TRIPLEX Spark nowe FW

Moderator: sq9

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2012-11-19, 10:09

u mnie (Spark One) na 1.2.58 brak synchronizacji dźwięku z obrazem na wielu kanałach (np. na TVN24, TVP1, HBO i in. - ale na niektórych jest ok.), poza tym często brak dźwięku na stacjach radiowych (wszystkich), trzeba ponownie przełączać tv/radio.
wróciłem do 1.2.54 - i tam wszystko ok., z wyjątkiem braku synchronizacji dźwięku z obrazem na materiałach nagranych na dysk (ale w 1.2.58 jest idento - ta kwestia u mnie stale kuleje, właściwie nie mogę nagrywać na dysk, bo takie nagranie jest nieużyteczne).
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Jurek » 2012-11-19, 14:08

Podajcie konfigurację, o ile w ONE kwestia nagrań jest znana (synchronizacja audio/video), o tyle w Triplex raczej nie było takich sygnałów. Anaila - proszę także o sprawdzenie, czy na kanałach, gdzie masz problem, będzie to samo, jeśli wyczyścisz listę kanałów (zrób sobie wcześniej kopię :-) i zaprogramujesz te kanały ręcznie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2012-11-20, 17:47

do @Jurek:
ok. ale wcześniej jak w weekend nie dam rady (praca!)
pozdr.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2012-12-03, 13:36

dopiero w ten miniony weekend mogłem zadziałać z tunerem.
programiści uprzedzili mnie i stowrzyli specjalnie dla Sparka One osobną wersję softu 1.2.58.
synchronizacja poprawiona w nagrywaniu na dysk (w końcu głos z obrazem się nie rozjeżdżają!).
ja wgrałem wszystkie kanały od nowa, na odrębnych pozycjach w wykazie satelit (tam gdzie jest kilkanaście ostatnich pozycji dla jakiegoś satelity, naście razy tego samego - ustawiłem kolejno stosowne dane i pojechałem blindscanem dla HotBirda, Astry, Siriusa i Amosa).
wszystkie kanały chodzą poprawnie - z wyjątkiem TVN24, gdzie nieznaczny brak synchronizacji dźwięku i obrazu występuje (na innych tunerach tego nie mam). ale to jest bardzo nieznaczne, można powiedzieć: ujdzie.
gorzej że w nowym sofcie odtwarzanie plików avi. z dysku nie działa prawidłowo: obraz się rwie, skacze - nie ma płynności (na Uniboksie ten sam materiał odtwarzany jest wzorcowo!). a zatem kolejna rzecz do poprawienia: odtwarzanie plików avi.

ogólnie jednak postęp w ostatnim sofcie jest KOLOSALNY.
dzięki! pozdrawiam załogę i wszystkich użytkowników Sparka.

ps. muszę doprecyzować: pewne (acz nieznaczne, ale widoczne) niezsynchronizowanie obrazu z dźwiękiem obserwuje nadal na innych jeszcze kanałach: TVP 2 i TVP 1 - to staje się zauważalne podczas tzw. programów gadanych na żywo (np. "T.Lis na żywo", albo Wiadomości tvp na jedynce).

ps.2 (7.12.12) - niestety, ponieważ nie od razu człowiek może obejrzeć większośc waznych kanałów, to po pewnym czasie dopiero widzę, że brak synchronizacji na niek?órych kanałach jest nadal widoczny wyraźnie. na kanałach filmoych trudno to zauważyć, bo nie obserwujemy tej synchronizacji, ponieważ czyta lektor - dopiero przy polskich filmach to się uwidacznia, podobnie jak przy wszystkich programach w studio.
ten soft nadal wymaga poprawy.
(czy przesadzam sądząc, że po tylu miesiącach użytkowania już mam prawo oczekiwac w tych sprawach poprawnego działania tunera? )
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Parker25K » 2012-12-17, 08:40

I jest nowa wersja 1.2.60 trzeba sprawdzić czy poprawili synchro
Parker25K
 
Posty: 12
Dołączenie: 2012-06-15, 11:15

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2012-12-19, 02:07

synchro wydaje się w końcu działać należycie: przetestowałem po krótce na tzw. gadanych kanałach (TVN24, TVP Info itd.) i nie zauważyłem rażacych defektów; także nagrania na pendrive'a sa poprawne pod tym względem. To tak na pierwszy - ale wydłużony i radczej uważny - rzut oka.

Jednak w Sparku nie ma tego dobrego, co by na gorsze nie wyszło: radia nie działają. Trzeba resetowac tuner, żeby radio jakieś usłyszeć, po czym ponowne przełączenie na kanały tv sprawia, że tuner traci tę - jakże rzadką w czasach współczesnych! - zdolność odbierania satelitarnych kanałów radiowych. Kolejne zresetowanie tunera tę zdolność przywraca - ale nie na zawsze: do następnego przełączenia na kanały telewizyjne; po czym znowu reset totalny (tylny wyłącznik prądowy) i można radia posłuchać...
Pyszna zabawa z tym tunerkiem.
Ale, trzeba przyznać: w znaczącym stopniu niedogodności wyżej opisane kompensuje świetny obraz. Naprawdę jest się czym zachwycić! (a może tylko człowiek długo karmiony wytworami wizyjnymi procesorów Ali już tak obniżył swoje wymagania? - myślę, że chyba jednak nie...)
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Darek66 » 2012-12-19, 17:40

anaila napisał(a):w znaczącym stopniu niedogodności wyżej opisane kompensuje świetny obraz. Naprawdę jest się czym zachwycić!


A na jakiej rozdzielczości oglądasz tv ?

W tym nowym oprogramowaniu jedynie co zauważyłem że tuner nie reaguje na poziom głośności,a radia u mnie działają bez zarzutu ...
Darek66
 
Posty: 4
Dołączenie: 2012-12-17, 20:31

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2012-12-19, 21:09

Cuda z tym oprogramowaniem!
Dziś radia u mnie też działają bez zarzutu. Ale, przysięgam, wczoraj świeżo po wgraniu najnowszego softu było tak jak pisałem.
Natomiast regulacja głośności działa u mnie prawidłowo - jest ogólnie wzmocniona, tak że normalne słuchanie jest u mnie gdzieś na środku skali.

Oglądam na rozdzielczości 1080i. Aktualnie na BBC HD oglądam "BBC Proms 2007" - i to jest bajka, to jest miód dla oczu i uszu!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez Parker25K » 2012-12-20, 09:23

A działa wam youtube bo u mnie ciągle błąd odtwarzania
Parker25K
 
Posty: 12
Dołączenie: 2012-06-15, 11:15

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez spryciarz244 » 2012-12-20, 15:24

U mnie YouTube nie działa komunikat ?błąd połączenia? choć nieraz ale rzadko udaje się znaleźć moment kiedy chodzi dodam jeszcze iż jeśli YouTube nie działa nie można też ściągnąć aktualizacji z portalu. Ostatnią aktualizacji nie mogłem ściągnąć kilka dni aż raz się udało i po tym chwile chodził YouTube ale po kilku godzinach nie hula i tak jest do tej pory. Myślałem jeszcze raz zaktualizować ale jak pisałem wyżej tego tez nie da się na razie zrobić. Mój dostawca internetu sprawdził wszystko i twierdzi iż z netem wszystko ok. Mój szwagier ma takiego samego boxa (kupowaliśmy razem) taka sama konfiguracja i ten sam dostawca netu i nigdy nie miał problemu z YouTube. Może ktoś coś podpowie.
spryciarz244
 
Posty: 6
Dołączenie: 2012-01-29, 22:42

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez sq9 » 2013-01-04, 21:09

Do pobrania online FW 1.2.61
-poprawiono Youtube :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2013-01-05, 19:27

Coś niesamowitego z tym softem. radia znowu mi zastrajkowały - po przełączeniu klawiszem na pilocie głucha cisza.
rozumiem choroby wieku dziecięcego - ale żeby aż tak kaprysić????
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez szuwar » 2013-01-07, 10:29

A o jakieś konkretne stacje radiowe chodzi? U nas radio działa
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez anaila » 2013-01-08, 11:40

szuwar napisał(a):A o jakieś konkretne stacje radiowe chodzi? U nas radio działa


nie. jak nie chodzi - to żadne radio jest niesłyszalne. po prostu ta FUNKCJA nie działa.
a niekiedy działa. kompletnie nie wiem od czego to zależy. programy telewizyjne odbierane są ZAWSZE bez problemów.
po prostu nie funguje przełączanie tv/radio (wciśnięcie tego guzika na pilocie jakby odłączało niekiedy tuner od sygnału - jednak po przełączeniu z powrotem na tv tuner chodzi), ale - co jest śmieszne - nie dzieje się tak za każdym razem. są dni, że działa, są dni, że nie.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: TRIPLEX Spark nowe FW

Postprzez pawelsonx » 2013-01-08, 15:55

w nowym firmware mam problem po skanowaniu dvb-t2 tuner zwiesza się na opcji zapisuje
reset pomaga tylko a kanały sa nadal po saknowaniu nie dodane.
pawelsonx
 
Posty: 32
Dołączenie: 2012-11-23, 21:42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Triplex/One

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron