Awaria GM990 - Brak obrazu

Moderator: sq9

Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Mardok » 2012-07-07, 16:34

Witam, wstałem dziś rano, włączam tuner i TV. Czekam, tuner startuje - uruchomił się, a na TV brak obrazu. TV niby widzi źródło z tunera, bo podświetla mi je do wyboru, gdy tuner jest uruchomiony ale gdy je wybiorę to obrazu brak i na TV komunikat - [ Brak sygnału ]:/

Telnet działa, na ftp mogę wejść, sprawdziłem sobie stream kanałów na tablet poprzez DREAMDroid'a i również działa, kanały normalnie się wyświetlają na tablecie.

Uruchomiłem tuner na sparku i pierwsze co widzę to, nie wyświetla się BOOTLOGO, później normalnie można oglądać kanały i obraz jest ok.

Zostawiłem więc SPARK'a, chociaż brak BOOTLOGO mnie zastanawia.

Wróciłem do E2, przetestowałbym po EURO-SCART ale nie mam kostki więc wgrałem E2 NEBULA v1 na nowo i nic, tuner startuje, loading, wszystko ładnie ale obrazu brak. Jakaś awaria?

Poczekałem chwilkę po instalacji E2, gdy tuner wybiera wyjścia do nadawania, to na wyświetlaczu zmienia się co kilkanaście sekund COMPONENT i HDMI, podłączyłem się więc kablem poprzez CVBS i również brak obrazu.

Miał już ktoś taki przypadek? Gdzie szukać rozwiązania ?

Oczywiście robiłem również próby na drugim TV i innym kablu HDMI. Problem pozostał.

Aktualnie nie wiem co zrobić, problem wg mnie ewidentnie sprzętowy, bo mam już ten tuner praktycznie od momentu jego premiery i wgrywałem wiele różnych image, aktualnie pozostałem przy E2 już od wielu miesięcy. Z tunera jestem bardzo zadowolony i po urlopie miałem kupić drugi dla rodziców, a tu taka awaria :/ Nawet jeżeli coś się zepsuło to mimo wszystko nie zniechęciłoby mnie to do kupna tego sprzętu ponownie.

Doradzi coś ktoś ? Mam go jeszcze na gwarancji jeżeli to coś sprzętowego.

Postanowiłem napisać również tutaj, bo ruch chyba jest tu większy niż na PKT.

pozdro Tomek

GoldenMedia 990HD [PKT Nebula v1]
Globo Opticum x403p
Ferguson Ariva200HD
Technisat SkyStar2 SD
Awatar użytkownika
Mardok
 
Posty: 10
Dołączenie: 2011-12-28, 20:59
Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez sq9 » 2012-07-07, 20:26

Moim zdaniem jeżeli na SPARK obraz jest to sprzęt jest w porządku !

W E2 możliwe że masz problem w /etc/enigma2/settings (tam jest zapisane co jak ma wyświetlać) jednak wychodzi na to:
że wgrywałeś różne wynalazki ,a może nawet coś z EVOLUX od Pinky (może masz coś w boot namieszane) :?:
Najlepiej zacząć od wgrania ratunkowego 1.2.09 zdaje się że to Ci pomoże :idea:

Jak nie to trzeba wyczyścić mtd gdzie jest E2 i mtd gdzie kernel do niej i wgrać na czysto nową E2
Ostatnio edytowany przez sq9, 2012-07-09, 09:25, edytowano w sumie 1 raz
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Mardok » 2012-07-07, 21:53

Nie nie nie, kolego zadnego badziewia nie wgrywalem. Odkad wyszla NEBULA to nic innego nie mialem, wczesniej tylko jakies 2 wersje od AAF. Tuner chodzil sobie chyba z 4 miesiace i dzisiaj wstalem i nie dziala tak jak powinien. E2 instaluje sie normalnie ale po skonczonej instalacji nie ma obrazu. Ponowna nstalacja E2 przeciez powinna rozwiazac problem wyswietlania. Jakie mam mozliwosci poza instalacja ponowna, aby zdiagnozowac problem? Wg mnie powinno dzialac tak jak kiedys dzialalo.

Nie wiem jak to wyglada od strony technicznej ale mozliwe ze jest, ze Spark inaczej korzysta z wyjscia HDMI niz E2? I gdyby cos sie uszkodzilo jakis uklad to Spark mialby obraz a E2 nie? Nie wiem czy dobrze kojarze ale cos gdzies czytalem takiego w zwiazku z narzekaniem ludzi na gorsza jakosc obrzu na E2, nie wiem czy mam racje, tak tylko spekuluje.

sq9 napisał(a):Najlepiej zacząć od wgrania ratunkowego 1.2.09 zdaje się że to Ci pomoże :idea:

Jak nie to trzeba wyczyścić mtd gdzie jest E2 i mtd gdzie kernel do niej i wgrać na czysto nową E2


Ale po co wgrywac ratunkowego sparka? To ma jakies znaczenie?
Wyczyscic mtd i mtd gdzie kernel, a czy gdy poprzez wgrywanie E2 to sie nie robi samo?

Bo ja E2 wgralem na czysto,pisalem o tym.

GoldenMedia 990HD [PKT Nebula v1]
Globo Opticum x403p
Ferguson Ariva200HD
Technisat SkyStar2 SD
Awatar użytkownika
Mardok
 
Posty: 10
Dołączenie: 2011-12-28, 20:59
Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez sq9 » 2012-07-07, 22:58

na czysto to możesz wgrać do nowego tunera ;-) niby przy instalacji robi flash_erase no ale.....
Teraz mała uwaga :
podczas uruchomienia nowo wgranej E2 jak zacznie wyświetlać Component/HDMI/HDMI-PC/SCART mam nadzieję że wybrałeś z pilota jaki sygnał ma iść do TV :?:
jak działa tuner na SPARK to na E2 tak samo zdarzyć się może że coś w systemie się sp...... no to trza walczyć od podstaw niestety

Teraz taki OFFTOP:
Jak wg.Ciebie EVOLUX i EVOHD2 to "badziew" to jesteś "znafca " bez urazy :!:
Akurat nie jest to oprogramowanie dla zwykłego użytkownika ,ale pokazuje co można jak się chce :idea:

pozdrawiam
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Mardok » 2012-07-08, 00:10

sq9 napisał(a): podczas uruchomienia nowo wgranej E2 jak zacznie wyświetlać Component/HDMI/HDMI-PC/SCART mam nadzieję że wybrałeś z pilota jaki sygnał ma iść do TV :?:

Ty mnie chyba uwaznie nie czytasz. TV nie wykrywa nadawania przez tuner obrazu po swiezej instalacji E2, w sumie dziwnie to wyglada bo gdy wylacze tuner to w TV wybor zrodla z dekodera jest nieaktywny (to logiczne) po wlaczeniu tunera TV dostaje sygnal, ze cos chce nadawac po hdmi i pozwala wybrac to zrodlo ale gdy je wybiore wyskakuje komunikat od TV ze Brak sygnalu z urzadzenia. I tyle. Enigma wystartuje ale obrazu brak. Zadnej mojej ingerencji w sprawnie dzialajqcy tuner nie bylo, mialem czasami uptime po 30 dni. Samo przestalo dzialac.

sq9 napisał(a):taki OFFTOP:
Jak wg.Ciebie EVOLUX i EVOHD2 to "badziew" to jesteś "znafca " bez urazy :!:
Akurat nie jest to oprogramowanie dla zwykłego użytkownika ,ale pokazuje co można jak się chce :idea:

Ty sie jarasz tym ja czym innym. Napisalem takie zdanie bo zasugerowales ze wgrywam co popadnie, podswiadomie miales na mysli na pewno jakies smieci niesprawdzone. Poswiecilem wiele nocy na czytanie PKT aby ogarnac wiele tematow zwiazan6ch z linuxem na dekoderach, bo sam wiesz jak wyglada forum PKT i ile tam ludzi co kupili i chca gotowce na dloni. Sam mialem problemy na poczatku z ktorych pozniej sam sie z siebie smialem.

Ja jestem nawet na tyle pewien ze cos jest nie tak ze sprzetem, ze na wlasny koszt moge ci go wyslac i sie przekonasz.

Dobra sq9 wez moze pod uwage uszkodenie sprzetowe,czy teoretycznie jest mozliw taka sytuacja ze spark wyswietla obraz a e2 nie? I gdzie sie podzialy bootloga? Teraz jeszcze zrobilem test gdy. Spark startuje to TV wyswietla swoj komunikat Braku sygnalu z urzadzenia, obraz wskakuje dopiero w momencie gdy spark jest juz zaladowany w calosci i zaczyna odtwarzac kanal.

Brak bootlogo, tv traktuje startujacego sparka tak jakby nic nie bylo podlaczone po hdmi.

GoldenMedia 990HD [PKT Nebula v1]
Globo Opticum x403p
Ferguson Ariva200HD
Technisat SkyStar2 SD
Awatar użytkownika
Mardok
 
Posty: 10
Dołączenie: 2011-12-28, 20:59
Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez sq9 » 2012-07-08, 09:07

Ja nie jestem ani pracownikiem GM ani specjalista od sprzętu
Masz gwarancję ,daj do naprawy i tyle !
Moim celem jest pomóc użytkownikowi który ma problem ,jak mogę najlepiej,nic więcej :idea:
Twoje objawy są podobne do tych które opisują koledzy z sat-ulc w dziale EDISION PINGULUX (problemy z boot) forum jest po niemiecku :idea:

wgranie ratunkowego SPARK 1.2.09 jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło ,wręcz przeciwnie :idea:

pozdrawiam
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez eldorado » 2012-07-08, 12:32

Mardok napisał(a):
sq9 napisał(a): podczas uruchomienia nowo wgranej E2 jak zacznie wyświetlać Component/HDMI/HDMI-PC/SCART mam nadzieję że wybrałeś z pilota jaki sygnał ma iść do TV :?:

Ty mnie chyba uwaznie nie czytasz. TV nie wykrywa nadawania przez tuner obrazu po swiezej instalacji E2, w sumie dziwnie to wyglada bo gdy wylacze tuner to w TV wybor zrodla z dekodera jest nieaktywny (to logiczne) po wlaczeniu tunera TV dostaje sygnal, ze cos chce nadawac po hdmi i pozwala wybrac to zrodlo ale gdy je wybiore wyskakuje komunikat od TV ze Brak sygnalu z urzadzenia. I tyle. Enigma wystartuje ale obrazu brak. Zadnej mojej ingerencji w sprawnie dzialajqcy tuner nie bylo, mialem czasami uptime po 30 dni. Samo przestalo dzialac.

sq9 napisał(a):taki OFFTOP:
Jak wg.Ciebie EVOLUX i EVOHD2 to "badziew" to jesteś "znafca " bez urazy :!:
Akurat nie jest to oprogramowanie dla zwykłego użytkownika ,ale pokazuje co można jak się chce :idea:

Ty sie jarasz tym ja czym innym. Napisalem takie zdanie bo zasugerowales ze wgrywam co popadnie, podswiadomie miales na mysli na pewno jakies smieci niesprawdzone. Poswiecilem wiele nocy na czytanie PKT aby ogarnac wiele tematow zwiazan6ch z linuxem na dekoderach, bo sam wiesz jak wyglada forum PKT i ile tam ludzi co kupili i chca gotowce na dloni. Sam mialem problemy na poczatku z ktorych pozniej sam sie z siebie smialem.

Ja jestem nawet na tyle pewien ze cos jest nie tak ze sprzetem, ze na wlasny koszt moge ci go wyslac i sie przekonasz.

Dobra sq9 wez moze pod uwage uszkodenie sprzetowe,czy teoretycznie jest mozliw taka sytuacja ze spark wyswietla obraz a e2 nie? I gdzie sie podzialy bootloga? Teraz jeszcze zrobilem test gdy. Spark startuje to TV wyswietla swoj komunikat Braku sygnalu z urzadzenia, obraz wskakuje dopiero w momencie gdy spark jest juz zaladowany w calosci i zaczyna odtwarzac kanal.

Brak bootlogo, tv traktuje startujacego sparka tak jakby nic nie bylo podlaczone po hdmi.

jak brak botologo to sobie wgraj
eldorado
 
Posty: 22
Dołączenie: 2012-01-23, 20:07

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Mardok » 2012-07-08, 13:16

eldorado napisał(a):jak brak botologo to sobie wgraj


Czlowieku, przeczytaj 3 razy co napisalem. Chodzi o to ze w momencie gdy wyswietlane jest boot logo sparkowe to TV nie wykrywa sygnalu z tunera, jest komunikat o Braku sygnalu z urzadzenia, obraz wskakuje dopiero gdy system juz stoi i zaczyna odtwarzac kanal ostatni. Na E2 nie ma obrazu wcale, tak jakby tuner byl odlaczony od TV.

GoldenMedia 990HD [PKT Nebula v1]
Globo Opticum x403p
Ferguson Ariva200HD
Technisat SkyStar2 SD
Awatar użytkownika
Mardok
 
Posty: 10
Dołączenie: 2011-12-28, 20:59
Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez eldorado » 2012-07-08, 15:30

Mardok napisał(a):
eldorado napisał(a):jak brak botologo to sobie wgraj


Czlowieku, przeczytaj 3 razy co napisalem. Chodzi o to ze w momencie gdy wyswietlane jest boot logo sparkowe to TV nie wykrywa sygnalu z tunera, jest komunikat o Braku sygnalu z urzadzenia, obraz wskakuje dopiero gdy system juz stoi i zaczyna odtwarzac kanal ostatni. Na E2 nie ma obrazu wcale, tak jakby tuner byl odlaczony od TV.

Wrocław się kłania jak nic nie pomaga
eldorado
 
Posty: 22
Dołączenie: 2012-01-23, 20:07

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Jurek » 2012-07-09, 09:20

Delikatnie obniżcie temperaturę dyskusji, aczkolwiek jest bardzo pouczająca ;-) Uszkodzenie sprzętowe nie wchodzi w grę, kłopot jest z wyborem źródła w e2. Moim skromnym zdaniem podłączenie po scart załatwi temat, gdzieś masz zapętlone rozdzielczości+wybór wyjścia.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Mardok » 2012-07-20, 19:45

Wróciłem z urlopu, podłączyłem tuner kablem scart, obraz na scart jest brakuje jakby jednego składnika koloru RGB, bo nie mam białego koloru, biały jest fioletowy, a to co powinno być zielone jest ciemne, czarne. Po przestawieniu na źródło HDMI obraz znika na czas potwierdzenia, telewizor nie widzi sygnału z tunera. Nie chce mi się na gwarancję tego oddawać, bo znając życie to będę pół roku czekał i jeszcze musiał się dopominać o jakieś info. Tuner leci na allegro, jeżeli są chętni to pisać. Jutro wystawię aukcję.

GoldenMedia 990HD [PKT Nebula v1]
Globo Opticum x403p
Ferguson Ariva200HD
Technisat SkyStar2 SD
Awatar użytkownika
Mardok
 
Posty: 10
Dołączenie: 2011-12-28, 20:59
Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Jurek » 2012-07-23, 08:43

Ciężko Cię życie doświadczyło, skoro gwarancja Ci nie odpowiada ;-) Proste uszkodzenie jednego toru, prawdopodobnie zielonego, naprawa 48godz.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Mardok » 2012-07-29, 23:19

hehehe No ciągle po górę ;]

Zobaczę jak się sprawy ułożą, jutro wystawię go na aukcję, jeżeli nikt się nie skusi to odeślę na gwarancję. Ciekawi mnie w sumie diagnoza trochę też, wolałbym jednak sprzedać i kupić nóweczkę, świeżynkę :D W sumie kupiłbym to samo, bo do kwoty takiej jak za 990'tke to ja nic lepszego nie znajduje ;]

Zastanawia mnie jedna rzecz, otóż wiadomym jest, że obraz na SPARK'u jest ładniejszy niż na E2, nie znam się na szczegółach i na tym jak te systemy renderują sobie obraz ale czy możliwe jest takie uszkodzenie, że własnie na E2 nie ma obrazu? a na SPARKU jest? Proszę o odpowiedź ekspertów, TROLE - OFF - nie pisać.

Ogólnie to bardzo przyjemny ten spark, nawet nie wiedziałem :( bo od pierwszego dnia E2 wrzuciłem. Na Sparku 100 razy lepiej działają ficzery internetowe takie jak YT, shoutcast, www, ... wydaje mi się, że więcej avi odtwarza, ma więcej kodeków.

GoldenMedia 990HD [PKT Nebula v1]
Globo Opticum x403p
Ferguson Ariva200HD
Technisat SkyStar2 SD
Awatar użytkownika
Mardok
 
Posty: 10
Dołączenie: 2011-12-28, 20:59
Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Awaria GM990 - Brak obrazu

Postprzez Jurek » 2012-08-01, 10:24

Teoretycznie jest to możliwe, że jeden system wyświetla wszystkie kolory, drugi nie. Ale jak dotąd nigdy się z tym nie zetknąłem ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Golden Media 990 CR Spark Linux

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości