Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

Postprzez marek_herman » 2010-09-10, 17:06

Witam dzisiaj dostałęm oczekiwanego Goldena Media UNi-Box 9080. Wszystko podłączone i mam brak menu,kanałów, czegokolwiek z DVB-T w tunerze? Zaktualizowałem soft do najnowszego i nadal nic, tak jakby wogóle ta głowica nie była wykrywana. Może są jakieś problemy z tym ze tuner ma ja sam wykryć, może taki soft w którym zawsze w menu byłyby funkcje DVB-T załatwiłby tą sprawę, bo wim że nie jestem jedyną osobą która ma z tym problem (myślałem że u mnie będzie wszystko ok). Kupiłem go przez neta więc mam nadzieję że w poniedziałek uda mi się go wrócić do sklepu w którym go zakupiłem, albo zamienić na działający egzemplarz, bo innego wyjścia na razie chyba nie ma, a nie będe oddawał od razu do naprawy sprzęt który mam jeden dzień. To mój pierwszy Golden i szczerze mówiąc BAAARDZO się zawiodłem...
marek_herman
 

Re: Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

Postprzez Jurek » 2010-09-11, 21:23

Część DVB-T jest wykrywana przez soft automatycznie, nie ma jakiegos specjalnego, który "na sztywno" dawałby DVB-T. Prawdopodobnie jest problem z kontaktem głowicy w gnieździe, w takim przypadku "naprawa" to po prostu dokładne włożenie głowicy (5 minut). Oczywiście jeśli to nowy sprzęt, to rozumiem Twoje obawy. Fakt, że ktoś pisał już o czyms takim, ale czym się skończyło - nie wiem, tuner do nas nie trafił, więc zakładam, że ktos sobie poradził sam ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

Postprzez marek_herman » 2010-09-13, 17:59

Byłem w sklepie w którym zakupiłem go przez internet. Sprawdzili go, potem dzwonili do Goldena aby uzyskać zgodę na otwarcie tunera po numerze fabrycznym, głowicę wyjęli przejrzeli styki wszystko wyglądało ok, włożyli ją z powrotem i nadal to samo. Zostawiłem u nich tuner i czekam na wysyłkę od nich z nowym takim samym, który mają mi przesłać w zamian za ten niesprawny. Niestety muszę poczekać (podobno tylko do końca tygodnia) ponieważ narazie wszędzie deficyt Uniboxów. Czyli jeżeli pójdzie wszystko ok to stracę tylko czas i mam nadzieję że to nie jest wada ukryta wszystkich uniboxów, bo jak w drugim znów ta głowica będzie zepsuta lub padnie po krótkim użytkowaniu, to będzie trzeba już gdzie indziej załatwiać tą sprawę a nie w Goldenie, ale mam nadzieję że nie dojdzie do tego.

Moim skromnym zdaniem to nie jest problem kontaktu głowicy we wtyku z płytą główną. Gniazdo jest porządne ,na tyle długie i szerokie że ani podczas używania ani podczas transportu nie ma prawa się nic obluzować, w samej głowicy styki na płytce są dosyć szerokie. Według mnie są jakieś błędy, problemy w procesie montażu tychże głowic, może w ich konstrukcji lub w oprogramowaniu, ale na pewno nie jest wadliwe złącze - no chyba żeby luty były do kitu, bo cała reszta tunera jest montowana według tego samego procesu technologicznego i jakoś nic specjalnego (po poprawkach softu) nie dzieje się z tunerem. Wszystko raczej dobrze się sprawuje poza tą głowicą DVB-T.
Pozdrawiam.
marek_herman
 

Re: Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

Postprzez Jurek » 2010-09-14, 07:42

Od początku sprzedaży na rynki Europy trafiło jakieś 20tys Uniboxów - ja wiem o 2 takich problemach, z czego jeden rozwiązał sie sam. Wnioski więc wyciągasz zupełnie nietrafione. Jak tuner trafi do nas przeglądniemy go dokładnie, a Ty oczywiście otrzymasz nowy egzemplarz.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

Postprzez marek_herman » 2010-09-14, 17:15

OK. Pozdrawiam
marek_herman
 

Re: Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

Postprzez marek_herman » 2010-09-20, 18:16

Tuner wymieniony i wszystko działa ok. Jak zwykle soft był wgrany z wersją EMU!! sprzedawcą się chyba już trochę porąbało w głowach :evil: , acha i teraz miałem baterie do pilota :-o

Mieszkam w okolicach Pszczyny (jakieś 40-50km od nadajnika w Wiśle na który to mam ustawioną antene) i moje programy DVB-T to:
TVP 1,TVP2 TVP INFO Katowice a do tego Czechy gdzieś bokiem łapie: CT 1 SM,CT 2, CT 24, CT 4

Zamiast tego napisu standby na wyświetlaczu gdy tuner jest wyłączony to w jego miejscu mógłby się pokazać zegar (wieksza czcionka), a ten mały zegar wyłączyć. Od informowania o trybie stand by jest ta czerwona dioda jeszcze.

Menu, aplikacje ekranowe są przesunięte za bardzo w lewo (tryb RGB)

Grafika ekranowa HD! do dopracowania (to HD właśnie na pasku stanu...widać rozwarstwianie sie kolorów - wygładzić to trochę)
marek_herman
 

Re: Brak menu, czegokolwiek z DVB-T w tunerze 9080 !

Postprzez dominik » 2010-09-20, 21:18

W menu naprawdę przydały by się większe litery , takie jak np. w softach oryg. opticum 9500 HD ( nie musi być koniecznie menu HD ) Zazdroszczę wam że macie DVBT , niestety mieszkam w dużej wsi jak Kraków a tu bardzo długo nie będę mógł sprawdzić czy kanały naziemne wogóle w tunerze będą kiedyś działać ( jak wejdą wtedy będzie już po gwarancji ! )
dominik
 
Posty: 20
Dołączenie: 2010-07-11, 22:46


Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron