Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez orion » 2011-06-04, 10:04

Ponieważ wątek GM 9080 nieco się rozmył postanowiłem utworzyć nowy, który ma ułatwić podsumowanie błedów w testowej :!: wersji softu 1.3.86 dla GM 9060/9080.
Poniżej moje spostrzeżenia z testów, które będą uzupełniane.

- Moduł TNK HD, dźwięk stereo np.TVN HD niesynchroniczny z video, DD ok.
- Moduł cam CP, dźwięk Stereo ma tendencje do intermodulacji "pierdzenia" np. TVP1.
- Moduł TNK HD, po przejściu listy kanałów TNK HD następuje zanik kodowania, wyłączenie/włącznie rozwiązuje problem do następnego razu.
Problem zgłaszany wielokrotnie do GM. Moduł blokuje się np. przy przejściu pomiędzy kanałami TVN HD => TVN CNBC => TV Biznes => TVN Style.
Na każdym kolejnym kanale należy poczekać 1-2 sekund. Zjawisko występuje prawie zawsze i dotyczy przejścia z kanału kodowanego => FTA => kodowany.
Przejście dwukrotne sekwencje gwarantuje na 99% blokadę dekodowania. Po zablokowaniu modułu nie można odczytać danych. Menu 'Moduł CI'
komunikat Reading data a później wyjście do poprzedniego menu. (Serwis GM deklaruje usunięcie problemu w finalnym sofcie około 20.06) :!:

- DVB-T przy szybkich scenach zdarza się, że dekoder przycina dźwięk i obraz.Odbiór DVB-T na tej samej antenie przez tv bez problemu.
- Po wejściu z kanału, na częstotliwości 12284 H w Instaluj kanały satelitarne na częstotliwości 12284 H często wskaźnik sygnału pokazuje poziom 0% i jakość 5%.
Kanały są wyszukiwane poprawnie, diseqc 1/2 (Golden Interstar).
- Moduł cam CP, brak synchronizacji dźwięku DD np na kanałach National Geographic HD, Discovery HD
- Moduł TNK HD, brak synchronizacji dźwięku Stereo z video np. na kanale TVN24
- DVB-T, często po włączeniu ze stanby jeśli dekoder był pozostawiony na kanale dvb-t Polsat HD, jest komunikat "Brak sygnału" przy czym jakość i siła są zero.Przełączenie na inny kanał dvb-t i powrót rozwiązują problem.
- Dysk USB jest wyłączany mimo, że jest w użyciu np. podczas odtwarzania nagranego materiału. Jeśli podczas nagrywania dysk usb nie jest wyłączany (odłączany) np. po 30 minutach, to również nie powinien być wyłączany podczas odtwarzania nagrań.Wyłączanie dysku po czasie, to opcja wyłączania dysku przy jego bezczynności tak to działa w normalnym sprzęcie. Wystarczy zaimplementować waruek jeśli odtwarzanie wtedy pomiń wyłączenie.
Ostatnio edytowany przez orion 2011-06-06, 20:09, edytowano w sumie 8 razy
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Jakobi » 2011-06-04, 23:46

Witam!
07.05.2011 w temacie o poprawkach zamieściłem te uwagi i nie otrzymałem odpowiedzi, więc ponawiam pytanie.
Czy jest to problem poprawić w liście nagranych programów, aby po 99 wyświetlały się kolejne numery, a nie 10, 10, 10, zamiast 100,101,102,.
Uprzedzam pytanie, po co mi to? Nagrywam programy około 1 godz., więc na dysku 500GB mam jeszcze dużo wolnego miejsca, a funkcja zmień nazwę niestety daje możliwość zmiany tylko nazwy przed podkreśleniem.
Dodatkowo zauważyłem, że gdy przechodzę z kanałów DVB-T na kanały DVB-S/S2 kodowane mam komunikat " zakodowane " i dopiero po przejściu na następny kanał kodowany mam dopiero sygnał ( moduł TVN-HD ).
Pozdrawiam.


Witam!
Byłem bardzo miło zaskoczony, gdy wgrałem 1.4.06, i po wejściu do listy nagrań zobaczyłem 100, 101, 102..........., taka mała rzecz, a jak bardzo cieszy.
Bardzo dziękuję Panie Jurku za ten drobiazg.
Teraz będę starał się lepiej testować każde kolejne oprogramowanie i zamieszczać swoje uwagi, gdyż widzę, że słuchacie swoich użytkowników sprzętu i jak jest to możliwe to staracie się to uwzględniać w kolejnych wersjach oprogramowania.
Jeszcze raz dzięki Panie Jurku.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Jakobi, 2011-08-02, 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Jakobi
 
Posty: 17
Dołączenie: 2011-01-21, 04:54

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Jurek » 2011-06-06, 08:09

Dziekuje za wnioski, jak napisałem zostana uwzględnione w wersji, któa pojaiw się ok. 20 czerwca.
@Jakobi - sprawdzę z programistami taką możliwość, to może (nie musi) być kwestia zmiany większej niz sie spodziewamy.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez raduspl » 2011-06-06, 09:05

To ja może z innej strony:
Zawsze trzymam tuner w głębokim trybie stanby a interesujące mnie programy/filmy nagrywam przeglądając wcześniej EPG. Długi czas startu z tego trybu powoduje, że zawsze miałem poucinane początki programów. Aby temu zapobiec ręcznie modyfikuję timer dodając 1-2 min nagrania przed programem.
Sztywne przyjęcie tworzenie przez tuner nazw plików z EPG nie odpowiada mi, bo tuner kopiuje nazwę programu wcześniejszego, którą dodatkowo nie mogę zmienić.
Proponuje więc aby użytkownik miał możliwość modyfikacji pełnej nazwy a jeżeli jest to niemożliwe, to nie powinno się jej kopiować z EPG.
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez orion » 2011-06-06, 09:43

@raduspl w większości tunerów opisany przez Ciebie problem jest rozwiązany przez wcześniejszy start dekodera z trybu standby, tak aby w momencie startu nagrywania określonego przez timer dekoder był gotowy (podłączony dysk usb) do rozpoczęcia zapisu.. Zazwyczaj system jest wybudzany ze standby 2 minuty wcześniej i czeka na godzinę określoną w timerze.
Moim zdaniem, poprawka w tym zakresie powinna zostać dodana do zmian niezbędnych do wprowadzenia w kolejnym sofcie.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Jurek » 2011-06-06, 11:36

Dopisane, prace nad tym zaczną sie w tym tygodniu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez raduspl » 2011-06-06, 12:46

od dzięki, kolejna moja bolączka:
nagrywam często programy/filmy na wybranych kanałach w oryginalnej wersji językowej wraz z napisami. Niestety, żeby na dysk ze strumienia zapisały się ustawione napisy konieczne jest wybranie w menu opcji "domyślnie wyświetlaj napisy". Skutkuje to tym, że bieżące oglądanie TV wiąże się z ciągłym ich wyłączeniem (żółty przycisk na pilocie) - tuner jako domyślny wybiera pierwszy z listy a często są to: węgierski, turecki, itp.
Moim zdaniem tuner powinien zapamiętywać lokalne ustawienia preferencji wyświetlanych napisów.
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez ferdek112 » 2011-06-07, 18:33

W porównaniu z poprzednim softem to jak niebo i ziemia , jest znaczący postęp aczkolwiek z tego co zauważyłem to :

Na kanałach polsatu czyli z CAMU delikatne przycięcia zarówno fonii co jest najbardziej zauważalne jak również wizji co trudniej zauważyć ale jednak to występuje.
Kanały HD startują z opóźnieniem we stosunku to kanałów SD(może to normalne -nie wiem)
Brak możliwości kasowania timera , nie wyłączenia tylko całkowitego skasowania (ta ułomność jest od początku)

Grafiki już się nie czepiam ponieważ nabyłem TV LCD sony bravia 37cali i jest ok zarówno czytelność jak i wielkość czcionki nawet z dalszej odległości
pozdrawiam ferdek112
Awatar użytkownika
ferdek112
 
Posty: 32
Dołączenie: 2010-08-17, 19:55
Miejscowość: miechów

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Jakobi » 2011-06-08, 22:24

Dziękuję Jurku będę czekał na poprawki, może nie będzie to większa trudność w zmianach.
Pozdrawiam.
Jakobi
 
Posty: 17
Dołączenie: 2011-01-21, 04:54

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Jurek » 2011-06-09, 10:53

Tych którzy prosili o dodanie bufora startu przed nagraniem - prosze po zaznaczeniu nagrania w EPG wejśc w timer (żółty), edycję i w ostatniej pozycji ustawić dodanie czasu nagrania. Wiem , że to spowoduje rozpoczącie nagrania przed czasem rozpoczęcia audycji (zakładając, że programy startują punktualnie), ale pozwoli uniknąć straty treści. Kwestia domyślnego uruchomienia tunera 1-2 min przed rozpoczęciem nagrania jest w trakcie opracowywania.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez milka82 » 2011-06-29, 17:17

Witam małe pytanko kiedy można spodziewać się nowego softu ? oraz czy planowana jest wymiana grafiki ?
milka82
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-02-19, 09:41

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Jurek » 2011-06-30, 07:49

Soft jest w opracowywaniu, zmiany będa duże, włącznie z silnikiem bazy danych (niestety trzeba będzie tworzyc nowe listy). Co do grafiki - zmieni sie tło, ale generalnie jej układ zostanie bez zmian.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Brimstone » 2011-06-30, 16:05

Ostatnio jak "zmiany były duże" to problemy także były duże (synchronizacja, Cam-y...). Miejmy nadzieję że będzie to dopracowana wersja, a nie taka którą znów trzeba testować i zakładać coraz to nowe tematy o koniecznych poprawkach. Minął rok od premiery GM Uni-box i każdy kolejny wychodzący soft można traktować jako Testowy. Brak dopracowanej jednej porządnej wersji - jako tuner do odbioru cyfrowej TV - brak poprawnego działania podstawowych funkcji (Cam-y, timer, synchronizacja Audio/Video...) a bawienie się w odtwarzacz video który bez odtwarzania takich formatów jak DiVX nie ma racji bytu... GM ma Bardzo duży potencjał by być liderem na rynku (tunery oparte o procesor Ali3602) ale czy potrafi to wykorzystać...zobaczymy. Na pewno wybór źródła dekodowania (Cam, Card) przybliża go do tego, grafika też nie jest najgorsza...trzeba tylko DOPRACOWAĆ to co jest, poprawić choćby najmniejsze błędy i będzie ok. Wiele problemów jest już niecały rok zgłaszana przez użytkowników i trzeba te problemy rozsądnie rozważyć i poprawić wreszcie, bo inaczej po zestarzeniu się GM Uniboxa nikt znając dotychczasowe problemy nie wybierze już NIC ze "stajni" Golden Interstar / Golden Media...
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez manitu » 2011-06-30, 18:36

Ja czekam z niecierpliwością na działającą funkcję PIP. Wg instrukcji powinna być pod czerwonym przyciskiem na pilocie, ale na próżno jej tam szukać (soft w wersji 1.3.42). Już kilka miesięcy było to pisane na tym forum, ale niestety dalej nie działa. W tunerze GI-870 ta funkcja jest i działa poprawnie dlatego się do niej przyzwyczaiłem. Dziwi mnie trochę, że w starszym technologicznie tunerze dało się to zaimplementować z powodzeniem. Fakt, Unibox jest chyba na nowszym procku, ale to chyba nie jest przeszkoda. Sięgając po GM Uniboxa byłem szczęśliwym posiadaczem GI-870, który w mojej opinii jest niezłym tunerem. Teraz pozostaje lekki niesmak. Mam nadzieję, że prace nad nowym softem idą w dobrym kierunku i doczekamy się stabilnej wersji.
manitu
 
Posty: 17
Dołączenie: 2011-01-14, 19:31

Re: Testowe oprogramowanie v1.3.86 zauważone błędy.

Postprzez Jurek » 2011-07-01, 08:12

Tylko jedna uwaga - PIP od początku nie jest zaimplementowany i raczej nie będzie, info o tym było na samym początku sprzedaży.
I informacja ogólna - niestety jesteśmy w dużej mierze zależni od producenta procesorów (ALI) w kwestii pewnych błędów - np. sychnronizacja audio/video oraz dźwięk DD to w prostej lini problem bibliotek procesora. Wprowadzając do tego modelu dekoder DD+ równiez zderzyliśmy sie z niedopracowanymi bilbiotekami. Z tego powodu niektóre błędy , wcześniej usunięte pojawiają sie nagle ponownie. Obecnie mamy kolejny update od ALI i sprawdzamy w miarę mozliwości wszystkie konfiguracje CAM, żeby wykluczyć to, o czym powyżej.
Naturalnie z Waszego punktu widzenia to nie ma znaczenia, piszę o tym tylko po to, żebyście mieli pełny obraz.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron