Początkujący - kilka pytań

Moderator: sq9

Początkujący - kilka pytań

Postprzez Mikołaj » 2013-08-21, 07:31

Witam

Mam prośbę do użytkowników sparka o wyjaśnienie kilku kwestii związanych z oprogramowaniem spark.
Tuner zakupiłem w maju tego roku, jako główny system wybrałem sobie enigmę2 (obecnie hyperion v2). Wszystko ładnie pięknie, jednak chciałbym przesiąść się na sparka (z uwagi na brak klatkowania na tvn hd - wyczytałem na innym forum, że takiego efektu nie ma na systemie spark) I teraz moje pytania odnośnie sparka. Wiem jak przełączyć z enigmy2 na spark (nigdy jednak tego nie robiłem). Czy jak już przełączę na spark, to mam jakoś zaktualizować sobie oprogramowanie ? Chciałbym używać najnowszego, a zarazem najstabilniejszego i najszybszego. Jeśli mam zaktualizować to jakie wybrać, skąd pobrać i jak zrobić tą aktualizację ? (system ma być wgrany do nand, żadne peny i dyski nie wchodzą w rachubę). Kolejne pytanie dotyczy oscama. Czy kopiując pliki konfiguracyjne i samo emu z enigmy2 do systemu spark, wszystko będzie działać i czy mam je przekopiować w to samo miejsce co w enigmie2 - emu do var/emu, a configi do var/keys ? Następne pytanie dotyczy listy kanałów (hotbird). Skąd pobrać i jak wgrać ? No i na koniec mniej istotne pytania: jest na sparku coś na wzór iptv? , cross epg zmieści się do nand?, są jakieś interesujące pluginy?. Może jeszcze jakieś uwagi z waszej strony odnośnie użytkowania sparka? Z góry dziękuję za odpowiedź na powyższe pytania. Myślę, że dla zaczynającego z systemem spark okażą one bardzo pomocne nie tylko dla mnie ale i innych chcących zacząć swoją przygodę z systemem spark.

Z góry dziękuję za odpowiedź

EDIT:
Panowie to jak pomoże ktos???

Co udalo mi sie dowiedziec. Wiem skad i jak wgrac najnowszego sparka i liste kanalow. Natomiast nic nie dowiedzialem sie na temat oscama. Czy jak przekopiuje z E2 z ver/emu oscama i z var/keys configi to bedzie to dzialac??? To w sumie dla mnie najwazniejsza kwestia. Jak wgram najnowszego sparka to ma on juz w sobie jakies emu? Np oscam, aby podmienic binarke? Z uwagi na niskie zainteresowanie tematem reszty dowiem sie sam jak juz sie dowiem cos na temat tego oscama.

EDIT:
Coś mnie zaraz trafi. Włączyłem sparka, chciałem zaktualizować poprzez usb, ściągnąłem z ftp folder - 1_2_65, są w nim 2 spakowane pliki (GM_990_Reloaded_special-kernal_mimage oraz GM_Spark_990_Reloaded_1.2.65_app_opis) I co mam teraz z tymi spakowanymi plikami zrobić???? Po rozpakowaniu i wrzuceniu na pena po wejsciu w aktualizację usb i wybraniu GM_Spark_990_Reloaded_1.2.65_app widoczny jest tylko 1 plik o nazwie Version, po najechaniu na niego i próbie aktualizacji pokazuje jakiś błąd - niekompatybilna wersja czy coś. Ktoś tu niecenzuralne słowo na k w końcu napisze jak zrobić tą aktualizację czy mam dzwonić do siedziby Golden Media aby mi powiedzieli - forum jest od tego aby sobie pomagać, a tu nawet najprostrza rzecz jaką jest aktualizacja okazuje się być problemem.

UWAGA:
1. przeczytaj REGULAMIN
2.to nie jest blog !
3.edytuj posty

ostrzegam !!!

sq9

Dobra udało się zaktualizować, ale nie z plików które są na ftp tylko z plików które znalazłem na googlach. Teraz pytanie gdzie znajdę binarki emu bo nie mam w sparku folderu var/emu ????

ktoś podpowie gdzie szukać???
Mikołaj
 
Posty: 1
Dołączenie: 2013-08-21, 07:09

Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron