Wizard HD - moduł CP i karta C+ się gryzą

Moderator: sq9

Wizard HD - moduł CP i karta C+ się gryzą

Postprzez zeke0 » 2012-10-02, 18:22

Witam
Problem dotyczy współpracy modułu Polsatu i karty C+. Podpisałem dziś nową umowę na Multipakiet HD od cyfry+. Wcześniej odbierałem Multipakiet w SD bez problemów. Dostałem inną kartę (kolor szaro-czerwony) i stwierdziłem, że z włożonym modułem CP prawidłowo dekodowane są tylko CANAL+ HD i CANAL+ SPORT HD. Na pozostałych kanałach HD od cyfry nie ma obrazu, a dźwięk jest mocno szarpany. Po usunięciu modułu wszystkie kanały HD z multipakietu działają prawidłowo. Obecnie mam w Wizardzie oprogramowanie 1.17B9. Widziałem w sieci nowsze wersje, ale zastanawiam się czy można je wgrywać skoro nie są one udostępnione na Państwa stronie. Przy okazji prosiłbym o opisanie poszczególnych trybów aktualizacji (AllCode, Dump i inne cuda), bo instrukcja nie wchodzi w detale w tej materii. Jak skonfigurować opcje w celu zrzucenia na pena list kanałów, ustawień itd, a jak w celu wgrania nowszego softu? Dziękuję i pozdrawiam
zeke0
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-03-12, 18:34

Re: Wizard HD - moduł CP i karta C+ się gryzą

Postprzez Jurek » 2012-10-03, 11:30

Nasze (oryginalne) oprogramowanie nie obsługuje kart Cyfry w czytniku (wyłącznie Conax), więc jeśli masz taką konfigurację, to nie z naszym softem :-).
Zakładam, że twórcy alternatywnego oprogramowania więdzą o problemie i coś z nim zrobią, ale to już nie nasza bajka... .
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Wizard HD - moduł CP i karta C+ się gryzą

Postprzez zeke0 » 2012-10-03, 15:27

No to mam fart, że wcześniej moduł i karta się nie gryzły na sofcie 1.17B9. Przyznam, że jestem zaskoczony, że z założenia soft obsługuje tylko Conax. Kupiłem Wizarda po przeczytaniu testu w Sat Kurierze 6/12, gdzie wspomniano o bezawaryjnej pracy urządzenia przy jednoczesnym obsadzeniu czytnika kart i gniazda CI, co dla mnie było sprawą podstawową przy wyborze sprzętu. Czyli mam rozumieć, że działało choć nie powinno? Ponawiam prośbę o opisanie poszczególnych trybów aktualizacji. Pozdrawiam
zeke0
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-03-12, 18:34

Re: Wizard HD - moduł CP i karta C+ się gryzą

Postprzez Grzegorz » 2012-12-26, 19:03

Nie mam pewności ale przypuszczam że w tym tunerze jest analogicznie jak w Unibox 9080.
Allcode - prawdopodobnie wgrywa się wszystko. Loader+software+lista kanałów.
maincode - prawdopodobnie tylko software(+ ew. lista kanałów)
defaultdb - lista kanałów "fabryczna". Ta która pojawia się po przywróceniu ustawień fabrycznych.
userdb -lista kanałów użytkownika.
Konfiguracja flash'a -???
Dump DBB from UDB - ???
Dump - kopia "zapasowa" całego softu z tunera. Siedzi w niej m. in. nasza lista kanałów. Kiedy wgramy nowy soft to możemy ja przywrócić właśnie z tego pliku.

Chyba nic nie namieszałem a jeśli tak to proszę o poprawki :)

Tak na marginesie szkoda że nie ma możliwości wgrywania softu z menu USB. W Uniboxie była taka możliwość i było to przejrzystsze.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Wizard HD - moduł CP i karta C+ się gryzą

Postprzez zeke0 » 2013-01-03, 21:03

Grzegorz
Dzięki za te wyjaśnienia. Mógłbyś się odnieść do mojego pierwszego posta. O ile oczywiście masz (miałeś) podobne problemy. Znasz soft, który sobie z tym radzi?
Pozdrawiam
zeke0
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-03-12, 18:34

Re: Wizard HD - moduł CP i karta C+ się gryzą

Postprzez Grzegorz » 2013-01-04, 10:10

Raczej nie ma takiego i nie wiadomo czy będzie. Wszystko w rękach programistów.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41


Powróć do Golden Media Wizard HD/Wizard class

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron