TRIPLEX Spark nowe FW

Moderator: sq9

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez sq9 » 2013-01-08, 17:07

W Polsce dvb-T2 :idea: :?: :roll:

to wyszukuj w standardzie jaki jest u nas :idea: :!: co z tego że głowica obsługuje dvb-t2 :!:
Ostatnio edytowany przez sq9, 2013-01-08, 17:21, edytowano w sumie 1 raz
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez pawelsonx » 2013-01-08, 17:16

nie głowica jest dvb-T2
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2013-01-09, 23:10

powoli tracę cierpliwość dla sparka one.
dziś wieczorem, przed skokami, tj. przed 20-tą spokojnie słuchałem sobie radia Bayern z Astry. luxus. piękna nuzyka, piękny dźwięk. rozkosz dla ucha.
obejrzałem skoki, chcę nadal słuchać radia, a tu GŁUCHO.
nic się w instalacji nie zmieniło, nic w oprogramowaniu, transponder, na którym są te stacje radiowe, działa, bo telewizyjne kanały z tego tp. chodzą jak ta lala (12,266 h z Astry - np. BR Alpha) - tylko radia zamilkły. znowu ŻADNE nie działa.
wkurza mnie to.
co ja mam z tym zrobić?
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez pawelsonx » 2013-01-10, 08:17

Spróbuj jakiś altwrnatywwne oprogramowanie jak e2 od pkteam. Co do synhronizacji dźwięku to zazwyczaj występuje problem i nie tylko na sparku bo ja miałem na arivie openboxie s6 po podłączeniu wolnego pena usb i robiony był time shift .czasami dolby digital hdmi robi zamieszanie z dźwiękiem przestrzennym
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez tomo45 » 2013-02-23, 09:48

Witam,mam pytanie gdzie moge zgrac na pena najnowsze oprogramowanie do triplexa??czy od amiko aliena pasuje??bo u nich na stronie mozna pobrac i czy mozna powrocic do ustawien fabrycznych,bo na forum wyczytalem ze tuner sie rozsypie??.Dziekuje i pozdrawiam
tomo45
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-03, 11:12

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez bronek280283 » 2013-02-23, 12:37

Możesz pobrać np. z tąd:
http://www.cynextra.com/download.php?file=GM_Spark_ONE_TRIPLEX_1.2.61_app.rar
Czy działa app od Amiko ? Hmm... napiszę tak, w GM990 app od Amiko8900 "działa" ale nie tak jak powinno, więc w Triplexie może być podobnie, nie ryzykuj ;)
?GM990Image ??????????
?SW: 1.2.85 ?Mod?Image
?DX: 53,0°E ? 30,0°W
?E2 ? Nie dla GM990!
Image
Awatar użytkownika
bronek280283
 
Posty: 293
Dołączenie: 2011-01-27, 18:41

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez szuwar » 2013-02-25, 09:08

Można też podłączyć tuner do internetu i bezpośrednio z menu tunera wybrać portal SPARK i pobrać na tuner oprogramowanie
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Jurek » 2013-02-25, 09:34

tomo45 napisał(a):Witam,mam pytanie gdzie moge zgrac na pena najnowsze oprogramowanie do triplexa??czy od amiko aliena pasuje??bo u nich na stronie mozna pobrac i czy mozna powrocic do ustawien fabrycznych,bo na forum wyczytalem ze tuner sie rozsypie??.Dziekuje i pozdrawiam


Od klona nie próbuj wgrywać softu. Plik do pobrania na USB masz na dedykowanym ftp-ie, dostęp w opisie sprzętu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez marko47 » 2014-07-16, 12:21

Nowe oprogramowanie 1.2.73 do pobrania w menu tunera.
marko47
 
Posty: 51
Dołączenie: 2012-11-05, 12:59

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez andx » 2014-09-26, 22:05

Na ostatniej wersji widzę, że tuner ma problem połączyć się z youtube - wyskakuje błąd połączenia - pewnie coś zmienili w organizacji strony i oprogramowanie nie jest już kompatybilne.
Nadal błędy w tłumaczeniu niektórych określeń.
Przy skanowaniu satelitów w oknie skanowania jest parametr, który w wersji angielskiej nazywa się "Time Left"
Na polską wersję zostało to określenie błędnie przetłumaczone jako "Upłynęło" a powinno być "Pozostało"
Chodzi tutaj o czas jaki pozostał do skończenia skanowania.
Przez kolejne wersje nie zostało ani trochę poprawione przewijanie w tył wszelakich materiałów video.
Na niektórych plikach próba cofania kończy się tym, że oprogramowanie gubi "punkt zaczepienia" i pasek postępu czasu zamiast się cofać nagle napiernicza do samego końca czasu materiału i nie pozostaje nic jak od nowa uruchomić plik do odtwarzania. Albo w ogóle następuje wielka czkawka i nie jest w stanie cofnąć materiału - bo np. chcemy wrócić do sceny sprzed 3 minut.
Czcionka nadal zbyt mała, nieczytelna, okno programu (np wchodząc w ustawienia) powinno zajmować cały ekran 4:3 telewizora CRT 21' (tak jak to czynią inni producenci, gdzie nie ma problemu z czytelnością grafik i opisów, które są na cały ekran, a czcionka jest kilka razy większa niż w GM) tu jest wszystko małe, programista założył, że każdy w domu ma TV 50cali.
Nadal oprogramowanie nie odcina wyjścia SCART w momencie bootowania i co jakiś czas rwie synchronizacje w załączonym kanale AV w telewizorze. Do tego samego kanału jak podepnie się inne urządzenie (Panasonic DVD-Recorder nie ma nigdy żadnych zrywań synchronizacji poziomej, bo urządzenie póki nie załaduje sobie samo wszystkich komponentów swojego oprogramowania w ogóle nie wypuszcza sygnału na scarta.
Poważna niedoróbka w GM gdzie urządzenie jeszcze całe nie wstało i sieje śmieciami na liniach sygnałów wyjściowych na złączu scart.
Przyciski przewijania odtwarzanego materiały np. przewijanie do przodu, po osiągnięciu prędkości 64x dalsze naciskanie powinno już nic nie zmieniać, a tu kolejne naciskanie wraca z 64x do 1x. Jest to wkurzające jak za dużo sobie razy naciśniemy przycisk przewijania. W urządzeniach innych producentów przycisk przewijania dochodził do max prędkości i na tym był koniec, a tu jest jakby zapętlony i poruszamy się w kółko.
Brakuje ciągle segregowania stacji wg alfabetu, nawet jak wybierzemy na spisie wszystkich znalezionych programów że ma pokazać stacje na wybraną literę, to nie potrafi ich posegregować wg alfabetu i trudno odnaleźć w gąszczu stacji nazwę. Mimo, że nie używam żadnych kart kodowych od czasu do czasu na wyświetlaczu świeci się napis CA - mimo, że oglądana stacja nie jest kodowana.
Nadal brakuje hierarchii przycisków na pilocie i chcący przeskoczyć z działu do działu trzeba w większości przypadków najpierw wyjść i dopiero próbować użyć przycisku przypisanego do innego działu.
W podobnych urządzeniach naciśnięcie przycisku na pilocie, przycisku powiązanego z innym działem, z automatu opuszcza dotychczasowy dział, bez potrzeby użycia pierw przycisku EXIT i dopiero naciskania przycisku do działu kolejnego. Obecnie poruszanie po działach ustawień, plików do odtwarzania jest więc niepotrzebnie utrudnione, gdy niektóre przyciski są "martwe" póki ręcznie nie wyjdziemy z innego działu.
Brakuje mi (wzorem z innych urządzeń) takiego przyporządkowania przycisku trójkącika - START, który bez wchodzenia w listę plików do odtwarzania z automatu po naciśnięciu w dowolnym dziale, czy w czasie oglądania TV przeskoczy na ostatnio nagrany plik lub odtworzy ostatni film z foldera, z którego ostatnio odtwarzał bez wchodzenia i za każdym razem ręcznego wskazywania co ma odtwarzać. Obecnie bez ręcznego wejścia w folder przycisk PLAY jest "martwy"

Na Astrze 19,2 10995MHz H jest uruchomiony testowy program SES UHD Demo Channel HEVC 3840x2160 50fps AAC.Dziwnym trafem przy skanowaniu satelity tuner wykrywa go jako stację radiową a nie TV, i ląduje on w spisie stacji radiowych. Tak więc odtwarzamy sobie tylko fonię tej stacji.
andx
 
Posty: 9
Dołączenie: 2012-12-07, 08:25

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez bronek280283 » 2014-09-27, 11:10

Jeśli chodzi o UHD. Sprawa wygląda podobnie jak odbiór kanału w mpeg4 na odbiorniku z mpeg2, kanał zapisuje się jako stacja radiowa. Spark nie obsługuje kodeka HEVC dlatego kanał ląduje w stacjach radiowych. Inna sprawa czy jeśli by obsługiwał to czy wyświetli obraz? Raczej nie :-/ zbyt duża rozdzielczość? Przykład na Hispasacie 30W jest tam nadawany demo kanał w rozdzielczości UHD, ale w mpeg4, kanał zapisuje się normalnie w stacjach telewizyjnych, ale i tak brak obrazu :-? Wystarczy nagrać na pendriva, odtworzyć na komputerze i mamy obraz :-? Przy nagrywaniu na pendriva strasznie rwie sygnał.
?GM990Image ??????????
?SW: 1.2.85 ?Mod?Image
?DX: 53,0°E ? 30,0°W
?E2 ? Nie dla GM990!
Image
Awatar użytkownika
bronek280283
 
Posty: 293
Dołączenie: 2011-01-27, 18:41

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Darek-L » 2014-10-03, 11:11

Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce, ale mam pytanie. Właśnie zakupiłem GM Triplex z najnowszym FW. Ale podczas wyświetlania filmów w formacie .mkv nie wyświetlają się napisy (ta sama nazwa pliku, format .srt). Tzn. czasami pojawiają się, ale tylko na chwilę. Co mogę w tej kwestii zrobić? (może jakiś plugin do Sparka)?
Darek-L
 
Posty: 10
Dołączenie: 2014-10-02, 14:01

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Darek-L » 2014-10-05, 08:21

Mam jeszcze jeden poważny problem z tym dekoderem. Jeśli jest podłączony do TV przez HDMI i równolegle do nagrywarki (Panasonic) która jest połączona do TV (przez złącza SCART) to nagrywarka nagrywa jedynie pasy. Jeśli odłączę kabel HDMI, wtedy połączenie dekoder - nagrywarka - TV działa normalnie. Tak więc nie mogę korzystać z nagrywarki, do której jestem bardzo przywiązany )-:
Czy mógłby mi ktoś pomóc ?
Darek-L
 
Posty: 10
Dołączenie: 2014-10-02, 14:01

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez bronek280283 » 2014-10-05, 12:43

Mam przykrą informację dla Ciebie :-| tuner Spark nie wysyła równocześnie dwóch sygnałów w tym samym czasie, więc, albo obraz na wyjściu HDMI, albo SCART :-( Tak na marginesie, kiedyś wykonałem test na dwóch TV. Od Sparka do jednego tv podłączyłem obraz po HDMI, a do drugiego po SCART i ? Obraz jest tu i tu, ale to dwa TV, a nie jeden :roll: dziwna sprawa :-? :roll: Aha, w tunerze musi być ustawiona rozdzielczość 576, czyli lipa :-/
?GM990Image ??????????
?SW: 1.2.85 ?Mod?Image
?DX: 53,0°E ? 30,0°W
?E2 ? Nie dla GM990!
Image
Awatar użytkownika
bronek280283
 
Posty: 293
Dołączenie: 2011-01-27, 18:41

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Darek-L » 2014-10-05, 19:00

Dzięki za wyjaśnienie!
Testuję to urządzenie od kilku dni i mam do piątku czas na zwrot (10 dni). Dla mnie to poważna wada, bo rodzina jest przyzwyczajona do korzystania prostej i wygodnej w obsłudze nagrywarki Panasanica z dyskiem twardym. Rozważam jeszcze zakup LX2, muszę się tylko dowiedzieć, czy on ma tak samo. No i obawiam się trudniejszej obsługi jego softu.
Darek-L
 
Posty: 10
Dołączenie: 2014-10-02, 14:01

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron