TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Moderator: sq9

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Peyu » 2012-08-06, 14:28

Jesli dobrze zrozumiałem to nie należy robić ustawień fabrycznych bo w sofcie 1.2.51 jest jakiś błąd który uszkadza plik BIN i należy potem odesłać tuner do serwisu.I jesli mamy problemy ponownie zainstalować firmware lub bazę danych z kanałami.
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez ledbury » 2012-08-06, 14:43

No to ladne kwiatki. Czyli w razie problemow wgrywac soft awaryjny a nie przywracac ustawien fabrycznych??
ledbury
 
Posty: 6
Dołączenie: 2012-08-06, 14:03

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2012-08-06, 20:16

Tak :idea: :!:
tylko taka procedura jest w 1.2.51 prawidłowa :!:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez tkg » 2012-08-14, 21:01

Pierwsze pytanie:
- czy w nowym oprogramowaniu 1.2.54 działa prawidłowo przywracanie do pierwotnych ustawień.
- w ustawieniach satelit mam tylko dostępne 4 satelity, które na początku przeszukiwałem - co się stało z całą listą satelit?
Golden Media Spark Triplex
tkg
 
Posty: 34
Dołączenie: 2012-06-21, 16:51

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez rysiek1971 » 2012-08-15, 11:16

witam mam pytanie czy podczas przełączania kanałów obraz wam staje jak klatka stop i dopiero się włącza czy jest tak tylko u mnie - używam mcas full.s i na osccamie to samo
rysiek1971
 
Posty: 4
Dołączenie: 2012-08-04, 11:50

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez anaila » 2012-08-15, 16:04

u mnie przełączanie na mcas full.s działa perfecto.
(ale ten - fajny w istocie - tuner jest kapryśny: u każdego inaczej chodzi...)
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez ImperPL » 2012-08-15, 18:24

u mnie przy przełączaniu też jest stopklatka (cyfra+)
ImperPL
 
Posty: 62
Dołączenie: 2009-02-21, 17:23

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Peyu » 2012-08-18, 18:26

Witam i wracam jak bumerang z parszywym działaniem karty c+ niewiem czy tylko mnie to spotyka czy jest nas więcej a mianowicie opisze instalacje jak mam podłączonego triplexa do głowicy 1 mam zestaw z diseqa z mesha i ku pod siłownik z anteny 2 mam HB na stałe jako że dużo szukam przekazów sporadycznie zagląda się na HB.
Ale jak już się zaglądnie to by się pooglądało a tutaj nic napis kanał zakodowany i już nie pomaga ponowna zmiana pluginów wywalanie doadawnie jes tto naprawdę męczące oczywiście all pluginy wyłączone załączony tylko plugin_mcas.s.
Jeśli macie jakąś radę dajcie znać bo mnie to wykończy. :mrgreen:
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2012-08-18, 21:56

Twoim problemem może być wielkie mieszanie na liście (doszukiwanie i dodawanie) nie wiadomo jak to jest z tym czy jest to dopracowane :idea: ludzi robiących DX jest mało więc do testów jesteś jedyny!
Zrób tak , jak jest problem to wgraj jakąś gotową listę na której Ci działało?
możesz zawsze wrócić do swojej jak ją archiwizujesz :idea:
i wtedy możemy stwierdzić czy wina leży po stronie nie dopracowanego softu czy może gdzie indziej !
Ja tam mcas bym nie używał ,ale Twoja wola :idea:
oscam lepszy możesz wtedy swojego GIS980 podpiąć w kuchni na przykład :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Peyu » 2012-08-19, 10:26

Najwidoczniej masz racje dałem listę ostatnią która zamieściłeś w dziale lista kanałów i pakiet c+ ruszył.Widocznie gdzieś jest jakiś bug że nie działa choć co ma wspólnego lista z dekodowaniem z pluginu nie mam pojęcia.
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez tkg » 2012-12-11, 09:20

Czekam tu na opinie osób, które używają Triplex-a jako tunera cyfrowej telewizji kablowej (jaka sieć, czy wszystko dobrze śmiga).

Korzystam z lokalnej kablówki i nie jest za dobrze.
W jednym wątku pisałem o braku przekazywaniu uprawnień (mija miesiąc i nowe uprawnienia nie zapisują się na kartę, nie przechodzą), wystarczy włożyć kartę do innego jakiejś dziwnej marki tunera i wszystko się zapisuje i dalej mogę oglądać na triplex-ie.
Obraz co jakiś czas się zatrzymuje, pisze "brak dostępu", czasem ruszy za chwilkę, z czasem muszę przełączyć na inny kanał by działał.
To dzieje się na każdej wersji oprogramowania.

Inna rzecz, na kanale, na którym są nadawane napisy, po wyłączeniu ich po paru sekundach kanał się wiesza, dopiero przejście na inny kanał działa z powrotem, ale znowu z napisami i tak w kółko gdy tylko wyłączę napisy.
To zauważyłem na ostatniej wersji oprogramowania, na wcześniejszych nie sprawdzałem.

Taki sprzęt za takie pieniądze powinien super pracować :-(
Golden Media Spark Triplex
tkg
 
Posty: 34
Dołączenie: 2012-06-21, 16:51

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez martin » 2013-02-10, 19:14

Witam mam takie pytanko odnośnie SPARK-ONE,mam od paru lat dekoder KATHREIN chcę go wymienić na inny dekoder za normalne pieniądze i żeby był lepszy od mojej kaśki z tego co widzę to Golden Media Spark-ONE spełniłby moje wymagania .Dekoder chciałbym używać do cyfry i tnk hd i oczywiście E2 tylko że ten dekoder posiada jeden czytnik kart a chciałbym żeby można było włożyć moduł CI od tnk hd i teraz moje pytanko czy jest możliwość za dodatkową opłatą dołożyć ten moduł? bo z tego co widzę to tylko UNIBOX2 posiada czytnik kart i CI
martin
 
Posty: 2
Dołączenie: 2013-02-10, 18:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2013-02-10, 21:19

Niestety ON/TRIPLEX nie maja możliwości uruchomienia CI i nie będą miały :idea:
Jest coś nowszego może Cię zainteresuje ;-)
viewtopic.php?f=49&t=1227
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez martin » 2013-02-12, 15:19

Z tego co wiadomo to nie będzie wsparcia PKT i nie posiada wyjścia SPDiF tylko coaxial a na tym też mi zależy.
martin
 
Posty: 2
Dołączenie: 2013-02-10, 18:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez pela222 » 2013-02-13, 22:27

Cześć,
moje doświadczenia z triplexem są jak do tej pory bardzo negatywne:
1) mam tuner ok 1 mies. nie miałem wcześniej tunera z linuxem wiec postanowiłem na początek odpuścić sobie E2 i zająć się Sparkiem. Tuner nowy. Sprzedawca wgrał soft i E2.
Mam w tej chwili podłączony tuner do sieci, zamapawałem dysk sieciowy, tuner używam jako klienta sharingu, plugin oscam oraz sh.mgcamd (były wgrana jak kupiłem), używam najnowszej wersji sparka...

Jak używam oscam - W momencie nagrywania wszystko zaczyna działać wolniej, zdarza się ze tuner przytyka (minimalne przerwanie głosu). Jak przełączę na inny kanał to tuner umiera!

Co do moich negatywnych doświadczeń to one głównie dotyczą szybkości działania tego tunera. Zacząłem sie zastanawiać czy ten tuner nie jest uszkodzony. Zmiana kanału to ok 3 sek (dramat).
2) Co do E2, Tuner kupiłem z wgranym E2 - poruszanie się po menu to już jest dramat...4-5 sek przeskoczyć w menu...nic nie mogę ustawić bo jak to zrobić skoro tuner prawie nie odpowiada na pilota albo coś co zatwierdzam zaskakuje z 5-6 sek opóźnieniem

Czy ktoś ma podobne problemy?? czy mam uszkodzony tuner?? proszę o pomoc doświadczonych użytkowników...skąd moje problemy z tym urządzeniem.
Dzięki za podpowiedzi, uwagi.
------------------------------
Szybki update:
Co do sparka:
sprawdziłem i nagrywanie innego kanału niż oglądany działa po warunkiem że nagrywany kanał nie jest HD! Mogę oglądać inny kanał HD lub SD o ile nagrywam SD. Próba nagrywania HD i przełączenie kanału kończy się zawieszeniem tunera i konieczny jest wyłączanie z tyłu

Co do E2:
przeskanowałem liste kanałów i po ustawieniu obu głowic na HB (tylko) tuner zaczął pracować poprawnie. Mówiąc poprawnie mam na myśli że można coś tam porobić i nie ma 5-6 sek opóźnienia.

Dzięki za uwagi co zrobić. Tuner kupiłem aby mieć możliwość nagrywania kanłu innego niż oglądany i jak na razie jest to totalna porażka. Może jeszcze dodam że dysk mam jako sieciowy z kilku powodów ale jednym jest to że tuner strasznie mulił jak podłączyłem dysk na USB (cały czas na tunerze kręciło się grafika użycia dysku)
Triplex-7162
pela222
 
Posty: 2
Dołączenie: 2013-02-13, 22:12

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości