Dyski USB pracujące z GM Unibox

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Brimstone » 2010-09-23, 19:58

Skoro tuner ustawia Time Shift tak jak to wygląda powyżej, to lepiej by było wprowadzić ustawienia ile minimalnie i maksymalnie chcemy aby było przeznaczone na time shift. Najlepiej jeżeli byłoby to określone w pojemności MB jak też w szacowanej ilości nagranego czasu HD i SD (np. 200MB - 2minHD - 4minSD)
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez wojtekL » 2010-09-23, 22:19

Tak, regulacja w MB byłaby najlepsza, z tym że w razie włączonej funkcji TimeShift tuner mógłby dynamicznie informować na danym kanale ile jest w stanie pomieścić minut w ustawionej przez nas konfiguracji (choć nie wiem czy nie obciążałoby to zbytnio procesora), bo jak się domyślam, różne kanały mogą mieć różny birate, więc wg mnie teoretycznie minuta jednego kanału SD może nie być równa minucie innego kanału SD.
Natomiast ustawienie szacowanej ilości nagranego czasu mogłoby pewnie skutkować niekontrolowanymi skokami zarezerwowanego miejsca w zależności od kanału (a więc bardzo częstymi skokami), który byśmy w danej chwili oglądali, więc to raczej byłoby gorszym rozwiązaniem.
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez krissxl » 2010-09-26, 11:07

Jurek napisał(a):Jak w temacie, prosze o wpisywanie uwag dotyczących stosowanych dysków.
Na początek moje:
- GData Store 2,5 cala 180GB
- WD My Passport 2,5 cala 500GB

Oba bez zarzutu współprtacują z serią Unibox

Witam kupiłem właśnie WD My Passport 500 GB podłączyłem go do 9080 ale go nie wykrywa co jest tego przyczyną? Dodam ,że podpinając do kompa lub PS3 działa ok Czy soft 1.1.52 taki mam obsługuje dysk zew . Pendrive 8GB Toshiba dziala bez zarzutu
krissxl
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-05-29, 18:22

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Brimstone » 2010-09-26, 16:43

Wgraj najnowszy soft to się dowiesz... może akurat w najnowszym są jakieś poprawki dotyczace USB
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez krissxl » 2010-09-26, 19:34

Witam! zmiana softu na najnowszy nie pomogło, dalej nie wykrywa dysku Dodam że dysk zrobiony na system plików na FAT 32 i jest ok plejak 3 dobrze współpracuje.Każda pomoc mile widziana bo już mi ręce opadają jakiś tam wydatek na urozmaicenia tunera a tu nic. Może podpowiedz od Pana Jurka coś pomoże ?
krissxl
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-05-29, 18:22

ROZWIĄZANIE PROBLEMU NIE DZIAŁAJĄCYCH DYSKÓW - SPRAWDZONE !

Postprzez Brimstone » 2010-09-26, 20:27

Dysk którego tuner nie może zainstalować należy sformatować w systemie operacyjnym LINUX!

PEŁNY OPIS:

Dziś sformatowałem sobie dysk (WD Caviar 320GB 5400rpm 8Mb w obudowie TRACER USB SATA 2,5`` 200S) w laptopie z Windows 7 64, podłączam go do tunera i dysk nie startuje. Sprawdzałem wszystkie możliwe kombinacje i typ systemu plików (exFAT,NTFS). Gdy kupiłem tuner też miałem problem z dyskiem i przypomniałem sobie że formatowanie go w systemie Linux mogło wtedy rozwiązać problem. Więc odpalam z już podłączonym dyskiem do portu USB (Ważne!) Linux Ubuntu 10.04 PL Live CD (wersja działająca z płyty CD, nie trzeba nic instalować tylko podczas uruchamiania z CD które trwa parę minut wybrać opcję testuj Ubuntu Live- taka wersja jest za darmo do ściągnięcia w internecie). Po uruchomieniu się systemu (bardzo podobnego do Windowsa) z paska systemowego który się znajduje u góry wybieramy po kolei: ADMINISTRACJA - NARZĘDZIE DO OBSŁUGI DYSKÓW - w oknie po lewej stronie wybieramy nasz dysk - SFORMATUJ DYSK (Główny rekord startowy). Po zakończeniu formatowania wybieramy UTWÓRZ PARTYCJĘ (wybieramy FAT) naciskamy UTWÓRZ czekamy aż proces się zakończy, wybieramy Usuń bezpiecznie dysk i gotowe. Tak sformatowany i podłączony dysk do tunera działa u mnie bez żadnych problemów - nawet lepiej niż pen drive, bo pen instaluje mi się tylko jak włączę i wyłączę tuner, a tak przygotowany dysk instaluje mi za każdym razem jak podłącze wtyczkę USB.

Możliwe że formatowanie dysku w starszym systemie Windowsa np. Windows XP, 98, lub 95 lub poprzez jakiś program do obsługi dysków np.Partition Magic lub GParted (Gnome Partition Editor) także rozwiązuje ten problem. Może są jakieś drobne dysfunkcje w softach naszych tunerów i dlatego tak się dzieje.

Linux Ubuntu 10.04PL Lśniący Lamparcik i386 (x86, wersja 32-bitowa): http://ubuntu.pl/pobierz.php
Narzędzia dyskowe i plikowe : http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-dyskowe-i-plikowe,Kategoria,Windows,54.html

P.S. Z dysku korzystam także w komputerze (wrzucam na niego pliki mp3, zdjęcia; filmy z tunera kopiuje do komputera), tylko nie formatuję go.
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Grzegorz » 2010-09-27, 11:23

Jeśli nie wykrywa Wam dysku, podłączcie go do komputera i sprawdźcie czy nie posiada błędów. Mam dysk Samsunga w kieszeni i kilka razy miałem taką sytuację. Po takim sprawdzeniu na komputerze dysk od razu został wykryty.

Mam ciekawy przypadek. Kupiłem pendrive'a 16 GB. Wszystko było ok ale podkusiło mnie by sprawdzić ile tuner zarezerwuje sobie na timeshift. Włączyłem TS i tuner zarezerwował prawie 4 GB. Wyłączyłem TS a we właściwościach dysku mimo to mam 4 gb zarezerwowane na timeshift. Po podłączeniu dysku w kieszeni tuner też rezerwuje sobie miejsce pomimo wyłączonego TS. Normalnie cuda :-D
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Brimstone » 2010-09-27, 16:00

No takie cuda że nie da się zwolnić zarezerwowanego miejsca na time shift. http://www.golden-interstar.pl/forum/viewtopic.php?f=41&t=835
Ostatnio edytowany przez Brimstone, 2010-11-26, 15:58, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez ferdek112 » 2010-10-03, 17:38

ferdek112 napisał(a):Plus są robione kopie na pendrive GoodDrive Edge 4GB


O co chodzi z tymi kopiami? Tuner rezerwuje 8GB na timeshift niezależnie od tego, czy jest włączony czy nie.

Robię kopie wszystkiego co jest zmienione , czyli soft i jeśli są zmiany na liście kanałów to też a ponieważ miałem już sporo problemów z dyskami , uważam że pendrivy są pewniejsze jeśli chodzi o ważne dane dlatego wszystko kopiuje na pena .
Może to zbędna przesada ale jestem ostrożny i tyle .

Jeśli się raz włączy timeshift to już to miejsce jest zajęte do ponownego formatu.
pozdrawiam ferdek112
Awatar użytkownika
ferdek112
 
Posty: 32
Dołączenie: 2010-08-17, 19:55
Miejscowość: miechów

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez krissxl » 2010-10-05, 18:14

Brimstone ,wielkie dzięki za poradę ,zrobiłem tak jak napisałeś ale dopiero przy najnowszym sofcie ten dysk został wykryty przez tuner i działa jak należy .Poprawki ok!! Dzięki
krissxl
 
Posty: 6
Dołączenie: 2010-05-29, 18:22

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Ben1950 » 2010-10-13, 21:39

Kupiłem dysk ADATA 2,5" NOBILITY NH01 500 GB (USB 3). Tuner go nie wykrył.
Dopiero po sformatowaniu pod Linuxem go zobaczył i na razie działa.
Próbuję coś nagrać, ale najpierw muszę się nauczyć ustawień Timera i nagrywania - próbuję w MPEG.
Aha, na Timeshift zarezerwował 20 GB.
Ben1950
 
Posty: 43
Dołączenie: 2010-09-28, 19:12
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Brimstone » 2010-10-14, 16:35

Cieszę się że wam także pomaga formatowanie w linuxie bo była by wielka lipa, ciekawe dlaczego się tak dzieje... 20GB na TimeShift to chyba wartość standardowa w Unibox-ie
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Ben1950 » 2010-10-15, 08:17

Mam problem z TimeShift . Otóż kiedy chcę obejrzec wstecz zapis następuje reset i boot tunera.
W ustawieniach mam uaktywniony TimeShift, tuner poprawnie zapisuje programy na dysku, poprawnie je odtwarza, tylko
próba cofnięcia TimeShifta z przycisku strzałka w lewo ( szybkość w zasadzie dowolna) przy działaniu TimeShifta ok 30 min.
Przy przełączeniu kanału i krótkim ogladaniu cofnięcie TimeShift działa poprawnie. Co może być tego przyczyną ?
Dysk ADATA 500GB sformatowany pod Linuxem.
Pozdrawiam.
Ben1950
 
Posty: 43
Dołączenie: 2010-09-28, 19:12
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Brimstone » 2010-10-15, 13:13

Wgraj najnowszy soft 1.2.84 jęśli masz inny... Dysk jeżeli poprawnie go tobie teraz wykrywa to możesz sformatować teraz z poziomu tunera, może jeszcze to coś poprawi...
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Ben1950 » 2010-10-16, 18:24

Sformatowałem z Menue tunera , ale nie pomogło.
Podłączyłem inny dysk WD 320 GB, ale to samo, natomiast na trzecim dysku
ARDATA MobbyDisk 120 GB jest O.K.

Czemu TimeShift nie chce działać na wszystkich dyskach ? A może tuner ma jakieś uszkodzenie np. pamięć ?
Pozdrawiam,
Ben1950
 
Posty: 43
Dołączenie: 2010-09-28, 19:12
Miejscowość: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron