Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez orion » 2011-04-13, 21:03

@levii soft GM Unibox sp1.3.61 nie jest oficjalnym oprogramowaniem GM.
Możesz rościć pretensje jak źle będzie działo oryginalne oprogramowania.Zgłoś reklamacje ale nie na tym forum ;-)
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez levii » 2011-04-14, 10:27

orion napisał(a):@levii soft GM Unibox sp1.3.61 nie jest oficjalnym oprogramowaniem GM.
Możesz rościć pretensje jak źle będzie działo oryginalne oprogramowania.Zgłoś reklamacje ale nie na tym forum ;-)


Sprostowanie: używam 1.3.42 i problem z brakiem regulacji głosnosci przy AC3 z AUTO jest aktualny.
levii
 
Posty: 28
Dołączenie: 2011-03-27, 12:09

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez orion » 2011-04-15, 18:24

Problem regulacji głośności dotyczy wyjścia HDMI czy połączenia S/PDIF. Standardowo wyjście S/PDIF w większości odbiorników jest wyjściem liniowym czyli nie podlega regulacji z poziomu dekodera.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez levii » 2011-04-17, 15:07

orion napisał(a):Problem regulacji głośności dotyczy wyjścia HDMI czy połączenia S/PDIF. Standardowo wyjście S/PDIF w większości odbiorników jest wyjściem liniowym czyli nie podlega regulacji z poziomu dekodera.


Brak regulacji dotyczy i hdmi i spdif. To ze na spdif nie dziala, to jest do przebolenia. Upierdliwe ze nie dziala na hdmi. Jesli nie podlega optyk regulacji, to czemu ona dziala z nadawaną fonią w mp2?? Chyba to jest problem sprzętowy i zadne oprogramowanie tego nie poprawi :(
levii
 
Posty: 28
Dołączenie: 2011-03-27, 12:09

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez orion » 2011-04-17, 20:26

Chyba przedstawiciel GM musi zabrać głos w sprawie.Usterka może być związana z konfiguracja hw GM na moim jest ok.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-04-18, 09:20

Podaj wersje HW i sw odczytaną z menu. Moje egz. testowe również nie mają problemu z regulacją siły głosy przez hdmi.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Grzegorz » 2011-04-21, 10:20

Widzę że pojawił się soft z odtwarzaczem plików wideo. Stąd można pobrać próbki plików wideo różnych formatów. Do pełni szczęścia brakuje wyświetlania napisów wmuxowanych w pliki .mkv. Jest też chyba problem z proporcjami obraz z plików .mkv.

Jeśli udało się "wrzucić" odtwarzacz do tego tunera to czy jest szansa że kiedyś pojawi się możliwość używania karty Wi-Fi na USB? W sumie tylko tego by mi jeszcze brakowało w tym tunerze. Akurat nie mogę poprowadzić kabla a AP specjalnie nie ma sensu kupować.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez levii » 2011-04-24, 16:50

Jurek napisał(a):Podaj wersje HW i sw odczytaną z menu. Moje egz. testowe również nie mają problemu z regulacją siły głosy przez hdmi.


HW: ALI-HD1-LV-VER1.0
SW: 06000700_1.3.42
CHIP ID: 0046678d32ac1010
STB ID: 06000700:004386

Jest tez inny problem z dzwiekiem, po jakims czasie (30 min lub dluzej) fonia zaczyna delikatnie mowiac "pierdziec", a po dluzszym takim znieksztaleniu jest nawet trudna do rozpoznania,szczególnie mowy. Co ciekawe, na nagranym materiale po USB fonia jest w porządku. Uzywam modułu CAM Polsatu i tylko na programach kodowanych z tego modułu tak jest. Na FTA jest OK. Z uwagi na to ze te "pierdzenie" mogę nagrac tylko przez zewnetrzna karte TV, to ten "efekt" nagram pozniej i wrzucę na jakiegos upa dla zoobrazowania.

Niech programisci nie robią zadnego odtwarzacza z niego bo to i tak nie bedzie dzialac poprawnie, tylko usuną te podstawowe mankamenty.

pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez levii, 2011-04-27, 06:38, edytowano w sumie 1 raz
levii
 
Posty: 28
Dołączenie: 2011-03-27, 12:09

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Dominik123 » 2011-04-24, 20:02

levii napisał(a):Jest tez inny problem z dzwiekiem, po jakims czasie (30 min lub dluzej) fonia zaczyna delikatnie mowiac "pierdziec", a po dluzszym takim znieksztaleniu jest nawet trudna do rozpoznania,szczególnie mowy. Co ciekawe, na nagranym materiale po USB fonia jest w porządku. Uzywam modułu CAM Polsatu i tylko na programach kodowanych z tego modułu tak jest. Na FTA jest OK. Z uwagi na to ze te "pierdzenie" mogę nagrac tylko przez zewnetrzna karte TV, to ten "efekt" nagram pozniej i wrzucę na jakiegos upa dla zoobrazowania.

Niech programisci nie robią zadnego odtwarzacza z niego bo to i tak nie bedzie dzialac poprawnie, tylko usuną te podstawowe mankamenty.

Nie nagrywaj tego, kazdy juz wie, ze nowe biblioteki DD maja problem po okolo 30 minutach. Pan Jurek juz 1 kwietnia pisal, ze dzis (1 kwietnia) lub w poniedzialek bedzie mial nowy soft usuwajacy ten problem, ale jakos umilkl w tej sprawie wiec pewnie lipa ... 5 miesiac nad tym pracuja i nadal sa problemy :/
Golden Media Uni-box 9080 HD PVR [CAM CP, DVB-T Częstochowa (Klepaczka)]
Dominik123
 
Posty: 22
Dołączenie: 2011-01-18, 07:03

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Grzegorz » 2011-04-25, 07:29

Coś tam ustawiłem sobie w timerze do nagrywania. Włączył się, nagrywał. Akurat to oglądałem i zauważyłem że ciut źle ustawiłem timer. Dorzuciłem 10 minut przyciskiem REC + <> i kupa. Wyłączył się zgodnie z ustawieniami timera. Zresztą nie powinien się wyłączać bo w timerze ustawiłem by tego nie robił.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez levii » 2011-04-26, 09:36

Dominik123 napisał(a):Nie nagrywaj tego, kazdy juz wie, ze nowe biblioteki DD maja problem po okolo 30 minutach. Pan Jurek juz 1 kwietnia pisal, ze dzis (1 kwietnia) lub w poniedzialek bedzie mial nowy soft usuwajacy ten problem, ale jakos umilkl w tej sprawie wiec pewnie lipa ... 5 miesiac nad tym pracuja i nadal sa problemy :/


No dobrze, ale ten zniekształcony dzwiek nie dotyczy tylko DD, jest tez na mp2. Jest na KAŻDYM programie odbieranym z modułu CAM CP, niezależnie czy to mp2 czy DD czy SD czy HD. DD na programach FTA jest w porządku.

Nagrałem dla przykladu filmik około minuty, programu nadawanego w mp2. Dokładnie tak słychac, jak jest nagrane, zobaczcie sami:
http://www.megaupload.com/?d=1IDLY7TS lub:
http://www.fileserve.com/file/AgmYQAm

Tuner kupiłem nowy 1.04.11 i od tamtej pory żona mnie przeklina;)
levii
 
Posty: 28
Dołączenie: 2011-03-27, 12:09

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-04-27, 13:40

Wersje softu z poprawioną fonią (DD) już są (1.3.65. 1.3.66), ale niestety razem z nowymi , właściwymi bibliotekami od ALI została totalnie skopana współpraca z modułem TnK HD, dlatego ich nie publikujemy.
Odtwarzacz avi oraz mkv został dodany jakis czas temu, nowe wersje zawierają też opcje nagrywania całego transpodera (wszystkie ścieżki). Wybaczcie , że wstrzymuję publikację, ale praca z modułami jest ważna i nie chcę generować kolejnego zamieszania.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jakobi » 2011-05-07, 22:16

Czy jest to problem poprawić w liście nagranych programów, aby po 99 wyświetlały się kolejne numery, a nie 10, 10, 10, zamiast 100,101,102,.
Uprzedzam pytanie, po co mi to? Nagrywam programy około 1 godz. więc na dysku 500GB mam jeszcze dużo wolnego miejsca, a funkcja zmień nazwę niestety daje możliwość zmiany tylko nazwy przed podkreśleniem.
Pozdrawiam.
Jakobi
 
Posty: 17
Dołączenie: 2011-01-21, 04:54

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Grzegorz » 2011-10-20, 17:05

Przypomniałem sobie coś co zgłaszałem na samym początku :-) Czy nie można zamienić nazw systemów kodowania z pełnych (CONAX itd) na skrótowe? Np CX, CR, N, M, V, I itd. Kiedy wchodzimy we właściwości kanału by sprawdzić system kodowania to mieszczą się góra dwa.
Przydatna funkcją byłaby tez możliwość zapisywania do pliku timerów. Kiedy bawię się różnymi softami to zawsze je tracę.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez majkel_28 » 2011-10-20, 18:28

Witam przydało by się aby można było słuchać internetowych stacji radiowych.
TNK Smart HD
GI Xpeed LX 2
GM Hypercube
majkel_28
 
Posty: 67
Dołączenie: 2011-07-16, 22:22

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości