Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez yw9892 » 2011-10-26, 22:46

> Niech programisci nie robią zadnego odtwarzacza z niego bo to i tak nie bedzie dzialac poprawnie, tylko usuną te podstawowe mankamenty.

Oj, przydałby się się GI9080 jako odtwarzacz. Ale niestety autor postu ma rację. Niech to w ogóle będzie nagrywarka z prawdziwego zdarzenia. Tak, w XXI wieku można oczekiwać czegoś więcej niż niż sprawnie działającego magnetowidu, ale realia są niestety inne :(
yw9892
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-06-03, 12:54

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez limonka » 2011-11-23, 19:17

Miałem mozliwośc potestowania przez pare dni GMU 9080 Plus. Zaznaczam, że pożyczony sprzęt posiadał wgrany soft w wersji 1.3 i być może pewne niedociągnięcia zostały poprawione w pózniejszych wersjach. Mimo to chciałbym podzielić sie moimi uwagami na temat braku w nim funkcji, do których przywykłem korzystając z tunera serii Xpeed (870).
- oczywiście wytykany przez wielu użytkowników brak podglądu kanałów przy ich edycji
- brak paska postępu programu
- mniej praktyczne menu instalacyjne
- brak mozliwości przewijania listy kanałów przt pomocy klawiszy < >
- mało czytelne nazwy kanałów kodowanych (na początku symbol dolara) - w Xpeedaxh kodowane podświetlone na niebiesko
- brak funkcji BACK
- mniej praktyczny ZOOM ( w Xpeedach po ekranie można przemieszczać ramkę, której wielkośc mozna płynnie zmieniać)
- brak na pasku INFO parametrów sygnału - siła/jakość
- brak mozliwości wyświetlania (zamiany) numeru kanału na wyświetlaczu, zamiast jego nazwy (przeciez logo programu mamy na ekranie, a nazwa na panelu i tak niejednokrotnie jest tylko fragmentaryczna)
- w Xpeed-ach aby uzyskać informacje o stanie sygnału, streszczeniu audycji, czestotliwości, PIDach Audio/Video - wystarczy używać tylko klawisza INFO, a w Uniboxach dwóch - INFO/CZERWONY.
- brak PIP, pomocnego przy podglądzie kanałów tego samego transpondera
- wg mnie mało komfortowy jest sposób wybierania określonej rozdzielczości - trzeba przechodzić przez wszystkie kolejne opcje (a chwilę to trwa). Wygodniejsza byłaby mozliwośc bezpośredniego wyboru określonej rozdzielczości. Albo przynajmniej możliwośc szybkiego powrotu do rozdzielczości domyślnej np. 576p dla SCART/Component lub 720p dla HDMI.

W sumie dla dobrej funkcjonalności GMU wystarczyło zastosować sprawdzone wczesniej w serii Xpeed rozwiązania lub lekko je zmodyfikować. A tak, przez zastosowane zmiany i pewne opóżnienia w reakcji tunera na polecenia pilota, GMU jest - wg mnie - sprzętem mało komfortowym w użytkowaniu. Może rezygnacja z niektórych funkcji multimedialnych poprawiłoby jego funkcjonalność.
limonka
 
Posty: 6
Dołączenie: 2011-09-30, 13:18

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-11-24, 10:21

Bez wdawania się w szczegóły - część funkcjonalności które wymieniasz zależą od procesora, w obydwu urządzeniach są zupełnie inne procesory. Dot. to np. zoom-u, PIP. Przewijanie listy przy układzie 3 kolumnowym jest możliwe klawiszami <>. BACK w Unibox to klawisz recall.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez limonka » 2011-11-24, 18:03

Przepraszam ,że nie do końca wyraziłem sie jasno odnośnie moich zastrzeżeń.
Wiem, że funkcji BACK odpowiada RECALL. Tylko brak mi możliwości szybkiego powrotu do listy kilku oglądanych ostatnio kanałów, czego mozliwość daje funkcja BACK. Jeżeli chodzi o przewijanie za pomocą < >, brakuje mi tej funkcji przy używaniu tylko jednej kolumny listy.
Generalnie pisząc o moich zastrzeżeniach, miałem na myśli porównanie obsługi (funkcjonalności) dwóch tunerów tego samego producenta. Chodzi mi o to, że uzywając i obsługując niemal intuicyjnie przez kilka lat bardzo dobry sprzęt danego producenta - kupując jego kolejny model, chciałbym nadal korzystać z tych samych sprawdzonych funkcji poprzednika.
No ale trudno. Nie zawsze nowy model - z różnych względów - może byc w pewnym zakresie tak samo dobry jak poprzednik. Mamy coś za coś.
limonka
 
Posty: 6
Dołączenie: 2011-09-30, 13:18

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Artur » 2011-12-15, 09:01

Jurek napisał(a):Bez wdawania się w szczegóły - część funkcjonalności które wymieniasz zależą od procesora....

Czy poprawienie tych wymienione poniżej uwag zależy od procesora? Zgłaszane są one przecież prawie od samego początku, pomimo to albo są ignorowane albo nie zamierza się z tym w ogóle nic robić. Odnoszę wrażenie, że bez względu na to co się zgłasza programiści i tak poprawiają soft tylko tak na odczepnego bo... po prostu jakiś czas muszą.
- ? brak podglądu kanałów przy ich edycji
- brak paska postępu programu
- brak możliwości przewijania listy kanałów przy pomocy klawiszy < >
- ... nazwy kanałów kodowanych (na początku symbol dolara)
- brak na pasku INFO parametrów sygnału - siła/jakość
Artur
 
Posty: 6
Dołączenie: 2011-08-23, 06:53

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-12-15, 10:57

Nie wszystkie dotyczą procesora. Niektóre (podgląd przy edycji) to kwestie licencyjne (niemałe kwoty), niektóre wymagają przebudowy grafiki (pasek siły sygnału na info) etc. Jak prześledzisz spokojnie liste zmian od edycji tego tunera, to myślę, że ok. 30 się uzbiera, nie liczę tu poprawek samego oprogramowania w wyniku znalezionych błędów. Jest to też kwestia priorytetów - jeśli mieliśmy problem ze współpracą z CAM, to siłą rzeczy wskaźnikami sygnału raczej na razie się nie zajmowaliśmy etc.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Brimstone » 2011-12-15, 14:41

Brak EPG na kanałach BBC Entertainment, Comedy Central, Viacom Blink! czasem coś tam się pokaże raz w miesiącu, ale ogólnie klęska.

Zauważyłem także że na wyjściu cinch 12Voltowym brak mam napięcia mimo ustawień w edycji satelitów włączenia takiego napięcia (soft 1.4.34 tuner bez plusa). Przypuszczam że wina leży po stronie tunera, ktoś kiedyś zgłaszał na forum taki problem - może został on zdiagnozowany przez GM i to jakaś mała usterka i można ją usunąć domowym sposobem (wymiana jakiegoś podzespołu, kondensatora etc...)?
Obecnie takie napięcie nie jest mi specjalnie potrzebne więc raczej nie ma sensu wysyłać tunera do naprawy z powodu samego problemu z napięciem ale gdy gwarancja będzie zbliżać się do końca to dobrze było by mieć w pełni sprawny tuner bo kto wie czy akurat kiedyś nie będzie mi takie złącze potrzebne...
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez orion » 2011-12-15, 20:19

Brimstone napisał(a):Brak EPG na kanałach BBC Entertainment, Comedy Central, Viacom Blink! czasem coś tam się pokaże raz w miesiącu, ale ogólnie klęska.

Klęska, lecz to wina nadawców kanałów.Brak epg jest związany z tym, że np. BBC nie nadaje epg z transponderów. EPG dla tych serwisów jest dostępne czasami o ile wejdziesz na transponder C+ lub N gdzie jest nadawane, to wszystko. Nie jest to wina dekodera GM.Jak kanały BBC były w CP,epg było nadawane na transponderach CP.Z resztą kanałów jest podobnie.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości