Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Moderator: sq9

Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-05, 19:25

Nabyłem to urządzenie... niestety parę rzeczy mnie na razie wkurza (zwłaszcza pkt 1 - 3)

1. Jest problem z ustawieniem nagrywania programu z innego kanału niż aktualnie oglądany. W tej chwili żeby nagranie dało się odtworzyć, w momencie rozpoczęcia nagrania musi być oglądany ten właśnie kanał, nawet nie ten sam transponder (testowane korzystając z mcas i żadnego innego pluginu).

2. Obecnie jest limit timerów do ośmiu... po co sztucznie limitować ilość timerów na linuksie, a jeśli już, to czemu 8 a nie np. 16 albo i więcej? Wyszło to przy okazji tego, że musiałem minutę przed nagraniem zaplanować zmianę kanałów, bo inaczej by się nie nagrało i po zaplanowaniu 4 nagrań + 4 przełączeń na kanał jako obejście problemu z pkt 1 już na dziewiątą pozycję na liście spark się nie zgodził.

3. Spark dzieli nagranie na pliki po 2 GB... przydałaby się co najmniej opcja w menu czy dzielić na 4 GB (limit w przypadku FAT 32), czy wcale nie dzielić, albo wykrywanie systemu plików i robienie tego automatycznie.

4. Lepiej by było, gdyby nagrywanie było domyślną czynnością przy ustawianiu timera... nie sądzę, żeby planowana zmiana kanału była wykonywana częściej przez użytkowników niż właśnie nagrywanie.

5. Po co jest do ustawienia czas końcowy w przypadku zmiany kanału?

6. W czasie pauzy odtwarzania mogłaby się pojawiać ta cała kontrolka z czasem, która pojawia się na chwilkę podczas wznowienia odtwarzania, żeby można było na spokojnie zobaczyć, ile już zostało odtworzone i ile jest czasu do końca.
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez sq9 » 2012-08-05, 19:38

ad1. wielostrumieniowość w mcas to fikcja stosuj inny plugin do karty np.oscam

nośnik do nagrań powinien być w formacie ext2/3 nie stosuj FAT32 bo to powoduje problemy :idea:

należało by zmienić temat na pobożne życzenia :idea:
jest już temat opinie użytkowników i tam powinieneś pisać :idea:

oprogramowanie dla TRIPLEX 1.2.51 to BETA trzeba czekać na coś lepszego i na pewno będzie !
Przede wszystkim problem jest w stosowaniu do STi7162 starych rozwiązań z STi7105
Widać ewidentnie że HW było gotowe jednak FW nie do końca ,a obiecano termin wypustu no i jest jak widać :roll:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-05, 20:26

sq9 napisał(a):ad1. wielostrumieniowość w mcas to fikcja stosuj inny plugin do karty np.oscam

OK, spróbuję.

sq9 napisał(a):nośnik do nagrań powinien być w formacie ext2/3 nie stosuj FAT32 bo to powoduje problemy :idea:

Nie stosuję FAT 32, napisałem o nim, bo tylko dla tego systemu plików jakiekolwiek dzielenie TS ma sens, a w tej chwili tworzy TS do 2 GB a powyżej kolejny plik z rozszerzeniem 001, który jest w rzeczywistości kontynuacją TS. Linuksowych systemów plików nie próbowałem, bo mam gotowy dysk NTFS trochę zapełniony po poprzednim tunerze i sprawdziłem, że da się nagrywać na dysku NTFS. NTFS nie powinien limitować plików do 2GB, jak to robi Spark... Możesz potwierdzić, że nie dzieli powyżej 2 GB w systemie plików ext3 a dzielenie w przypadku NTFS to błąd oprogramowania?

sq9 napisał(a):oprogramowanie dla TRIPLEX 1.2.51 to BETA trzeba czekać na coś lepszego i na pewno będzie !

Na to liczę.
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-05, 22:38

sq9 napisał(a):ad1. wielostrumieniowość w mcas to fikcja stosuj inny plugin do karty np.oscam

Niestety zmiana pluginu nie pomogła... czy mcas czy oscam po wyłączeniu mcas - bez różnicy w tej kwestii. Kanały FTA za to nagrywa bez problemu.
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez sq9 » 2012-08-06, 10:16

Kolega BRIMSTONE przygotował dla mniej wprawnych gotowce są do pobrania

http://chomikuj.pl/brimstone/*e2*97*8f+ ... RK/PLUGINS

nagrywanie i oglądanie kilku kanałów wymaga przygotowania:
musi być sygnał z SAT do obu głowic (nie może być loop , tuner nie nagrywa z dwu różnych transponderów na jednej głowicy :idea: )
nie piszesz z jakiej karty odbywa się dekodowanie programów to też ma znaczenie :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-06, 17:02

1. Już wczoraj skorzystałem właśnie z tego "gotowca" do oscama, jak pisałem - bez zmian.
2. Cyfra+.
3. Sygnał SAT jest do obu głowic. Da się nawet nagrywać 2 kanały naraz nawet na mcas - jest tylko jeden warunek konieczny... w czasie pierwszej chwii nagrania musi być ustawiony aktualnie nagrywany kanał... potem można przełączać do woli i nagra się całość... dlatego pisałem w pierwszym poście o obejściu problemu przez ustawienie timera na przełączenie kanału minutę przed zaplanowanym nagraniem.

innymi słowy za każdym razem działa nagranie dwóch kanałów naraz w całości:
:arrow: ustawienie rozpoczęcia nagrania za minutę
:arrow: ustawienie rozpoczęcia nagrania innego kanału za dwie minuty
:arrow: wyczekanie do rozpoczęcia nagrania na pierwszym nagrywanym kanale
:arrow: chwilę po rozpoczęciu przełączenie na drugi kanał, który ma zostać nagrany
:arrow: po rozpoczęciu drugiego nagrania można poszaleć i przełączyć jeszcze gdzieś indziej z tych dwóch transponderów albo DVB-T

za to nie działa (nagrywa się coś niby, ale jest to kompletnie nieczytelne):
:arrow: ustawienie rozpoczęcia nagrania za minutę
:arrow: przed jego rozpoczęciem przełączenie na inny kanał

w tym wypadku pierwsze nagranie jest OK, drugie nieczytelnie, chyba że drugie jest na kanale niekodowanym, bo wtedy jest OK:
:arrow: ustawienie rozpoczęcia nagrania za minutę
:arrow: ustawienie rozpoczęcia nagrania innego kanału za dwie minuty
:arrow: wyczekanie do rozpoczęcia nagrania na pierwszym nagrywanym kanale i tak trzymanie nawet jak rozpocznie się drugie nagranie

Wniosek oczywisty - coś w oprogramowaniu nie przewiduje rozkodowania sygnału, jeśli w momencie startu nagrania jest ustawiony inny kanał.
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez sq9 » 2012-08-06, 20:13

popatrz tu jak znasz angielski to zobaczysz co jest zgłaszane do poprawy , możesz również swoje dodać ;-) :idea:

http://sparkfans.net/viewtopic.php?f=50&t=8362&start=30
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-06, 20:36

Zauważyłem na tym forum post odnośnie tego problemu w oscamie w innym miejscu:
http://sparkfans.net/viewtopic.php?f=10&t=10282

Najlepiej by było jak by ktoś z kartą TNK potwierdził, że na zwykłym conaxie bez innych tego typu pluginów też występuje ten błąd, żeby nie było wątpliwości, że to nie mcas i oscam są nieprzystosowane, tylko sam firmware. Jak nikt nie napisze przez parę dni, że na samym conaxie działa, to opiszę to w wątku z twojego linku.
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez Brimstone » 2012-08-09, 15:49

Jest problem z nagrywaniem z Timera począwszy od wcześniejszych softów zarówno na pluginach (mcas, oscam etc) jak i bez pluginów korzystając z fabrycznego Conaxa i karty Tnk Smart HD. Problemem jest to iż tuner nie przełącza się na 1-wszy nagrywany program gdy zaczyna nagrywanie. Gdy ustawimy 2-gie nagranie to tuner z powodu braku wolnego tunera musi się na nagrywany program przełączyć i wtedy jest wszystko ok. Na kanałach niekodowanych wygląda to chyba dobrze ale z powodu braku czasu nie potwierdzę tego na 100%.
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-09, 15:51

Dzięki, przynajmniej jednoznacznie wiadomo, że to nie problem z pluginami tylko z samym sparkiem. Na niekodowanych działa - wszystko tutaj opisałem.

Zarejestrowałem się na sparkfans, napisałem to w odpowiednim wątku, niestety dla nowych forumowiczów jest wymagana akceptacja treści przez moderatora i zgłoszenie tego buga nie przeszło przez cenzurę - nie wiem, co o tym myśleć :-?
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez pasza » 2012-08-09, 19:34

Potwierdzam na karcie TNK. Nagrywa szary obraz gdy ogladamy inny kanal. To chyba jakas kpina!! Nie po to kupuje sie tuner z dwoma glowicami zeby z tego nie korzystac!! Mam nadzieje, ze to szybko naprawia.
pasza
 
Posty: 13
Dołączenie: 2012-07-25, 14:12

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez sq9 » 2012-08-09, 21:06

GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-09, 21:41

Dokładnie w tym, tuż po wyjściu 1.2.54 i założeniu tego wątku. Próbowałem dwa razy.

Jeśli to Ty tam jesteś jako sq9hhc, to może mógłbyś pomóc i wpisać to w tym temacie... pewnie Ciebie już takie restrykcje jak nowych użytkowników nie dotyczą :-)
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez polixer » 2012-08-10, 06:14

@sq9 a jednak post na sparkfans pojawił się po 48 h... a już straciłem nadzieję.
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: Uwagi dotyczące nagrywania w Sparku

Postprzez pasza » 2012-08-10, 08:45

Dobija mnie ten tuner nie nagrywa nawet ze stanu uspienia, jak mogli takie cos przeoczyc w fazie testow??
pasza
 
Posty: 13
Dołączenie: 2012-07-25, 14:12

Następna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron