Porównanie - prośba o pomoc

Moderator: sq9

Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez watchman » 2013-04-25, 21:08

Dzień dobry wszystkim :-)

Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc w porównaniu dwóch tunerów. Chodzi o Golden Media 990 CR PVR Spark Linux oraz Golden Media Spark-ONE. Szczerze mówiąc z lakonicznego opisu niewiele wynika dla przeciętnego zjadacza chleba (niestety) po za tym, że panele mogę sobie zmienić co swoją drogą jest niezwykle istotne w funkcjach jakie sprzęt oferuje :-)

Co jest dla mnie istotne:
-bezproblemowe działanie z modułem CAM CI+ (Cyfrowy Polsat).
-nagrywanie jednego kanału HD a oglądanie innego HD (podkreślam HD nie oglądanie HD a nagrywanie SD lub odwrotnie) posiadam aktualnie konwenter twin i tuner N Turbo i tym zestawieniu działa ok.
-własna lista kanałów, która nie znika po resecie tunera.
-nagrywanie na dysk bez konieczności dodatkowego zasilania (musi być sata czy usb 2.0 wystarczy)? poj. dysku 320MB taką dysponuję.
-czy raz nagrany materiał da się odtworzyć (na TV) z dysku po 2 miesiącach albo dłuższym okresie czasu?
-jak długo trwa zmiana kanałów? sekundę? pięć?


Z góry dziękuję Wam za informację :-)
watchman
 
Posty: 3
Dołączenie: 2013-04-25, 20:48

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez szuwar » 2013-04-26, 07:42

Wydaje mi się że opis nie jest na tyle lakoniczny żeby można było doczytać że te tunery nie posiadają wejścia CI
tunery posiadają tylko jedno wejście antenowe czyli nie można co innego oglądać a co innego nagrywać,
lista nie znika,
wystarczy zasilanie z USB,
a czemu ma znikać nagranie z dysku??
więcej niż sekundę, mniej niż pięć
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez watchman » 2013-04-26, 17:18

@szuwar

Krótko mówiąc nędza. Niczym się nie różnią od badziewnego Fergusona w tym przedziale cenowym.

zmiana kanałów w "więcej niż sekundę, mniej niż pięć" kwalifikuje sprzęt do utylizacji bo to oznacza ze oscyluje bliżej pięciu niż sek.

Widzę że nie warto się bawić w półśrodki i jedynie słuszny zakup to UMAX ewentualnie Technisat.


Dziękuję za informację :-)
watchman
 
Posty: 3
Dołączenie: 2013-04-25, 20:48

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez szuwar » 2013-04-29, 07:40

watchman napisał(a):Krótko mówiąc nędza. Niczym się nie różnią od badziewnego Fergusona w tym przedziale cenowym.


Jest to twoja opinia, jak bardzo różniąca się od wielu użytkowników tego tunera którzy potrafia wykorzystać wszystkie możliwość tego tunera
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez marko47 » 2013-04-29, 08:53

@watchman
Krótko mówiąc nędza. Niczym się nie różnią od badziewnego Fergusona w tym przedziale cenowym.

zmiana kanałów w "więcej niż sekundę, mniej niż pięć" kwalifikuje sprzęt do utylizacji bo to oznacza ze oscyluje bliżej pięciu niż sek.

Widzę że nie warto się bawić w półśrodki i jedynie słuszny zakup to UMAX ewentualnie Technisat.

Oj grubo sięKrótko mówiąc nędza. Niczym się nie różnią od badziewnego Fergusona w tym przedziale cenowym.

zmiana kanałów w "więcej niż sekundę, mniej niż pięć" kwalifikuje sprzęt do utylizacji bo to oznacza ze oscyluje bliżej pięciu niż sek.

Widzę że nie warto się bawić w półśrodki i jedynie słuszny zakup to UMAX ewentualnie Technisat.
Oj grubo się mylisz. Ja mam Ariva120combo i GMSparkOne i uważam, że ten drugi jest o klasę lepszy.
1.Obraz-hdmi 1.3
2.O wiele większe możliwości tunera(szczególnie w e2)
3. Spark one to semi-twin tuner(pomimo 1 głowicy można jednocześnie oglądać inne kanały, oczywiście z 1 transpondera)
4. Cenowo- najtańszy z tunerów o określonych możliwościach
marko47
 
Posty: 51
Dołączenie: 2012-11-05, 12:59

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez Jurek » 2013-04-29, 09:06

watchman napisał(a):@szuwar

Krótko mówiąc nędza. Niczym się nie różnią od badziewnego Fergusona w tym przedziale cenowym.

zmiana kanałów w "więcej niż sekundę, mniej niż pięć" kwalifikuje sprzęt do utylizacji bo to oznacza ze oscyluje bliżej pięciu niż sek.

Widzę że nie warto się bawić w półśrodki i jedynie słuszny zakup to UMAX ewentualnie Technisat.


Dziękuję za informację :-)


Jeśli porównujesz zwykły tuner ze Sparkiem opartym na linuksie i wyciągasz takie wnioski, to gratuluję wiedzy i pojęcia o sprzęcie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez marko47 » 2013-04-29, 09:15

Porównałem 120 combo i GMspark ONE. Małem już wiele tunerów i GMSPARK ONE jest najlepszy. Z kolei są zwolennicy VU czy Kathrin ale to są pudełka 2x droższe
marko47
 
Posty: 51
Dołączenie: 2012-11-05, 12:59

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez watchman » 2013-04-29, 13:37

@Jurek
O moją wiedzę o sprzęcie się nie martw a raczej o swoją. Sprzęt nie jest w stanie sprostać moim wymaganiom i tyle. Po prostu jest w klasie Fergusona i cokolwiek byś nie napisał nic tego faktu nie zmieni.
watchman
 
Posty: 3
Dołączenie: 2013-04-25, 20:48

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez Jurek » 2013-04-30, 11:03

Przepraszam sq9 za otwarcie tematu, ale mam wrażenie, że Kolega potrzebuje parę słów wyjaśnienia.
Abstrahując od możliwości obu rodzajów sprzętu, które porównujesz, a które są diametralnie inne, proponuję poszukać w sprzęcie konkurencji crossEPG, TV Wall, ze 30 pluginów rozszerzających możliwości, 2 systemów operacyjnych dowolnie przełączanych, tej samej jakości obrazu, pracy w sieci, współpracy z dyskami zdalnymi itd. itp. Żeby była jasność - nie dyskredytuję w żaden sposób sprzętu Fergusona bo szanuję pracę, którą wykonują, ale zastanów się, pomyśl, poczytaj i nie porównuj czegoś tak odmiennego, bo robisz krzywdę sam sobie. Jeśli tego nie rozumiesz - trudno.
Szukasz tunera z CI czy CI+ i nie znalazłeś tego w Sparkach - ok, nie ma ich tam, bo nie miało być. Pod tym względem Ci one nie odpowiadają - również ok. Jeszcze nikt nie stworzył czegoś, co zadowoli wszystkich. Ale elementarne odpowiedzi na zadane pytania w połączeniu z pytaniami, które zadałeś moim kolegom w firmie wcześniej powinny być wystarczające.
Idąc Twoim tokiem rozumowania mogę napisać, że Mondeo to badziewie, bo nie wytrzymuje porównania z Ferrari. Litości.

Temat będzie otwarty do godzin popołudniowych ze względu na dobre obyczaje, żebyś ewentualnie mógł się odnieść. Potem go zamykam.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Porównanie - prośba o pomoc

Postprzez kris_kjk » 2013-05-02, 18:42

@watchman o ile można porównywać Fergusona, to można próbować, ale do co najwyżej np. GM 9080
GM Spark One/Triplex to tunery całkiem innej, wyższej klasy o prawie nieograniczonych możliwościach programowych. Wszystko zależy od twórców pluginów (a nowe powstają), od twórców softu, a Spark i E2 są ciągle dopracowywane, rozbudowywane. Fakt "CI" byłoby piękną sprawą w tym tunerze, ale go niestety nie ma.
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08


Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości