Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Moderator: sq9

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez kris_kjk » 2012-08-13, 22:08

polixer napisał(a):Na sparkfans.net ktoś pisał, że te TS-y da się bez modyfikacji otworzyć w MPC HC.

@polixer dzięki, faktycznie ten program to odtwarza, natomiast jak innym programem (FormatFactory) próbuję przerobić TS na inne formaty to program wyświetla komunikat o błędzie.
anaila napisał(a):natomiast nie kumam co znaczy, cyt. "należy wybrać folder np. pvr gdzie ma być zapisany materiał"

@anaila w MENU > SYSTEM > USTAWIENIA PVR/HDD > USTAWIENIA NAGRYWANIA tam się to ustawia w "ŚCIEŻKA NAGRAŃ" np. /storage/c/pvr. Spróbuj nagrać coś mając pendrive w obu gniazdach USB.
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez anaila » 2012-08-13, 23:09

ok. dzięki za wszelkie sugestie. zmobilizowały mnie i jakoś zrobiłem krok do przodu..
ponownie załadowałem oprogramowanie (z pendrive'a: najpierw dałem stary soft, potem ponownie najnowszy) i poszło - ale nie całkiem jest ok.
nagrywa bez problemu, tylko że nie mam synchronizacji dźwięku z obrazem - opóźnienia są bardzo duże. tak duże, iż nagrywanie traci sens; tak jest z obu gniazd usb (przód i tył) i na każdym dostępnym pendrivie.
tu znowu się wykładam - zmiana ustawień audio nic nie dała.
może w tej sprawie jeszcze ktoś coś podpowie?
z góry dziękuję!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez kris_kjk » 2012-08-14, 01:39

Wyłącz pluginy, w ustawieniach "Wyjście A/V", "Standard TV" na np. Auto, tylko nie na nic z "P" (przeplotem), SPIDIF - Auto, Dolby Digital HDMI - WYŁ., w USTAWIENIA RÓŻNE, wyłącz HBBTV, odłącz tuner od internetu i kompa, restart tunerka i nagrywanie jakiegoś programu FTA.
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez anaila » 2012-08-14, 08:35

dzięki spróbuję.
ale co do wyłączenia pluginów: jeśli to zrobię, nie pójdzie mi cyfraplus, więc?... (mam TYLKO mcas włączony)
poza tym pozostałe warunki mam właściwie spełnione: tuner nie jest stale podłączony do kompa (mam wi-fi, które włączam tylko w razie konieczności). HBBTV mam być może na stałe włączone - to muszę sprawdzić. standard tv mam ustawiony na 1080i.
cóż - wszystko posprawdzam jak będę w domu, dzięki!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez kris_kjk » 2012-08-14, 16:12

Pliki nagrane w TS można tez podejrzeć i przekonwertować do wielu formatów programem - Free Video Converter
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez anaila » 2012-08-14, 21:27

kris_kjk napisał(a):Wyłącz pluginy, w ustawieniach "Wyjście A/V", "Standard TV" na np. Auto, tylko nie na nic z "P" (przeplotem), SPIDIF - Auto, Dolby Digital HDMI - WYŁ., w USTAWIENIA RÓŻNE, wyłącz HBBTV, odłącz tuner od internetu i kompa, restart tunerka i nagrywanie jakiegoś programu FTA.


Niestety - żadna zmiana ustawień (tak jak Kolega sugeruje) niczego nie zmienia: kilkunastosekundowe opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu pozostaje (nagrania na FTA i na kodowanych - bez różnicy).
Co robić?
Pozostałym kolegom działa nagrywanie bez zarzutu?
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez kris_kjk » 2012-08-14, 22:06

Spróbuj ponownie wgrać najnowszy soft
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez anaila » 2012-08-14, 22:45

kris_kjk napisał(a):Spróbuj ponownie wgrać najnowszy soft


już raz to zrobiłem, zaczął nagrywać (wcześniej po pierwszym wgraniu nowego softu w ogóle nie nagrywał na dyski).
cóż mi pozostaje - zrobię to.
dzięki za zainteresowanie!
każda sugestia cenna.

cd. po 4 godzinach (2.00 nocą):
więc po różnych żmudnych próbach nie rozwiązałem problemu, ale go precyzyjniej definiuję: nagrywanie jest ok., klapa tkwi w odtwarzaniu nagranych plików przez tuner - wtedy, w trakcie odtwarzania, synchronizacja obrazu i dźwięku się rozwala.
jeśli przekonwertować nagrany plik w kompie i odtworzyć go np. jako avi. - wszystko jest w najlepszym porządku. ale jeśli tenże avi. odtworzyć w tunerze - znowu dźwięk z obrazem się rozjeżdża (a na kompie nie!)

czy ktoś potwierdzi, że błąd jest w odtwarzaniu nagranych plików przez tuner? mnie tak wychodzi.
pozdrawiam

HA!
Ależ przypadkowe odkrycie!
jeśli nacisnąć klawisz PLAYMODE na pilocie w trakcie odtwarzania (ten biały), a następnie nacisnąć Lewą strzałkę tzw. "róży wiatrów" (strzałki wokół OK), to tymi dwoma ruchami ustawia się prawidłową synchronizację obrazu i dźwięku w odtwarzanym materiale.
o co tu biega? nie da się tego ustawić "z góry" na stałe? (nie umiem znaleźć żadnej opcji w tym względzie w całym menu!)
pozdr.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-10-16, 06:48

Nagrywanie z timera kodowanego kanału innego niż oglądany wreszcie działa w sparku!
Nowy soft 1.2.58 rozwiązał ten problem, do tego ponownie działa youtube.
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez krzysPn » 2013-01-02, 18:40

czy jest sposób w GM Triplex by zapisywał materiały HD w sposób umozliwiający ich odtworzenie na PC . Na pendrivie nie mogę nawet wejśc do katalogu nagrań w przeciwieństwie do katalogu z materiałami SD z którymi nie ma problemu
krzysPn
 
Posty: 4
Dołączenie: 2012-12-23, 14:43

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez szuwar » 2013-01-03, 09:35

A jakiej pojemności jest ten pendrive? Materiały HD zajmują sporo miejsca, do tego dochodzi rezerwacja na timeshift
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez anaila » 2013-02-21, 01:10

Mam dziwny problem - nie wiem jak rozwiązać. Może ktoś pomoże?

Otóż nagrywam w Sparku One film ponad dwugodzinny (konkretnie "W ciemności").
Film się nagrał w całości pięknie na pendrivie 8G. Na Sparku mogę go w całości bez problemu odtworzyć.
Natomiast gdy chcę na kompie przekonwertować ten film na dvd, to nie mogę, bo komp widzi tylko plik z częścią filmu - pierwsze 1 godz i 26 min. Potem wszystko się urywa - i nie ma dalszego ciągu. A przecież jest - bo Spark "widzi" cały film.
Ale komp widzi tylko jeden plik .ts - taki, który urywa się po tym wspomnianym czasie.
Co tu jest grane?
Jak sobie z tym poradzić?

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
Pozdrawiam.

SORRY!
Już doczytałem. Prawdopodobnie użyłem fat32. zmieniam na ext3 i sprawdzę.
przepraszam!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez camo » 2013-02-21, 13:00

@analia, to samo będzie na ext3. Spark ma to niby poprawić, aby przy NTFS i ext3 nagrania nie były dzielone. Dalsze części nagrania masz w plikach z rozszerzeniami .001, .002 itd.
camo
 
Posty: 27
Dołączenie: 2012-01-06, 23:35

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez sq9 » 2013-02-21, 19:40

Proponuję ściągać na HDD w ten sposób będzie łatwiej :-D

Image

naprawdę trudno mi tłumaczyć coś co jest oczywiste :-(
zamieszczony tu zrzut sugeruje użycie DCC do ściągania całego filmu na HDD PC ,następnie użycie odpowiedniego odtwarzacza
np KMplayer
http://www.dobreprogramy.pl/KMPlayer,Pr ... 12538.html
Zresztą obiecano poprawić dzielenie nagranych materiałów w nowych wersjach FW
Oczywiście w SPARK to wszystko działa gorzej ,E2 jest w tym o wiele funkcjonalniejsza :idea:
Wszystkim wystraszonym przed E2 doradzam lekturę instrukcji dla HYPERCUBE jest do ściągnięcia
http://www.golden-interstar.pl/download ... ercube.pdf
jest tam podstawowa wiedza
instrukcja jak dobrze korzystać z dobroci E2 "się pisze" mam nadzieję skończyć 1 część w tym tygodniu :idea:

Już pisałem wiele razy FAT32 absolutnie nie nadaje się do nagrywania materiału video a o HD to trzeba zapomnieć
dysk w formacie ext2/3 można przeglądać w każdym windows dzięki ext2fIFS :idea:
http://www.dobreprogramy.pl/Ext2-IFS-fo ... 12455.html
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez anaila » 2013-02-21, 21:45

Rzeczywiście: w ext3 jest jeszcze gorzej - bo windows (Vista) żadnych nagranych plików w ogóle nie widzi, a w linuksie te pliki są widoczne, ale "niedostępne" (ani ich otworzyć, ani skopiować na twardy dysk kompa nie można).
odtwarzanie w Sparku nagrań na ext3 przebiega gładko.

zauważyłem później, że faktycznie w nagraniach na fat32 dalszy ciąg filmu znalazł się w pliku 001 (dzięki za podpowiedź!), ale tego z kolei program do konwertowania odczytać nie umie (używam Freemake Video Converter), a poza tym zależy mi, żeby film był w jednym pliku, bo łączenia plików mniejszych są niestety dostrzegalne podczas odtwarzania.

@sq9:
czy mógłbym prosić o troszkę jaśniejszą sugestię: co ściągnąć na dysk kompa - program Dreambox Control Center E2? Co przez to zyskujemy? Będę wdzięczny za bliższe wyjaśnienie.
pozdrawiam.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Poprzednia

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron