Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-11-27, 11:56

yw9892 napisał(a):ProjectX nie obsługuje kompresji mp4.

W tym przypadku - nie musi. Ale i tak nie działa poprawnie.

yw9892 napisał(a): Jeśli masz duży dysk, a pliki nie są zbyt duże to spróbuj skonwertować je do formatu bez kompresji. A potem VirtualDubem połączyć i skompresować jeszcze raz.

Pomysł zupełnie nietrafiony. Zależy mi na jakości nagrania. Wielokrotna kompresja prowadzi do oczywistej degradacji nagrania. Prócz tego nie "skompresować", a "skomprymować". W latach 90. Microsoft zatrudnił do tłumaczenia Windows'ów nieuków znających jako-tako angielski i tak się ta plaga kompresowania rozlała...

yw9892 napisał(a): Być może pliki te zostały nagrane z błędami i brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem nie da się już naprawić?

Zapewne z błędami, ale tuner odtwarza dobrze - więc się da naprawić.

levii napisał(a):Wypróbuj triala VideoReDo, powinien dać rade. Łączy, wycina, demuksuje pliki mpg, mp4 i ts (w tym też h264) bez rekompresji.

Próbowałem.

Czekam na reakcję Pana Jurka w sprawie programistów. Oni pewnie wiedzą o co chodzi.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Maxxx9999 » 2011-11-27, 18:24

Do fonon.

Jak duże są te pliki?
Może dałoby radę je przesłać?
Chętnie je zobaczę.
Podaj wielkość plików.

Czekam
Maxxx9999
 
Posty: 26
Dołączenie: 2011-05-26, 13:07

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Jurek » 2011-11-28, 08:16

Programiści od tunera nie zajmują się obróbką plików, tu wszystko w rękach użytkowników. Osobiście używam Format Factory (darmowy), na moje potrzeby wystarcza.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-11-28, 13:01

Jurek napisał(a):Programiści od tunera nie zajmują się obróbką plików, tu wszystko w rękach użytkowników. Osobiście używam Format Factory (darmowy), na moje potrzeby wystarcza.

Niestety nie ma Pan racji - zajmują się. Proszę nie udawać Greka. Chyba rozumie Pan, że chodzi o pliki wytworzone przez tuner i zapisane na dysku przez tuner. Firma reklamowała produkt podając jako jeden z atutów właśnie zapis do plików mpg. Nie krasnoludki tylko programiści napisali oprogramowanie tunera i oni wiedzą co z nimi zrobić. Jakąś koncepcję chyba mieli, a jeśli bardzo różne programy mają problem z tymi plikami - to jak najbardziej jest to sprawa do wyjaśnienia przez Was. Nie rozumiem, czemu brak w tej kwestii odrobiny dobrej woli? Przypuszczam, że jest jakaś wada w strukturze plików - wystarczy, by autorzy oprogramowania do tunera przyjrzeli się im. Być może wada ta została już usunięta w następnych wersjach oprogramowania.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Jurek » 2011-11-28, 13:23

Dla ułatwienia zrozumienia kwestii - dvr czy mpg to są formaty niekoniecznie stworzone przez tych ludzi, nieprawdaż? Druga - za nagranie w 99% odpowiedzialny jest procesor. Trzecia - jeśli wątek traktuje o ew. błędach (abstrakcyjnie pojętych) w wersjach oprogramowania 1.1.60 i starszych (jeśli dobrze zrozumiałem wcześniejsze posty) to na etapie obecnym jak się to tego odnieść? I czwarta - odtwarzanie nagrań na tunerze odbywa się prawidłowo.
Nie piszę tego, żeby być złośliwym, po to tu jesteśmy, żeby sobie w tej kwestii pomagać, o czym pisałem wielokrotnie. Do scalenia plików np. ts i innych można użyć zwykłego total commandera, który sobie z tym zadaniem świetnie radzi.
Jeden z kolegów powyżej proponował Ci pomoc - o to tu chodzi, skorzystaj i może uda Wam się znaleźć rozwiązanie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Maxxx9999 » 2011-11-28, 19:26

Do fonon.

Cześć chłopie.

Prosiłem Cię o podanie wielkości plików których ta sprawa dotyczy.
Mniemam że 2 pliki by wystarczyły.
Napisz jakie są duże a może uda się zmontować jakiś FTP albo wystawię Ci skrzynkę e-mailową to będziesz mógł je podesłać.
Żeby coś doradzić to trzeba to zobaczyć.
Lekarz też musi zobaczyć i zbadać pacjenta zanim postawi diagnozę.
Wydaje mi się że napisanie tego zajęło by Ci 2~3 minuty,
zamiast żołądkować się na programistów i Jurka.
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.
Maxxx9999
 
Posty: 26
Dołączenie: 2011-05-26, 13:07

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Jurek » 2011-11-29, 10:16

Dodam tylko , że bez problemu podstawię Wam dostęp do ftp-a żeby te pliki zostały przesłane.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Maxxx9999 » 2011-11-29, 11:01

Super!

Czyli sprawę FTP-a mamy załatwioną.
Teraz tylko odrobina dobrej woli ze strony Fonon
i działamy.

Dzięki Jurek za pomoc.
Maxxx9999
 
Posty: 26
Dołączenie: 2011-05-26, 13:07

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2011-11-29, 11:38

Jurek napisał(a):Dla ułatwienia zrozumienia kwestii - dvr czy mpg to są formaty niekoniecznie stworzone przez tych ludzi, nieprawdaż?

Nie o to chodzi, kto stworzył format, tylko o jego implementację. Implementowali standard programiści i popełnili błąd. Gdyby go nie było oprogramowanie, którego używałem radziłoby sobie ze sklejeniem.
Jurek napisał(a):Druga - za nagranie w 99% odpowiedzialny jest procesor.

Nagranie jest porządku, tylko segmentacja nie (prawdopodobnie nagłówki plików), a to robota programistów.
Jurek napisał(a):Trzecia - jeśli wątek traktuje o ew. błędach (abstrakcyjnie pojętych) w wersjach oprogramowania 1.1.60 i starszych (jeśli dobrze zrozumiałem wcześniejsze posty) to na etapie obecnym jak się to tego odnieść?

Normalnie. Tak jak do każdej innej wersji oprogramowania. Przecież programiści nie zacierają po sobie śladów i mają poprzednie wersje. Testowali oprogramowanie - i jeśli popełnili błąd - pewnie wiedzą jaki i mogą coś zaproponować. Muszą wiedzieć, bo tuner czyta owe mpgi bez problemu, więc "wie" jak to zrobić.[/quote]
Jurek napisał(a): I czwarta - odtwarzanie nagrań na tunerze odbywa się prawidłowo.
Nie piszę tego, żeby być złośliwym, po to tu jesteśmy, żeby sobie w tej kwestii pomagać, o czym pisałem wielokrotnie.

??? Przecież wyraźnie piszę, że problem dotyczy nagrania w formacie mpg, a nie odtwarzania. To jest funkcja tunera taka jak timer, czy możliwość zaprogramowania audycji.
Jurek napisał(a): Do scalenia plików np. ts i innych można użyć zwykłego total commandera, który sobie z tym zadaniem świetnie radzi.

Ale problem nie dotyczy plików ts tylko mpg. O tym jest ten wątek. Może pliki ts były prawidłowo generowane.
Jurek napisał(a):Jeden z kolegów powyżej proponował Ci pomoc - o to tu chodzi, skorzystaj i może uda Wam się znaleźć rozwiązanie.

Świetny pomysł, ale segmentacja plików zachodzi przy ok. 1GB. Oczywiście są dwa pliki (co najmniej). Wycinanie kawałków nie ma sensu ze względu na zmianę nagłówka i być może struktury pliku, więc trzeba przesłać całość. Nie dysponuję w chwili obecnej łączem, które sprawnie pozwoliłoby mi wysłać taki materiał. Gdybym miał - oczywiście skorzystałbym z propozycji. Prócz tego dla twórców oprogramowania to betka, po prostu wystarczy zapytać...

Swoją drogą, czy problem występuje w nowych wersjach oprogramowania? Pewnie zostało to poprawione.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2014-04-06, 16:42

Sprawa pozostaje aktualna. Chciałbym wrócić do tematu. Mam możliwość wysłania dużych plików.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Grzegorz » 2014-04-08, 09:08

Na komputerze odtwarzają się te pliki?
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2014-04-08, 10:49

Grzegorz napisał(a):Na komputerze odtwarzają się te pliki?

??? Oczywiście. Aby problem ze sklejaniem mógł wystąpić muszą się dać odtwarzać.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Frazesik » 2014-04-19, 12:07

Ja bym spróbował użyć "Pinnacle Studio 15" lub wyższej wersji.

Program to dosyć rozbudowany edytor montażowy, więc powinien sobie z tym zadaniem poradzić, chyba, że oczywiście pliki są jakoś bardziej uszkodzone i nie da się ich wczytać do programu.

Program jest oczywiście płatny, ale cena według mnie nie jest wygórowana (około 400 złotych), biorąc pod uwagę jego możliwości (pamiętam czasy kiedy porównywalne programy kosztowały 4000 złotych :-) ).
Pozdrawiam.
Mój aktualny sprzęt: "GI Xpeed LX2", "Unibox 9060".
Frazesik
 
Posty: 17
Dołączenie: 2014-04-17, 09:06
Miejscowość: Ciechanów

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez fonon » 2014-04-22, 14:36

Frazesik napisał(a):Ja bym spróbował użyć "Pinnacle Studio 15" lub wyższej wersji.

Program to dosyć rozbudowany edytor montażowy, więc powinien sobie z tym zadaniem poradzić, chyba, że oczywiście pliki są jakoś bardziej uszkodzone i nie da się ich wczytać do programu.

Nie próbowałem tego akurat programu - nie miałem do niego dostępu, natomiast sprawdziłem wiele innych - również komercyjnych. Jak napisałem wcześniej - nie chodzi o uszkodzenie plików w sensie brakujących danych, ale prawdopodobnie jest jakiś błąd w strukturze danych lub nagłówka pliku, który nie pozwala na prawidłowe sklejenie podzielonego materiału (sam tuner robi to dobrze). Występuje np. przesunięcie miejsca podziału dla strumieni audio i wideo.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Unibox 9080 - sklejanie plików mpg

Postprzez Frazesik » 2014-04-22, 18:02

Wypróbuj ten program. On ma możliwość rozdzielnej edycji obrazu i dźwięku, więc będziesz mógł spróbować po prostu przesunąć dźwięk względem obrazu lub na odwrót i uzyskać właściwy efekt.

Nie wiem jakie ograniczenia ma wersja testowa, ale zawsze warto sprawdzić myślę (a nóż się uda :-) ).

Tu masz wersję testową:

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... tudio.html
Pozdrawiam.
Mój aktualny sprzęt: "GI Xpeed LX2", "Unibox 9060".
Frazesik
 
Posty: 17
Dołączenie: 2014-04-17, 09:06
Miejscowość: Ciechanów

Poprzednia

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron