Słabe działanie pilota

Moderator: sq9

Słabe działanie pilota

Postprzez luznykolo » 2012-09-20, 06:15

Czy jest jakis sposób aby poprawić działanie pilota. zdjąłem klapkę. Wymieniłem pliki na niby lepsze które są odpowiedzialne za działanie pilota. Ale nadal jest słabiutko. Niestety u konkurencji sprawa wygląda zupełnie inaczej. Można wogóle skierować pilot obojętne w które miejsce i będzie działał. W tym przypadku niestety tylko w stronę dekodera :-(
luznykolo
 
Posty: 3
Dołączenie: 2011-12-29, 10:18

Re: Słabe działanie pilota

Postprzez sq9 » 2012-09-20, 09:47

Można sprecyzować w jakim to oprogramowaniu źle działa pilot ;-)
SPARK czy E2 ?
U mnie jakoś nie mam tego problemu :idea: ;-)
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Słabe działanie pilota

Postprzez tuspam » 2012-09-21, 20:05

Witam, mam ten sam problem i troche juz go mecze, wiec po pierwsze problem tkwi gdzies w enigmie, pod sparkiem dziala duzo lepiej choc nie tak jak u konkurencji. Powodem mizernego dzialania pod sparkiem jest zle umiejscowiony czujnik IR (za gleboko i na dodatek za podwujna szybka), w swoim sparku poprostu wycielem (wywiercilem) ta okragla szybke z pleksy ktora przeslania czujnik i wyciagnelem go bardzie na zewnatrz (i tak jest jeszcze za klapka) by to zrobic musialem troszke lutownica wysunac czujnik z plytki ale moze dalo by rade bez tego. Teraz w sparku (ktorego nie uzywam) strzelam pilotem obojetnie w ktora strone i tuner reaguje (w podloge, sufit, przeciwlegla sciane) natomias jezeli chodzi o enigme (uzywam nebule v2 wczesniej v1 i jakies inne jeszcze testowane) nie ma zbyt wielkiej poprawy. Musze kierowac pilota prosto w tuner tak jak by zamiast IR trzeba bylo laserem przesylac dane (lekko przesadzilem zeby zobrazowac problem). Jak ktos ma rozwiazanie problemu bede bardzo wdzieczny.

Aha, na pewno wina nie lezy po stronie pilota - mam dodatkowy uniwersalny na ktorym testowalem i jest identycznie.

Ps. moze jeszcze istotne bedzie to ze posiadam tego nowszego pilota z dodatkowym przycikiem (domek na niebieskim tle)
tuspam
 
Posty: 17
Dołączenie: 2012-07-09, 18:32

Re: Słabe działanie pilota

Postprzez piotrorts » 2012-10-05, 18:27

Ja wróciłem z enigmy na sparka i też pilot nie działa płynnie. Mam wrażenia że na początku jak zacząłem używać sparka było lepiej. Nie wiem czy problem tkwi do końca z portem IR bo u mnie przy przewijaniu kanałów na liście nieraz jest tak że po 3 czy 4 sekundach zareaguje pilot i przeskoczy na niższy kanał z listy (przy ciągłym przewijaniu listy z góry na dół potrafi się zawieszać). Takie opóźnianie i zamulanie dotyczy wszystkich przycisków.
Nie wiem czy w przypadku sparka też się podmienia pliki (bo na enigmie było coś takiego w jakimś temacie poruszane)?.
piotrorts
 
Posty: 5
Dołączenie: 2012-07-06, 09:21

Re: Słabe działanie pilota

Postprzez tuspam » 2012-10-07, 12:45

Dzis odkrylem takie cos: Odwracam pilota o 180stopni pod softem sparka, tuner reaguje - moge np przeskakiwac z kanalu na kanal itd, uruchamiam E2 pilot odwrocony tez o 180 i lipa (nic nowego) ale teraz ciekawostka, naciskam pod E2 np volume up z pilotem skierowanym na tuner i sie oczywiscie zglasnia tyle ze trzymam ten przycisk od zglasniania i obracam pilot o 180stopni i co? tuner wciaz zglasnia dzwiek, puszczam volume up i naciska w tej samej pozycji pilota ten sam przycisk i lipa. Wyglada to tak jak by pod E2 trzeba bylo jakiegos silniejszego sygnalu IR do zainicjonowania wykonania funkcji przez tuner. Nie znam sie ale moze komus wpadnie do glowy co z tym fantem zrobic i rozwiaze ten problem. Pzdr
tuspam
 
Posty: 17
Dołączenie: 2012-07-09, 18:32


Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości