E2 vs Spark

Moderator: sq9

Re: E2 vs Spark

Postprzez slaw7018 » 2016-01-21, 11:24

rez napisał(a):Ja mam dysk sieciowy synology Ds409+ i działa mi zarówno pod sparkiem jak i eE2


Sprzętowo dzieli nas przepaść ;-), ale dałem radę w końcu udostępnić zasoby mojego dysku sieciowego po nfs w E2.
1. wygenerowałem, wgrałem nadałem odpowiednie atrybuty dla pliku exports w katalogu /etc/init.d
2. w po zalogowaniu przez putty do serwera w konsoli wpisałem komendy
/etc/init.d/portmap start
/etc/init.d/nfsd start :idea: - w tym tkwił problem bo zazwyczaj opisy znalezione w sieci wyglądają /etc/init.d/nfs-kernel-server restart
/exportfs -a
wystarczyło aby rozwinęły się zasoby w network browser i poprawnie się zamontowały :-D

Pozostało mi ustawić aby serwer NFS startował wraz z systemem. W sieci znalazłem dwie komendy:
chkconfig nfs --level 35 on,
ntsysv
ale nie zdążyłem jeszcze po testować bo mam w domu konflikt interesów ja się bawię a inni chcą oglądać TV :lol:

Wiem, że dla niektórych wypisuję trywialne rzeczy, ale może komuś się to przyda. Jeszcze miesiąc temu niewiele wiedziałem o linux-ie.

Znów mogę zapomnieć o Sparku ;-)
slaw7018
 
Posty: 7
Dołączenie: 2007-08-10, 20:35

Re: E2 vs Spark

Postprzez szuwar » 2016-01-22, 09:39

Wielkie dzięki że podzieliłeś się swoimi odkryciami. Z pewnością mogą się przydać innym użytkownikom
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron