Koźmiński Tadeusz : Re: Spark 990 wewnętrzy klient FTP

Moderator: sq9

Koźmiński Tadeusz : Re: Spark 990 wewnętrzy klient FTP

Postprzez deserat » 2013-09-27, 10:08

szanowni Państwo postanowiłem napisać i ja po dowiedzeniu się jak GM PL traktuje klienta ) , jestem oburzony gdyż od lat mój technik który wam zadał pytanie odnośnie problemu z klientem FTP wewnętrznym prowadzi obsługę mojej instalacji . Nie mam zamiaru opisywać jego znajomość tematu wystarczy iż współpracuje ze mną od 15 lat.

Nigdy do tej pory nie było problemów z sprzętem czy opcjami z GM a więc dopisywanie komuś o nieznajomości tematu : jest oburzające .

Więc jako że ja jestem właścicielem sprzętu zadaje to samo pytanie i oczekuję rzeczowej odpowiedzi na poruszana kwestię :

------------------------
Nie mogę się dostać z wewnętrznego klienta FTP do serwera z plikami dane wpisałem te co są na stronie GM PL IP:
195.244.27.37
login: v91-spark
hasło: gmspark

A otrzymuje komunikat : błąd ściągania plików z serwera ( oczywiście nie można wejść na serwer ) . oprogramowanie jest najnowsze ściągnięte z pozycji tunera .

------------------------

Cała sytuację oceniam bardzo krytycznie jak i dziwią mnie sformułowania w odpowiedziach kogoś kto tu ma udzielać odpowiedzi , jako że wydając pieniądze ( niemałe ) na sprzęt kolejny z GM oczekuje szacunku i suportu a nietraktowania kogoś z buta. Sprzęt mogę zwrócić jak niespełniający wymaga z specyfikacji to oczywiste ale zanim podejmę decyzje dam państwu szanse na rehabilitację .

I ja jestem laikiem w sprawach tego typu ale tunery , 20 sztuk które przychodzą od GM winy spełniać specyfikacje jaka GM gwarantuję . Jako , że korzystam z konta mojego pracownika , post podpisuje iminie . Nie będę tu opisywał procesu decyzyjnego ani cytował rożnów z GM PL przed kolejnym zakupem tunerów tym razem Golden Media Spark RELOADED . Oczekuje suportu jaki GM winien prowadzić dla swoich produktów , prowadzenie psychologi typu dziecko za skomplikowany sprzęt zakupiłeś tragiczny .

Nie prowadził bym tu dyskusji ( gdyż wysłałem problem mailem problem do suportu GM ale ja szanuję swojego pracownika .



Drzewiecki Tadeusz .
deserat
 
Posty: 5
Dołączenie: 2013-09-26, 19:45

Re: Koźmiński Tadeusz : Re: Spark 990 wewnętrzy klient FTP

Postprzez sq9 » 2013-09-27, 10:35

To jest forum użytkowników tunerów i innego sprzętu ogólnie związanego z TV oraz SAT :!:
Wszystkich obowiązuje regulamin forum ,oraz podstawowe zasady kultury w komunikowaniu się :!:
osobnik o nick : deserat nie zachował zasad i temat został zamknięty :!:

Stwierdzam jeszcze raz w tunerze który posiadam funkcja FTP działa i ma się dobrze :idea:
Problemy w obsłudze należy opisywać dokładnie nie pomijając ani jednego szczegółu w innym wypadku pomoc jest nie pełna albo wręcz nie możliwa :idea:
Błędów należy szukać u siebie np : brak nośnika typu pendrive/HDD na zapisanie danych :idea:

Nie interesuje mnie jako moderatora tego forum czy ktoś jest dystrybutorem czy użytkownikiem wszyscy są traktowani jednakowo !
Jako wykonujący tę funkcję "non profit" i nie związany z ani z dystrybutorami ani z producentem nie będę nigdy odpowiadał w imieniu firmy Golden Intestar .
Sprawy dotyczące dystrybucji i z nimi związane problemy najlepiej jest załatwiać bezpośrednio ze sprzedawcą/dystrybutorem forum jest niewłaściwym miejscem do tego typu dyskusji :idea: :!:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Koźmiński Tadeusz : Re: Spark 990 wewnętrzy klient FTP

Postprzez Jurek » 2013-09-27, 14:45

Wypowiem się jako użytkownik tego forum i jednocześnie pracownik GI Polska.
Zostało (w innym temacie) zadane pytanie o podłączenie Sparka przez FTP do naszego serwera. Odpowiedź była równie lakoniczna, jak pytanie - na innym egzemplarzu sprawdzone i działa. Potwierdzam - sprawdziłem przed dosłownie sekundą i również działa. Porada o podłączenie z PC nie była arogancka, tylko rzeczowa - chodziło o przetestowanie samego podłączenia z sieci lokalnej do dedykowanego serwera.
Zamiast przerzucać się złośliwymi komentarzami wystarczy wykazać odrobinę dobrej woli i poszukać rozwiązania również w warunkach lokalnych, w tym przypadku ustawień sieci lokalnej. Możliwości może być mnóstwo - filtry na sieci, błędne wprowadzenie danych w tunerze (hasło, użytkownik etc) - skoro pada odpowiedź, że wzmiankowane podłączenie działa to prostą konsekwencją powinno być takie działanie.
Żeby uzyskać pomoc na forum użytkowników powinno się podawać szczegóły dot. konfiguracji, załączyć wszystkie informacje (np. co to znaczy, że oprogramowanie jest ostatnie? wystarczy podac jego numer i wszystko będzie jasne), zrzuty z ekranu itd. Unikniemy wtedy wszyscy nerwowych sytuacji.

Przepraszam klienta za brak szybkiej odpowiedzi na pytania zadane mailem, niestety nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiedzieć w ciągu godziny. Mail z zapytaniem przyszedł do nas dzisiaj rano, odpowiedź na pozostałe kwestie w mailu wyślemy jeszcze dzisiaj.

Edycja
Ponieważ wszystkie pytania zostały powtórzone na forum, udzielę odpowiedzi w odpowiednich tematach, nie mailu, z korzyścią dla pozostałych użytkowników.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości