Nagrywanie

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Nagrywanie

Postprzez manitu » 2012-03-20, 16:18

Jurek napisał(a):
Maxxx9999 napisał(a):Mam ten sam problem który jest tu sygnalizowany i pozostał bez odpowiedzi tj. nagrywany program jest dzielony na pliki po 4GB lub do 2 plików (4GB) plus reszta.
Nawet na dyskach sformatowanych pod NTFS.
Panie Jurku może nam pan odpowie dlaczego tak się dzieje?
Jest to niedogodność w trakcie obróbki nagranego programu na komputerze.
Pól biedy jeśli w miejscu podziału nie ma dialogu aktorów, ale jeśli występują to niestety robi się nieciekawie.
Rozpoczęcie drugiego pliku na dysku to jednak opóźnienie małe bo małe ale zawsze występuje (dialog jest wtedy ucięty).
Czekam na odpowiedź.
Może któraś wersja softu tego nie robi?


W jakiej wersji nagrywania występuje ten podział - ts, ps czy tp?


Witam
Jurek zobacz kilka postów wyżej na moje posty tam znajdziesz odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie.
manitu
 
Posty: 17
Dołączenie: 2011-01-14, 19:31

Re: Nagrywanie

Postprzez Jurek » 2012-03-20, 17:18

Ok, dziękuję, precyzyjniej powinienem zapytać czy we wszystkich opcjach nagrywania jest taki efekt. Sprawdzę to.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Nagrywanie

Postprzez blomp » 2012-04-26, 22:01

Moje 3 grosze: zdecydowanie NIE dzielić pliku w NTFS. Dzielenie to zbrodnia.
Najlepsza byłaby oczywiście opcja w ustawieniach...

A dla tych, którym dzieli i mają problem z łączeniem (artefakty etc): łączenie wykonajcie "najgorszą" (w teorii łączenia video) z możliwych metod - totalcommander i połącz pliki. Nie będzie ani przerwy, ani artefaktu ani zająknięcia - ponieważ właśnie tak został urwany zapis i tak samo trzeba go skleić. Toporem na siłe. To działa.
blomp
 
Posty: 7
Dołączenie: 2012-03-06, 07:05

Re: Nagrywanie

Postprzez Maxxx9999 » 2012-04-27, 21:00

Do blomp:

Cześć!

Sklejanie plików za pomocą TotalCommandera:
nie wiem jak u innych ale u mnie na kilkanaście filmów i na trzech dyskach typu: WD 512GB, WD1TB i SG160 GB
dźwięk jest O.K ale niestety obraz robi różne psikusy (artefakty) w mniejszym lub większym stopniu.
Pół biedy jeśli podział na 4GB trafi na reklamach ale jeśli na filmie i jeżeli jeszcze jest tam dialog aktorów
to przynajmniej u mnie robi się nieciekawie.
Jeżeli znacie jakiś program który łączy pliki filmowe i jest pozbawiony tych w/w wad to powiedzcie jaki?
Ale w cuda nie wierzę, zakończenie jednego pliku i zapisywanie drugiego plus wpis w tablicy MFT o położeniu jednego i drugiego pliku (ruch głowicy zapisującej)
przy mediach strumieniowych musi dać efekt poślizgu w postaci artefaktów.
Jeśli jest inaczej to oświećcie mnie ale konstruktywnie.
Wskażcie program lub miejsce w którym robię błąd.
Pozdrawiam Maxxx9999
Maxxx9999
 
Posty: 26
Dołączenie: 2011-05-26, 13:07

Poprzednia

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron