Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-03-09, 16:47

O tym czy patent jest stosowany często decyduje zamawiający, a z tym bywa różnie - my/producent go w tym przypadku nie mamy i nie stosujemy. EOT
Co do pierwszej sprawy - tego rodzaju operacje musi wspierać w specyfikacji procesor, nie wiem czy akurat ALI 3602 to potrafi, ale zapytam. Natomiast doświadczenia z innych modeli które mieliśmy/testowaliśmy są takie, że prosta edycja nagrania (cięcie) jest osiągalna w pewnych rozwiązaniach (STI), ale dla kanałów SD, dla HD wiąże się z różnymi problemami.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Grzegorz » 2011-03-26, 13:07

Czy Wam też po wyłączeniu nagrywania kanału kodowanego z karty w czytniku, po kilku sekundach zatrzymuje się obraz i stoi? Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez anaila » 2011-04-03, 20:52

Przez obecny cały weekend testowaliśmy z kolegą GM 9080. Na oprogramowaniu sp1.3.29 tuner właściwie zachowuje się bardzo dobrze, choć parę rzeczy można byłoby ulepszyć i jedną ważną dodać: czy byłaby możliwa w sofcie taka poprawka, żeby była edycja PID-ów? Pierwszy raz miałem do czynienia z tunerem który tego nie ma i widzę jakie to utrudnienie gdy chcemy programować kanały radiowe. Otóż cyfra+ nadaje 5 programów Polskiego Radia na jednym transponderze i żeby przełączać między np. trójką a jedynką trzeba włączyć telewizor, żeby widzieć jak się pilotem zmienia podnośne audio. Natomiast przy możliwej edycji PID-ów programujemy sobie każdą stację radiową jako osobny kanał, nadajemy mu nazwę - i do słuchania radia włączanie telewizora jest niepotrzebne. Tak miałem już w swoim wysłużonym GI 8300, niemal wszystkie starsze tunery to mają - dlaczego nie można takiej funkcji zaimplementować w sofcie nowocześniejszego tunera?

Druga sprawa: rzeczywiście, żeby nagrać coś z timera na nagrywarce trzeba umieścić w złączu USB jakąkolwiek pamięć. Niepotrzebny kłopot.
Soft, który wyżej wymieniłem na początku postu nie stwarza problemów z rozdzielczością przy nagrywaniu. Czemu kolejne softy już takie problemy stwarzają?

Poza tym tunerek naprawdę spoko, czuły i dobrze przekazujący obraz i dźwięk (świetna sprawa to możliwość regulacji parametrów obrazu!).
Gdyby miał chociaż te nieszczęsne PID-y - sam kupiłbym w ciemno, żeby mieć dobrej jakości rezerwę w domu (na co dzień używam TM 6900 combo - i sądzę, że ten model GM 9080, przy uzupełnieniu softu o edycję PID-ów, mógłby z nim bardzo godnie konkurować, przy swojej ponad dwukrotnie niższej cenie!!!).

pozdrawiam firmę i wszystkich użytkowników.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-04-04, 08:15

Rozumiem potrzebę edycji PID-ów, natomiast nie sądzę, żeby się taka funkcjonalność pojawiła w sofcie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez anaila » 2011-04-04, 08:49

Jurek napisał(a):Rozumiem potrzebę edycji PID-ów, natomiast nie sądzę, żeby się taka funkcjonalność pojawiła w sofcie.


to jest niemożliwe, czy tylko trudne?
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Brimstone » 2011-04-04, 14:22

Ani trudne, ani nie możliwe. Po prostu nie ma takiej możliwości z poziomu tunera i tyle - producent stwierdził chyba że nie jest to aż tak potrzebne (choć chyba któryś soft z klonów posiada taką opcję). Jedyne pocieszenie jest takie że poprzez komputer (Ali Edytor) możesz je edytować do woli...
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez anaila » 2011-04-04, 16:33

ok. dzięki za podpowiedź - ale o ile dobrze się poorientowałem (m.in.z Twojej strony na chomiku) to wgrywa się to do tunera przez rs-a, a nie przez usb. bardzo kłopotliwe.
jeśli to dobrze zrozumiałem...

bardzo szkoda z powodu nieobecności PID-ów. byłby miodzio tuner!!!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Brimstone » 2011-04-04, 17:15

Można wgrać także przez usb: "Aby wgrać listę kanałów w formacie .ddf (.udf) przez USB należy otworzyć taką listę programem GM Unibox Ali Editor i wyeksportować ją do pliku z softem (Open Bin File*.abs). Tak przygotowany soft można wgrać przez USB."
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez ferdek112 » 2011-04-10, 11:05

Pytanie do Jurka przede wszystkim kiedy znikną komunikaty "tego kanału ...." już mnie to zaczyna powoli drażnić.
Czy jeśli zablokuje informacje z modułu lub karty to to pomoże ? Ewentualnie jak można się pozbyć tych komunikatów bez poprawek w sofcie.
pozdrawiam ferdek112
Awatar użytkownika
ferdek112
 
Posty: 32
Dołączenie: 2010-08-17, 19:55
Miejscowość: miechów

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Brimstone » 2011-04-10, 15:32

W następnym sofcie powinna być możliwość wyłączenia komunikatów z modułu (jest już testowane takie rozwiązanie).

Co się dzieje z EPG na kanałach Comedy Central Polska i C C Family?
Kiedyś na kanałach BBC Entertainment i Knowledge w ogóle nie było EPG teraz jest już z tym lepiej choć jeszcze nie tak jak ma być. Natomiast na kanałach Comedy Central raz jak się włączy tuner to wcale nie ma epg (brak znaczka EPG na pasku informacyjnym), po jakimś czasie działania tunera, przeskakiwania po kanałach jest EPG na cały dzień i informuje o tym także znak EPG na pasku informacyjnym i działa wszystko dobrze aż do wyłączenia tunera z pilota i po włączeniu znów brak EPG oraz informacji o jego dostępności...
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-04-12, 10:51

Odnoście EPG - nie wiem tego na 100%, ale może być taka sama sytuacja, jak była z BBC dla CP, że EPG jest nadawane na innym Transponderze niż kanał. Wtedy przechodząc przez kanał z takiego transpondera pobierasz EPG i na CC już je widzisz. Wymaga potwierdzenia
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Maxx@ » 2011-04-12, 19:01

Witam
Zauważyłem następujący problem , jeżeli dany kanał zmieni wartości PID Video czy też Audio (zaznaczam że wartość SID się nie zmieniła) tuner nie potrafi sam zmienić tych wartości po przez SID . Zeby dany kanał prawidłowo działał trzeba zeskanować na nowo dany transponder . Czy istnieje szansa na poprawe tego ?
Pozdrawiam
Maxx@
 
Posty: 7
Dołączenie: 2011-03-05, 00:28
Miejscowość: Gliwice

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Jurek » 2011-04-13, 07:47

Ze względu na przyjętą filozofię skanowania (brak ręcznego wyboru PID-ów) nie sądzę, żeby to było możliwe.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez Maxx@ » 2011-04-13, 08:35

Witam
Nie chodzilo mi o reczne tylko o to ze tuner sam powinien te pidy zmienić po SID-dzie po wiejściu na dany kanał . Przez sid tuner dostaje rózne informacje o kanale takie jak VPID ,APID ,PCR czy dany kanał ma TXT itd.. . Astra 2 jest tego przykładem tam dosyć czeto dochodzi do zmian samych pidów a Golden sobie z tym nie radzi .Wystarczy że dany kanał zmieni tylko PID Audio i już w Goldnie nie ma glosu a obraz jest OK .Pozdrawiam
Maxx@
 
Posty: 7
Dołączenie: 2011-03-05, 00:28
Miejscowość: Gliwice

Re: Spostrzeżenia na temat potrzebnych poprawek w oprogramowaniu

Postprzez levii » 2011-04-13, 19:22

Witam
Zauważyłem że, gdy tuner odbiera program z fonią DD to przy ustawieniu na AUTO (bit stream) nie działa regulacja głośności w tunerze. Przy LPCM działa, ale to jest tylko stereo, a że korzystam z kina domowego to zależy mi na foni w DD 5.1. Gdy korzystam z ampli wtedy jest pół biedy bo w nim ustawię głośność, ale jak z niego nie korzystam to volume w tunerze nie działa i jest to denerwujące.
Krótko mówiąc dobrze by było żeby działało volume gdy odbiera sygnał w DD na ustawieniu AUTO (BS).
Natomiast nie ma tego problemu z fonią w mp2, na AUTO regulacja jest :roll:

Soft jaki używam to 1.3.42, na wczesniejszych jest to samo.
Ostatnio edytowany przez levii 2011-04-14, 10:23, edytowano w sumie 2 razy
levii
 
Posty: 28
Dołączenie: 2011-03-27, 12:09

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości