TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Moderator: sq9

TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2012-06-24, 17:51

Postaram się krótko wyrazić opinię o TRIPLEX SPARK
Co w pudełku
oczywiście tuner
kabel HDMI
dwa dodatkowe panele przednie (srebrny i czerwony)
pilot z bateriami działa również z GM990 (zdaje się że to ten sam co RELOADED)
gwarancja
instrukcja obsługi (brak języka polskiego)
tuner ma "dorosłe" wymiary 3 x większy od GM990 :-D

pierwsze uruchomienie przebiega łatwo i przyjemnie
należy ustawić język na polski (prawidłowa czcionka w OSD jak i EPG)
ustawiamy LNB (potocznie antenę)
i zaczynamy skanować
Można wybrać blindscan (fajny miernik) działa dobrze lub standardowe przeszukanie zdefiniowanych transponderów
listę kanałów możemy dowolnie sortować oraz ułożyć listy ulubionych
DVB-t:
wyszukiwanie programów naziemnej telewizji cyfrowej w trybie automatycznym przebiega szybko
kanały dodawane są na koniec listy (można je dowolnie układać razem z kanałami satelitarnymi w ulubionych :!:
karty platform TV:
czytnik jak wiadomo fabrycznie jest conax jednak tuner po zastosowaniu pluginu oscam/sh4CAM/mcas staje się wielosystemowy :!:
Cyfra+ oraz TNK SD (sprawdzone działanie )
udogodnienia sieciowe działają po podłączeniu LAN/3G/WIFI

ocena po użytkowaniu 2 dni = dobry +

Teraz co może się nie podobać:

brak instrukcji w języku polskim :idea: (większość kupujących nie ma pojęcia o co chodzi w LINUX na tunerze SAT)
tuner ma możliwość udostępniania plików pdf online (nie wykorzystuje się tego np: instrukcja PL)
w aktualizacjach tylko stara nie aktualna i nie pod polskiego użytkownika lista kanałów
wyświetlacz VFD świeci na max-a i ta czerwona dioda :mrgreen:
trochę mało profesjonalizmu w reklamie
Tu folder dla ALIEN2
http://www.tele-satellite.com/TELE-sate ... /amiko.pdf
szkoda że GM oszczędza na tego typu reklamie oraz akceptuje błędy na opakowaniu tunera (między innymi) :idea:
no dobra czepiam się :mrgreen:

To co piszę jest tylko moim subiektywnym odczuciem po uruchomieniu i w czasie użytkowania TRIPLEX-a
każdy może mieć inne zdanie i opinię po to jest ten temat :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez kris_kjk » 2012-07-07, 02:16

Pierwsze uruchomienie tunera i ciemność, karta C+ w slocie, trzeba wgrać listę kanałów lub zeskanować satelitę. Pierwsze kroki na nowym sprzęcie na Linuksie bez instrukcji PL są ciężkie. Udało się ustawić pod obrotnicę A i HB, ale nadal ciemność. Niestety początki są trudne, informacje, listy kanałów są na kilkudziesięciu forach w różnych językach. Po wgraniu i odpaleniu pluginu który zmienia fabryczny czytnik Conax na wielosystemowy i ściągnięciu listy kanałów karta CYFRY + zaświeciła. Poszukiwania przyczyny braku działania C+, listy kanałów, narzędzi do wgrywania, poszukiwania pluginu zajęły mi dużo czasu, a niektóre rzeczy są na FTP SPARK-a ... tylko, że dowiedziałem się o tym troszkę za późno.
Tuner identyczny rozmiarami jak GM 9080, dla mnie mógłby być większy (rozmiar amplitunerów i w środku miejsce na HDD). Pilot ładniejszy i o lepszym zasięgu niż w GM Unibox 9080. Musze zainwestować w aktywny hub USB, dysk ADATA 320GB USB nie "zaskoczył" z tylnego USB, z tego na przodzie już tak. Odtworzenie 2,5GB pliku WMV z tego dysku owocowało zawieszenie tunera. Mniejsze pliki odtwarza OK. Podpięty inny HDD z własnym zasilaniem działa dobrze, szybko można poruszać się po folderach i plikach, nawet jak wewnątrz znajduje się bardzo dużo zdjęć, filmów itp. Szkoda, że nie ma obsługi DTS, dźwięku nie słychać na TV, nie jest też podawany przez wyjścia cyfrowe na amplituner z dekoderem DTS. Automatyczne wyszukiwanie DVB-T sprawuje się dobrze, na antenie siatkowej znalazło kanały z dwóch nadajników i TV mobilnej Polsatu (te są kodowane), ręczne ustawienie wyszukiwania wymaga wprowadzenia nr. kanału, częstotliwości itp., troszkę trudniejsze, ale mamy odbiór tego co chcemy. Ustawienia LAN, WiFi, 3G bardzo proste, połączenia sprawdzone działają. 3G testowane na karcie Orange i Play i modemie Huawei E173U-2, WiFi testowane na adapterze USB z GM. HBBTV działa dobrze, z kanałów TVP1 HD i TVP2 HD z DVB-T. Obraz ładny, warto ustawić do oglądania TV tryb "auto", ewentualnie 720i czy 1080i, ale nie "p". Przy "p" obraz zwłaszcza na kanałach HD jest mniej szczegółowy ... ale to moje być może subiektywne odczucie.

To pierwsze wrażenia z użytkowania, o E2 itp. na razie nie myślę sam Spark ma ogromne możliwości. Mój pierwszy tuner na Linuksie stąd pewnie początkowe trudności. Sprzęt ma jeszcze wiele opcji które muszę poznać, potencjał sprzętu jest naprawdę duży.
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez tkg » 2012-07-09, 07:35

Czy tuner odtwarza dźwięk DD+ (E-AC3)?
Golden Media Spark Triplex
tkg
 
Posty: 34
Dołączenie: 2012-06-21, 16:51

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez kris_kjk » 2012-07-09, 20:05

Na TVP1 HD z DVB-T mam 3 ścieżki dźwiękowe:
- pol 1/2
- qaa 2/3 Dolby Digital
- aux 3/3 Dolby Digital
Na wszystkich słychać dźwięk ... obstawiałbym, że ta 3 ścieżka dźwiękowa to DD+ ...
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Parker25K » 2012-07-11, 10:09

Ponieważ miałem podobne problemy jak kris_kjk więc o tym już nie będę pisał. Mi wifi zadziałało na antence Xtreamer, która bazuje na chipsecie Ralink RT3070.
Aktywacja dysku sieciowego udała się tylko w przypadku wybrania trybu CIFS, z opcją NFS nie działa (przynajmniej ja mam z tym problem). Nagrywanie i timeshift po sieci działa bez problemów nagrywałem na TVP1 HD, niestety dla mnie wadą jest nazywanie nagranego materiału nazwą kanału, z którego był nagrywany (miałem wcześniej opticuma 9500 HD i nagranie było zapisane nazwą audycji).
Jest też w stanie odtworzyć film w bluray (ok 40 GB)niestety nie ma dźwięku w DTS trzeba zmienić na Dolby Digital,trochę skakał mi obraz, ale mogła być to jednak wina sieci w wolnym czasie sprawdzę na dysku usb. Nie było też możliwości włączenia napisów. Myszka na usb działa w Operze, w portalu widać ruchy wskaźnika nie można jednak nic nią uruchomić.
Brakuje mi trochę paska postępu czasu audycji, natomiast bardzo duży plus za pilota dobra czułość i nie trzeba celować idealnie w odbiornik. Ponieważ w tej chwili tuner jest używany na bieżąco uniemożliwia mi testowanie na e2, jednak spark ma chyba wystarczająco możliwości jak dla mnie i póki co jestem zadowolony.
Parker25K
 
Posty: 12
Dołączenie: 2012-06-15, 11:15

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Brimstone » 2012-07-19, 09:18

Najważniejsze że przy takiej konfiguracji głowic można jednocześnie nagrywać i oglądać inny program (dvb-s), a korzystając z plugina mcas odnosi się to także do kanałów kodowanych.
bogomips : 534.52
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez lary504 » 2012-07-21, 15:03

Jaki w końcu jest procesor w tym tunerze??
Były informacje że 540 MHz a w opisach na waszej stronie że 450 ??
lary504
 
Posty: 1
Dołączenie: 2011-11-13, 14:51

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez polixer » 2012-07-23, 14:29

1. Jak wygląda obraz podłączony przez SCART? Czy czcionka OSD jest dostosowana do podłączenia w trybie 576i czy wygląda nienaturalnie jak by była źle zeskalowana z HD?
2. Podczas nagrywania TS na dysku NTFS dzieli plik powyżej 4 GB na części czy nie? Mam teraz Opticum X7 i on niestety dzieli, choć limit 4 GB powinien dotyczyć tylko partycji FAT.

BTW Dlaczego polska instrukcja na WWW i opis słowem nie wspominają o takich nieprzeciętnych wyróżnikach jak HbbTV - zwłaszcza przed olimpiadą i Opera?
polixer
 
Posty: 19
Dołączenie: 2012-07-23, 14:22

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Brimstone » 2012-07-23, 15:59

Obraz przez Scart bardzo dobry, przez HDMI bajka w końcu złącze w standardzie 1.3a.
Czy dzieli pliki nie sprawdzałem-może ktoś inny się wypowie
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez fumfel » 2012-07-23, 18:56

Witam jestem "świeży" i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę... szukam nowego tunera do C+ i zainteresował mnie wyżej wymieniony model. Chciałbym aby spełniał on jednak trochę więcej zadań multimedialnych:
1. Mam małą sieć domową z dyskiem sieciowym na którym gromadzę filmy i fotki rodzinne i pliki z muzyką mp3. Wyczytałem, że tunery mają możliwość odtwarzania tego typu plików... pytanie jak to się sprawdza w praktyce? Czy można korzystać z zasobów dyskowych przez WIFI czy tylko odczytują to z USB?
2. Z abonencką kartą CYFRY+ nie powinno być problemu, a czy jeżeli za jakiś czas stanę się abonentem UPC to nadal będę mógł korzystać z tego tunera?
3. Tuner ten ma funkcję 3D Ready - może się wygłupię :) ale się nie znam - czy w takim układzie będę miał możliwość odbioru programu 3D? C+ nieraz od wielkiego dzwonu uruchamiają jakąś transmisję w 3D, a ja mam zwykłą plazmę bez 3D.

dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi...
fumfel
 
Posty: 1
Dołączenie: 2012-07-23, 18:10

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Jurek » 2012-07-24, 08:22

ad.1 - tak, tuner współpracuje z dyskiem sieciowym
ad.2 - jeśli karty UPC nie są parowane z modułem (różnie to wygląda w zależności od lokalizacji) to nie powinno być problemu
ad.3 - tuner tak, telewizor, z tego co piszesz niestety nie :-(
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez anaila » 2012-07-24, 09:18

Mam pytanie: czy w nowym Tripleksie możliwe jest nagrywanie programu na nagrywarkę (a więc przez złącze euro lub chinch) w czasie gdy równocześnie ogląda się program w telewizorze przez złącze hdmi? (czy sygnał idzie równocześnie przez hdmi i euro/chinch?)
Ponoć w poprzednim Sparku (GM990) był z tym problem. Więc prosiłbym o wyjaśnienie - mam nagrywarkę (dvd) i raczej na niej nagrywam, nie na dyskach przez usb...
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez sq9 » 2012-07-24, 10:12

@anaila
Jeżeli ustawisz by przez HDMI sygnał był PAL to po SCART sygnał będzie :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez boban61 » 2012-07-24, 18:55

Witam , mam nastepujace pytania:
1.Biorac pod uwage ze Triplex ma 3 glowice chcialem zapytac ile kanalow (z roznych transporderow) na raz moze nagrywac ow dekoder , poza tym ogladanym? Czyli ogladam X i ile Y,Z,W itd moge w tej samej chwili nagrywac?
2. Czy jest możliwosc by Triplex dekodowal DTS w filmach HD z dysku zewnetrznego ? W moim obecnym dekoderze(Openbox s9) dekoduje tylko DD , DTS nie dziala. Jesli nie dekoduje DTSu to czy jest sposob by jakos to obejsc przerabiajac plik MKV?


pzdr
boban61
 
Posty: 15
Dołączenie: 2012-07-14, 16:00

Re: TRIPLEX OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez pasza » 2012-07-25, 14:32

Ile czytnikow kart ma ten tuner bo w jednych sklepach widze ze dwa a w innych jeden?? Czy ten tuner ma miejsce na modul CAM??
pasza
 
Posty: 13
Dołączenie: 2012-07-25, 14:12

Następna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron