Golden Media Unibox Pilot nie dziala

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez pawolek » 2011-02-12, 21:37

Witam,

po wgraniu 1.3.32 super geafika ale nie dziala pilot.Po wgraniu 1.3.29 pilot dziala bez problemu,ale jest ta stara grafika.Co tu by zrobic. Zgory dziekuje za pomoc.
pawolek
 
Posty: 1
Dołączenie: 2011-02-12, 21:29

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez zib » 2011-11-02, 19:44

Witam.
Kupiłem okazyjnie tuner GOLDEN MEDIA Uni-box 9080. Po dwóch dniach testów stwierdziłem taką wadę, która objawia sie tym, że tuner na jedno kliknięcie pilotem reaguje kilka razy. Czyli naprzyklad wciskam 1, to załączam np. 1111. Wciskam menu, to pojawia mi sie i znika kilkakrotnie, jedno kliknięcie na róży, a przesuniecie o kilka a czasem nawet chyba kilkanaście pozycji, itd. Obsługując tuner z panela wszystko jest ok.
Myslałem, że może wina baterii , jednak wymiana nic nie pomogła.I co ciekawe nie jest to usterka stała.Daje o sobie znać co jakiś czas, choć coraz częściej.
Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Proszę o opinie. Czy realne aby to była wina samego pilota? Tak bym wolał.
Czy może to jednak coś walniętego w tunerze?
Czy serwis by to zrobił po gwarancji, a raczej bez gwarancji? No i czy byloby to jakoś jeszcze oplacalne?
Bardzo prosze o wypowiedzi i odpowiedzi. Nie wiem co z nim dalej robić.Tuner bardzo mi sie podoba, ale ta usterka jest nieznośna :-(
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuje.

p.s.
Bardzo ucieszyłbym się, gdyby pan Jurek także wydał swoją opinię.Bardzo proszę.
zib
 
Posty: 7
Dołączenie: 2011-07-16, 10:47

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez Ben1950 » 2011-11-02, 20:37

Witam,

myślałem, że tylko ja doświadczyłem takiego objawu ; ale ad rem.

u mnie wystepuje takie zjawisko wyłącznie w jednym wypadku , kiedy wyjeżdżam na wakacje na mazury i zabieram tam tuner. Jedynie tam ma te przypadłości i to tylko wieczorem kiedy zapalałem światło..... bo wszystkiemu winne były żarówki energooszczędne !!!!. Sa to żarówki starego typu i prawdopodobnie ówczesna elektronika sieje jakieś zakłócenia, tak ze pilot głupieje !! . To sprawdziłem wielokrotnie a w domu w Sosnowcu tez mam żarówki energooszczędne (oczywiście współczesne) i wszystko działa super bez różnicy czy żarówki świecą , czy nie.
To był mój paradoksalny przypadek - może u ciebie jest coś podobnego - sprawdź.
Aha tuner na software alternatywnym - to tez może być przyczyna.
Bo inaczej to chyba wina pilota .
Ben1950
 
Posty: 43
Dołączenie: 2010-09-28, 19:12
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez zib » 2011-11-02, 22:30

JABADABADUUUU!!!
Jesteś Wielki! Bardzo Ci dziękuje!
Gdy zaczełem czytać, to pomyślałem , że to jaja jakieś, ale ...NIE! :-D
W życiu bym się nie domyślił, choć i tak nie mam pojęcia jak to możliwe, ale to fakt! Wyłączona -OK, pstrykam - wariuje. Tak czy siak już ta "energooszczedna", jedyna w żerandolu poleciała do kosza. Tunek stabilny. Wielka radośc! :-D
... a już miałem plany uderzyc do gościa, który mi go sprzedał! :roll: :!:
Sytuacja wydawała mi sie beznadziejna, a tu takie dobre info.
Bardzo, bardzo dziękuję!
Jednak taki internet to fajna sprawa :-D
Jeśli masz czas i ochotę to napisz proszę ile potrzebowaleś czasu aby to odkryć.
Pozdrawiam serdecznie!

p.s.
Niepolecam żarówek energooszczędnych firmy LUMAX :evil:
zib
 
Posty: 7
Dołączenie: 2011-07-16, 10:47

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez Jurek » 2011-11-03, 10:44

Hamdullah - jak ja lubie jak ludzie sobie pomagają na forum ;-)
p.s. - w życiu bym na to nie wpadł...
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez Ben1950 » 2011-11-03, 15:39

Nie ma za co !
Sam się śmiałem , kiedy odkryłem zależność od żarówki energooszczędnej!.
Sprawę zasugerowała żona , że może promień z pilota odbija się od żyrandola,
lustra czy innego "szkliwa" i tunek głupieje. Utwierdziło mnie dopiero zgaszenie światła, bo żonie przeszkadzało w środku nocy i eureka !! - to było to !
Wcześniej wielokrotne powtórzenie naciśniętego przycisku pilota kładłem na karb starego telewizora Otake z 1989 r który mam na Mazurach , bo w domu ze współczesnym telewizorem wszystko było O.K. Nurtowało mnie tylko pytanie , czemu tuner wariuje tylko wieczorem i tylko na Mazurach!?
Więc słuchajcie czasem też rad żon !!!
Ben1950
 
Posty: 43
Dołączenie: 2010-09-28, 19:12
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez Jurek » 2011-11-03, 16:34

Z tej samej bajki - wielokrotnie przekonywałem się, ze padanie światła słonecznego na tuner powoduje albo blokadę, albo ograniczenie zasięgu pilota. Ale to akurat logiczne - widno słońca jest dosyć szerokie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez zib » 2011-11-04, 18:16

Dziękuję także za odp. pana Jurka. (a ja myślałem, że to panu jest dane wszystko wiedzieć o tunerach GM. ;-) )
Korzystając z okazji - jaka była by odpowiedź na drugą część mojego pytania, czyli:
Czy serwis by to zrobił po gwarancji, a raczej bez gwarancji?
Oczywiście teraz to pytanie ogólne, nie o tą "nieusterkę".
Od czas usunięcia żarówki tuner jest bezbłędny.Ciarki mnie przechodzą, jak sobie pomyślę co chciałem powiedzieć sprzedawcy.Byłem święcie przekonany, że sprzedał go , bo nie mógł znieść tej usterki, a tak mogę się cieszyć super tunerem.

Dziękuję. Pozdrawiam.
zib
 
Posty: 7
Dołączenie: 2011-07-16, 10:47

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez Jurek » 2011-11-07, 08:27

Serwis sprawdza czy tuner jest gwarancyjny na podstawie własnej bazy, ilość właścicieli nie ma znaczenia. W tym przypadku pewnie skończyło by się na sprawdzeniu, bo u nas by działał :-P
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez Georges » 2011-12-20, 14:12

Ben1950 napisał(a):Nie ma za co !
Sam się śmiałem , kiedy odkryłem zależność od żarówki energooszczędnej!.
Sprawę zasugerowała żona , że może promień z pilota odbija się od żyrandola,
lustra czy innego "szkliwa" i tunek głupieje. Utwierdziło mnie dopiero zgaszenie światła, bo żonie przeszkadzało w środku nocy i eureka !! - to było to !
Wcześniej wielokrotne powtórzenie naciśniętego przycisku pilota kładłem na karb starego telewizora Otake z 1989 r który mam na Mazurach , bo w domu ze współczesnym telewizorem wszystko było O.K. Nurtowało mnie tylko pytanie , czemu tuner wariuje tylko wieczorem i tylko na Mazurach!?
Więc słuchajcie czasem też rad żon !!!

Ja również potwierdzam zakłócenia i wpływ żarówki energo-oszczędnej na działanie pilota. Ile się nerwów najadłem zanim znalazłem dzięki temu forum, tą zależność. 3 żarówki energo-oszczędne, każda innej marki (Philips, Leader Price i Cora) i tylko 1 z nich powodowała zakłócenia. Wbrew oczekiwaniom po wymianie Philipsa problem zanikł. Dzięki za podpowiedź bo sam napewno bym na to nie wpadł.
Georges
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-12-20, 12:09

Re: Golden Media Unibox Pilot nie dziala

Postprzez elessin » 2012-02-16, 22:41

A ja dodam inne rozwiązanie:
kupiłem właśnie dzisiaj tuner: Golden Media Uni-box 9060/9080 2CR2CI HD PVR + i miałem straszne problemy z pilotem. Na początku myślałem, że to bateria -- sprawdziłem na 3 kompletach i ten sam efekt..albo nie działa, albo dociera do tunera sygnał po paru minutach..nawet wyłączyć tunera z pilota się nie dało.
Co pomogło:
- wsadzenie dysku na USB!
Zauważyłem,że timeshift się świeci chociaż nie mam dysku..a nawet jak dodałem dysk to nie mogę timeshift-u wyłączyć. Ale, fakt faktem - podłaczenie dysku spowodowało działanie poprawne pilota!
Pozdrowienia
Marek
elessin
 
Posty: 2
Dołączenie: 2012-02-15, 16:33


Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości