odsyłającą google do google... i ciągłe "poszukaj w google" a tamto uparte milczy na dane zapytanie, bo ciągłe te odpowiedzi tych co NIE chcą pomóc. Może ktoś zakończył przygodę z kablówką na rzecz własnych podbojów satelitarnych i chciałby się dowiedzieć co do czego w tym tunerze jest z dobrze napisanej instrukcji.
Czy to tak ciężko zrozumieć? Niektórzy sprawiają wrażenie, że się urodzili alfą i omegą, na wszystkim się znają i wielka obraza gdy ktoś mniej doświadczony zada pytanie. Czasami faktycznie odpowiedź jest na forum, ale szukający ma gorszy dzień i nie doszukał się odpowiedzi. To tak jak często konstruktor patrzy na swoje własnej konstrukcji niedziałające urządzenie i całymi dniami błędu nie widzi, przychodzi zewnętrzny obserwator i wskazuje kierunek i błędne miejsce po chwili.
Dlatego po to wchodzę na forum, bo mam potrzebę rozwiania moich wątpliwości, zaczerpnięcia nowych umiejętności, wskazania swoich uwag, ale niektórzy swoim stylem zniechęcają do jakiejkolwiek wypowiedzi.
Dlatego jak ktoś nie ma nic do wniesienia w temacie to po co w ogóle pisze skoro nie ma ochoty odpowiadać?
Takimi nijakim wypowiedziami robią niedźwiedzią przysługę.
andx
 
Posty: 9
Dołączenie: 2012-12-07, 08:25

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez tomo45 » 2013-06-12, 15:57

Witam,mam ostatnio problem z zalogowaniem dekodera do serwera z aktualizacja i pogoda czy to jakas awaria na ich serwerach??czy u mnie cos nie tak inne strony dzialaja.A chialbym zainstalowac nowy soft a recznie to nie wiem jak?Pozdrawiam
tomo45
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-03, 11:12

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez Jurek » 2013-06-12, 16:03

Zrób akualizację przez USB do wersji 1.2.65 korzystając z plików na ftp.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez tomo45 » 2013-06-13, 08:40

Wlasnie mam problem bo nie wiem jak zrobic aktualizacje przez usb??rozpakowalem te pliki i nie wiem co dalej?Jak je wgrac i czy wszystkie?Dziekuje i pozdrawiam
tomo45
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-03, 11:12

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez szuwar » 2013-06-13, 09:23

Po rozpakowaniu cały folder przenosisz na pendrive lub dysk. menu - system - aktualizacja - aktualizacja przez usb - typ aktualizacji sam wybierasz (możesz tylko oprogramowanie wybrać) - folder znajdujesz ten co rozpakowałeś - klikasz plik version i czerowny
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez tomo45 » 2013-06-13, 15:13

Hmm,nie mam pliku version,po rozpakowaniu mam 8 plikow ktore znowu musze rozpakowac po rozpakowaniu nie wiem o co chodzi :-? AppPrg.tar,AppRes.tar,AutoRun.tar, etc.tar,lib.tar,Logo.tar,mImage.tar,modules.tar oprogramowanie ze strony cynextra 1.2.65 i nic,mam 1.2.64 wersje ktora zaktualizowalem przez wifi a teraz nie moge sie z siecia polaczyc :evil:
tomo45
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-03, 11:12

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez sabrex11 » 2013-06-13, 18:15

wszystkie te pliki z rozszerzeniem *.gz , które wymieniłeś nie rozpakowuj!
ostatni to "version.xml. pakujesz całość - wszystkie te pliki na sprawdzonego pena i szukasz w tunerze zakładki aktualizacja systemu.
pendrive oczywiście podpięty pod tylni port usb.
Awatar użytkownika
sabrex11
 
Posty: 27
Dołączenie: 2010-01-30, 16:22

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez tomo45 » 2013-06-13, 20:26

Bardzo dziekuje!!!!!!!,teraz wszystko gra :-D.Mam jeszcze pytanie bo na tej stronie jest jeszcze taki program special,kernal mimage,czy tez trzeba go instalowac i do czego on jest?Dziekuje i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tomo45
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-03, 11:12

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez sabrex11 » 2013-06-14, 13:57

tomo45 napisał(a):Bardzo dziekuje!!!!!!!,teraz wszystko gra :-D


jak gra to nie kombinuj ;-)
Awatar użytkownika
sabrex11
 
Posty: 27
Dołączenie: 2010-01-30, 16:22

Re: Opis aktualizacji oprogramowania krok po kroku

Postprzez tomo45 » 2013-06-14, 19:06

Ok,dzieki wielkie :-D Pozdrawiam
tomo45
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-03, 11:12

Poprzednia

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron