Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-01-24, 14:09

Witam,
Temat przewijał się przez inne wątki, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania problemu. Mam kilka audycji zarejestrowanych nieopatrznie jako "mpg". W tunerze zainstalowana była jedna z pierwszych wersji firmware'u. Audycje dzielone są na dwa pliki, jest też niewielki plik "dvr". Punkt podziału jest tak dobrany, że długość ścieżki dźwiękowej nie pokrywa się ze ścieżką obrazu. Problem dotyczy sklejenia plików w jedną całość, tak aby zachować ciągłość obrazu i dźwięku na styku. Wypróbowałem już kilka programów, ale bez powodzenia. Zawsze coś jest nie tak. Czy ktoś ma receptę na bezproblemowe sklejenie plików? Jeśli tak proszę również o podanie nazwy i wersji oprogramowania do tego celu. Przypuszczam, że skończy się na rozdzielaniu i łączeniu strumieni audio/video, ale jak dotąd też mi się nie udało zrobić tego dobrze.
Pozdrawiam i czekam na rady!
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Brimstone » 2011-01-24, 15:48

Wypróbuj program VirtualDub. Jest może trudny w obsłudze, ale jest dosyć dobrze zaawansowany, ma opcję przesunięcia audio względem obrazu... i prawdopodobnie poradzi sobie z twoimi problemami.

Opis:
VirtualDub to niezwykle rozbudowany program do liniowej obróbki i kompresji filmów w formatach avi, mpeg czy choćby DivX (można sobie wybrać własny kodek).

Mimo swoich minimalnych rozmiarów drzemią w nim potężne możliwości. Podstawowe możliwości programu to zrzut dowolnych klatek do pliku *.bmp, zrzut ścieżki dźwiękowej do *.wav, wycinanie i wstawianie dowolnych scen z filmów, łączenie plików filmowych, konwersja filmów ze starych kodeków na nowe, zmiana rozdzielczości na wyższą, zmiana formatu dźwięku, konwersje plików video, możliwość wstawiania efektów do filmu (blur, sharpen), zmiana frame rate itp.
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-01-24, 16:23

Witam,
VirtualDub - sugestia teoretyczna czy praktyczna? VirtualDub'em nie bawiłem się od dawna, ale kiedyś program ten w wersji autorskiej nie obsługiwał mpg2 (były klony z taką możliwością). Zasadniczo program ten służył do obróbki i tworzenia plików divx - xvid i zapisywał wynik w kontenerze avi. O ile pamiętam VirtualDub nie ma narzędzi do sklejania plików.
f.

PS. Oczywiście zależy mi na wytworzeniu standardowej płyty DVD z nagranymi audycjami.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Grzegorz » 2011-01-24, 17:08

Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez yw9892 » 2011-01-30, 22:10

Ja polecam:
Portable ProjectX

http://www.paehl.com/open_source/?Convert_Tools:ProjectX

Automatycznie skleja pliki, naprawia błędy i konwertuje do mpg (z transport stream do formatu do odtwarzania).
yw9892
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-06-03, 12:54

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-02-01, 08:10

yw9892 napisał(a): (...) konwertuje do mpg (z transport stream do formatu do odtwarzania).

Rzecz w tym, że pliki są zapisane już jako 'mpg' (a nie 'ts') i z tym jest problem.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez yw9892 » 2011-02-01, 15:16

Spróbuj użyć tego Portable ProjectX. Powinno się dać. Jakby wyskoczył jakiś błąd przed uruchomieniem konwersji to usuń ten mały plik dvr z listy plików.
yw9892
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-06-03, 12:54

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez kris_kjk » 2011-02-13, 05:13

VirtualDubMod - obsługuje właśnie między innymi pliki mpg ...

Pozdrawiam ...
kris_kjk
 
Posty: 55
Dołączenie: 2010-10-23, 17:08

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-05-04, 10:00

Temat wciąż aktualny. Żaden program, którego użyłem nie pozwolił na bezbłędne połączenie plików.
kris_kjk napisał(a):VirtualDubMod - obsługuje właśnie między innymi pliki mpg ...

To, że obsługuje - nic nie znaczy. Gdyby Kolega użył tego programu, to wiedziałby w jakim kierunku odbywa się konwersja i jakie są ograniczenia. A może jest jakaś konkretna wersja (jaka?), która ma potrzebne funkcje? Owe Mody - to modyfikowane przez różnych autorów wersje - jest ich kilka, może coś przegapiłem?

yw9892 napisał(a):Spróbuj użyć tego Portable ProjectX. Powinno się dać. Jakby wyskoczył jakiś błąd przed uruchomieniem konwersji to usuń ten mały plik dvr z listy plików.

Program bardzo ciekawy, ale nie dał rady. Być może to kwestia użycia konkretnych ustawień, ale nie mam pomysłu, co jeszcze sprawdzić.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-07-25, 10:15

Problem aktualny. Mam wciąż kilka starych nagrań do sklejenia. Może ktoś ze strony Firmy się wypowie?
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Jurek » 2011-07-25, 12:29

Firma w tej kwestii jest zdana na doświadczenia klientów, niestety ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Maxxx9999 » 2011-07-25, 16:25

Do obróbki filmów w formacie mpg, mpeg, ts, vob itd.
wykorzystuję następujące programy:

a) ProjectX
b) Cuttermaran
c) Imago-MPEG Muxer

Teraz jak korzystam z w/w programów.

1. Uruchamiamy ProjectX

2. Zakładka FILE i ADD - wczytujemy plik z filmem
Jeśli film składa się z kilku części można je zaznaczyć - podświetlić i wczytać wszystkie razem

3. Następnie po lewej stronie przycisk prepare - otworzy się drugie okno
Ptaszkujemy interesujący nas sposób obróbki wczytanego filmu
Ty wybierasz Action: demux
Rozłożymy w ten sposób film na składniki - osobno audio osobno video
i naciskamy przycisk PLAY - starts process

4. Czekamy na zakończenie demuxu filmu

5. Zamykamy program ProjectX

6. Uruchamiamy program Cuttermaran

7. Za pomocą przycisku Open Video wczytujemy nasz zdemuksowany i POŁĄCZONY AUTOMATYCZNIE w programie
ProjectX film.

8. Teraz za pomocą przycisków z prawej strony w menu nawigacja ustawiamy początek i koniec części filmu które chcemy
zachować.
Początek oznaczamy przyciskiem z IN - nożyczkami a koniec out - z nożyczkami.
Po każdym zaznaczeniu początku i końca naciskamy przycisk z plusikiem!
Zaznaczony fragment pojawi się na scrool barze za pomocą pomarańczowego paska.
W ten sam sposób postępujemy z dalszymi częściami filmu.
W ten sposób wycinamy tylko interesujące nas kawałki z filmu pozbywając się np. reklam.

9. Po zaznaczeniu interesujących nas części naciskamy przycisk z nożyczkami.
Otworzy się okno gdzie wpisujemy nazwę i wybieramy katalog zapisu naszego zmienionego pliku.
Zachowajmy rozszerzenie pliku - m2v.
i naciskamy przycisk - CUT.

10. Czekamy na zakończenie pracy programu Cuttermaran.

12. W ten sposób otrzymamy dwa gotowe pliki: audio i video z naszą nazwą.
Pliki przycięte, pozbawione reklam lub niechcianych części itp. rzeczy.

Teraz te dwa pliki wczytujemy do programu muxującego np. Imago-MPEG Muxer
i muxujemy czyli łączymy w jeden plik - mpeg.

Możemy też wykorzystać np. MeGUI i przerobić nasz film do pliku MKV (ja tak robię)

Po chwili - Voila - mamy gotowy połączony w jedną całość film.

Ja tak robię od dobrych paru ładnych lat i nigdy nie miałem
problemów z filmami nagranymi za pomocą tunera SAT.

Jeśli jeszcze mogę w czymś pomóc to zapraszam.

P.S. Na dzień dzisiejszy programy te nie obsługują plików skompresowanych kodekiem h.264

Pozdrawiam
Maxxx9999
 
Posty: 26
Dołączenie: 2011-05-26, 13:07

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-07-25, 20:34

Maxxx9999 napisał(a):(...)
7. Za pomocą przycisku Open Video wczytujemy nasz zdemuksowany i POŁĄCZONY AUTOMATYCZNIE w programie
ProjectX film.
(...)
Ja tak robię od dobrych paru ładnych lat i nigdy nie miałem
problemów z filmami nagranymi za pomocą tunera SAT.

No niestety problem dotyczy tego konkretnego, złośliwego przypadku, o którym traktuje niniejszy wątek. Sklejenie części filmu w ProjectX (i innych też) nie wygląda prawidłowo. Próbowałem różnych narzędzi i za każdym razem jest źle. Raz nieco lepiej, raz gorzej. Wygląda na to, że jest jakiś błąd w strukturze plików. Z drugiej strony - tuner czyta je prawidłowo, więc powinno się to dać naprawić. Wydaje się, że punkt podziału plików mpg powinien wypaść w miejscu, gdzie strumienie audio i video mają równą długość, a tak nie jest. Remuxowanie strumieni powinno jednak rozwiązać problem, ale tak się nie dzieje.
f.


Jurek napisał(a):Firma w tej kwestii jest zdana na doświadczenia klientów, niestety ;-)

A może spytać programistów? Przecież opcja zapisu do plików *.mpg była jednym z atutów tunera... Problem dotyczy plików nagranych w wersji oprogramowania 1.1.60 lub nawet starszej.
f.
Ostatnio edytowany przez fonon, 2011-07-26, 12:11, edytowano w sumie 1 raz
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez yw9892 » 2011-08-03, 18:58

ProjectX nie obsługuje kompresji mp4. Jeśli masz duży dysk, a pliki nie są zbyt duże to spróbuj skonwertować je do formatu bez kompresji. A potem VirtualDubem połączyć i skompresować jeszcze raz. Być może pliki te zostały nagrane z błędami i brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem nie da się już naprawić?
yw9892
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-06-03, 12:54

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez levii » 2011-09-08, 09:20

Wypróbuj triala VideoReDo, powinien dać rade. Łączy, wycina, demuksuje pliki mpg, mp4 i ts (w tym też h264) bez rekompresji.
levii
 
Posty: 28
Dołączenie: 2011-03-27, 12:09

Następna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron