Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Moderator: sq9

Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2012-12-26, 18:54

Kupiłem Wizard HD. Miał być zamiennikiem na czas naprawy Uniboxa. I nie do końca jest takim zamiennikiem jak się spodziewałem. Najbardziej zależało mi na nagrywaniu. Owszem nagrywa ale plików nie można oglądnąć czy obrobić na komputerze. Niezależnie jak ustawimy, czy nagrywanie jako zakodowane czy nie, Mediainfo zawsze pokazuje że nagrania są zakodowane. Nic nie może ich otworzyć na komputerze. Co ciekawe jakbyśmy nie ustawili nagrywania(zakodowane lub nie) to po wyjęciu karty nagrania da się odtworzyć. Coś jest chyba lekko skopane z formatem nagrywania.
W tym tunerze wyświetlacz jest uboższy niż w Uniboxie. Tam wyświetla się i godzina i numer kanału z nazwą. Tutaj albo to albo to. I kolejny błąd. Jeśli wybierzemy by wyświetlał się zegar to albo pokazywany jest numer kanału z jego nazwą albo nic. Nie wiem od czego to zależy. Nie udało mi się zmusić tunera do wyświetlania godziny podczas oglądania.
Zawiodłem się tez na braku możliwości przypisania do danego kanału źródła dekodowania - CI czy CA. Myślałem że skoro w Uniboxie coś takiego wprowadzono to tutaj będzie to z "urzędu". Niestety karta i moduł gryzą się na większości kanałów co powoduje że tuner jest albo CA albo CI.
Prawdopodobnie jest też coś nie tak z edytorem kanałów. Pół dnia układałem sobie listę. Wczytałem ją do edytora, usunąłem jakieś kanały-śmieci i po wczytaniu do tunera miałem pusto. I drugie pół dnia miałem zajęte :)
Nie wiem czy jest jakaś szansa na zamiany. Z tego co widzę to tuner jest już troszkę na rynku a nadal ma takie "wady". Mam nadzieję że jednak ktoś tam pracuje nad poprawkami? :)

I jeszcze pytanie o kartę WiFi. Czy musi być konkretna czy wystarczy dowolna oparta na chipie Ralink RT5370?

Na plus należy dodać obsługę plików wideo. Nie widzi plików .mkv ale po zmianie rozszerzenia na .mp4 potrafi je odtworzyć. Unibox się na nich wieszał. Szkoda tylko że nie ma możliwości odczytywania napisów z zewnętrznego pliku. Unibox to miał. Chyba że jest taka możliwość?

Aha, mam wgrany najnowszy soft z 5 grudnia.
Ostatnio edytowany przez Grzegorz, 2012-12-27, 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sygestie zmian w sofcie

Postprzez Jurek » 2012-12-27, 11:53

Odtwarzanie nagrań na zewnętrznym urządzeniu - "zaleta" procesora ALI 3606. Na razie nie do przeskoczenia.
Przypisanie kodowania do wejść - niestety jak wyżej.
Co do zegara na wyświetlaczu - dotyczy czuwania, nie pracy.
Karta WiFi - generalnie dowolna na chipie Ralink 5370
Edytor - od dłuższego czasu to są rozwiązania producentów procesorów, z reguły bardzo zawodne i niedoskonałe, ale nie mamy na to wpływu, moge tylko przeprosić.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2012-12-31, 16:09

Czyli nie będzie można odtwarzać nagrań na komputerze w ogóle czy tylko na razie, do czasu aż ktoś to "naprawi"?

Z tym zegarem chodziło mi o to że w menu Ustawienia systemu-Inne są dwie opcje:
-Zegar w czuwaniu - Wł/Wył. - i to działa
-Panel wyświetlacza - Numer kanału/Zegar - i to nie działa. Cały czas wyświetla numer kanału i nazwę. Ideałem byłoby wyświetlanie i numeru kanału (bez nazwy) i zegara.

Sprawdziłem, napisy w filmach odtwarzanych z USB działają ale muszą mieć taką samą nazwę jak film i rozszerzenie .srt. Jest drobny błąd. Zamiast literki ą pojawiają się jakieś krzaczki a litery Śś są pomijane. Czarne tło jest chyba zbędne ale pewnie nie da się tego przeskoczyć.

Szkoda że grafika ekranowa nie jest rozciągnięta na całą szerokość ekranu. Zmieściłoby się na niej o wiele więcej informacji a np. nazwy niektórych audycji nie musiały by być ucięte. Po naciśnięciu EPG->OK pojawia się mały kwadracik ze szczegółami. Gdyby był szerszy całość była by przejrzystsza i nie trzeba by przewijać.

W szybkim wyszukiwaniu brak polskich platform.

Pewnie i tak moje uwagi nigdy nie zostaną uwzględnione i produkuję się nadaremno :)


Jeszcze takie pytanko. Czym różnią się tunery ze "srebrnym" pilotem, takie jak widać na zdjęciach na tej stronie i tunery z całym czarnym pilotem? Które z nich są nowsze?
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Jurek » 2013-01-02, 09:31

Odtwarzanie na PC - tak jak napisałem, to jest cecha procesora, nasi programiści próbuja coś z tym zrobić, ale mało prawdopodobne, żeby im się udalo.
Jesli chodzi o zegar - dzięki za doprecyzowanie, przyjżę się temu.
Tunery jeśli chodzi o pilota są identyczne sprzetowo, drobne zmiany jeśli chodzi o organizację płyty głównej, srebrny pilot jest dodawany w nowszych dostawach.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2013-01-03, 08:32

Czyli są to dokładnie takie same tunery tylko różnią się m.in. rozmieszczeniem gniazd? Nie można powiedzieć że jedne są lepsze a drugie gorsze? Jakichś tam zmian nie dokonano dlatego że coś się psuło?
Ten pilot srebrny jest nowszy? A to łobuzy. Mi napisali że jest na odwrót :)
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez szuwar » 2013-01-03, 09:43

Pilot ze srebrnymi elementami jest dodawany do starszych dostaw. Przy takiej ilości tunerów/pilotów Jurek się pomylił ;-)
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2013-01-03, 11:07

Jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała. Przy robieniu DumpFile byłoby dobrze gdyby tuner automatycznie dopisywał datę i godzinę. Tak jest chyba w Uniboxie. Pozwoli to uniknąć przypadkowego nadpisania naszych ustawień.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2013-01-04, 22:52

Nagrania które są dekodowane z modułu CI nie są zaszyfrowane. Dziwny ten tuner :D

Gdyby kogoś interesowało to ta karta WiFi działa z Wizard HD
Image
Liczyłem że ta aplikacja może będzie współpracowała z tym tunerem ale go nie widzi. GM powinno zrobić swoją. Ferguson chyba bardziej dba o swoje tunery. Z tego co widzę to w ostatnich softach mają coś w rodzaju splitterów po WiFi. Tunery mogą bezprzewodowo dzielić się kartami.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2013-02-08, 17:58

W sieci pojawił się nowy soft GM_WIZARDHD_20130206_V1.22B1 ale jakie zmiany wnosi to nie wiadomo. Na oko żadnych :) Chyba nie doczekam się możliwości wyboru dekodowania CI lub CA.

EDIT: Zmiany
- fixed store Favorit Bug
- fixed Unicable
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez anaila » 2013-03-08, 20:22

chciałbym prosić o pewną informację: na jakim module Kolega stwierdził nagrywanie odszyfrowane w tunerze GM Wizard?
Jestem zainteresowany tym tunerem, ale sprawa edycji nagrań na komputerze jest dla mnie b.ważna. Mam moduł oryginalny z cyfry+ i ciekaw jestem, czy z tym modułem nagrania kanałów kodowanych będę mógł "obrabiać" na komputerze.
Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2013-03-09, 09:36

Moduł CP CI, czyli ten starszy. Wszystko nagrywa niezakodowane. Nagrywa także dwie ścieżki dźwiękowe. Innych modułów nie mam ale może warto popytać użytkowników Arivy 202E. To chyba bliźniaczy model.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez anaila » 2013-03-09, 14:33

Dziękuję!
Mnie, szczerze mówiąc, chodzi głównie o moduł cyfry+.
Ale jakaś iskierka świta...
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2013-03-14, 11:36

Chyba jeszcze o tym nie było. Co prawda Wizard HD nie szyfruje nagrań z modułu ale dzieli je na pliki 1 GB. Po ich "sklejeniu" na komputerze w miejscu łączenia występują przeskoki. Jeśli dobrze pamiętam to Unibox miał identycznie. Tam poprawiono to w miarę szybko, tutaj pewnie nigdy.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Grzegorz » 2013-06-26, 15:02

Jest jakaś szansa że pojawi się w tym tunerze szybkie wyszukiwanie kanałów nc+? Są jakieś platformy czeskie, holenderskie a polskich brak.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Znalezione błędy, sugestie zmian w sofcie

Postprzez Jurek » 2013-06-27, 09:24

Niestety niewielka, jeden z odbiorców zastrzegł sobie wyłączność.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do Golden Media Wizard HD/Wizard class

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron