TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Moderator: sq9

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Brimstone » 2012-07-29, 15:04

Nieskromnie, ale polecam zajrzeć pod poniższy link. Jest parę fotek filmików instrukcji, które mogą pomóc w wyborze i ocenie Triplexa.

http://chomikuj.pl/brimstone/*e2*97*8f+ ... EDIA+SPARK
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez tomek9876 » 2012-07-29, 16:39

Witam,
Czy wymiary obudowy tunera Golden Media Spark Triplex to 220mm*46mm*169mm (tak jest podawane na stronie www i w instrukcji obsługi)
czy jednak 300mm*64mm*231mm.
Wydaje mi się , że te drugie wymiary są prawidłowe i takie powinny być podane na stronie i w instrukcji.

Kiedy można spodziewać się wersji tego tunera z głowicą DVB-T2 ?
Czesi coś testują w tym standardzie transmisji, Niemcy też mają przejść na ten standard w 2014 roku, w Polsce też może jakieś testy DVB-T2 w końcu wymyślą.
Głowica DVB-T/DVB-C choć uniwersalna, to w 99% w Polsce też jest nieprzydatna jeśli chodzi o DVB-C, gdzie zdecydowana większość kablówek paruje kartę ze swoim tunerem.
tomek9876
 
Posty: 11
Dołączenie: 2007-08-20, 18:30

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Peyu » 2012-07-30, 12:09

Czy aby móc oglądac c+ z karty muszę zainstalować E2 czy pójdzie na sparku jeśli tak to jak przesłać plik wtyczkę aby był system mediaguard i jak się z tym tunerem połączyć poprzez TC mam go podpiętego do rutera.
Pozdrawiam
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2012-07-30, 12:49

Zaglądnij Tu :
viewtopic.php?f=47&t=1168&p=12407#p12407

nie stosuj TC
E2 na razie nie wgrywaj !
bez problemu uruchomisz kartę pod mcas (z menu plugin ) po prostu włożysz kartę uruchomisz plugin i działa :idea: ( wyłącz conax najpierw )
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Peyu » 2012-07-30, 13:30

Jedyny plugin w tunerze to kalkulator chyba ze wlącza sie jakies menu inne po 22jak wroce z pracy zobacze dlaczego nie wlaczac e2. I czy to norma ze nie dziala guzik zmiany kanałów dziala do zmiany tylko ten z kółka wraz z ok.
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez anaila » 2012-07-30, 20:45

Brimstone napisał(a):Nieskromnie, ale polecam zajrzeć pod poniższy link. Jest parę fotek filmików instrukcji, które mogą pomóc w wyborze i ocenie Triplexa.

http://chomikuj.pl/brimstone/*e2*97*8f+ ... EDIA+SPARK


Brimstone!
Odwiedziłem Twoją stronę na chomiku - imponująca.
Ale mam pytanie. w dziale "plugins" masz kilka plików - i nie kumam, które trzeba wgrać, żeby chodziła cyfra i reszta.
czy wgrać: "Oscam Ymod oraz Sh4cam wraz z konfiguracją.zip" czy też w całości "Spark Plugins 2012.07.12.zip" (oczywiście każdy z tych plików po rozpakowaniu).

czy mógłbyś podsunąć jakąś sugestię?
z góry dziękuję.

ps. będę to próbował wgrać do Spark'a One - ale, jak sądzę, pod tym względem nie ma różnić między Triplexem a Spark One (?)
pozdrawiam.
dzięki za wszystkie Twoje softy - dotychczas bardzo korzystałem z Twojej szczodrości przy użytkowaniu GM 9080!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez polixer » 2012-07-30, 21:07

Brimstone napisał(a):Ogólnie nagrywanie bez zastrzeżeń. Jest mały problem z timerem, ale już nad tym trwają prace i nowy soft ma zawierać poprawkę.

Na czym polega "mały problem z timerem"? Ile timerów jest max do ustawienia naraz?
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez cesars » 2012-07-31, 07:26

Brimstone potrzebuję pomocy.
I oczywiście położyłem system (z braku wiedzy). Próbowałem zmienić na E2 bez włożonego pena i padło wszystko.
Szukając w necie znalazłem to forum, które doprowadziło mnie do strony http://chomikuj.pl/brimstone/*e2*97*8f+ ... RK+TRIPLEX
Trzymając się bardzo dokładnej instrukcji, wgrałem na pena obraz systemu i uruchomiłem go w tunerze. Po kilkakrotnych próbach wgrywania pali się boot i koniec.
Podczas uruchomienia trzymając "ok" zgodnie z instrukcją, cyt.:
"-uruchamiamy tuner naciskając OK na panelu przednim i hebel z tyłu trzymamy aż nam się wyświetli FORC
-następnie [^] UP wyświetli się SPARK
-potem [>] i potwierdzamy OK
tuner zaczyna sie programować wyświetlając [U LD ] następnie cyferki i znowu [U LD ] I W TYM MOMENCIE CYFERKI SIĘ NIE POKAZUJĄ ,TUNEREK STOI NA NAPISIE U LD (całą noc) i cyferki tuner sam sie uruchomi czekamy ok 5-6 minut na zakończenie procesu "
Czy mógłbym Cię prosić o sprawdzenie plików na ww stronie czy są dobre "mImage" i "userfsub", ewentualnie o pomoc co zrobić dalej aby GM Triplex się zaświecił?
Z góry dziękuję
cesars
 
Posty: 13
Dołączenie: 2012-07-31, 06:36

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Brimstone » 2012-07-31, 11:35

anaila napisał(a):
Brimstone napisał(a):Nieskromnie, ale polecam zajrzeć pod poniższy link. Jest parę fotek filmików instrukcji, które mogą pomóc w wyborze i ocenie Triplexa.

http://chomikuj.pl/brimstone/*e2*97*8f+ ... EDIA+SPARK


Brimstone!
Odwiedziłem Twoją stronę na chomiku - imponująca.
Ale mam pytanie. w dziale "plugins" masz kilka plików - i nie kumam, które trzeba wgrać, żeby chodziła cyfra i reszta.
czy wgrać: "Oscam Ymod oraz Sh4cam wraz z konfiguracją.zip" czy też w całości "Spark Plugins 2012.07.12.zip" (oczywiście każdy z tych plików po rozpakowaniu).

czy mógłbyś podsunąć jakąś sugestię?
z góry dziękuję.

ps. będę to próbował wgrać do Spark'a One - ale, jak sądzę, pod tym względem nie ma różnić między Triplexem a Spark One (?)
pozdrawiam.
dzięki za wszystkie Twoje softy - dotychczas bardzo korzystałem z Twojej szczodrości przy użytkowaniu GM 9080!


Tu masz ogromny wybór: wgrać paczkę pluginów (Spark plugins) i korzystać z plugina mcas (oczywiście po wgraniu pluginów trzeba go włączyć w menu plugin). Bardzo dobry plugin jeżeli chodzi o samego sparka, bez korzystania z domowego sharingu - polecam dla początkujących użytkowników.

Oscam, Oscam Ymod, sh4Cam... to osobne pliki albo skorzystasz z Oscam Ymod bądz obojętnie jakiego oscama pod sh4 to wtedy na tej konfiguracji która jest dołączona w pliku ruszy ci karta C+ lub TNK.
Albo skorzystasz z Sh4Cam to inna wersja oscama która działa na tych samych plikach konfiguracyjnych co każdy inny oscam tylko (nie wiem po jakiego wafla) jego twórca wymyślił sobie iż program wykorzystuje pliki konfiguracyjne o nazwie np. sh4cam.conf a nie jak każdy inny oscam oscam.conf

Pliki wymagają jeszcze dopracowania, ale działa to co należy...

@cesars
Zmieniłem pliki oraz opis na chomiku. Możesz także pobrać plik klientem FTP ze strony GM:
Adres: 195.244.27.37
Login: v91-spark
Hasło: gmspark
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez tkg » 2012-07-31, 12:51

sq9 napisał(a):@ pasza
jak jest dobrze ustawiona antena to problemów nie ma !
Czułość głowicy jest prawidłowa i nawet prawidłowe wskazania są na mierniku tu nie zobaczysz 100% i 90% tak łatwo ;-)
Ja problemów na antenie 80 średnio ustawionej wskazania w granicach 90 nie mam najmniejszego problemu z tym transponderem ,a odbieram tez dużo słabsze sygnały z innego satelity i jest OK

Z Twojej informacji wnioskuję, że mam źle ustawioną antenę.
Na HotBird L=83-84 Q=55-65;
Antenę mam 90cm i wychodzi, że jest to najlepsze ustawienie.
Konwerter to monoblock raczej z tych lepszych.

Proszę o informacje innych użytkowników jaki mają zasięg
Golden Media Spark Triplex
tkg
 
Posty: 34
Dołączenie: 2012-06-21, 16:51

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Brimstone » 2012-07-31, 12:55

HotBird L85 Q75
Astra L85 Q75
Antena 90 konwerter Monoblock Quad Inverto Pro
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez anaila » 2012-07-31, 16:12

Brimstone - lub ktoś inny życzliwy!
Proszę o pomoc!

Dotarło do mnie to cacko, naprawdę elegancki tuner (Spark One), bardzo mi się podoba.
Ale - wgrywam paczkę pluginów "Spark Plugins 2012.07.12." ze strony Brimstione'a, wgrały się, są w systemie (wgrane przez usb) - ale coś nie funguje.
Conax wyłączony, pluginy (mcas i in.) uruchomione - a cyfra+ jak ciemna, tak ciemna. Karta włożona prawidłowo, chipem do góry (oczywiście karta aktywna, na innym tunku chodzi jak złoto).

Co jest nie tak?
czy tylko jakaś bardzo określona kombinacja z tej całej paczki pluginów ma być uruchomiona, a inne zatrzymane, czy co?
wgrywałem kilka razy - i jak nic, tak nic.
Oczywiście wszystkie kanały free chodzą prawidłowo - obraz piękny, dźwięk wyraźny - extra.
tylko coś z tymi pluginami nie tak.

Prosiłbym o jakąś podpowiedź co począć - przeszukałem fora różne, i nic nie znajduję. niby robię wszystko jak opisują - a tu nic...

z góry wielkie dzięki!
(naprawdę fajny ten Spark!)
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Brimstone » 2012-07-31, 18:09

Conax wyłączony, włącz TYLKO plugin Mcas i przeprowadź reboot tunera po wyjściu z menu (długo przytrzymaj czerwony przycisk wyłączenia na pilocie - bądź heblem z tyłu wyłącz i włącz tuner). Ewentualnie spróbuj wgrać jeszcze raz pluginy, po wgraniu odczekaj 30 sekund i zrób reboot tunera...
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez anaila » 2012-07-31, 18:26

Dzięki!!
Będę próbował - bo na razie działa tylko kalkulator...

Jeszcze raz wielkie dzięki!

po godzinie prób wg instrukcji Brimstone'a: NIC
działa tylko kalkulator i pierwszy z pluginów (spcs), tylko one po naciśnięciu czerwonego guzika z pilota wyświetlają jakiejś komunikaty (kalkulator po prostu pojawia się jako... kalkulator)
ki diabeł?
soft w tym moim egzemplarzu jest 1.2.45

czytnik jako taki działa, bo po włączeniu conaxa i włożeniu TNK SD - wszystko ładnie chodzi, kanały szybko się przełączają - bajka.
tylko cyfra strajkuje uparcie!

jakieś inne może sugestie? będę zobowiązany!

RUSZYŁO!!!
NA INNEJ PACZCE PLUGINÓW!


wgrałem to:
http://hotfile.com/dl/146812557/be5f4c2 ... 2.zip.html
włączyłem plugin "mcas_full.s" - w tej paczce jest jeszcze plugin "mcas_s." - na tym ostatnim NIE chodzi cyfra.
pisze to dla innych poszukujących...

pozdrawiam, dziękuje Brimstone za okazaną życzliwość!
Ostatnio edytowany przez anaila 2012-07-31, 20:48, edytowano w sumie 2 razy
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez cesars » 2012-07-31, 19:21

Jeszcze raz Witam.
Może mi ktoś pomoże, działam przy tej niby prostej robocie jaką jest wgranie nowego softu z pena od wczoraj. Zgodnie z podpowiedzią .txt wymieniłem z 15 nośników pamięci i z żadnego (co jest dziwne?) nie można odzyskać systemu. Nie wiem czy dokonałem właściwego wyboru zakupu sprzętu, jak jest z nim taki problem. ostatnia wersja softu 1.2.41
A mój problem jak już wcześniej opisywałem polega na:
Próbowałem zmienić na E2 bez włożonego pena i padło wszystko.
Szukając w necie znalazłem to forum, które doprowadziło mnie do strony http://chomikuj.pl/brimstone/*e2*97*8f+ ... RK+TRIPLEX
Trzymając się bardzo dokładnej instrukcji, wgrałem na pena obraz systemu i uruchomiłem go w tunerze. Po kilkakrotnych próbach wgrywania pali się boot i koniec.
Podczas uruchomienia trzymając "ok" zgodnie z instrukcją, cyt.:
"-uruchamiamy tuner naciskając OK na panelu przednim i hebel z tyłu trzymamy aż nam się wyświetli FORC
-następnie [^] UP wyświetli się SPARK
-potem [>] i potwierdzamy OK
tuner zaczyna sie programować wyświetlając [U LD ] następnie cyferki i znowu [U LD ] I W TYM MOMENCIE CYFERKI SIĘ NIE POKAZUJĄ ,TUNEREK STOI NA NAPISIE U LD (całą noc) i cyferki tuner sam sie uruchomi czekamy ok 5-6 minut na zakończenie procesu "
Co zrobić dalej aby GM Triplex się zaświecił?
Z góry dziękuję
cesars
 
Posty: 13
Dołączenie: 2012-07-31, 06:36

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron