golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Moderator: sq9

golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Postprzez adamnod » 2013-10-06, 12:53

Model :golden media reloaded

Zakupiłem tuner jak powyżej i mam problem z kartą sieciową ?
- posiadam własną sieć LAN ( home sharing ) tuner dawca to DM 7020 HD + DM 800 HD + 7020 SI i właśnie chwiałem podłączyć GM R....
- protokół serwera ccam/newcs i na wszystkich tunera nie ma problemu z odbiorem i to niezależnie od protokołu , oscam , ccam , mgcam a na GM R.. tnie niemiłosiernie .
- próbowałem GM R ustawiać i na protokole mgcam i na oscam i efekt ten sam .

Czy mam problem z sieciówką LAN w GM R...
adamnod
 
Posty: 4
Dołączenie: 2013-10-06, 12:40

Re: golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Postprzez sq9 » 2013-10-06, 14:00

Zbyt mało informacji na szczegółową pomoc (nawet nie podałeś czy to SPARK lub E2 :idea:
Najczęstszym powodem zacinania się jest nie stosowanie services/priority ,parametry te mają szczególne znaczenie przy kilku dostępnych kartach i kanałach z simulcrypt który w polskich platformach jest stosowany na większości wspólnych kanałów :idea:
Zwracam uwagę że temat podziału karty (nawet we własnym lokalu) na naszym forum nie ma dobrego support -u i to się nie zmieni (regulamin) :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Postprzez adamnod » 2013-10-06, 14:18

Nie pisze o E2 a o Spark

- podział karty w własnym domu nie jest przestępstwem ( nikt nikogo nie skaże za podział karty , nie ingeruje w jej software jak i nie łamie jej zabezpieczeń ) co najwyżej mam dostęp do niej po LAN home .

- regulamin Ok

Nauki o ustawieniach oscam itp nie potrzebuję nawet dla tego tunera zęby zjadłem na DM ... Chodzi mi o fakt ( czy sieciówka w tym tuner-ku jest walnięta czy jest taka kiepska ? ) i tylko o ten fakt się pytam . I nie ma tu znaczenia czy to cameleon czy prozaiczna 0b00
adamnod
 
Posty: 4
Dołączenie: 2013-10-06, 12:40

Re: golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Postprzez sq9 » 2013-10-06, 16:20

Kartę sieciową sprawdzić możesz na serwisach multimedialnych dostępnych z MENU tunera lub puszczając plik po FTP masz w programach do tego wyświetlaną szybkość transferu :idea:
To że ma się praktykę (znam z autopsji) skutkuje błędami :lol:

MIPS i sh4 różnią się a szczególnie jak wykorzystujemy SPARK i STAPI
Dużo do powiedzenia ma wersja oscam i ustawienia w dvbapi o których nie piszesz nic :?:

Możesz zmienić na linię C: zamiast N: i próby z kilkoma różnymi wersjami oscam najlepiej pod SPARK

Tuner oferuje E2 w której jest więcej możliwości :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Postprzez adamnod » 2013-10-06, 17:20

- na szybko poustawiałem linijkę pod czysty Spark :-D

- i po spark nie ma problemu z objawem ciecia działa należycie , pozostaje więc kwestia tylko E2 ( może stery zaimplementowane w E2 pod GM R.. ) ? nie wiem czy to to samo co GM 990 Spark Linux .

- wgrałem mu Hyper... i tnie jak napisałem niemiłosiernie z rozłączaniem sieci , fakt mój pierwszy tuner sh4 ale na spark z oscam nie ma problemów a E2 masakrycznie .

- czyli sieciówka musi być ok : to pozostają mi dwie opcje , inaczej ustawiać w E2 oscam ? ( ten sam oscam wpakowałem i do Sparka i do E2 albo image hyper.. ma coś kiepskiego z sterami pod Golden Media Reloaded.

- pomęczę go jeszcze na E2 z tym LAN Home może coś wyjdzie do poniedziałku najwyżej trzeba będzie zwrot zrobić i dołożyć do kolejnej 800 .. czasu brak na siedzenie ( nie te lata nie ta chęć ) :-D ( za chimeryczny ten GM R... :-D )

podziękowanie za wymianę zdania
adamnod
 
Posty: 4
Dołączenie: 2013-10-06, 12:40

Re: golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Postprzez sq9 » 2013-10-06, 20:33

Wydań OpenPli E2 jest sporo więc wybór jest :idea:
oscam ze SPRKA-a lepiej nie przenosić do E2 (plik binarny)

Najlepiej w Hyperion v2 zaciągnąć ich oscam z pluginów

Zdzislaw22 w Hybrid daje gotowego pod 0100 (karta) oscam bez obsługi share , trzeba zmienić binarkę
więc wybór jest!
Tuner GM990 no nie jest to jakiś "cud" , ale za te pieniądze.............
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: golden media reloaded ( kiepska sieciówka )

Postprzez adamnod » 2013-10-06, 23:00

Dzięki za podpowiedzi ..

Gm R na E2 i home ustawiony ..

Ale powiem szczerze : męczyłem się z mim tylko dla kuzyna , bidula młotkiem chciał go potraktować , ( nie zna się na oscam i zawiłościach ) i po podłączeniu w swojej homie miał dosyć .

U mnie po podłączeniu do sieci Lan , tragedia ( pierwsza myśl trafił sie dziadowski kupił NOWY ? , druga sieciówka typu LIPA , trzecia kasztanowy sprzęt . .

Trochę pomęczyłem PTK , trochę po-lukałem co piszesz na dvhk , pomęczyłem config i EUREKA zapyla .

Jak na razie kuzyn flaszki może szykować ;-) tuner zapyla aż milo i powiem że chyba i ja kupie do sieci swoje i tak planuje wymienić dwie 7020 Si . tani sprzęcik nawet to ładnie zapyla w pluginach , obraz OK .

Tylko kurka spoko sprzęcik jak ktoś ma czas trochę wiedzy z latami bo inaczej to katastrofa dla chcącego coś wyciągnąć z tego sprzęciku ( jak nie patrzeć na reklamę jego to :-D :-D ) . Golizna kupujący ten sprzęcik zapewne po 1 dobie klnie jak szewc i zapewne opinie ma o nim nielichą . Do tego oscam zabije go w drugiej dobie :-D i jak nie trafi na pomocna dłoń to : niesłusznie puści dalej GM to kicha .

Sam od lat mam e2 i osram tez mnie nie zabija ale 4 godzinki zeszło aby wykukać co ten GM R tak wycina za chochlika a szło o 1 parametr : Inactivity timeout: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ogólnie fajny sprzęcik i jak na razie nabieram przekonania że moim smykom domowy powymieniam na GM R ... i taniej i tu-nerek ma potencjał a PKT widzę robi niezła robutkę .

Jeszcze raz dzięki za wymianę zdania puzdro.. all4
adamnod
 
Posty: 4
Dołączenie: 2013-10-06, 12:40


Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości