Rozwiązanie problemu uprawnień C+ (plus kilka pytań)

Moderator: sq9

Rozwiązanie problemu uprawnień C+ (plus kilka pytań)

Postprzez gitest » 2012-12-15, 13:17

Jeżeli komuś nie przechodzą uprawnienia z karty C+, to poniżej opisuję co się sprawdziło u mnie:

Miałem od dawna problem z przechodzeniem uprawnień pod Oscam w E2. Za Chiny nie mogę zmusić Oscama do ich przepuszczania, a tylko pod Oscam udało mi się odpalić kartę C+ na GM990 (w E2). Temat załatwiałem przełączając się na chwilę do Sparka, gdzie pod MCAS uprawnienia przechodziły bez problemu. Niestety po aktualizacji do 1.2.58 (gdzie plugin MCAS jest chyba w wersji 1.0.10) to też przestało działać. Wczoraj wrzuciłem najnowszą wersję 1.2.60 i dalej bez sukcesu.
Uprawnienia przechodzą dopiero po wgraniu starszej wersji MCAS, a konkretnie 1.0.4.

Pytanie do wszystkich - czy da radę rozszerzyć zakres formatów audio odtwarzanych pod Spark? Konkretnie chodzi mi o FLAC, którego odtwarzacz w Sparku nawet nie widzi jako pliku audio. Biblioteki do FLAC są dostępne w praktycznie każdym systemie - pytanie, czy jakiś plugin lub zastąpienie czymś domyślnego odtwarzacza mediów pozwoli na odtwarzanie takich plików w Spark?

Druga sprawa - w porównaniu z E2 (Nebula V3 od PKT), z której korzystam na co dzień reakcja na pilota pod Sparkiem jest strasznie "zamulona". To coś u mnie, czy ten typ tak ma?
gitest
 
Posty: 7
Dołączenie: 2011-12-04, 23:10

Re: Rozwiązanie problemu uprawnień C+ (plus kilka pytań)

Postprzez Jurek » 2012-12-17, 11:10

Kwestia uprawnień - okazuje się , że w nowszych wersjach mcas celowo zablokowano przechodzenie emm-ów (uprawnienia) na życzenie klientów z krajów, gdzie karty niekoniecznie się opłaca. Jeśli masz wyselekcjonowany plugin mcas w wersji 1.0.4 (ja mam ich dziesiątki i całe dnie zajmie, zanim go odnajdę) to proszę wrzuć go tutaj, umieszczę go osobno na ftp-ie.
FLAC - zapytam.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Re: Rozwiązanie problemu uprawnień C+ (plus kilka pytań)

Postprzez Jurek » 2012-12-17, 12:18

Dziękuję Brimstone.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Rozwiązanie problemu uprawnień C+ (plus kilka pytań)

Postprzez gitest » 2012-12-19, 15:14

Trzeba przyznać, że z wersji na wersję SPARK działa coraz przyjemniej i już tylko brak obsługi FLAC powstrzymuje mnie przed porzuceniem E2 na dobre (GM990 robi u mnie za Media Center i puszczam z niego muzykę zrzuconą z płyt CD).
gitest
 
Posty: 7
Dołączenie: 2011-12-04, 23:10


Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości